Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SPYFF

    csendes tag

    válasz cattus #39 üzenetére

    Noname, nem szakosított középsuliba jártam, infó órán CS:S meg Q3 ment. Emelt érettségin sem mertem bevállalni később az infót 0 tudással, helyette matekot meg fizikát tanultam, ennek ellenére mindig is érdekelt az informatika, főleg játékfejlesztés miatt, aminek a script/programozás része akkor annyira távolinak és felfoghatatlannak tűnt. Ennek ellenére sikerült befejezni időben a mérnökinfót (oké, DE-IK, nem a legdurvább képzés de 8-an fejeztünk időben és 122-en kezdtük, szóval visszakérik azért amit kell). Ezzel arra célozok, nem csak az számít ki honnan és milyen előképzettséggel jön, hanem inkább az, mennyire lelkes és nyitott afelé a szakterület felé amit a hivatásának választ.
    Mindezzel csak arra célzok, van olyan eset mikor a jó gimi/középsuli sem adott, kitartás és lelkesedés fogja meghozni az eredményt. Nekem volt kiábrándító látni, hogy olyanok akik "megették" az első félévet hozott anyagból (sulis deriválás, határértékszámítás, integrálási ismeretek), később kihullottak talán azért mert egyszerűen presztízsből választották a szakot vagy mert olyan jól cseng mostanság az informatika, sőt hallottam olyanról is, hogy szülők választották ki a gyereknek...

Új hozzászólás Aktív témák