Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz hallador #449 üzenetére

    Mondjuk a notebookat külön egy Device Collectionbe rakom és külön Maintenance Window állítok be rá?

    Hyper-V-t meg hagyjuk, elhiszem, hogy nem vagy vele kibékülve, jelenleg a VMware tudásban többet nyújt. Mondjuk nem tudom miért kéne kipróbálnom? Attól függetlenül, hogy elég régóta ismerem mindkettőt. :)

    [ Szerkesztve ]

    Romanes eunt domus

  • King Unique

    titán

    válasz justaview #450 üzenetére

    +1
    Amúgy ez az 1,7% ez honnan jön sokaknál, mert az inkább 1,41-1,53% [link], [link] a februári adatok alapján. Itt összesítettnél 5,4%-ot írnak [link].

  • hallador

    addikt

    válasz FіkuszKukіsz #451 üzenetére

    Nekem csak az a bajom vele, hogy nem tudom pl beállítani benne, hogy ekkor induljon adott collection-ban a frissítéss, a másikban meg ekkor, csak azt tudom megadni milyen időintervallumban.
    Ott a Microsoftnak a VSUS mióta megy már az a cucc olyan stabil, és működik mont a beton nem lett volna nagy dolog beletenni ezt is az SCCM-be. De kimaradt van ilyen. :)

    Nekem a Hyper-V nagy csalódás! :)

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • spammer

    veterán

    válasz King Unique #448 üzenetére

    Majd terjed, lassan, vagy amilyen tempóban tud. Nem sürgős senkinek. Kifogásolod a marketinget, meg a terjedést, közben meg ennél a cikknél, aminek pont az a lényege, hogy egy kis "reklámot" csináljon (vagyis inkább ajánló, mint reklám), itt akarod megmagyarázni, hogy a linux alkalmatlan, mert így, mert úgy, meg a szokások... A saját igényeid, szokásaid alapján próbálod megmagyarázni, hogy nem alternatíva másoknak sem (ezzel pedig gyakorlatilag "akadályozod" is az "terjedést", amit ugye eredetileg kifogásoltál. Miért nem örülsz akkor, hogy íródott egy cikk?)

    Én Windowst használtam, váltottam, működik, tehát alternatíva. Környezetemben is váltottak páran, megelégedéssel használják. A Linuxos topikokban is folyamatosan vannak új emberek, akiknek minden rendben működik. Ugyanígy van ez nyilván globális szinten is. Akkor miért akarjátok folyamatosan megmagyarázni, hogy nem jó az úgysem?

    A felhasználói szokásosról annyit, hogy a Windows terjedt el, azt ismerik a legtöbben, azt oktatják (és azt is fogják itt Mutyisztánban). És akkor ez mit bizonyít? Hogy a Windows jobb/alkalmasabb mindenre? Amerikában meg az Almát nyomatják orrba-szájba, egyetemeken, a médiában, mindenhol. Akkor ez mit bizonyít? Hogy az Alma alkalmasabb/jobb, mint a Windows? Nem, csak annyit, hogy ezek mögött milliárdos cégek állnak, akiknek érdekük tolni a saját terméküket.

    Neked a munkádhoz Win kell, ennyi. Le lett írva 1000x, hogy akinek muszáj a Win valami miatt, az annál marad, kész. Sok más embernek meg nem biztos, hogy szükséges Windowst használni, mert nincs szüksége Windows-only programokra. Ezt csak az adott személy tudja, majd Ő eldönti magának, hogy megfelel-e neki az adott disztró. Ha kipróbálja.

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • #58000384

    törölt tag

    válasz justaview #450 üzenetére

    Na igen, azért az elején én is kaptam meredek tanácsokat, meg bőszen másolgatni kellett a parancsokat a terminálba, aztán remélni, hogy történik valami, én meg persze azt sem tudtam, hogy mi mit csinál. Igaz, hogy bele kell tanulni a rendszerbe, mint a Windows-ba (nyilván), de szerintem a Linux alapból jóval bonyolultabb, már csak azért is, mert egy könyvet lehetne írni arról, hogy a sok disztro között mi a különbség, mi miért változik, melyik miben jobb, ez a struktúra miért másabb, mint a C:\ és D:\, mi micsoda és mi kerül bele, stb.

    (#448) King Unique : :K Meg szép ábrák/diasorok Impress-ben csinálva, majd betöltve MSO 2013-ban a kompatibilitást szemléltetve. Ez már valami lenne (igaz, ez már nem Mint, hanem LO).

    (#454) spammer: Szerintem itt kb. mindenki azt cáfolja meg, hogy "aki nem játszik, nem Fotosoppol, nem számlázik, annak tökéletes alternatíva a Linux, mert X meg Y". Mintha ez egy örök érvényű igazság lenne. Ilyen mondatok után, hogy
    "Ez nem Windows, [...] mert már valami jobb. [...] amely elboldogul a legtöbb hozzá csatlakoztatott kütyüvel: fényképezővel, szkennerrel, nyomtatóval, rádiós egérrel, presenterrel, szinte bármivel. [...] egyszerűen működik – de nem csak néhány eszközön – számtalan eszközön. Emellett nem zárja kalodába, nem láncolja magához a felhasználókat, amint azt a Windows és Max OS X teszi.",
    kifejezetten hasznos, hogy arra is felhívják az olvasó figyelmét, hogy az írás, amit olvas, sok helyen erősen túlzó, szubjektív, illetve nem említi a lehetséges (és valószínű) problémákat. Az sokkal rosszabb, ha csalódik a kipróbáló, mintha tud az esetleges hátrányokról, de megpróbálja. Ugyanez lenne egy marhaságokkal teleírt Win7-ajnározó cikknél is.
    Ha meg ez akadályozza a terjedést, akkor ott nagyon komoly gondok vannak, és a gerendát kéne meglátni először. Ha a Linux tényleg mindenben ennyire erős lenne, akkor terjedne mindenhol a "mutyizások" ellenére, mert ahol Windows cikk van, ott a kommenteknél nagy eséllyel Linux is lesz, szóval burokban kell élni ahhoz, hogy az ember ne halljon róla. Ha meg az idősebb generáció van megcélozva az ősrégi gépekkel és a nulla felhasználással, nos, akkor nem (csak) őket kéne megcélozni.

    [ Szerkesztve ]

  • spammer

    veterán

    válasz #58000384 #455 üzenetére

    "szerintem a Linux alapból jóval bonyolultabb, már csak azért is, mert egy könyvet lehetne írni arról, hogy a sok disztro között mi a különbség"

    Egy Ubuntu, Mint, de akár Fedora között sincs semmi eget verő különbség. Vannak különböző felületek, preferencia alapján lehet választani, aztán kész. Csomagkezelők lehetnek mások, de egyrészt hasonlóak a parancsok, nem tart semeddig őket megtanulni, másrészt nem muszáj megtanulni, mert vannak grafikus csomagkezelők, ahol csak kattintgatni kell. Illetve manapság szoftver központok is vannak, amik kb. Play store/iTunes bonyolultságúak, bár inkább még azoknál is egyszerűbbek (faék). Jó, egy Arch (vagy Gentoo) pl. nem kezdőknek való, lévén azt magadnak rakod össze, de nem is mondta senki, hogy azzal kell kezdeni. :)

    Továbbá senki sem mondta, hogy kötelező minden disztrót megtanulni használni. Azért van cikk a Mintről vagy az Ubunturól, mert kezdőbarát, nagy tábora van, sok helyen találsz róla információt, ha bármi gond lenne. Nem kell tudni mindent azonnal egyszerre.

    Az aláhúzott részekkel egyetértek, de ez is leírtam már nem egyszer, hogy szerintem is túlzás volt a Windowst "szapulni".

    Az "akadályozza" dolgot sem szó szerint értettem, azért is tettem idézőjelbe. Ha egyszer azzal van a gond, hogy nincs marketing, nem terjed, akkor örülni kellene, hogy valaki törekszik arra, hogy ismertetőt írjon. Még akkor is, ha abban vannak olyan kifogásolható részletek, mint az általad is aláhúzottak.

    Az állami, oktatási szektorban való mutyizás éppen elég hátráltató a terjedést tekintve. A Windows a default, ezen nő fel mindenki, ezt használják, kész. Tudja jól mindenki. A Linux mögött nincs cég, de éppen ezért nem is célja "versenyezni", legalábbis home user szinten nem. Vállalati szinten meg marketingeli magát Red Hat meg a Canonical, az már legyen az ő dolguk, minket nem érint.

    [ Szerkesztve ]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #58000384 #455 üzenetére

    A különböző Windows verziók között is legalább akkora különbségek vannak, mint a disztrók között. Sőt, inkább nagyobb.

    Az említett fájlrendszer pl. egy stabil pont a disztrók között, míg Windows alatt pl. Program files könyvtárból már több is van...

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Pano

    addikt

    Erre szerintem érdemes lesz odafigyelni.
    Egyelőre Ubuntu alap, de csinálják már a debian verziót is.

  • justaview

    őstag

    válasz King Unique #452 üzenetére

    Már nem emlékszem, hol olvastam a 1.7%-ot, ez maradt meg. :)

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz spammer #454 üzenetére

    Én és más is csak reagált bizonyos felvetésekre, megjegyzésekre. Bár lehet nem kellett volna, mert értelme az úgysincs, ha ezek után is még győzködni próbálsz. :N
    Nem ezt állítottam, h önmagában a rendszer, a platform alkalmatlan (speciális programok kivételével), hanem a kialakult helyzet és megszokások miatt, nem kell irreális elvárásokat se támasztani, hogy x user helyett mért nem használja 5*x user.
    Igen, az ilyen kommentek valóban nem emelik a fényét, az igaz, de ezen kérdések és gondolatok is majd előbb-utóbb felmerülnek egy váltás kapcsán. Illetve, mivel ez egy kis olvasottságú cikk, vsz nem jut el széles tömegekhez, illetve a másik rendszert népszerűsítő topikokban is dettó uez megy...nem kifogás, de kicsit elfér az enyém is. Pláne, hogy valótlanságot nem állítottam, max esetleg pár gondolat túlzónak tűnik (neked).

    Nagyon fontos mi terjedt el, mit oktatnak, mi a "trend". Mert az emberek ehhez alkalmazkodnak és ennek irányába fognak menni. Önmagában a rendszer nem jobb, de a körülményeket figyelembe véve, igen, úgy már jobb választás lehet sokaknak. Már pusztán az hatalmas előny és kényelmes, hogy ismeri, hozzá van szokva. Ez, ami bizonyítottan működőképes, ha felhasználói rétegek megnyeréséről van szó.
    Az Apple marketingje még talán az egyik legjobb, ha nem a legjobb. + vannak magának az OS-nek, hardvernek is sajátosságai, olyan előnyei, amik alkalmasabbá tehetik némely területen. Pl. sok fotós is almázik, de legtöbb zenei stúdióban is azt használják, DJ-k is Mac-kel kevernek, azt használják Lve Act-hez, de állítólag építész feladatokra is van, amikor alkalmasabb.
    Igen, már eldöntötték. :K

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Pano #458 üzenetére

    Újabb OS X-klón (v eOS hasonmás?), csak nehogy úgy járjon, mint a Pear OS...
    Na egy ilyen, ha be lenne reklámozva, akkor egy átlag home user is kipróbálná, mert olyasmi, mint a Mac. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #58000384

    törölt tag

    válasz spammer #456 üzenetére

    A felsorolást egyben értettem, a kiadások közti különbség ettől még nem kicsi. Egy Kubuntu és Ubuntu, Xubuntu között azért akad eltérés, a felület terén persze. A csomagkezelők tényleg jók, de csak amíg valami hiba nem történik, és lehet terminálból törölni és telepíteni, meg frissíteni a listát a tárolók alapján, amit fel kellett korábban venni, mert ez meg az nincs benne a main repóban (ugye ez már önmagában biztonsági kockázat, egy elbizakodott, tapasztalatlan felhasználó akármit telepíthet, mert "úgysem fertőződik meg a gép", mehet a copy&paste a terminálba).

    Azzal semmi baj nincs, hogy készült egy cikk a Mint-ről, de a cikk rosszul lett megírva, rossz oldalról közelíti meg a témát. Nem a Windows-t kell a Linux alá nyomni, hanem a Linuxot kell a Windows mellé felhozni. A terjesztéshez és marketinghez pénz kell, ahhoz pedig egy tőkeerős vállalat, ami megbízható támogatást ad. Anélkül nem fog terjedni a Linux, ha pedig nem terjed, akkor nem készülnek rá portok, nem fogják komolyan venni (ahogy jelenleg az Adobe sem), egy hobbirendszer marad, illetve a selejtezésre alkalmas gépek életben tartója.

    (#457) CPT.Pirk: Az elmúlt 20 évben mi változott a Windows esetében? Szalagos menük (8 éve) és a start menü (3 éve), plusz az appok, amik csak hozzátesznek, nem módosítanak. Egyébként a rendszer maga ugyanaz, minden ugyanott van, ugyanaz a neve.
    A két program files szerintem nem zavaró, a nevéből is látszik, hogy mi van benne, mi telepít oda, és ha az egyikben nincs ott a programunk, akkor a másikban lesz (64 bites rendszer esetén). Na de mi az a lib, etc, mnt, net (internet?), proc, sbin, spool, stb? Nem annyira egyértelmű, ugye?
    Linuxon hova települnek a programok? Hol vannak a fájlok, amiket függőségként kellett telepíteni, de le szeretném szedni őket? A Krusader miért tölt le egy egész felületet magának? A bedugott pendrive miért a /dev/sdb1 alatt van? És a legfőbb kérdés: egy VLC-s hanghibát miért kell egy terminálból indított rendszergazdai gedit-ben megnyitott /etc/pulse/default.pa fájlban kijavítani? :)

