Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz pengwin #34 üzenetére

    nekem négy diplomám van, nem az volt a tapasztalatom, hogy az előadások egységesen rosszak. a négy szakon egyetlen egy olyan előadásom volt, ahonnan egészségvédelmi céllal megszöktem. a többiben semmi agyzsibbasztó nem volt. nem azt mondom, hogy mindegyik pöpec volt, mert nem volt az. a többsége megütötte a jó közepes szintet, vagy jobb volt, és nagyon kevés tárgyra emlékszem, amire most azt tudnám mondani, hogy haszontalan volt.

    persze bizonyos szempontból ritka állatfajta vagyok, mint a fehér holló, ugyanis soha nem iszom piát.

    tehát a mostani diákok is nyugodtan bejárhatnának az előadásokra.

    "Oké, de a levelező és esti szakok legtöbbször fizetősek." amikor utoljára néztem, a levelezőn volt állami finanszírozás is, meg fizetős is.

    "Ráadásul sok család nem engedheti meg magának, hogy félévenként 120-250 ezer forintot kifizessen tandíjra": akkor a következő lehetőségei vannak, mint azt már korábbi hsz-emben is említettem:
    1. úgy szervezi a munkáját, hogy be tudjon menni órára. két diplomámat munka mellett szereztem, de nem diákként, hanem családfenntartóként.
    2. levelezőre megy
    3. egyéni levelezőre megy. a második diplomámat én is egyéni levelezőn szereztem.

    azt gondolom, hogy van választási lehetősége a diáknak akkor is, ha anyagilag rászorult, nem csak a tiltás ellenére történő lógás.
    "De értem én, illeszkedik ez az intézkedés a jelenlegi oktatáspolitikába": az eltén aligha akarnak oktatáspolitikát csinálni... ha elhülyítés lenne a cél, akkor nem köteleznék a diákot olyanra, ami okosítja. ebből a szempontból nézve ez kontraproduktív.

    "A jelenlegi egyetemi rendszert meg szerintem nagyon komolyan górcső alá kéne venni, nem véletlenül nem tudja a diákságot kellőképpen motiválni az az öncélú intellektuális maszturbáció, amit a legtöbb helyen az oktatók művelnek. ": oké, de nem elte btk-ról szól a cikk, hanem ttk-ról :P :P :P

    az, hogy az oktatáson lehetne javítani, a fentiektől független elképzelés, minden bizonnyal van alapja.

    "Meg talán az egyetemeknek is itt lenne az ideje alkalmazkodni a változó diák-alapanyaghoz": ez ugye veretes baromság, ha abból az irányból nézed, hogy te, mint az egyetemisták által készített cuccok vevője, nem akarsz alkalmazkodni hozzá. mert pl. ha infarktusod van és műteni kell, ki műtsön: az az orvos, akit diák korában "vaskalapos" egyetemen rommáfingattak, vagy olyan orvos, akinél már alkalmazkodtak?

    a banki szoftvert, ami a fizetésedet fogadja, ki írja? alkalmazkodók? a lifted tartószerkezetét milyen mérnök tervezze? aki alkalmazkodott? szeretnéd, ha rádperegnének a repülők?

    nem az egyetemnek kellene a diákokhoz igazodnia, hanem a diákoknak az egyetemhez. már a gimiben, vagy még hamarabb.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • cattus

    őstag

    válasz pengwin #34 üzenetére

    Az, hogy a gólyák milyen tudásanyaggal kerülnek az egyetemre a középiskola felelőssége, nem az egyetemnek kéne még azzal törődni, hogy egy minimálisan tényleg elvárt szintre még fel is zárkóztassa a diákokat, ezt már gimnáziumban meg kellene ejteni.

    Olvastam mostanában az új középiskolás tantervekről, meg hogy mi folyik ott oktatásreform címszóval, hát elkeserítő. Nekem nagy szerencsém volt, a város legjobb gimnáziumában végeztem, végig nagyon jó tanáraim voltak. Ha viszont a tendencia folytatódik, akkor elég rossz helyzetben lesznek az egyetemek is, hiszen ott nem azt az anyagot kéne leadniuk, amit a diáknak már középiskolában meg kellett volna tanulnia.

    Do the thing!

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz pengwin #34 üzenetére

    Bár a célja nem ez, de a felsőoktatási szakképzés tulajdonképpen azt adja, amire gondoltál. Sőt, sok intézmény még szép számú kreditet is elismer az egyetemi tanulmányiadból, ha előtte náluk csinálod a felsőfokú szakképzésedet. Az mondjuk való igaz, hogy ez a szolgáltatás nem olyan jól értékesíthető a felsőoktatási piacon, de már létező dolgot sikerült körülírnod.

    [ Szerkesztve ]

  • Snoop-y

    veterán

    válasz pengwin #34 üzenetére

    En meg azt nem szerettem hogy a nappalisoknak jart minden kedvezmeny aztan rohadtak a romkocsmaban meg zold pardonban...

    New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Új hozzászólás Aktív témák