Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #58000384

    törölt tag

    válasz CPT.Pirk #464 üzenetére

    Az Appdata átmeneti fájlokat, patcheket és olyan felhasználói fájlokat tárol, amiknek ész nélküli módosítása több kárt okoz, mint hasznot. Ezért rejtett mappa. A Roaming áttelepíthető adatokat tartalmaz (otthon tökmindegy), a Local felhasználói, nem áttelepíthető adatokat (pl. böngészőprofil), a LocalLow mappa pedig ugyanezt, csak védett módban hozzáférhető adatokat tárol (pl. privát böngészés). De okkal rejtett, a felhasználónak itt semmi dolga, vagy ha mégis, akkor ért hozzá (remélhetőleg).
    A Programdata szintén rejtett, alkalmazások ritkán írnak bele, nem kell rendszergazdai jog a módosításhoz, ellenben a Program Files-szal. De ami a felhasználónak fontos, az a Windows, a Program Files és a Users mappa. Ennek semmi köze a kompatibilitáshoz vagy az újabb verziókhoz, de még ha lenne is, a környezeti változók miatt ami a Documents and settings-et keresi, az a Users-be lesz irányítva.

    Oké, így leírva, hogy mit jelentenek a nevek, így már érthetőbb, de azt továbbra sem tudod azonnal, hogy az etc vagy a lib alá mi kerül és miért (Windowsról jövet). Ezt is meg kell tanulni, bonyolultabb a felépítése, mert szerteágazóbb és szelektáltabb. Nem azt mondom, hogy rosszabb, csak más, és nem könnyebb.

    A csomagkezelővel kapcsolatban igazad van, de már korábban is írtam, hogy könnyen megeshet, hogy egy programmal gond lesz. Nekem a LO volt ilyen, hibát írt az eltávolításnál, kézzel akartam törölni, de az apt-get is hibát írt, pedig telepítve volt. Na, ilyenkor kéne egy shift+del a mappájára, ami meg nem volt. A magával rántott függőségei meg a helyet foglalják, szintén nem tudtam törölni, mert nem tudtam, hogy mit kéne. Minden csak addig nagyon egyszerű, amíg nincs egy hiba.

    Igen, a Krusader KDE-s program, de ha valaki először látja, és olvassa, hogy a TC-hez az hasonlít a legjobban, majd telepíti, és ott a fél KDE is vele, akkor meglepődik.

    A pendrive esetén a gond az sdb1 név. Előfordult, hogy nem csatolta fel, akkor lehetett mountolni, meg lsusb-t írni, kikeresni. Windowson ott a betűjele, kész.

    A terminálos sudo-ért fórumon is szóltak, pedig ugyanúgy indult a program minden gond nélkül (a Fedora hisztizett), arra az egy alkalomra nekem jó volt. Ez kellett: load-module module-udev-detect „tsched=0”
    Erre nem volt semmilyen felület.

    De egyébként megmagyarázhatjuk egymásnak, amit tudunk, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy egyáltalán nem olyan egyszerű a rendszer használata (bármelyik disztróé), mint sokan mondják. Én a végére már egészen belejöttem, de még úgy is sokkal logikátlanabbnak, körülményesebbnek éreztem, mint a Windows-t. Más meg megszereti a Linux felépítését, ez változó. Csak mikor valaki azt mondja, hogy könnyű megtanulni/átszokni, az hazudik :)

    (#467) spammer: Tévedés, hogy mindenki hozzátesz a közösséghez. Vannak nagyon lelkes emberek, akik ingyen segítenek, programoznak, de a többség csak használja a rendszert, kér egy .deb vagy .rpm fájlt a telepítéshez, a forráshoz hozzá sem akarnak nyúlni. A szétdarabolt rendszer az oka annak, hogy az Adobe sem portol semmit Linuxra. Egy fejlesztő írta a fórumon, hogy megnézték, és közös színkezelés sincs a rendszerekben, ráadásul mindegyik kicsit más, nagyon nehéz lenne olyan támogatást biztosítani, mint OS X vagy Windows alatt. Szóval ez a sok-sok disztró szerintem inkább hátrány, mint előny, de ezzel tudom, hogy a Linuxosok nem értenek egyet.

    A függőségekkel kapcsolatban igazad van, csak ha az utoljára telepített program magával húzza az XY fájlt, akkor utána szeretném törölni, hiszen csak annak kellett elvileg.

    Az átállás fordítva sem zökkenőmentes, valóban, de ugye jelenleg a Windows van 90+ százalékon, vagyis inkább Windowsról szoknak át, mint arra. De mindegy, ha akarja az ember, megtanulja, én csak nem szerettem a felépítését, ez az én véleményem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák