Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • celeron

    senior tag

    válasz Finnugor #4576 üzenetére

    Alsó kategóriás Androidos telót nem vennék soha többet. Ha ugyan annyi pénzért kaphatsz egy dinamikus, gyors, hardveresen fejlettebb cuccot akkor miért nem azt választod? Okés hogy vannak a WP-nek is hibái, de hidd el azzal az Ascendel egy kínszenvedés lenne, 512 Mb RAM már mire elég Androidon? Lassan semmire.
    Plusz megspórolod a mókolgatást, rootolást, álladó Rom cserélgetést.
    Szóval nekem nagyon megérte a váltás, eddig sosem hagyott cserben a telefon pedig már jó ideje nyúzom,egyszerűen tökéletes számomra.
    Egyszóval 520 +1 szavazat :)

  • Outlander

    őstag

    válasz Finnugor #4576 üzenetére

    Mintha az kérdezted volna, h a fiatal Angelina Julist vagy pedig Tina Turnert döngetnétek meg?! :DDD

    Már alapból az h hüvely... olcsó, car... gagyi minőség, nulla support.. meg aztán android..

    Itt kb 80% androidról váltott pont azért, mert állandó rom vadászat, h legalább egy hívást letudj bonyolítani, aztán ha meg is van, akkor talán 2 esetleg 3 hétig jó is, de utána összevissza fagyogat bugzik...

    Na ez itt nincs.... ellenben csak a fő programok vannnak meg, de azok működnek....

    Én pl első hetekben teljesen depis voltam, h pou nincs fent a storeban, de aztán megtaláltam, itt mounak hívják, azóta nyugodtan alszom, magzatpózban...

    Szóval vagy megtalálod egyből azt amit eddig is használtál, ugyanattól a fejlesztőtől, vagy megkapod a "koppintását" és ugyanúgy tudod használni... ellenben nincs lagg, meg nem gondolkozol azon h a földhöz vagy falhoz vágd-e?!

    Szaal, szerintem az 520-as... android amilyen jó volt, olyan car lett... egy erőforrás zabáló, optimalizálatlan bughalmaz...

    ui
    De egyébként most azt vártad h itt majd a hüvelyt ajánljuk?! Mondjuk alapesetben én is azt szeretem, de nem telefonban... :U :)

    Zenei fronton, én nem használom ki a maximális hangerőt mert vérezne a fülem... telenoros vagyok, így nem tudom h telekom mikor ad ki frissítés, de most jön az első, elvileg ebben a hónapban, utána meg ki tudja... ez nem adnroid, h kiadják ugyanazt csak másik háttérképpel... és akkor "big firmware update"

    [ Szerkesztve ]

    Work until You no longer have to Introduce Yourself.

  • zodo

    nagyúr

    válasz Finnugor #4576 üzenetére

    Moto defy-t szerettem volna első körben aztán nekem is ajánlották a Hauwei Ascend Y300 de nálam főként a külső döntött ill. a rendszer mert nem akartam módosítgatni, soha nem volt semmilyen okos telóm.

    Vaku és Eq hiánya engem nem érdekelt.

    Jó fülessel meglepően szépen szól de mint írtam nincs viszonyítási alapom.
    Fényképezni nem szokásom telefonnal, szerintem nem arra találták ki.

    Viszont 720p videót zökkenőmentesen játssza.
    Megszokott nokia kényelem, átláthatóság és folyamatos működés ami a rendszert illeti.
    Nálam még nem indult újra vagy fagyott le. kop kop :)
    Vodás vagyok, face, skype nem izgat.

  • old rocker

    veterán

    válasz Finnugor #4576 üzenetére

    "És a legfontosabb: ti miért/miért nem cserélnétek el a Lumia 520-atokat egy ilyen Hauwei telefonra?"

    A választ a MédiaMarkt tudja: mert hülye azért nem vagyok...