  • ivana

    Ármester

    válasz #58000384 #462 üzenetére

    A fájl rendszer teljesen logikus.
    bin - alap programok (helyre lehet velük rángatni a rendszert, ha gáz van egy külön partíción lévő usr-el)
    sbin - root only programok
    lib - shared libs
    etc - config fájlok
    proc - ebben vannak az épp futó processzek fájljai
    usr - user, nem feltétlenül szükséges programok
    dev - eszközök
    var - mindenféle főleg logok
    mnt - ide tudsz mountolni minden random dolgot
    home - user könytárak
    root - root home
    boot - itt tanyázik a kernel

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #58000384 #462 üzenetére

    Tegyél hozzá aranyos apróságokat. Pl. van Program Data mappa is, de mégis, a programok 2/3-a nem ott, hanem vegyesen a dokumentumok alatt, meg az AppData 3 almappája között pakolgatja a cuccait, ha valamiért kell valami onnan, akkor keresd meg magadnak. A mostani elég zagyva fájlrendszer a nem eléggé átgondolt tervezés és az új Windows kiadások újításainak az eredménye, mivel a visszafelé kompatibilitást máshogy nem tudják megoldani.

    Na de mi az a lib, etc, mnt, net (internet?), proc, sbin, spool, stb? Nem annyira egyértelmű, ugye? Minimális angol tudással ez azért könnyen kitalálható. Mondjuk spec. net és pool mappát még egyik disztró alatt sem láttam, de lib mint library, etc mint etcetera, mnt mint manadgement, stb. Ez a fajta gyökér fájlrendszer egyébként a Unixoktól származik, jóval idősebb a Linuxoknál. Nem is igazán kellett hozzányúlni mostanában, ez mutatja, hogy ki van találva valahogy .

    Hová települnek a programok? Ahová kell. Kell vele foglalkoznom? Nem, nem én vagyok a csomag kezelő. Azért van csomagkezelő, hogy megoldja a telepítést és a maradéktalan eltávolítást. Egyébként az érkező Windows10 is tartalmazni fog már csomagkezelőt one-get néven.
    Hol vannak a függőségek? Lásd az előzőt. A csomagkezelő dolga, nem az enyém.

    A Krusader miért tölt le egy egész felületet magának? Mert másik asztali környezet programja. Ezt írja is a csomagkezelő, mikor megnézed a függőségeit. A te asztali környezetedre is biztosan készült több hasonló program, ha zavarnak a függőségek...

    A bedugott pendrive miért a /dev/sdb1 alatt van? Hol kellene lennie? A /dev alá kerülnek az eszközök. Dev mint devices. Egyébként létre szokott jönni neki /usb csatolási pont, azt hiszem a /mnt alatt, de a fájlkezelőkben azzal sem kell vesződni.

    A gedites kérdés meg nem stimmel, terminálból nem indítunk grafikus programot rootként. Gnome alatt is van parancs futtatási lehetőség, ott kell grafikus sudo-t használni, vagyis gksu gedit /etc/pulse/default.pa parancsot kiadni. Most hogy mit kellett ott állítanod azt nem tudom, de a pulseaudiohoz van grafikus beállító felület a csomagkezelőkben.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • ivana

    Ármester

    válasz CPT.Pirk #464 üzenetére

    Egyébként az érkező Windows10 is tartalmazni fog már csomagkezelőt one-get néven. :)) Végre, nagyon idegesítő volt már a jelenlegi állapot.

  • ferensz

    senior tag

    válasz spammer #454 üzenetére

    "Én Windowst használtam, váltottam, működik, tehát alternatíva."

    Én Windowst használtam, váltottam, nekem nem felelt meg, tehát nem alternatíva. Erős érvelés :)

    "jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

  • spammer

    veterán

    válasz #58000384 #462 üzenetére

    "A terjesztéshez és marketinghez pénz kell, ahhoz pedig egy tőkeerős vállalat, ami megbízható támogatást ad."

    Ez igaz, de elsősorban vállalati szinten. Ilyen pl. a Red Hat, vagy mondjuk a Canonical. A Canonical az Ubuntut nyomja, népszerű is lett. De alapvetően a Linux nem arról szól, hogy akkor most van egy tőkeerős vállalat és akkor nyomatjuk orrba-szájba, dollármilliós marketinggel. Van sok sok disztró, rengeteg profi és hobbi fejlesztő, hozzájáruló, segítő (akármi más) a közösségeben, és mindenki belead a közösbe. Ez eddig is működött, ezután is fog működni. Az elmúlt 10 évben nagyon sokat fejlődött, remélhetőleg ugyanilyen szépen fog fejlődni a továbbiakban is.

    "Linuxon hova települnek a programok? Hol vannak a fájlok, amiket függőségként kellett telepíteni, de le szeretném szedni őket? A Krusader miért tölt le egy egész felületet magának? A bedugott pendrive miért a /dev/sdb1 alatt van? "

    Az nem a Linux hibája, hogy te nem ismered a fájlrendszert. Aki Windowson nevelkedett, annak furcsa. Nekem is az volt először. Utánaolvastam, megtanultam, ennyi. Ismét példa: OS X is Unix alapú, ott is más. De teszem azt, ha valaki Linuxot használt életében először (és sokáig), akkor a Windows esetében feltehetné ugyanezeket a kérdéseket: mi, hova települ, és miért?

    A függőségeket pedig addig nem tudod eltávolítani, amíg fent van egy olyan program, ami használja. Azért hívják függőségnek. Azért is van, hogy ne kelljen 20 programnak (ami mondjuk ugyanazt a komponenst használja), újra és újra, külön-külön saját magának felrakni a dolgokat. Ha már telepítve van "A" által, akkor tudja használni "B" is, ha nincs, akkor telepíti (függőségvizsgálat).

    A Krusader egy KDE asztali környezethez való program, valószínűleg te nem KDE-n használtad (mi volt az, Ubuntu/Unity?), azért húzott le magával egy rakás cuccot függőségként. Igen, ez kimaradt, hogy ez valóban különbség lehet a felületek között (Qt, GTK alapú grafikus felületek és programok). Persze lehet használni őket, csak leszed magának ezt-azt. Ezért GTK alapún érdemes GTK appokat használni.

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • VIPowER

    senior tag

    Minek ezen vitázni. A Windows sem tökéletes, és a Linux sem az. A Linuxból nem lesz semmi amíg nem lesz olyan mint a Windows "átlagfelhasználói szemmel", addig tehát nem alternatíva. Az átlag júzer a parancssor hallatán vagy megijed, vagy azt sem tudja hogy mi az, tehát már ezért sem alternatíva stb....

  • Rimuru

    veterán

    válasz Pano #458 üzenetére

    Az jó hogy top-ot, ranger-t, stb mutogatnak hogy ha kezdőknek szánják, ezek használata szerintem egyáltalán nem triviális (főleg utóbbi). Bár ahogy látom azért grafikus fájlkezelő is van benne. :DDD

    Vigyázat, csalok!

  • spammer

    veterán

    válasz ferensz #466 üzenetére

    Nem azt mondtam, hogy mindenkinek meg fog felelni. Arról volt szó, hogy a júzer próbálja ki saját maga, mert megfelelhet. Nem tudom, hogyan szedjem még vastagabb betűkkel a feltételes módot, pedig párszor már le lett írva. :U Neked nem felelt meg. Sok más embernek meg igen. Akkor? Egy új júzer most próbálja ki nyugodtan, vagy ne is próbálja ki, mert úgysem lesz jó? Senki nem veszít vele semmit, ha tesz egy próbát, ez a lényeg. Ja de, idő amíg kipróbálja, azt elveszíti, ha mégsem felel meg. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • fordfairlane

    veterán

    válasz spammer #470 üzenetére

    hétvégén kipróbálom a Mintet. Kíváncsivá tettetek. :))

    x gon' give it to ya

  • #58000384

    törölt tag

    válasz CPT.Pirk #464 üzenetére

    Az Appdata átmeneti fájlokat, patcheket és olyan felhasználói fájlokat tárol, amiknek ész nélküli módosítása több kárt okoz, mint hasznot. Ezért rejtett mappa. A Roaming áttelepíthető adatokat tartalmaz (otthon tökmindegy), a Local felhasználói, nem áttelepíthető adatokat (pl. böngészőprofil), a LocalLow mappa pedig ugyanezt, csak védett módban hozzáférhető adatokat tárol (pl. privát böngészés). De okkal rejtett, a felhasználónak itt semmi dolga, vagy ha mégis, akkor ért hozzá (remélhetőleg).
    A Programdata szintén rejtett, alkalmazások ritkán írnak bele, nem kell rendszergazdai jog a módosításhoz, ellenben a Program Files-szal. De ami a felhasználónak fontos, az a Windows, a Program Files és a Users mappa. Ennek semmi köze a kompatibilitáshoz vagy az újabb verziókhoz, de még ha lenne is, a környezeti változók miatt ami a Documents and settings-et keresi, az a Users-be lesz irányítva.

    Oké, így leírva, hogy mit jelentenek a nevek, így már érthetőbb, de azt továbbra sem tudod azonnal, hogy az etc vagy a lib alá mi kerül és miért (Windowsról jövet). Ezt is meg kell tanulni, bonyolultabb a felépítése, mert szerteágazóbb és szelektáltabb. Nem azt mondom, hogy rosszabb, csak más, és nem könnyebb.

    A csomagkezelővel kapcsolatban igazad van, de már korábban is írtam, hogy könnyen megeshet, hogy egy programmal gond lesz. Nekem a LO volt ilyen, hibát írt az eltávolításnál, kézzel akartam törölni, de az apt-get is hibát írt, pedig telepítve volt. Na, ilyenkor kéne egy shift+del a mappájára, ami meg nem volt. A magával rántott függőségei meg a helyet foglalják, szintén nem tudtam törölni, mert nem tudtam, hogy mit kéne. Minden csak addig nagyon egyszerű, amíg nincs egy hiba.

    Igen, a Krusader KDE-s program, de ha valaki először látja, és olvassa, hogy a TC-hez az hasonlít a legjobban, majd telepíti, és ott a fél KDE is vele, akkor meglepődik.

    A pendrive esetén a gond az sdb1 név. Előfordult, hogy nem csatolta fel, akkor lehetett mountolni, meg lsusb-t írni, kikeresni. Windowson ott a betűjele, kész.

    A terminálos sudo-ért fórumon is szóltak, pedig ugyanúgy indult a program minden gond nélkül (a Fedora hisztizett), arra az egy alkalomra nekem jó volt. Ez kellett: load-module module-udev-detect „tsched=0”
    Erre nem volt semmilyen felület.

    De egyébként megmagyarázhatjuk egymásnak, amit tudunk, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy egyáltalán nem olyan egyszerű a rendszer használata (bármelyik disztróé), mint sokan mondják. Én a végére már egészen belejöttem, de még úgy is sokkal logikátlanabbnak, körülményesebbnek éreztem, mint a Windows-t. Más meg megszereti a Linux felépítését, ez változó. Csak mikor valaki azt mondja, hogy könnyű megtanulni/átszokni, az hazudik :)

    (#467) spammer: Tévedés, hogy mindenki hozzátesz a közösséghez. Vannak nagyon lelkes emberek, akik ingyen segítenek, programoznak, de a többség csak használja a rendszert, kér egy .deb vagy .rpm fájlt a telepítéshez, a forráshoz hozzá sem akarnak nyúlni. A szétdarabolt rendszer az oka annak, hogy az Adobe sem portol semmit Linuxra. Egy fejlesztő írta a fórumon, hogy megnézték, és közös színkezelés sincs a rendszerekben, ráadásul mindegyik kicsit más, nagyon nehéz lenne olyan támogatást biztosítani, mint OS X vagy Windows alatt. Szóval ez a sok-sok disztró szerintem inkább hátrány, mint előny, de ezzel tudom, hogy a Linuxosok nem értenek egyet.

    A függőségekkel kapcsolatban igazad van, csak ha az utoljára telepített program magával húzza az XY fájlt, akkor utána szeretném törölni, hiszen csak annak kellett elvileg.

    Az átállás fordítva sem zökkenőmentes, valóban, de ugye jelenleg a Windows van 90+ százalékon, vagyis inkább Windowsról szoknak át, mint arra. De mindegy, ha akarja az ember, megtanulja, én csak nem szerettem a felépítését, ez az én véleményem.

    [ Szerkesztve ]

  • ivana

    Ármester

    válasz #58000384 #472 üzenetére

    könnyen megeshet, hogy egy programmal gond lesz Nem eshet meg, valamit sikerült elrontani, vagy sérült az adatbázis (apt-os distrot nem használok, egyébként az apt egy csiga az zypper-hez képest), vagy valami random repot raktál fel.

    A dolphin után minden buta és gagyi, főleg a nautilus.

    Előfordult, hogy nem csatolta fel Ez valami bughalmaz distro lehetett, nálam sose fordul elő.

    pedig ugyanúgy indult a program minden gond nélkül Egyszer cseszi el az X fájlok jogait és szívás lesz. Ezért érdemes csak grafikus sudo szerűségeket használni.

  • #58000384

    törölt tag

    válasz ivana #473 üzenetére

    Hát bugos volt, az tuti, de annyira nem kókány munka volt az, hanem egy Ubuntu 12.04 LTS, aztán 12.10, amivel rengeteg baj volt (főleg inkompatibilitási), aztán 13.04, 13.10. Lehet, hogy az alaplapi chipsettel volt gond a hangnál, fogalmam sincs, de ez nem is lényeges. A Libreoffice egy egyszerű csomagkezelős frissítés után lett angol, aztán nem is látta, hogy a 4.0 telepítve lett volna.

    A sudo-val volt egyszer gond, rendszertelepítés után, de már nem emlékszem rá. Egy menüt kellett előhívni, ott volt 3 opció, az egyikre átállítva működött, addig mindig hibát írt minden parancsra. Na jól van, a régi Ubuntum már elég off :)

  • spammer

    veterán

    válasz #58000384 #472 üzenetére

    "de a többség csak használja a rendszert, kér egy .deb vagy .rpm fájlt a telepítéshez, a forráshoz hozzá sem akarnak nyúlni."

    Mármint a disztrót, appokat stb. fejlesztőkre, hozzájárulókra gondoltam. Mivel openszósz, mindenki tunkolhat. :) Kivehet belőle a saját fejlesztéseihez stb. Nyilván nem arra gondoltam, hogy minden júzer, azaz átlag Pistike is kódolni fog, miután letöltötte az Ubuntut. :D De nagyon sok "hobbista" is van, akik kisebb dolgokban is besegítenek. Nem kell nagy dolgokra gondolni, elég ha bugreportolnak, netán lefordítanak 1-2 sort egy honosításkor. Sok kicsi sokra megy, erről szól az egész.

    "csak ha az utoljára telepített program magával húzza az XY fájlt, akkor utána szeretném törölni, hiszen csak annak kellett elvileg."

    Amennyiben megfelelően használod és/vagy nem futsz bele bugba, akkor el is távolítja. Illetve Ubuntu alapból nem biztos, de olyankor felsorolja, hogy mik azok a csomagok, amik már nincsenek használatban és törölhetőek egy paranccsal (apt-get autoremove). Grafikus csomagkezelők is elvégzik elvileg, de én terminálból szoktam ezeket, mert a közhiedelemmel ellentétben gyorsabb és egyszerűbb.

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • #58000384

    törölt tag

    válasz spammer #475 üzenetére

    Ja, úgy már más :) Ez az open source előnye, kétségkívül. ... amit sokszor nem használ ki senki, egy-egy elhagyott programot sokszor a kutya sem fog meg, és foltozza, javítja tovább, pedig a lehetőség adott. Szóval ez sem garancia semmire.

    Hát az autoremove-ot azután nem használtam, hogy törölt olyant is, amit nem kellett volna. :D Azt hiszem a Playonlinux nem indult el utána, lehetett újratelepíteni. A terminálból szerintem is egyszerűbb volt, de azért az átlagfelhasználóknak, akik csak használni akarják a gépet, elfelejteni a futtatott rendszert, azért ez nem megoldás, marad a lassabb módszer.

  • Polllen

    nagyúr

    válasz spammer #475 üzenetére

    Nekem még tanítottak 3.1-s dos-t & mindenki már akkor is hányt a paracssortól.

    A többségnek grafikus felület kell, ahol nincs sok lehetőség, max 1-2 gomb.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • camillus

    tag

    válasz #58000384 #476 üzenetére

    'Hát az autoremove-ot azután nem
    használtam, hogy törölt olyant is,
    amit nem kellett volna.'
    Elég bizarr, de biztosan nem az apt hibája.

    'egy-egy
    elhagyott programot sokszor a
    kutya sem fog meg, és foltozza,
    javítja tovább,'

    Jah, mint az alien-t. Oh wait! A fontos programok nem lesznek abandonware-ek.

    'Adobe sem portol semmit
    Linuxra. Egy fejlesztő írta a
    fórumon, hogy megnézték, és közös
    színkezelés sincs a rendszerekben,
    ráadásul mindegyik kicsit más'

    Flash kvázi van. A színkezelés meg inkább kamu.

    [ Szerkesztve ]

    http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

  • ivana

    Ármester

    válasz #58000384 #474 üzenetére

    Az ubuntu az nálam elég kókány, durvább random hülyeségeket tud produkálni mint a windows. Update után nincs X, wifi stb. Winen még csak wifis dolog volt. :)

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #58000384 #428 üzenetére

    Ez a Valve-átlag. Tehát az a (bár nagy, de a kb. 1,7 milliárd összes desktop felhasználóhoz képest mégis) kicsi tábor, amelyik komolyabb modern játékokkal játszik.

    doc, ppt: nem akarod a zárt formátumok kezelhetetlenségét a LO készítőin számon érni, ugye?

    „A GIMP meg szar. A 2.6-os verzió még jó volt (de sok dolog nem tetszett, megszokni sem tudtam, pedig próbáltam), az újabb verzió meg kb. mindennél tovább tölt”
    1. Nem szar
    2. Egy Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz 4GB RAM-mal HDD-ről 3 másodperc az mindennél tovább tölt? Gyorsan élsz, b+! :DDD

    „Bocsi, .pptx-re és .docx-re gondoltam, azok nem elavultak.”
    Nem elavultak. Csakhogy az OOXML-szabványt készítő MS-nek is laza HÉT évébe került, míg 100%-osan implementálta. :C

    „Meg szép ábrák/diasorok Impress-ben csinálva, majd betöltve MSO 2013-ban a kompatibilitást szemléltetve.”
    Ez különösen vicces. Nem te vagy az első, és sajnos az utolsó sem, aki az LibreOffice-t csepüli, mert az MS trehány és/vagy zárt formátumait nem kezeli, ugyanakkor szintén a LibreOffice-t szapulod, mert egy LibreOffice-ban elkészített valamit az MSO akárhány nem tud kezelni. Holott az odf nyílt szabvány, az MS is tökéletesen implementálhatja a MS Office-ba.

    „Na, ilyenkor kéne egy shift+del a mappájára, ami meg nem volt.”
    De egy ilyen shift+del kombót nem a Program Files mappában szoktad nyomkodni, ugye? Mert akkor már kezdheted is a registry turkálást...
    Linuxon meg a /home/júzerném/.programnév környékén kell keresgetni, törölgetni.

    „ott a fél KDE is vele”
    Pár tíz MB pluszban.

    „Windowson ott a betűjele, kész”
    Persze, meg még 3-4 más is van csatlakoztatva, akkor mindnek van betűjele. Oszt' válogathatsz...

    (#437) spammer
    „Senki nem mondta azt sem, hogy a Linux célja az, hogy globálisan, rövid időn belül leváltsa a Windowst.”
    De. Shuttleworth mondta. :DDD

    Amúgy felesleges győzködni.

    (#442) colomb2
    Látom, a tapipados kérdésre azóta sem jött válasz. :DDD
    Lassacskán a szent és sérthetetlen, világmegváltó, örökkévaló metro dizájn ejtésének lehetőségét jelző új ikonkészletről írt véleményemre sem reagált senki. Nyilván kínos a szent és sérthetetlen, világmegváltó, örökkévaló metro dizájn közelgő porba hullásának rémképével szembesülni.

    (#450) justaview
    Feleségem munkahelyén természetesen(?) Windows+MSO-n dolgozik. Amikor meg (szerencséjére ritkán) hazahozza, akkor meg itthon Debian+LO-n. Mert még ez sem feltétlenül azt jelenti, hogy egy szénné makrózott xlsx-et hoz haza.

