Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Quarell

    tag

    Sokakhoz hasonlóan és is tűkön ülve várom a Defy megjelenését a magenta szolgáltató kínálatában de addig is egy gyakorlati kérdés: Próbálom előkészíteni a terepet az Androidos időkre és lementettem a Nokia telefonomon lévő kontaktokat .vfc formátumban, amit aztán exportáltam a Gmail fiókom címjegyzékébe. Ahogy nézem a nevekhez tartozó összes tartalom megvan, csak a címjegyzékben szinte minden "egyéb telefonszám", "egyéb faxszám" a címek meg "egyebek" felíratok alatt jelennek meg. A kérdésem arra vonatkozna, hogy a majdani Androidos szinkronizációkor a névjegykártyák ugyanezekkel a megnevezésekkel kerülnek át a telefon névjegyzékébe?

    Valaki ajánlotta korábban a két készülék közötti bluetooth szinkronizáció lehetőségét. Ezt hogy kell elképzelni? Kijelölöm az összeset és átküldöm majd a Defy-re és kész? Ilyenkor milyen megnevezések alá fognak betagozódni az átküldött névjegyeknek a tartalmai?

    SMS-ekkel mi a teendő?

    Előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • somkuti

    csendes tag

    Sziasztok,

    sok év Symbian után ezzel a telóval lépnék át az Android világba. Nagyon fontos hogy az eddig megszokott összes okostelefon funkciót ezután is tudjam használni, ezért minden Nokia/Symbian funkciónak/appnak kikerestem és megtaláltam az Androidos "párját" kivéve egynek:
    ez az automatikus bluetooth szinkronizáció és kapcsolat a PC-vel. A legfontosabb az lenne hogy bluetooth-on keresztül automatikusan szinkronizálja a Microsoft Outlook-kal a névjegyeket és a naptárat, ahogy most nekem a PC Suite illetve abból a PC Sync. Tud erre bárki Android (vagy akár Motorola) megoldást?
    - Találtam egy "Missing Sync" nevű Android programot ami képes erre, de nem az alapértelmezett natív naptárjába szinkronizál a telefonnak, hanem egy saját naptár adatbázisba. Ami szép, de innentől nem fog megjelenni homescreen widegetken :-(
    - Tudom hogy a Google Calendar Sync program telepíthető a PC-re, ami az Outlookot összeszinkronizálja a Google naptárral, de a kontektokat ez sajnos nem kezeli. Thirdparty PC programokat találtam erre, de azok meg csak duplikálták a névjegyeimet... bah!
    - szintén hatalmas funkció a Nokia PC suiteban, hogy fájlok továbbításához a PC és a telefon között nem kell kábelekkel bohóckodni, sem fájlokat küldözgetni bluetooth-on. Hanem a PC sync segítségével a Windows Explorerből bele tudok böngészni a telefon meghajtóiba, mintha csak a PC-n lennének.

    Kb ezek azok a funkciók amikről le nem mondanék...
    Minden megoldás érdekel :)
    Köszi

  • Conqueror08

    csendes tag

    válasz szige #1568 üzenetére

    Köszi a segítséget!

    Sikerült szinkronizálni a névjegyzéket.
    Néhányat nem szinkronizált, az érdekesség kedvéért a ponttal és vesszővel kezdődő névjegyeket nem vitte át. Hogy, a Nokia vagy a Defy vagy a google a hibás az nem derül ki.

    A Nokia oldalán van egyébként, ha le akarod tölteni a MfE-t, akkor az E72 nem támogatott készülék. A hülyéknek odaírhatták volna, hogy az benne van a készülékben azért nem támogatott.

    Tapasztalat a Defyvel kapcsolatban 2 nap után:

    Az E72 dög lassú a Defyhez képest.
    Ez az eddigi legjobb telefonom, állatira tetszik. (elődök: E71, Omnia HD, E72)

    Ezek után csak androidos telefont veszek.

  • drzsoo1

    aktív tag

    válasz MC Pite #1881 üzenetére

    Dialer one:

    Tehát az induló képernyő a dialer one esetén nálam a híváslista. Elkezded beírni a nevet pl Pista, a T9 szerint, tehát a bevitelnél a numerikus billentyűzetet adja, akár a hagyományos telefonon. Ilyenkor azonban nem csak a betűket figyeli, hanem a hozzá tartozó számokat is, és a híváslista és névjegyzékből együtt válogat. Tehát kapsz egy listát ahol lesznek nevek, ill a híváslistából azok akiknél érvényes találat van. A híváslistában természetesen egy név csak egyszer fog megjelenni, de jelzi hogy hányszor hívtad, v hívott az utóbbi ötszáz híváson belül. És ahogy mondtam, a híváslista alapján fontossági sort állít fel a találatokon belül, a számodra legfontosabbak lesznek legelől.

    Tehát pl ha volt egy 0630 as szám híváslistán aminél nem emlékszel hogy, pontosan mi volt a szám, csak a számtöredékre emlékszel, akkor is nagyon gyorsan megkapod ezzel a módszerrel.

    Természetesen minden paraméterezhető, ha neked nem kell hogy válogasson a híváslistából az kikapcsolható, de kb 100 másik feltétel is megadható hogy mit figyeljen mit nem. Emellett a híváslista telefonszámot vágólapra teheted, egyből naptári bejegyzést kezdeményezhetsz, szóval tényleg profi. Bármelyik általam ismert telónál kifinomultabb ez a módszer.

    Ilyesmi volt a WM 6.1 es telefonomon csak ott vagy névjegyzék, vagy híváslistából keresett.

    A gyári contact inkább a nokia szerű-menü-search-név bevitel-majd lista módszert követi, én azt konkrétan utálom.

    Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

  • Maist

    senior tag

    válasz bruno008 #8955 üzenetére

    Itt az 1 hsz-ban van egy link a magyar nyelvű, minden részletre kiterjedő, 96 oldalas "user manual"-hoz.

    Röviden: Kiveszed a dobozból, belerakod a SIM kártyát, és az akksit, , hátlap fel, bekapcsolod a telefont.
    Kezdőképeryőn elkezded újjal piszkálni a zöld android figurát, (ha nincs wi-fi a közeledben, vagy mobilneted, akkor skip-elj mindent, még ne írj be gmail e-mail címet sem, mert elég gyorsan pörögnek ilyenkor a bájtok le, és fel.)
    Ha van mobilnet, vagy wi-fi, akkor írj be gmail-es címet, jelöld be, mit szeretnél a gmail fiókodból szinkronizálni (naptár, levelek, címtár).
    Motoblur acc csak akkor regisztrálható, ha 2.21-es szoft van a gépen.

    A milyen bill, navi, stb kérdéseidre az android appz topicban biztos tudnak javaslatot adni, itt a mobilaréna fórumán.
    Nokia ovi/pc suite progival mentsd a névjegyeket vcard/csv formátumba, aztán gmail fiók címtárába import, majd ezt a fiókot állítsd be a telefonba, és szinkron.

  • x.pet

    tag

    válasz bruno008 #8955 üzenetére

    Kontaktok átvitelére sok program van, mivel nekem amúgy is szinkronizálva volt Outlookkal, ezért onnan könnyen kiexportáltam csv-be. A MotoPortal-al is lehet importálni/exportálni csv-ból/be. Megnéztem, hogy a MotoPortal milyen adatokat rak ki a csv-be, olyan formára hoztam az Outlookból kiexportált fájlomat, közben kigyomláltam, rendbe tettem és ezután beimportáltam a MotoPortal-al. Google sync használatával jóval egyszerűbb, de én nem akartam azt az utat választani, bár így is volt, hogy berakta a Google kapcsolatok közé is, de azt töröltem, szinkronizációt letiltottam.

    Nokiáról át lehet hozni az SMS-eket is, én ezen leírás alapján csináltam:
    http://www.simail.si/nokia2androidsms/
    A lényeg:
    - OVI -val szinkronizálni a névjegyeket.
    - Nokia2AndroidSMS programmal az OVI ból kiveszi egy xml fájlba.
    - SMS Backup & Restore program telepít a Marketről, könyvtárába az xml bemásol, majd restore.
    Nekem így simát átjött közel 1000 SMS. (Az viszont érdekes, hogy a Handcent SMS minden SMS-re a beimportálás dátumát írta ki dátumnak, egy partnerrel folytatott oda-vissza válasz folyamot emiatt nem jól jelenített meg, úgyhogy visszatértem a gyári progira, azzal jó minden dátum.)

    [ Szerkesztve ]

  • feketepeti

    aktív tag

    válasz bruno008 #9040 üzenetére

    Nokia kontaktok átvitele:

    próbáltam én is sokféle módon, de valami gebasz mindig volt. Az Outlookos szinkron általában szar, mert ha nincs definiálva, hogy mlyen szám az adott telefonszám, akkor hajlamos nemes egyszerűséggel kihagyni. A név ott lesz, a szám nem. Több számos kontaktoknál szintén hibázhat.

    Csinálni kell egy mentést a Nokia PC Suite nevű förmedvénnyel. Ez gyárt egy nbu kiterjesztésű fájlt.

    Van egy NbuExplorer nevű ingyenes progi, amivel ebben lehet matatni, a kontaktok sms-ek között.

    Ez gyönyörűen és maradéktalanul tud vcf exportot, tehát az összes kontaktod összes adatával (ha volt hívókép akkor az is benne lesz) megvan vcf formátumban, amit a google és akár a telefon is megeszik.

    Mondjuk a HTC Desire esetén csináltam, ott még össze is kellett fűzni egy fájlba, mert egyenként importálni kicsit szar lett volna 990 névjegyet és google kihagyásával akartam mindenképp. Ezt DOS oktatásban nem részesültek kedvéért (fiatalabbak :) ) az alábbi terminál paranccsal lehet:

    type *.vcf > osszes.vcf

    Ez egy backupnak is remek, mert így minden kontaktod megvan egy fájlban.

  • bod101

    aktív tag

    Sziasztok!
    Először is bocs mindenkitől, mivel azt irtam lock-os a telo és itt olvasom, hogy nem az. Én lehet valamit elnéztem :R .
    3. napi használat után kellemesebb a telo mint gondoltam tetszik (csak Nokia telefonok használata után tartottam egy kicsit a Defytől).
    Azt vettem észre, hogy a Call log több mp-ig jelenik meg és alig akar eltünni. Ezt a hibát csak a tárcsázó cserélésével lehet orvosolni?
    A majdnem alap Nokiáról hogyan tudom a névjegyzéket stb. leszedni?

    1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

  • Adamul

    tag

    Az alábbi problémára szeretnék megoldást: mikor megadtam a gmail és fb accom, teleszemetelte a telefonkönyvem minden olyan email címmel ahova egyszer is küldtem emailt. Hogy lehetne ezt mind egyszerűen törölni, és a régebbi Nokia telómról az összes névjegyet átimportálni egyszerűen? A keresés során se találtam erre megnyugtató választ :)

    Valamint hogy lehetne eltüntetni azokat az ikonokat amiket nem használok? (Myspace, kindle)

    Továbbá arra nincs valami megoldás, hogy van ez a 7 képernyő, és mikor a 7.nél tartok forgassa tovább? illetve hogyha 2ujjal összehúznám egy képernyőn mutassa mind?

    Ja és az is érdekelne, hogy olyanra nincs megoldás mint pár új Nokiánál h vmi speckó kábellel usb-host funkcióként egy pendriveot rádugjak?:)

    [ Szerkesztve ]

  • rum-cajsz

    őstag

    válasz Adamul #18116 üzenetére

    Kösz, kiegészítettem ezekkel a leírást:

    - Hogyan tudom átmásolni a névjegyeket?
    - SIM kártyáról való másoláshoz van a menüben a SIM Manager, ott tudod importálni a névjegyeket.
    - Ha korábban Androidos rendszert használtál, akkor a Google accountodhoz automatikusan hozzászinkronizálja a neveket.
    - Amennyiben másik rendszerről térsz át, ez a program ajánlott: Google Sync
    - Kapcsolatok mozgatásáról Nokia telefonról Defy-ra feketepeti fórumtárs írt egy rövid leírást.

    - Szinkronizáltam a névjegyeket a gmail fiókommal, de tele lett szeméttel. Hogy kerülhetem el ezt?
    Alapesetben a gmail felvesz a kapcsolataid közé mindekit, akivel levelet váltottál. Erről szerencsére le lehet beszélni a számítógépen a gmail beállításai között:
    gmail -> settings -> General -> Create contacts for auto-complete: I'll add contacts myself
    Ha a számítógépen rendbe teszed a kapcsolataid, akkor a telefonodon elvileg automatikusan frissülnek. Ha mégsem, próbáld meg kikapcsolni a kapcsolatok szinkronizálását a telefonon, majd töröld az összes kapcsolatot például ezzel a programmal: Contact Remover. És ez után újra bekapcsolod a szinkronizálást.

    - Be tudom-e állítani, hogy csak azok jelenjenek meg a kapcsolataim között, akiknek van telefonszáma?
    Sajnos a Motorola Kapcsolatok programjával nem, tölts le a Marketről egy másik programot, amiben van ilyen lehetőség. GO Contacts, One dialer, stb...

    - Be tudom-e állítani, hogy vezetéknév szerint rendezze a kapcsolataimat a telefonkönyv?
    Sajnos a Motorola Kapcsolatok programjával nem, tölts le a Marketről egy másik programot, amiben van ilyen lehetőség. GO Contacts, One dialer, stb...

    =Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

  • aveos

    tag

    Sziasztok!
    Tudna valaki segíteni, hogy Nokia -ról névjegyeket, hogyan tudnám át menteni a kis defy -ra?
    Próbáltam az első Hsz -ból >>> [feketepeti] leírást alkalmazni!

    Előre is köszi!

    06302081105

  • pivi.l

    tag

    válasz .:P:. #21991 üzenetére

    Tessék, remélem segít.

    "- Hogyan tudom átmásolni a névjegyeket?
    - SIM kártyáról való másoláshoz van a menüben a SIM Manager, ott tudod importálni a névjegyeket.
    - Ha korábban Androidos rendszert használtál, akkor a Google accountodba automatikusan szinkronizálja a neveket.
    - Amennyiben másik rendszerről térsz át, ez a program ajánlott: Google Sync
    - Kapcsolatok mozgatásáról Nokia telefonról Defy-ra feketepeti fórumtárs írt egy rövid leírást."

  • SalvadorLynx

    aktív tag

    Nem feltétlen ide tartozik, de nem tudom hova írjam. Exportáltam a régi nokia e51 ből a névjegyeket csv-ben, de a gmail nem tudja normálisan importálni szám szerint hozzáadja a kontaktokat de ismeretlen névvel. Bár ha megnyitok egy contactot kiírja az adatokat. Olyan mintha nem ismerné fel a gmail melyik adat hova tartozik. Remélem érthető

  • AST

    csendes tag

    Használ valaki Defy-t Nokia CK-15W autós kihangosítóval?
    Ez egy olyan kihangosító, ami a névjegyzéket szinkronizálja a telefonnal - előnye, hogy a kihangosító kijelzőjén ekkor megjelenik a hívó fél neve... pontosabban megjelenne :( pl. a főnöké :)

    Párosítás, PBAP engedélyezés hiba nélkül megtörténik, a szinkronizálás elindul, de (kb 3 perc múlva, szerintem a végénél) egyszer csak a kihangosító újraindul. Ezután kapcsolódik mintha minden rendben lenne, de a névjegyek sehol. Nokiákkal tökéletes.
    Ötlet?

    BF4: xx_ASTHUN_xx "Az élet olyan, mint a motor. Ha nem megy, be kell rúgni."

  • tomi_x

    tag

    Hali !

    Arra tudtok valami jó progit ajánlani amivel a névjegyeket le tudnám menteni. Vagy esetleg outlook -kal szinkronizálni. Anno ezt Nokia telorol nagyon egyszerű volt, és ez az egy dolog van ami hiányzik.

    köszi

  • AST

    csendes tag

    válasz AST #35797 üzenetére

    Nokia CK-15W autós kihangosító vs. Defy névjegyzék szinkronizáció - SIKERÜLT!

    Lépésről-lépésre, ahogy én csináltam:
    - kihangosítón gyári beállítás visszaállítása
    - Defy párosítása
    - kihangosítón névjegyzék letöltésének elindítása, az elején PBAP engedélyezés a telefonon
    - letöltés elkezdődik.... majd megszakad :(
    - bluetooth kapcsolat megszakítása, majd újrakapcsolódás
    - telefonban a BluetoothPbapService rendszerfolyamat leállítása (Settings/Applications/Running services)
    - kihangosítón névjegyzék letöltésének elindítása
    - Kész!

    A módszer hasonló funkciókkal rendelkező kihangosítókkal (bocsi, /más androidos telókkal) is működhet.
    Pl. Nokia CK-200, CK-600, Parrot Mki9100, Mki9200

    Most már látom, ha a főnököm hív, és nem veszem fel :) :) :)
    Sok sikert, remélem segíthettem!
    Üdv, AST

    BF4: xx_ASTHUN_xx "Az élet olyan, mint a motor. Ha nem megy, be kell rúgni."

  • kezman

    őstag

    Üdv, kellene kis segítség, a Defy-on lévő névjegyeket szeretném át rakni Nokia 700-ra, mi a legegyszerűbb módja, kösz :R

    Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

  • Lacopapi

    addikt

    válasz kezman #43066 üzenetére

    Tedd rá a sim-re. Nem tudom,hogy a nokia látja-e a vcf-et,amibe a Defy menti a névjegyeket.

    [ Szerkesztve ]

  • Ronyn

    senior tag

    válasz nick2005 #45153 üzenetére

    Kellene ismerni a rendszert, mielőtt leszólod...
    Valószínűleg fel kell oldani az összelinkeleseket , hogy csak a google cimjegyzekben legyenek meg, a motoban nem...
    (Két cimjegyzék van, a google és a lite address book,alapbol a két helyen is meglevő névjegy egynek látszik ,mert a teló összelinkeli őket )
    Ki tudod menteni egy vcf fajlba is a kártyára. Csak mivel az összes névjegyet egy fajlba rakja, a régi nokiad azt nem tudja kezelni szerintem...

    Egyébként nekem most gond nélkül áttette kártyára, úgyhogy a hiba a te telefonodban van, nem pedig az android rendszerben
    (Valószínűleg valami karakterkonverziós hiba....)
    Egyébként hogy tetted rá anno a telora a nevjegyeket??

    [ Szerkesztve ]

    Ego sum... Ronyn 🧔

  • Ronyn

    senior tag

    válasz nick2005 #45161 üzenetére

    Nem az a baj ha valaki nem tud megoldani valamit, hanem az ilyen hozzáállás - idézlek
    "Komolyan mondom ekkora szart, mint az Android még életemben nem láttam"

    Az nem baj ha valaki nem tud valamit, de ha "nem találod hol a kormány" az nem jelenti azt hogy szar az autó!!
    Más: pl. tesom nagy nokia fan a 7650 óta neki mindig az aktuális nokia csucsgépe van.
    Van cca 1200!! névjegye, és ő sem tudta kiexportalni nagyjából ugyanez a hiba jelentkezett.
    Mégsem azzal jött hogy szar a symbian,hanem hogy segitsek megcsinálni, mert nekik nem sikerült
    -------------
    (#45162) Heimdallr75

    Égen már írtam neki ilyesmit;-)
    A leírták alapján Feltételezem hogy szinkronizálva van a gmaillal, ott is meg tudja nézni az esetleges karakterhibakat, illetve ott is ki tudja exportálni.

    [ Szerkesztve ]

    Ego sum... Ronyn 🧔

Új hozzászólás Aktív témák