Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • speedmetal

    tag

    válasz littlelion21 #144 üzenetére

    Nos akkor egy rövid vélemény, egy rövid teljes értékű használat után:
    - a telefont Németországból küldték, s egy hétvége miatt majd egy hétig utazott hozzám. A postára adás előtti napon lett vásárolva és teljesen feltöltve, majd véletlenül nem lett kikapcsolva. 17%-os töltöttséggel vettem először a kezembe...
    - a normál (még Westel900-as volt eddig) és mikro SIM mizéria miatt csak most vasárnap került bele megfelelő SIM kártya és csatlakozott a mobil hálózathoz. Előtte ismerkedtem a készülékkel és főleg WiFi-re csatlakozva használtam. Az első csatlakozáskor egy 40MB-os frissítést töltött le, majd újraindítva majd negyed óráig frissített. Azóta nem volt több.
    - az egész napos nyektetés megtette a hatását, tényleg minden nap végére töltőre kellett raknom. Hétfőn, miután került bele SIM kártya, estére teljesen lemerítettem, majd feltöltöttem, azóta nem kapcsoltam ki és rendeltetésszerűen használom: most kedd este van 23:26 (tehát kb. 24 óra telt el), az akku töltöttsége 70% reggel 07:30 és 16:00 óra között kisebb-nagyobb megszakításokkal telefonáltam rajta, SMS-t írtam és hagytam, hogy a munkatársaim rövid időre birtokba vegyék. Semmi játék, semmi Internet.
    - a kijelzőről egy tesztben olvastam, hogy napsütésben nem látható rendesen. Ha ma nem volt szikrázó napsütés, akkor semmikor nem lesz. Többször is elővettem és teljes bizonyossággal tudtam a menüt kezelni, SMS-t olvasni, névjegyzéket használni. A készülék automatikusan feltekeri a kijelző fénykibocsájtását erős fényben, sötétben pedig visszaveszi. A fényérzékelő eltakarásával jól látszik a folyamat.
    És akkor pár reakció a cikkre:
    - a kijelző szőrösödését nem tapasztaltam, sajnálom a cikkírót, hogy ha ilyet képes meglátni, nem lesz könnyű megfelelő telefont találnia magának.
    - az alsó három gomb megvilágítása valóban nem szerencsés, tényleg zavaró, főleg sötétben. Jelenleg már megszoktam a kezelését, ahogy az autóban sem nézek le ha a három pedált kezelem, már itt sem kell.
    - az oldalsó gombok ergonómiája részemről tökéletes: bal kézben fogva a telefont minden gomb kézre áll és a nyomáspontjuk is tökéletes.
    - páran írták, hogy jobb kézből szeretnek telefonálni. Megértem Őket, ezzel én is így voltam, de rájöttem, hogy ha a jobb kezemmel piszkálom a kijelzőt, akkor melyik kezemben is van a telefon? Ennyi. Megszokás kérdése.
    - valaki írta, hogy hülyén néz ki az alsó vonalkód. Igaza van. Ezért adnak a dobozos verzióban egy öntapadós lapot, amit szépen rá kell ragasztani, miután ellenőrizted az IMEI számot. Probléma megoldva.
    - a képernyőzár feloldása tényleg zseniális! Attól függően, hogy jobb kézzel vagy bal kézzel nyitod ki a telefont, átállítja jobb vagy balkezesre a menüt :)
    - amúgy a menüvel nincs gond, a cikkíró kissé érzékeny lehet. Ízlések és pofonok...
    Röviden ennyit. Ha van kérdésetek, csak tessék.

    [ Szerkesztve ]

    Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

Új hozzászólás Aktív témák