    „Akkor ki marad?”
    Pl. ez. Merthogy az amúgy szintén nem Linux-használó fia épp Linux Mintet rakott fel. És simán használja. Akinek eddig a környezetemben lehetősége vagy kényszerűsége volt Linuxot használni, azoknak kisebb része rohant vissza hisztérikusan a Windowshoz.

    (#464) CPT.Pirk
    „Ez a fajta gyökér fájlrendszer egyébként a Unixoktól származik, jóval idősebb a Linuxoknál.”
    Meg a Windowsoknál.

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz #58000384 #476 üzenetére

    +1

    Tele vannak a repok ezer éves alkalmazásokkal.

    Jó pár éve vettem egy USB DVB-C-T sticket. A winen minden faxa volt, volt hozzá driver, alkalmazás, könnyen belehetett hangolni stb. Na mondom akkor gyerünk nézzük meg linuxon mi a helyzet. Kapásból nem ismerte fel a sticket. Gugli: Látom már másoknak is probléma volt és egyelőre nem tudható mikor lesz fw. Fene egye meg, akkor kénytelen vagyok Win-t használni ha meccset akarok nézni. (Sajnos a TV-t lefoglalja az asszony).
    Eltelt másfél év! és kijött az fw. Hurrá! Akkor gyerünk nézzük meg a linuxon. Fw betéve a megfelelő folderba. Ubuntu szoftver centeren elkezdtem keresgélni appot. Kettő volt ami használhatónak tűnt: METv meg a Kaffeine. Egyik gnome alapú a másik KDE. Felrakom a gnome-osat hozott magával egy pár gnome függőséget. Na akkor próbáljuk ki. szar. A csatornákat még be lehetett hangolni de a csatorna lista hol megjelent hol nem, a kép volt, hogy lefagyott. Akkor nézzük a másikat. Az is ugyanilyen rossz volt. Megnéztem mindkét appot akkor már több mint egy éve senki sem frissítette.
    Na akkor nézzünk hátha van valamilyen más megoldás. VLC tudja a DVB-t kezelni. Ok. Mi kell hozzá. Kell hozzá egy channel.conf amit a /home-ba kell elhelyezni. Na de honnan lesz channel.conf-om. Kell hozzá egy dvbscan app, amit terminalban kell futtatni, ami megcsinálja a konfig fájlt.Utána terminalban indítani a VLC channel.conf paraméterrel. De ez nem jó, nem akarok mindig terminálozni. Akkor megcsináltam neki az indító ikont. Na ezzel aztán sikerült, a mai napig tökéletes.

    De kérdem én egy átlag user sz.opna-e ennyit vele? Szerintem nem. Az első próbálkozás után menne vissza Win-re ahol elég csak a next-next finish és nézheti a TV-t.

    [ Szerkesztve ]

    Romanes eunt domus

  • justaview

    őstag

    válasz #40553216 #480 üzenetére

    Szerencséje van.

    Nem kell ahhoz szétmakrózott xlsx.

    Nekem a sima egyszerű PowerPointos prezentációm (néhány fontos, de egyszerű animációval) szétesik bármely office utánzaton, de az a minimum, hogy nem úgy jelenik meg, ahogy azt megterveztem.

    (Egyébként ez nem Linux probléma, pl. iPad-en sem tudtak még mutatni nekem hozzáértők olyan office-t, amin ne hullana darabjaira egy egyszerű prezentáció. Az "egyszerűn" persze azért nem 3 mondat kivetítését értem, ahhoz egy word is elég lenne. :) )

    Szóval egyszerű a képlet, nekem nincsen időm (és kedvem se), hogy szutykos kompatibilitási problémákkal bibelődjek. Ennyi.

    De rermészetesen mindenki maga dönti el, mennyi energiát áldoz erre.

    „Akkor ki marad?”

    1.7% :)

    [ Szerkesztve ]

  • #58000384

    törölt tag

    válasz #40553216 #480 üzenetére

    Félreérted. Engem az nem érdekel, hogy mi miért olyan amilyen. Az érdekel, hogyha megnyitok egy letöltött dokumentumot (xlsx, pptx, docx), akkor az úgy jelenjen meg nálam, ahogy annak lennie kell, ne csússzon semerre, ne lógjon ki szöveg a dián túl, ne takarja ki az animáció a képet, stb. Ha erre nem képes a LO, akkor az nekem nem jó. Bármilyen átküldött/letöltött fájlnál, ami a faéknél bonyolultabb volt, már könnyen előjött valami. Vagy ha mégsem, akkor az MSO-ban megnyitva volt valami gubanc esetleg. Innentől bármilyen előnyét el is veszíti a LO. Persze, "az MS hibája, 7 év", nem érdekel, ettől még nem lesz jó alternatíva.

    A GIMP 2.6 nálam is pár másodperc alatt indul, de a 2.8 már majdnem egy percig szórakozik a betűkészletekkel (Windowson), ennyi idő alatt a PS négyszer betölt. Friss rendszeren is, tableten is, meg a korábban említett laptopon is nagyon lassú. Linuxon lehet, hogy jobb, nem tudom. A digitalizáló táblám meg továbbra sem jó vele, más meg kezeli rendesen. Nekem szar :D Ez egy egyéni vélemény volt eddig is, csak jeleztem, hogy nem mindig jobb a GIMP.

    Shift+del akkor megy egy mappára, ha az sehol sincs a rendszerben (sem programoknál, se semmilyen listában), aztán ha kedvet kapok, regedit-ben F3, és azt az esetleges 1-2 maradékot azonnal törlöm is, de ezt nem kötelező. Ez egy szar telepítés után előfordulhat, de nem jellemző.

    A Valve-átlagot csak érdekességképpen írtam be, mert senki sem tud olyan statisztikát mutatni, amivel az "átlagfelhasználó" bármilyen formában megalapozott fogalom lenne. Mindig mindenki tudja, hogy a másik mit csinál a gépén :)

    (#479) ivana: A wifi nálam sem százas, az egyik, hogy live módban sokszor nincs net, pedig felcsatlakozik, a másik, hogy ha live módban indítom a rendszert, akkor újraindítás után Windowson nincs wifi (újra be kell dugni), meg átállítja a rendszeridőt a BIOS-ban is, pedig GMT+1-re volt állítva.

    (#478) camillus: Nem tudom, hogy minek a hibája volt, de beletörölt a Wine-ba, azt is újra fel kellett rakni.
    A fontos programokat tényleg nem szokták elhagyni, de elég, ha egy olyan kis programot hanyagolnak el, ami éppen téged érdekelt volna. Persze ez előfordulhat zárt forrás mellett is, de akkor megvan az oka, hogy senki sem folytatja.

    A Flash meg nem Photoshop, Indesign vagy After Effects, vicces vagy :D

    "A színkezelés meg inkább kamu", oké, ezt mondd meg ugyanígy a fejlesztőnek is, biztos rosszul tudja.

    "If you don't understand the problems with Linux color management (ad hoc, and yes I know the guys writing those libraries), font management (almost non-existent), printing support (half-implemented, mostly buggy), etc... that probably means you haven't been developing for platforms that have solid solutions and standards. Unfortunately, Linux is still in a pretty sorry state when it comes to available APIs and standards" Forrás. Van még thread erről sok helyen.

    (#481) bwooster: Ezt ismerem. Nekem egy TV2000-es kártyám volt annak idején, állítólag perfektül kompatibilis a Linuxszal, aztán semmivel nem tudtam működésre bírni. Kellett TVtime is, meg egyéb szarok, kézzel beleírni ebbe meg abba, aztán terminálból frekvenciákat írkálni, stb. És ezt mind meg is tettem, fórumos utasításokkal (mert másnál elvileg jó volt), de soha nem adott képet. Windows-on még 8-on is működött Win7-es driverekkel, aztán kiszedtem a gépből :)

  • #16820480

    törölt tag

    válasz #40553216 #480 üzenetére

    Szövegszerkesztőnek én tudom ajánlani a WPS-t, elég korrekt MS Office klón. Bár nem nyílt forráskód, és a hivatalos megjelölés szerint még alpha, e eddig nem volt igazán semmi stabilitási gondom vele. Illetve még egy hátrány, hogy csak angol verziója van sajna (viszont a GUI lényegében az MSO-ból nyúlt ribbon), és ebből adódóan nyelvi eszközök sincsenek benne magyarhoz, de ezt leszámítva simán jól használható, abban írtam a diplomamunkámat is annak idején többnyire.

    GIMP mellé/helyett meg esetleg Krita, Qt-s cucc, és nincs benne talán annyi funkció, de elég jól megszokható a kezelése, és alap dolgokra simán jól használható szerkesztő.

  • Szemjuel

    tag

    Nagy élmény volt, amikor egy 5000 soros adatbázis majdnem elveszett, csak mert az aktuális frissítés telepítése után nem volt hajlandó elindulni ez a "remek" renszer :) hálisten 2 nappal korábban elmentettem felhőbe... más kérdés, hogy a calc-l készült tábla a 2013-s excelben nem szereti megjeleníteni a füleket, amiből van 6... de tök jó amúgy az ingyen ebéd :D

  • camillus

    tag

    válasz #58000384 #483 üzenetére

    Ugyanott kibújt a szög a zsákból, hogy ez szimpla pénzkérdés, mint a nyomtatás, vagy a könyvtár (persze Linus is beszélt erről, de egy olyan cég ami milliárdokkal gurigázik, attól ez szőrszálhasogatás, pláne, ha ez a 'fejlesztő' kapcsolatban van a maintainerrel) fájlok. Kb. mint Róma Germániában. Meg tudnák hódítani, de a várható 'zsákmány' miatt nem vágnak bele, így lesz Germania Superior/Inferior, vagyis a Wine, ami ha igaz, akkor jó hogy adnak valamilyen támogatást legalább a futtatáshoz. Mondhatni win-win.

    Még mindig jobb, mint a kamu szerelem. ;]

    A Flash meg nem Photoshop, Indesign vagy After Effects, vicces vagy

    Állítólag adobe termék. Persze lehet, hogy a flash-t, vagy a reader-t nem kell portolni, mehet a mono-val is. :D

    sheratan

    A works-ön kívül van még egy app, ami wps-t használ. Kár hogy works ezt már nincs fejlesztve.

    [ Szerkesztve ]

    http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz FіkuszKukіsz #481 üzenetére

    Ezen a DVB mókán én is túl vagyok, szintén VLC-vel nézem, de ugyanaz a Windows alatt se annyira sima. Az Alcor dtv duo tuneremhez van gyári progi, ami egyrészt csak angol, másrészt telepítési kulcsot kér, harmadrészt feleslegesen komplikált, nem kényelmes használni.

    Nekem annyival volt több dolgom vele, hogy amikor megvettem ezt a tunert, még nem volt benne az akkori kernelekben a támogatás, csak a 2.6.38 után, szóval először még fordítottam kernelt is. :) Normális leírások voltak a témában, megoldottam. Anno a Win98.. SE, Win ME alatt szívtam nagyon sokat a BT878-as tuner kártyák miatt, rendkívül sok kékhalált átélve, de még XP-n sem mentek jól, ott is volt fagyi.

    karak_22: arra utaltam, hogy a változó igények miatt bővítik a fájlrendszert, azt meg kénytelenek linkekkel helyretenni a visszafelé kompatibilitás miatt. A Linuxos / Unixos fájlrendszerek meg nem is tudom mikor változtak utoljára.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • rt06

    veterán

    válasz camillus #486 üzenetére

    az adobe flash professional es/vagy az adobe flash builder nem osszekeverendo a flash player-rel

    player van linux-ra, az elobbi ketto viszont legjobb tudomasom szerint nincs

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz FіkuszKukіsz #481 üzenetére

    Az feltűnt, hogy így kezdted:
    „winen minden faxa volt, volt hozzá driver, alkalmazás”?

    (#482) justaview
    „sima egyszerű PowerPointos prezentációm (néhány fontos, de egyszerű animációval) szétesik bármely office utánzaton”
    Ja. Ahogy írtam, az MS-nek 7 évébe került a saját szutyka 100%-os megvalósítása. Ezalatt a hét év alatt volt pár köztes állomás. Ráadásul a szabvány dokumentáció ~8000 oldal. Biztos véletlenül. Az ODF ~900.

    „Szóval egyszerű a képlet, nekem nincsen időm (és kedvem se), hogy szutykos kompatibilitási problémákkal bibelődjek. Ennyi.”
    Értem. Igazad van. Vagy lesz majd akkor, ha ezek miatt nem az alternatív Office-ok készítőit pocskondiázod, hanem az MS-t. Ennyi.

    (#483) karak_22
    Te érted félre a helyzetet. Lásd fentebb.

    Nyilvánvaló, hogy én a Gimp-et nem Windowson használom. Lehet, hogy a Windows szar, nem?

    (#484) sheratan
    Van még pár megkötés a WPS-ben:
    „Subscription Model

    On December 16, 2014, WPS Office 2014 for Windows, build 9.1.0.4932, was released as a subscription model requiring a monthly charge of $3/month for some features. The free version provides basic features and supports Microsoft Office doc, xls, and ppt file formats. Premium paid versions provide full comparability for Microsoft Office files. The 2014 free version removed the feature to save docx, xlsx, and pptx files that was included in the 2013 free version, and now requires the premium version for this support. Free version also creates a watermark on all printed documents.”

    Sanszos, hogy nem saját fejlesztés okán kompatibilis az MSO-val, hanem mert összedolgoznak.

  • spammer

    veterán

    Aki fotóbolthoz van szokva, annak amúgy érdemes lehet a GIMP-et fotóbolttá alakítani, mármint ami a kinézetet, billentyűparancsokat illeti, meg egyes funkciókból is van hasonló. Nem lesz belőle PS nyilván, de megkönnyíti a használatot. Vannak róla leírások (talán kész letölthető configok is), érdemes utánanézni.