    "Viszont 720p videót zökkenőmentesen játssza." (by Zodo)

    Na, próbáld meg az ipszilonnal

    [ Szerkesztve ]

    A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

  • realee

    tag

    válasz Finnugor #4576 üzenetére

    Átérzem amit érzel. Nekem egy Samsung Galaxy 3 (i5800) volt/van. Android 2.1, 256Mb RAM, 667MHz CPU. 2010 októberében megvettem mert belelovaltam magam az androidos készülékekbe mert azt hittem milyen jó. 56.000 jó magyar forintért magamévá is tettem. Szomorúan konstatáltam, hogy 1 év múlva még a sz*r facebook alkalmazás is akadozik rajta. Mondanom sem kell, az Angry Birds is szaggatott az x. pálya után. Rengeteg játék, pl. a Draw Something nem is működött rendesen (ÉS A MAI NAPIG SEM MŰKÖDIK!!!!!!) mert nem szabványos képernyőfelbontása volt a telefonnak. A telefon használata limitálódott az Opera Mini és a zenehallgató szoftver használatára, illetve telefonálás, sms. Ezek azért többnyire mentek, bár néha sikeresen lecrashelt a telefonom böngészés közben, illetve néha a "távolság érzékelő" sem úgy működött ahogy kellett és nem bírtam lerakni normálisan a telefont hanem 10 másodpercig szarakodnom kellett. Kijött közben a 2.2 Froyo, mindenki várta a hatalmas megváltást. Közben persze az újabb készülékekre már a 2.3 és társai gurultak kifele, így ott álltam fos hardverrel és fos szoftverrel. A flash támogatást el is lehetett természetesen felejteni, mert a szípíjú nem tudja. Na itt befuckoltam és a garielvesztés ellenére raktam romot, kirootoltam. Találtam is egy jót, de sajnos Froyo-s volt. Keresgéltem, kutattam, kb 3 havonta cserélgettem a romokat, jobb és stabilabb után kutatva. Persze valamelyik mindig szar volt, jelenleg a telefonomon egy M12 nevű ROM leledzik ami a 2.3.7 Android "portolása", többé kevésbé jól is működik. Vagy a telefon lett hirtelen szar, vagy az akksit elkalibrálta a ROM, nem tudom. Minden esetre zsákutca volt, közben sikeresen gariztattam is egyszer a telefont (rom és rootolás után, persze egy kis trükközéssel) mert a jackdugó foglalat elb*szódott. Aztán 2013 nyarán gondoltam egy merészet, hogy a laptopvásárlás után beruházok egy normális telefonra, mert már nem bírtam nézni ahogy mindenki 4"-os kijelzőjű telefonokkal rohangál amiket tök kényelmesen meg lehet fogni és lehet normálisan üzenetet írni (3,2"esen igazi művészet volt, mindig mellényomtam... persze a döntést se mindig érzékelte a csodamasina). Gondoltam mivel a Galaxy 3 telefonommal jó nagyot bukfenceztem, gyakorlatilag ma már ingyen se kéne a kutyának se, amit meg tudok érteni. De 1 évvel ezelőtt is 15 ezrekért vesztegették a GARANCIÁSAT az aukciós oldalon.

    Na lényeg a lényeg, egy stabil rendszert kerestem, ami valamivel jobban és szigorúbban ellenőrzött mint az Android, ahova boldog boldogtalan feltölthet minden szart amihez kedve van, az se zavarta az "ellenőröket", hogy full bugos szutykot adnak ki. Most ott tartok, hogy durván 30ezerből lett egy olyan telefonom, aminek a hardvere legalább 3x jobb mint a régi telefonomé, a RAMja 2x akkora, a kijelzője végre normális méretű (4") és nem szaggat rajta a facebook alkalmazás és nem merül le fél nap alatt a zenehallgatástól, bár erről majd pár hét múlva tudok nyilatkozni, mivel ma lett meg a kicsikém. Ez az első Nokiám, de komolyan mondom, beleszerettem. Nincs tele alkalmazással (azért van választék!) a Store, de az ami van, az legalább minőségi (az esetek 98%-ban). Vonzó volt még a normális és offline navigáció is, mivel BP-n folytatom tanulmányaimat és vidékiként nem szeretnék eltévedni. Azt hiszem egy átlag usernek best buy ez a telefon, talán a vaku ráfért volna +5ezerért, de nem létszükséglet szerintem, illetve egy 5 tagú társaságban tuti akad olyan, akinek vakus telefonja van. Szerintem ez a telefon sima vétel minden átlag szükségletű usernek, gondolok itt a 19 éves tinégerekre egészen a felnőttekig.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák