Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wasp_HUN

    tag

    válasz Polllen #1 üzenetére

    Az, hogy PCn játszani macerás és kényelmetlen eléggé régi tévhit, ami talán valamelyest még helytálló volt úgy a 90-es évek végén, de abszolút nem igaz manapság. Kezdve a konfiguráció összeállítós honlapoktól, a hülye biztos OS-en át egészen a Steamen és az egyéb disztribútorokon rendszeres látható leárazásokig, amelyek kliensei automatikusan frissítik nem csak a megvett termékeket, de az esetleges modokat is (STEAM Workshop). Ehhez vehetjük hozzá az olyan kényelmi dolgok terjedését, mint a létező összes irányító eszköz támogatását (Kormányok, Botkormányok, Kontrollerek, stb) vagy a vezeték nélküli HDMI-t, hogy azok is gond nélkül élvezhessék, akik valamiért egy iszonyatos késleltetéssel rendelkező TVn akarnak játszani.

    Valójában PCn játszani sose volt még ilyen egyszerű. Az, hogy a konzol piac szárnyalna... most, hogy épp generáció váltáson vannak túl, ez annyira még nem mondható, talán majd 2 év múlva tisztábban lehet látni, de ami azt illeti, nem csak, hogy a PCs játékipar több pénzt termel, mint a teljes asztali konzol szekció, de a játék PC-kbe szánt hardver eladások is rekordokat döntögetnek.

    Senior Wasp - 1st Legion/HUN Reloaded [RAX]

  • Wasp_HUN

    tag

    válasz Polllen #6 üzenetére

    PC DOMINATES GAMING HARDWARE SALES //Bocs az IGN-es linkért, hirtelen csak ezt találtam.

    PC games have surpassed console games globally

    Ez meg csak érdekességként:
    DFC Return of the core gamer 2014

    @Tomy Yayo: 2006.ban azért csak nem sub-30 fps-el futottak a PS3-as játékok, már az 3-4 db ami volt akkoriban.

    @Döglött Róka: "Ha nincs konzolod, ne fikázd..."
    Miféle hülye analógia ez? Ekkora marhaságot már rég hallottam.

    [ Szerkesztve ]

    Senior Wasp - 1st Legion/HUN Reloaded [RAX]

  • Wasp_HUN

    tag

    válasz Döglött Róka #12 üzenetére

    TE feltételezed, hogy nem ismerem...
    Szóval akkor, ha most elárulom, hogy a legelső konzolom egy Atari 2600 volt, majd volt egy NES-em, aztán PSX, PS2 és PS3, akkor már lehetek negatív ? Bocs, de aki itt hülyét csinál magából, az nem én vagyok és te se, mielőtt még azt hinnéd, erre céloztam. Amúgy nem mondtam semmi olyat ami ne lenne igaz, bár amennyiben máshogy gondolod, kérlek szólj, de azért mert te nem látsz valamiben "logikát" az nem jelenti azt, hogy nincs is.

    Senior Wasp - 1st Legion/HUN Reloaded [RAX]

  • Wasp_HUN

    tag

    válasz Döglött Róka #14 üzenetére

    "Ettől még kijelenthetjük h a másik oldalt nem ismered és általánosítva ütöd a konzolokat."

    Felőlem azt jelentesz ki amit akarsz. Te vagy az aki csak értelmetlen marhaságokat hoz fel anélkül, hogy bármivel is alátámasztaná azt. Kösz a játékot, de nyilvánvaló, hogy értelmes vitára képtelen vagy.
    Amúgy konzolt exkluzívok miatt tartottam.

    [ Szerkesztve ]

    Senior Wasp - 1st Legion/HUN Reloaded [RAX]

  • Wasp_HUN

    tag

    válasz front3r #21 üzenetére

    VGChartz csak is fizikai példányokat listáz, ergó ebben a témában abszolút irreleváns. Ettől függetlenül is a teljes konzol piac eggyüttesen (X360, PS3, XONE, PS4, Wii, Wii U) játékai példányszámban jó eséllyel sokkalta nagyobbak a PC-snél, de a készítőket jobban érdekli a bevétel, mint az eladott darabszám.

    [ Szerkesztve ]

    Senior Wasp - 1st Legion/HUN Reloaded [RAX]

  • Wasp_HUN

    tag

    válasz ldave #24 üzenetére

    És pontosan ezt mondja Romero is. Amúgy biztos, hogy olyan sokat számít, egy 4 millió példányban fogyó úgynevezett AAA játék, miközben egy WoW évente 1 milliárd USD-t hoz a konyhára, vagy egy WoT ami 300+ milliót ?
    Amúgy igen, a megjelenés napi eladások mindig is jobbak voltak konzolon. Ezzel nem lehet vitatkozni. Ahogy az előrendelői kultúra is ott dominál, amit valaki pozitív dolognak tart.

    @ Mister_X: Miért ne állíthatná szembe? Mindegyik a játék ipar része és üzleti szemszögből lényeges. A gépfejlesztést meg hagyjuk már... a legsikeresebb játékok egy közepes konfigon is vígan elfutnak. Gondolom azt akartad írni, hogy 10$-al olcsóbbak PC-n, mert úgy helytálló.

    [ Szerkesztve ]

    Senior Wasp - 1st Legion/HUN Reloaded [RAX]

  • Wasp_HUN

    tag

    válasz DummyBoy #30 üzenetére

    NPD felmérés... Csak az Egyesült Államokban eladott fizikai példányokat mutatja. EZ olyan, mintha én meg azzal példálóznék, hogy keresek egy listát a világ legjövedelmezőbb F2P címeivel és azt mondom, hogy a konzolok halottak mert 10ből 9 cím PC-s (FF XIV valószínűleg rajta lenne).

    "De hogy belátható időn belül abból SEMMI nem lesz, főleg nem 300 dollárért, az tuti .."
    Már majd 1 éve lehet venni a Dev Kit 1-et és már egy ideje a Dev Kit 2-őt, ami valóban nem 300 USD, hanem 350. Tele van a youtube is idiótákkal akik OR-el bohóckodnak.

    TrackIR-t meg nem tudom, hogy vettél annyiért, én a 4est vettem 40ezerért kb 2 éve.

    @Mister_X : "Ha meg valaki azt állítja, hogy egy Blacklight Retribution, League of Legends vagy War Thunder egy lapon említhető az Uncharted, God of War szériával, a The Last of Us-szal vagy a Metal Gear Soliddal, azt kiröhögöm. "

    Mindegyik játék. Értem én, hogy mondjuk van akinek egy történet vezérelt, lináris TPS a mérvadó, de Romero üzleti szemszögből beszél és hidd el, hogy onnan tekintve ezek mind pusztán termékek amiknek célja a profit termelés, ergó édes mindegy, hogy van egy játéknak története, egyjátékos módja (amúgy War Thundernek van BTW) vagy szerethető karakterei, a lényeg, hogy kiszolgáljon egy fennálló igényt és így pénzt hozzon.

    "Friss címekből jelentősen többet adnak el konzolokra, "
    És? Senki se mondta, hogy most 0-ra estek a konzol eladások.

    [ Szerkesztve ]

    Senior Wasp - 1st Legion/HUN Reloaded [RAX]

  • Wasp_HUN

    tag

    válasz ldave #35 üzenetére

    Bizonyos, hogy telítődik a piac és lesznek favorizált címek, mint most a DOTA 2 és LOL. Amúgy 2013-ban 165 milliót hozott az SWTOR (forrás). Emlékeim szerint amúgy egy konzolon eladott játéknál átlagban 40% ami bevételnek számolandó a kiadónak, a többi megy a csomagolásra, előállításra, szállításra és tárolásra illetve a disztribútornak. Lesz egy kis időm, keresek valami forrást hozzá.

    "A trend viszont egyértelmű, ha valaki PC-n akar sok pénzt keresni, akkor valami online játékot kell készíteni, lehetőleg f2p modellben."

    NEm feltétlenül. Úgy tűnik, hogy bár igen, ez is megoldás, de azt a trendet venni észre, hogy ha valaki tényleg sikeres akar lenni PCn és nem akar mellette egy szerver parkot üzemeltetni, akkor eredeti ötletekre van szüksége és új megoldásokra. Emiatt is van ez az irdatlan indie boom. Persze igaz, hogy a klasszikus műfajok még mindig népszerűek, talán népszerűbbek mint valaha a sok sikeres Kickstarter kampánynak köszönhetően. Elég csak megnézni a Divinity: Original Sin-t. Mobil játékokról nem nyilatkozom... más világ :)

    @Polllen: "Diablo 3 és az új X-com is szépen átköltözött konzolra." Nem számít. Amennyiben megoldható másik platformon és a készítők képesek kompetensen megoldani, akkor jelenjen meg minél több platformra. Persze jöhettem volna azzal, hogy oké, hogy van Dio3 konzolon, de az eladott példányok 80%-a PCn volt, de érdektelen. Az egy jó átírat lett, le a kalappal a Blizzard előtt, remélem a PS4/XONE verziók is legalább olyan jók.

    @kona005: Ha laggol "össze-vissza", akkor jobb ha felhívja a net szolgáltatóját vagy nem prime time-ban próbál játszani.

    [ Szerkesztve ]

    Senior Wasp - 1st Legion/HUN Reloaded [RAX]

  • Wasp_HUN

    tag

    válasz DummyBoy #43 üzenetére

    "Teljesen mindegy, számok, és mellettük a platformok. Amerika elég nagy viszonyítási alapnak, nem? Keress ellenpéldát nyugodtan."

    Tessék

    "Oculus: Nagyjából a hajadra kenheted a Dev kit-et. Majd ha normálisan használható customer verzióként a piacra kerül, akkor térjünk vissza rá."

    Megvehető, ergó létezik... te azt mondtad nem létezik és én arra reagáltam, innentől már csak szőrszálhasogatás, amire nekem nincs időm.

    Én még 125$-ért vettem a 4-es, ez akkori áron átszámolva asszem 28-29ezer volt, plusz postára fizettem még biztosítással együtt 10ezret.

    @Döglött Róka: Majd meglátjuk.

    @Polllen: Yep... kiadók nem szórják a pénzt csak úgy, leszámítva a több száz milliós marketing hadjáratokat. Amúgy emiatt is élik reneszánszukat az indiek, akik bebizonyították, hogy a túlhízott, bürokratikus kiadókra nincs szükség minden esetben és nélkülük is lehet jó és minőségi terméket előállítani.

    [ Szerkesztve ]

    Senior Wasp - 1st Legion/HUN Reloaded [RAX]

Új hozzászólás Aktív témák