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • #58000384

    törölt tag

    válasz camillus #486 üzenetére

    A Wine-hoz esetleg adnak támogatást? "Rakd fel a PS CS3-mat, ott talán működik a tableted, meg a menük is megjelennek" :D Bár ahogy nézem, a 32-bites CC átlagban elindul, csak néha kattintani vagy kijelölni nem lehet, meg itt-ott összeomlik. win-win :)

    (#487) CPT.Pirk: Értem, hogy mire gondolsz, de annak semmi köze ahhoz, hogy az appdata 3 mappát tartalmaz, a programdata meg a jogok miatt van. Azoknak a mappáknak külön célja van, fentebb már leírtam. A Win95 óta nem változott az, amit a rendszer a C:-re pakol, szóval a kezdetektől.

    (#489) tomtyi: "Ha szar a program, hibáztasd a rendszert"... :U

  • Vladi

    nagyúr

    Erről a cikkről lemaradtam. Igaz elég elfoglalt voltam az elmúlt pár napban. Most nézem, linux mint cikk. 490+ hozzászólás. az 1. anulué. Oké akkor nem maradtam le semmiről. :DDD

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz #40553216 #489 üzenetére

    Miért, hogy kezdtem volna, ha ez az igazság? Nézd nekem semmi bajom a linux-szal. Napi szinten otthon is azt használom. Telómon is linux fut (Android, Ubuntu Touch).De ami nem jó rajta, arra ki kell mondani, hogy sz.ar. Eszembe nem jut 0 informatikai vénával rendelkező egyénnek ajánlani bármelyik disztrót is. Pedig múltkor elgondolkodtam, hogy egyik havernak lehet, hogy megfelelne, de elvetettem. Már megszokta a wint és nehezen tudnám rászoktatni, hogy ne a D: meghajtón keresse a fájljait, meg arra sincs sok kedvem, hogy elmagyarázzam neki, hogy miért gyakoroltatja állandóan a jelszavát a rendszer vagy hogy miért ír ki olyat az ubi amikor üres lemezt dug be, hogy nem tudja felcsatolni.Meg egyáltalán mi az a felcsatolás? Vagy miért nem tudja a letorrentezett windozos (.exe) programot futtatni?

    [ Szerkesztve ]

    Romanes eunt domus

  • #16820480

    törölt tag

    válasz #40553216 #489 üzenetére

    Hmm, ez érdekes, így már azért véleményes, hogy megéri-e egy OWA vagy Gdocs ellenében :U Mondjuk a linuxos verzió nálam úgy tűnik, hogy nem csinál ilyet, és nem tesz vízjelet sem a nyomtatott dolgokra, 9.1.0.4945_a16p3-1 van fent most belőle.
    Lehet egyébként, hogy összedolgoznak, mert ilyen mértékben lemásolni nem egyszerű, de nem tudom, hogy érdeke lenne-e a MS-nak kiadni dolgokat az egyik legjobban tejelő termékéből másoknak.

  • Braddock

    őstag

    válasz FіkuszKukіsz #493 üzenetére

    "Eszembe nem jut 0 informatikai vénával rendelkező egyénnek ajánlani bármelyik disztrót is." Én ilyen vagyok, mégis 3 éve itthon linuxot használok.

    "Már megszokta a wint és nehezen tudnám rászoktatni"
    Ez megint más dolog, és ez esetben érthető.

    Egy kicsit el lett ez túlozva.

    [ Szerkesztve ]

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz Braddock #495 üzenetére

    Nem te nem vagy olyan, mert ezt a fórumot látogatod. Neki eszébe sem jutna ilyen helyekre jönni. :)

    Romanes eunt domus

  • justaview

    őstag

    válasz #40553216 #489 üzenetére

    Ja. Ahogy írtam, az MS-nek 7 évébe került a saját szutyka 100%-os megvalósítása. Ezalatt a hét év alatt volt pár köztes állomás. Ráadásul a szabvány dokumentáció ~8000 oldal. Biztos véletlenül. Az ODF ~900

    Nem tudom, miről beszélsz, szerintem olvasd el még egyszer mit írtam. Nem érdekel, kinek mi mibe került. Nem szidtam senkit (itt csak Te húzod fel magad a Linuxot védve ezerrel). Én csak elmondtam, hogy szutykos kompatibilitási problémákkal nem fogok bibelődni. Marhára nem érdekel, kinek a hibája. Az sem érdekel, hogy free, vagy opensource, vagy bármi, csak úgy működjön, ahogy nekem jó. És ha egyszer MSO-n létre hozok valamit, mert a cégnél ez van (és arra nincs ráhatásom, hogy ez van), akkor nincs értelme kompatibilitási problémákkal szivatni magamat otthon csak azért, mert az LO az ingyenes, meg szabad szoftver, meg nem korlátoz, megy egyebek. Ez engem mind nem érdekel, a drága időm viszont annál inkább.

    Értem. Igazad van. Vagy lesz majd akkor, ha ezek miatt nem az alternatív Office-ok készítőit pocskondiázod, hanem az MS-t. Ennyi.

    Te hallod, amit mondasz? Akkor lenne igazam, ha az MS-t pocskondiáznám? :U
    Gratulálok. Ön nyert! :D

    A különbség köztünk, hogy Te szidod az MS-t, én meg (+még jó páran itt) leírom, hogy a saját tapasztalatom alapján, a saját feladataim során mi az optimális, minek van értelme, minek kevésbé.

    Megjegyzem, amikor a saját problémáimat minimalizálom azzal, hogy kerülöm a kompatibilitási problémákat, akkor nekem mindig igazam van! :K (Ezt többször olvasd el, és gondold át.)

  • pushalias

    addikt

    válasz maputo #2 üzenetére

    A helyzet még ennél is komplikáltabb.

    A Linux (pontosan miről is beszélünk eleve, ugye? ;) ) fejlesztésében ugyanis rengeteg fejlesztő vesz részt pénzért. Rengeteg. Nincs ingyen ebéd, nincs bizony. Aki tényleg elhiszi, hogy a Linuxot (pontosan miről is beszélünk eleve, ugye? ;) ) tok-vonó ingyen fejlesztik, az ... naív szegénykém, igen naív.

    Ha valaki már leírta volna, bocs az ismétlésért, de mint tudjuk, az a tudás anyja. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Honor 9 / HP 8470P

  • #40553216

    törölt tag

    válasz pushalias #499 üzenetére

    Nem ingyen fejlesztik, de én ingyen használom. Neked van olyan makro- vagy mikrogazdasági kimutatásod, amelyben látszik, hogy a világ folyásán az alapvetően pénzért vásárolható OS-ek használatához képest ennyit meg annyit drágít a termékek árába beépített pénzes Linux fejlesztés?

    (#498) justaview
    Ha tetszik, akkor értsd úgy, hogy csak az inkompatibilitás okát írtam le. Értettem, hogy nem érdekel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák