Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabipro

    csendes tag

    válasz HegeGabi #30 üzenetére

    Sziasztok!

    Nemrég én is beléptem az ilyen tablettel rendelkezők csoportjába. :)
    Igen, a hátsó csatlakozó segítségével külső antenna köthető hozzá! Ez egy ilyen MCX nevű csatlakozó, elég speciális, ritka... de Kínából 350-400 Ft-ért (postaköltséggel együtt) meg lehet rendelni hozzá egy átalakítót, amit én meg is tettem. Az előző hozzászólásban említett CASSIUS táblagéphez gyárilag jár is, csomagolják hozzá...
    Egyébként meglepően jó a vétel ezzel a kis kihúzható saját kis "antennácskájával" is, bár az adóhoz azért ehhez közel kell lenni! (Beltéren max. 20-30km, szabadtéren 30-40km... kb.. de ez függ a terepviszonyoktól, időjárástól, stb..) Ezért is érdemes beruházni egy ilyen kis átalakítóra, hogy rendes, nagyobb, akár erősítős antennát is rá lehessen kötni.
    (Bár otthon...ha van wifi...van Mindig TV alkalmazás... lehet nézni m1,m2,duna1-2... de rtl, tv2-t nem...)
    Hogy a kijelző mennyire világos -pláne szabadtéren-, meg hogy a betekintési szög mennyire elfogadható nem tudom, mivel nincs viszonyítási alapom... Nyilván egy IPS kijelzővel nem veszi fel a versenyt, autóban GPS közben meg nem probléma ha a színek nem úgy látszódnak. (A GPS-el még küzdök kicsit...de alakul az Ig* Prim*...) Ha már GPS... elég nehezen, lassan talál holdat -úgy elsőre-.. Kocsiban, anyós ülésen nem is, a szélvédőnél (autós tartóban) még nem próbáltam. Ez kicsit bosszant... :U
    A transmitter rész azt hittem hogy nagyon gyengus, nem nagyon akart működni, de rájöttem -hogy mivel ezt nagyrészt úgyis kocsiban, autós töltővel használják- hogy a töltő csatlakozó vezetéke szolgál antenna gyanánt, és így már nagyon erős az adója, még a Kossuth rádiót is lenyomja! :C
    Sokat nem nagyon használtam még, nem "laktam be", csak néhány alkalmazást próbálgatok...felemás sikerrel, de ez elsősorban nem a kütyü hibája, hanem az alkalmazásoké. (pl. Hiradó, RTLMost, stb...)
    Néha kicsit belassul, pláne ha több minden van nyitva, de ez természetes, nem egy "erőgép"... de az 1G RAM azért nagyon jó... nem nagyon akar betelni...
    Az érintőképernyőt nem mindig sikerül a megfelelő helyen eltalálni...ez leginkább csak ott zavaró, ahol nagyon pontosan kell pozicionálni, ahol közel vannak a gombok, ikonok, stb... de ez lehet hogy a gyári védőfólia hibája is lehet, le kéne cserélni egy rendes védőfóliára. (Pl. Total Commanderben a bal oszlopban az ikonokra kattintásnál (kijelölés) kicsit mint ha jobbra kellene bökni -kicsit az ikon mellé- hogy érzékelje...lehet hogy az érintőképernyő szélein "csal" egy kicsit..de ezt lehet hogy csak a gyári fólia okozza...-más is tapasztal(t) ilyet?)
    A fényképező nem nagy szám, csak 2Mpix, a képek sem valami jók, de hát nem ezzel kell fényképezni.
    USB-n keresztül is tölt, pl. számítógépről...bár ez elég lassú, nehézkes (pláne ha közben használod...akkor inkább még merül is, mint töltene...), de a 220-as töltője az elég jó.
    HDMI-t, USB OTG kábelt még nem próbáltam, de biztos jó. :)

Új hozzászólás Aktív témák