Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xhege

    addikt

    Sziasztok!

    Na megpróbálom összeírni, hogy jutottam el a stabil 23-as romhoz a megkapott döcögős 17-es multiról. Előrebocsátom, hogy nem vagyok szakember vagy nagy guru. Az infókat úgy kukáztam össze a netről, többnyire angol nyelvű fórumokról. Szóval szakszerű leírást ne várjatok tőlem. Azt próbálom leírni én hogyan csináltam, és ez nem garancia arra, hogy mindenkinek működik. Szóval csak saját felelősségre!!!

    A telefon amit kaptam a 17-es multi rommal jött. Első nagy hiba, hogy nem volt rajta updater app. A második, hogy a képernyőforgatás nem minden esetben működött, a harmadik és egyben legkisebb hiba az volt, hogy a face app indulás után azonnal összeomlott. Egyébként a multi rom sem tökéletes magyar sok helyen maradt benne angol ez-az.

    Első lépésben feltettem rá az updater appot az alábbiak szerint. Le kell tölteni a 23-as stable romot mondjuk innen: http://en.miui.com/download-218.html#313 a számítógépre. A zip fájlt kicsomagolva be kell menni a system mappába, onnan az app mappába, ás ott kiválasztani az updater.apk fájlt. Ezt fel kell másolni az sd kártyára és onnan installálni.

    Ha ez megvan érdemes egy mentést csinálni a gyári backup programmal.

    A következő feladat a telefon rootolása (rendszergazdai jogosultság megszerzés vagy valami ilyesmi). Ezt az itt leírtak alapján csináltam : http://en.miui.com/thread-22103-1-1.html Erről az oldalról letöltöttem a Root_RedmiNote.zip fájlt (a másik fájl csak a 23-as rom rootolásához kell) és felmásoltam a telefon sd kártyájára. A linkelt oldalról letöltöttem a Root_RedmiNote.zip fájlt az sd kártyámra. Megnyitottam az updater appot. A telefon alján lévő bal szélső gombbal bementem a menübe. Ott rányomtam a "Reboot to Recovery mode"-ra. A telefon újraindulását követően recovery módba került. Ott megnyomtam a bekapcs gombot, és megjelent a recovery menü. A halkító gombbal kiválasztottam a 'apply update from sdcard' menüt. Ezt követően a halkító gombbal lementem a Root_RedmiNote.zip fájlra és elindítottam a hangosító gomb nyomásával. Ezt követően a telefon dolgozik pár másodpercet.Ha végez a halkítógombbal rá kell menni a 'reboot system now'' menüre és újraindul a telefon. Újraindulás után a Security app Engedélyek menüjében engedni kell a root jogosultságot. (Fontos hogy a recovery menüben csak a halkító gombbal navigálj, mert a hangosítóval nem felfelé lép a menüben, hanem elindítja az adott menüpontot.) Ezt követően a google playből letöltöttem a SuperUser appot és az adta a root jogokat a különböző programoknak.

    Következő lépés a twrp recovery telepítése. Mióta én csináltam és egy kínai nyelvűt szabtam át angol nyelvűre, van jobb megoldás is. Megpróbálom azt leírni. Szóval első körben letöltöttem a Mobileuncle Tools programot a telefonomra. Aztán erről az oldalról le kell tölteni az angol nyelvű twrp-t: https://yadi.sk/d/y-zOPqc8UFiGu Remélhetőleg működik majd, ha nem akkor majd leírom a kínais bonyolultabb verziót. A letöltött fájlt fel kell tenni az sd kártyára. A Mobileuncle Tools Recovery Update menüjére kattintva ki kell választani a letöltött recovery.img fájlt. Aztán elindítani a telepítést. Ha minden jól megy ezt követően lesz angol nyelvű twrp recovery a telefonon.

    Záró lépésként pedig a 23-as stabil rom felrakása. Előtte backup mentés (!!!) Ha minden igaz, akkor az 23-os rom zippelve már megvan a számítógépen, mert abból telepítettük az updater appot. Ha nincs meg akkor innen újra letölthető: http://en.miui.com/download-218.html#313 A letöltött zip fájlt rá kell másolni az sd kártyára. aztán megnyitni az updater app-ot annak a menüjéből rákattintani a „Reboot to Recovery mode”-ra. Innen a telefon újraindulás után belép az angol nyelvű twrp recoverybe. Ott az install alatt kiválasztva a letöltött 23-as romot tartalmazó zip fájlt fel lehet tenni az új stabil romot. Amiben nincs magyar nyelv csak angol!!!! A 23-as romban sok minden javításra került. Az elforgatás tökéletesen működik. Googleplay nincs azt úgy kell a miui marketből utólagosan feltenni. Root jog sincs azt a rootolásnál linkelt oldalról a plusz zip fájlal meg lehet csinálni. A facebook app (akinek fontos) a miui marketről letöltve jól működik, de ne engedjük meg a frissítését a google play-ről mert az újra elrontja.

    Na hát kb ennyi. :D Elnézést a szakszerűtlen fogalmazásért, meg a pontatlanságokért. Ahogy mondtam nem vagyok szaki. Remélem sokaknak segít, aki pedig tud nyugodtan javítson bele, vagy adjon hozzá. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák