Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gergosz2

    veterán

    Én nem tartom rossz ötletnek, teljesen egyet értek vele. Bár a cikk a nem írja pontosan, hogy milyen tantárgyakra vonatkozna a szigorítás, de pl. a kötelező szakmai törsz anyagra szívfájdalom nélkül bevezetném.

    Egy nappali tagozatos hallgatóknak az elsődleges feladata, hogy tanuljon és nem az, hogy a cégek kihasználva a különböző foglalkoztatásból származó kisebb adóterheket és az alacsonyabb bérezést őket dolgoztassák. De itt szeretném leszögezni, hogy semmi bajom nincs azzal, ha valaki egyetem mellett dolgozik, tapasztalat, illetve a pénzkeresés szempontjából nem rossz dolog. Csak ne ez legyen a preferencia egy nappali tagozatos hallgatónak, mert neki elsősorban tanulni a kell.

    De csak, hogy saját tapasztalatokat osszak meg:

    BME VIK Villany MSc: Most kezdik egyre több szakirányon bevezetni, hogy a kötelező szakmai törzsanyag tárgyai esetén az aláírás feltétel legyen , hogy a hallgatók az órák legalább 70%-án részt vegyenek. Egyértelműen azért, mert az órára való bejárás korrelál a szerzett jegyekkel.Meg egyrészt ez a törzsanyag, a lényeg , ezért jöttél ide. Elég abszurdnak tartottam/tartottam, hogy szakmai, kötelező tantárgy előadásán harmadik héttől kezdve hárman, négyen ültünk.

    Sok az olyan mentalitású ember, aki úgy áll hozzá, hogy majd ZH előtt lesz valahogy. Ja meg persze a puskázás. Utóbbinál is kezd betelni a pohár az egyes karoknál. Nem is csodálom, mert rettenetesen undorító dolognak tartom. Jó ha valaki info/mérnök szakon az n. gazdasági tárgyon pörget egyet telefonból az annyira nem érdekes. Na de, hogy kötelező, szakmai tárgyakon is baromi sokan ezt csinálják, azért az már nem kicsit felháborító.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

Új hozzászólás Aktív témák