Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabipro

    csendes tag

    Szerintem nem tűnik rossznak a készülék...és az ára sem túlzó! (~35e Ft)
    A 7''-os tabletek 20e körül indulnak, de azokban nincs 1G RAM (csak 512M)...nincs HDMI, nincs GPS, nincs DVB-T vevő...
    Én is olyan GPS-t keresek, ami nem csak GPS, hanem több... (de úgy is lehetne mondani, hogy olyan tabletet keresek ami GPS is...)
    Ilyen a WayteQ xTAB-50, de az csak 5''... (és csak 512M RAM)... és ~30e Ft
    és még amit néztem a GoClever TAB T76GPSTV (ebben is csak 512M RAM van, egyébként a többi ugyanaz...HDMI, DVB-T....)... ~31e Ft.
    Szerintem megéri azt a kb. +4e Ft-ot a +512M RAM az Overmax javára...és akkor nem kell annyira aggódni a programok futtatásakor, hogy hamar elfogy a szabad memória.
    Van még a Prestigio MultiPad 7.0 Prime 3G, ami szintén csak 512M RAM-ot tartalmaz, nincs DVB-T, csak 4Gbyte a háttértár....viszont 2 magos a processzora, van benne beépített 3G modem és bluetooth is.
    Ez előtt (és most is) okostelefonban is gondolkodtam, de ott is egy olcsóbb, de használható (mondjuk 4''-os) drágább mint ez. (~40e...)
    Én azt mondom, hogy akinek elsősorban GPS kell az vegyen GPS-t vagy használja az okostelefonját...
    Akinek elsősorban olcsó(bb) tablet kell (GPS nélkül) az vegyen olcsó(bb) tabletet... (és navigáljon az okostelefonjával...)
    De akinek tablet+GPS kell (okostelefon nem vagy nincs neki) annak jó választás lehet egy ilyen GPS-es tablet, pl ez az Overmax (vagy a GoClever TAB T76GPS, ill. a Prestigio MultiPad 7.0.)
    Szerintem a 3 közül beruházok egyre...
    Ha GPS+tablet kell ("tabletes" GPS :D )...azaz elsősorban GPS, másodsorban tablet, akkor jó választás lehet a WayteQ xTAB-50!
    Ez az én véleményem...

  • Gabipro

    csendes tag

    válasz Mcimi01 #28 üzenetére

    Szia!

    Igen, rendes, "hardveres" GPS vevő van benne! :C
    Sajnos nekem -még- nincs ilyenem, ezért a kijelzőről nem tudok nyilatkozni.
    Az viszont engem is érdekelne hogy lehet-e hozzá csatlakoztatni külső antennát a DVB-T-hez, hogy valóban ne csak az adótorony közelében lehessen vele tv-zni.
    Ellentmondásosak az infók amiket a neten felleltem a hátoldali csatlakozóval kapcsolatban, hogy az az esetleges külső DVB-T antennának vagy esetlegesen a GPS vevő külső antennájának a csatlakozója-e.

  • Gabipro

    csendes tag

    válasz HegeGabi #30 üzenetére

    Sziasztok!

    Nemrég én is beléptem az ilyen tablettel rendelkezők csoportjába. :)
    Igen, a hátsó csatlakozó segítségével külső antenna köthető hozzá! Ez egy ilyen MCX nevű csatlakozó, elég speciális, ritka... de Kínából 350-400 Ft-ért (postaköltséggel együtt) meg lehet rendelni hozzá egy átalakítót, amit én meg is tettem. Az előző hozzászólásban említett CASSIUS táblagéphez gyárilag jár is, csomagolják hozzá...
    Egyébként meglepően jó a vétel ezzel a kis kihúzható saját kis "antennácskájával" is, bár az adóhoz azért ehhez közel kell lenni! (Beltéren max. 20-30km, szabadtéren 30-40km... kb.. de ez függ a terepviszonyoktól, időjárástól, stb..) Ezért is érdemes beruházni egy ilyen kis átalakítóra, hogy rendes, nagyobb, akár erősítős antennát is rá lehessen kötni.
    (Bár otthon...ha van wifi...van Mindig TV alkalmazás... lehet nézni m1,m2,duna1-2... de rtl, tv2-t nem...)
    Hogy a kijelző mennyire világos -pláne szabadtéren-, meg hogy a betekintési szög mennyire elfogadható nem tudom, mivel nincs viszonyítási alapom... Nyilván egy IPS kijelzővel nem veszi fel a versenyt, autóban GPS közben meg nem probléma ha a színek nem úgy látszódnak. (A GPS-el még küzdök kicsit...de alakul az Ig* Prim*...) Ha már GPS... elég nehezen, lassan talál holdat -úgy elsőre-.. Kocsiban, anyós ülésen nem is, a szélvédőnél (autós tartóban) még nem próbáltam. Ez kicsit bosszant... :U
    A transmitter rész azt hittem hogy nagyon gyengus, nem nagyon akart működni, de rájöttem -hogy mivel ezt nagyrészt úgyis kocsiban, autós töltővel használják- hogy a töltő csatlakozó vezetéke szolgál antenna gyanánt, és így már nagyon erős az adója, még a Kossuth rádiót is lenyomja! :C
    Sokat nem nagyon használtam még, nem "laktam be", csak néhány alkalmazást próbálgatok...felemás sikerrel, de ez elsősorban nem a kütyü hibája, hanem az alkalmazásoké. (pl. Hiradó, RTLMost, stb...)
    Néha kicsit belassul, pláne ha több minden van nyitva, de ez természetes, nem egy "erőgép"... de az 1G RAM azért nagyon jó... nem nagyon akar betelni...
    Az érintőképernyőt nem mindig sikerül a megfelelő helyen eltalálni...ez leginkább csak ott zavaró, ahol nagyon pontosan kell pozicionálni, ahol közel vannak a gombok, ikonok, stb... de ez lehet hogy a gyári védőfólia hibája is lehet, le kéne cserélni egy rendes védőfóliára. (Pl. Total Commanderben a bal oszlopban az ikonokra kattintásnál (kijelölés) kicsit mint ha jobbra kellene bökni -kicsit az ikon mellé- hogy érzékelje...lehet hogy az érintőképernyő szélein "csal" egy kicsit..de ezt lehet hogy csak a gyári fólia okozza...-más is tapasztal(t) ilyet?)
    A fényképező nem nagy szám, csak 2Mpix, a képek sem valami jók, de hát nem ezzel kell fényképezni.
    USB-n keresztül is tölt, pl. számítógépről...bár ez elég lassú, nehézkes (pláne ha közben használod...akkor inkább még merül is, mint töltene...), de a 220-as töltője az elég jó.
    HDMI-t, USB OTG kábelt még nem próbáltam, de biztos jó. :)

  • Gabipro

    csendes tag

    válasz Mcimi01 #33 üzenetére

    Szia!

    Üdv. a klubban!

    Nem mindegy, hogy MCX vagy MMCX csatlakozós antennát nézel... most már tudom, hogy van MMCX is (Hála dimrus2-nek!)...és nekünk ilyen kell!
    Ha neked a nagyobb MCX van, akkor azt ne erőltesd...pedig ránézésre majdnem jónak tűnik... sajnos először én is ilyet szereztem be. (E-bay-on ránézésre jónak tűnt...) Azóta már van a megfelelő MMCX adapterem is... ez is kicsit szorosan, de azért belepattan a helyére. Most már csak egy megfelelő (lehetőleg hordozható) antennát kell hozzá szereznem, mert amit próbáltam vele (amit egy usb-s DVB-T tunerhez kaptam.."botantenna") azzal egyáltalán nem produkált semmit, rosszabb mint a beépített antennája. Viszont az erősítős (aktív) szobaantennát rákötve tökéletes a vétel...de az 220V-ról megy (vagy 12V-ról)...meg nagy...hogy csak úgy hordozgassam.

    [ Szerkesztve ]

  • Gabipro

    csendes tag

    válasz Mcimi01 #35 üzenetére

    Nem hinném... (bár nem tudom, nem mértem meg... eddig ez a kérdés nem foglalkoztatott...)

    [ Szerkesztve ]

  • Gabipro

    csendes tag

    válasz KKrapulax #38 üzenetére

    Szia!

    Én is csak csatlakozni tudok az előttem szóló Mcimi01-hez...
    Csak a tablet "része" miatt nem érdemes ezt választani kb. 30-32.000-ért, mert kb. fele ennyiért kapsz egy ugyan ilyen -tablet szinten belépő, nagyon alapszintű- tabletet... nem túl jó kijelzővel, nem túl jó hanggal...stb... persze GPS, DVB-T tuner és 1G RAM nélkül!
    Ha valakinek csak egy jó tablet kell, az ma már kb. 10e-el olcsóbban (20.000 körül) sokkal jobb gépet tud venni, aminek gyorsabb (min. 2 magos) processzora, valószínű szebb kijelzője, nagyobb felbontása, lehet hogy szebb hangja, stb. lesz.
    Úgyhogy ezt a gépet nem a gyorsasága, nem a szép kijelzője, nem a jó hangja miatt szeretjük, hanem mert pl. van benne GPS vevő és tv-tuner.... :)
    Ha meg jó hangminőség kell, lehet rákötni erősítőt, mini hangszórót! Én is ezt csinálom, ha nincs a kezemben és nagyobb hangerő kell!
    Az kissé engem is zavar, hogy néha kissé nehézkesen, pontatlanul reagál az érintésekre, nehéz vele rábökni kisebb pontokra, gombokra, hivatkozásokra, stb. ...de ez lehet hogy a még rajta levő gyári védőfólia miatt lehet, amit még nem cseréltem le...

  • Gabipro

    csendes tag

    válasz KKrapulax #41 üzenetére

    Szia!

    Na igen...autóban valóban halk lehet csak úgy önmagában...
    Azt el is felejtettem, hogy ebben a tabletben van egy FM transzmitter is, nem is akár milyen, mert nagyon jó, erős a jele. Ez is egy "extra" dolog, a tabletekben ilyen nem szokott lenni, csak az autós GPS-ek egy részében. Célszerű lehet ezt a lehetőséget autóban kihasználni, így jól hallható lehet a navi program hangja (de bármi más is, ami a tableten szól...) az autórádión! (De ha van jack-jack audió kábeled és az autórádión aux bemenet, akkor az is megoldás lehet...)
    Az fontos dolog még, hogy a töltő csatlakozóba kell lennie kábelnek (nem muszáj tölteni, csak legyen oda bedugva valami), mert azt használja a transzmitter adó antennának...nélküle nem működik a dolog...
    Hátránya ezeknek a megoldásoknak az, hogy közben nem tudsz -a háttérben- rádiót hallgatni. Sajnos ez van. Vagy rádiót hallgatunk, vagy a tabletet...

  • Gabipro

    csendes tag

    válasz KKrapulax #46 üzenetére

    Szia!

    A forgalmazó (importőr, szervíz, stb.) honlapján a szöveges részben tényleg ott a bluetooth... de ez nyilván csak elírás, mert sehol másol nem írják és nincs is benne. Az androidban sem jelenik meg. (Vagy lehet hogy benne van a chip, csak az android (szoftver) nem látja?... lehet hogy egy későbbi szoftverfrissítés?... tényleg, a tietek milyen?..az enyém OV-DualDrive(W): Android 4.0.3, Kernel: 3.0.8, Build szám vége: 20130222.124401)..és kb. 3 hónapja vettem... szerintem ez viszonylag újabb, mert az Overmax honlapon a W-hez még nincs semmi frissítés....)
    Az említett navi programmal még nagyon nem foglalkoztam, (csak kicsit), de még nem sikerült beállítanom sem az ikonos poi-kat (olyan branding.zip-el), sem pedig a tts hangot (vocalizer). Egyébként tényleg nagyon lassan talál holdat, főleg első indításnál... már átérek Pesten, kb. 40 perc, s akkor. Úgy tudom ehhez is vannak különféle segédprogramok, de még nem mélyedtem bele.

  • Gabipro

    csendes tag

    válasz KKrapulax #48 üzenetére

    Szia!

    Kint a szabad ég alatt nekem is talál holdat kb. 5 perc alatt...csak a kocsiban ez jóval tovább tart. Nyilván zavaró pl. a pesti belvárosban a magas épületek között nehezen lát ki...
    Sokat még nem használtam a GPS-ét, de amikor igen, akkor elvitt oda, ahova kellett. Majd még "finomhangolom"... :)

  • Gabipro

    csendes tag

    válasz KKrapulax #51 üzenetére

    Szia!

    Én eddig nem sokszor (1 kezemen meg tudom számolni hogy hányszor) használtam még navi-ra... az az igazság, eddig azt a kis pontot annyira nem is figyeltem. 1 esetben előfordult (közvetlenül a műholdak megtalálása után) hogy h*lyeséget csinált, tök más helyre tervezett mint az eredetileg beállított célpont...s emlékeim szerint akkor is "leugrott" az autópályáról a vele párhuzamosan haladó útra... a program (vagy az egész tablet -már nem emlékszem) újraindítása...vagy csak az útvonal újra megszerkesztése megoldotta a problémát.
    Erre akkor figyelek majd legközelebb, hogy az a bizonyos pont mennyire "fekszik" az úton...és hogy nem-e ugrál-e 100m-eket jobbra-balra. ...érdekes.
    Gondolom akkor ez nem hely specifikus..?... mindenhol "ugrál" (városban, városon kívül, szélvédőre tapasztva, anyós ülésen)?? Nekem az a tapasztalatom hogy az anyós ülésen (vagy hátul a kocsiban) nagyon nehezen talál holdat, de a szélvédőre, a tartójába téve jobb a helyzet!

    Kedves Károly!
    A kérdésekre nem tudok válaszolni. Töltő ügyben érdemes körülnézni ebay-on, én sok filléres apróságot onnan szerzek be nagyon olcsón. (pl. az ehhez a tablethez való MMCX antenna adaptert is kb. fél áron szereztem be onnan postaköltséggel együtt!)

  • Gabipro

    csendes tag

    válasz lion80 #84 üzenetére

    Szia!

    Na pont én is emiatt az okostelefon vásárlás kitolása miatt (mert azért érik a dolog már nagyon...s most már egyre inkább használhatóakat lehet kapni megfizethető áron...) választottam inkább a tabletes GPS megoldást. Nálam is fontos szempont volt az ár/érték arány, ezért szemezgettem a Prestigio MultiPad 7.0 Prime-al is...Ez ugye kb. fél éve lehetett, akkor még nem is volt a képben a Lenovo, pedig lehet hogy akkor az nyert volna...
    Az ár/érték mellett még a beépített DVB-T tuner szólt még az Overmax mellett! Ha neked arra nincs szükséged, akkor válaszd a Lenovo-t!!!! Nem akarom bántani ezt a kis Overmax-ot, de ez egy nagyon alap tablet...(az a 15-20e Ft-os) megspékelve GPS-el és DVB-T tunerrel, melyek megdobják az árát, ezért kerül ez most kb. 30-32-be... A kijelző nem túl érzékeny, néha többször rá kell böknöm, a felbontás elég alacsony (ennyi a Prestigio-é is), a betekintési szög se valami hiper szuper...de mint mondtam, ez egy alap tablet némi extrákkal. De egyébként meg vagyok vele elégedve, mert azt tudja amit ennyi pénzért tudnia kell! Az zavar hogy a GPS jelet nehezen találja, pláne első indításnál...utána már nyilván könnyebb neki (de mondom, nem sokat használtam, csak amolyan "végszükség" esetére kell(het)). Sikerült az androidos 3 betűs navi programot is frankón életre kelteni benne. A tévé meglehetősen jól működik, szép, kristály tiszta a kép, és még azzal a kis bot antennájával is egész jól meg lehet fogni vele az adókat. (Persze az adótornyoktól nem túl messze...) Nekem ez is szempont volt anno. De ha neked nincs szükséged a tv-re, akkor simán megéri az a +6-8e Ft-ot a Lenovo.. 2 magos proc, 16G RAM, nagyobb felbontás, bluetooth... szóval tablet célokra sokkal inkább használható, szerintem.
    Remélem segítettem... (Segítettem?)
    Egyébként most vettem karácsonyi ajándéknak egy WayteQ xTAB-79qci tabletet...hááát... nem nagyon lehet egy lapon említeni ezzel... 4 magos, nagyon erős, gyors proc, nagyon szép IPS kijelző, gyors, akadásmentes működés...szuper. Szinte mint egy ipad mini (ránézésre is), csak fele áron (40e).

    [ Szerkesztve ]

  • Gabipro

    csendes tag

    válasz terepes #103 üzenetére

    Szia!

    Hát igen, ez jó kérdés.
    A saját kis antennája csak arra jó, ha az adó közelében laksz akkor (max. 20km-re házon belül, 30-40 km-re már csak az udvaron) álló helyzetben, nem mozgatva esetleg nézhető. Erősítős külső antennával már sokkal jobb a helyzet, csak annál -általában- helyhez vagy kötve. Én nemrég láttam Auchan-ba egy saját márkás kis antennaerősítőt (ha jól emlékszem 2.500-2.900 Ft körüli áron), aminek egy kis 220/5 V-os adaptere van, ill. megy USB-ről is (5 V ugye), olyan kábele is volt! Ezzel már nem lenné(n)k helyhez kötve, lehetne vele mozogni..akár egy hordozható usb töltővel (akkus) vagy kocsiban usb-s szivargyújtóról...
    De egyrészt nem vettem meg, így nem tudok nyilatkozni az érzékenységéről, hogy mennyire jó az erősítése. (Nagy dB számokat láttam rajta, de a dobozára mindenki azt ír amit akar...), másrészt nem vagyok biztos abban hogy egy mozgó autóban hosszabb ideig stabil képet adna. Szerintem sokszor szétcsúszna a kép
    De egy álló, parkoló autóban talán jó lehet.
    Közben rájöttem hogy a legtöbb erősítős szoba antennának is van 12V-os csatlakozója, pl. a kempingezők miatt...az is jó lehetne neked, csak azokkal az a baj, hogy viszonylag nagyok, nehéz velük mozogni, nehéz lenne egy autóban rögzíteni. De amit az Auchan-ban láttam, az tényleg egész kicsi, kb. akkora mint egy zsebrádió! Próba szerencse...

    [ Szerkesztve ]

  • Gabipro

    csendes tag

    válasz terepes #105 üzenetére

    Na... tegnap megvettem a fent említett kis antennaerősítőt! :)
    Azért, mert az eddigi közel 3000 Ft-os ár helyett most már csak 1500 Ft-ba került! Gondoltam ez már tényleg nem pénz érte...max. kidobom ha nem jó, de 3 napon belül vissza is veszik...
    De jó, ill. nem rossz. Nem rosszabb -bár nem is jobb- mint az általam eddig használt szobaantenna, a már említett nagy, robosztus kivitelű, ami 220-ról (esetleg 12V-ról) működik.
    Ez jóval kisebb, kompaktabb...akkora kb. mint egy képeslap! (Ha nem húzzuk ki az egyetlen kis botantennáját.) És egész jól is néz ki. A tetején van egy kis potméter, amivel az erősítést állíthatjuk, és ami kéken, halványan világít ha megvan a tápfeszültség. Van rajta mini USB csatlakozó, így közvetlen laptopról (vagy egyéb más kéznél levő töltőről) is működtethető, de adnak hozzá egy 220-as adaptert, aminek mondjuk nem USB-s a vége és nem is közvetlen az erősítőhöz kapcsolódik (mint az USB-s kapcsolat), hanem egy "toldó" egységbe, amit az antenna bemenet és a külső antennaerősítő közé kell iktatni... Ennél -úgy vettem észre- hogy kicsit rosszabbak a vételi viszonyok (talán a több csatlakozás miatt), viszont előnye az hogy ha az erősítő egység messzebb kerül, pl. a szekrény tetejére vagy ablakba, akkor csak 1 vezetékkel, az antenna koax kábel elvezetésével kell foglalkozni, nem kell külön tápot is adni (az usb-n keresztül) az antennaerősítőnek.
    Hogy egy mozgó autóban jól működik-e arról továbbra sem vagyok meggyőződve, de hogy ha valahova el kell menni otthonról, akkor ez nagyon jó választás, könnyen hordozható, mobil...és a tápellátása sem lehet gond.
    A kézikönyv, használati utasítás csak néhány oldal, nem is kell több. Elviekben 2 év garanciát ír.
    Még van belőle 20-25 db. a dunakeszi Auc**n-ban... akinek esetleg kellene :K
    Remélem segítettem.

Új hozzászólás Aktív témák