Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    "kis SSD-vel gyorsított merevlemezzel"
    Ez szerintem irtózatosan félrevezető és pongyola megfogalmazás!
    Nekem is volt olyan IT-ban járatos ismerősöm, aki az SSHD kifejezéssel először találkozva azt kérdezte, hogy az OS ugye külön partíciónak látja a +8GB-t?

    Szakmai oldal vagytok, sokkal korrektebb lenne, ha "SSD/flash alapú gyorsítótár"-nak hívnátok, kevesebb laikus hinné azt, hogy egy meghajtóhelyre tud SSD-t és HDD-t is tenni egy SSHD beszerelésével. Legalábbis szerintem jobb lenne...

    A Thinkpadekről...
    Szerintem eszméletlenül túl vannak árazva a tudásukhoz képest ezek a vállalati gépek... :((
    Egy közel fél milliós gépben legyen minden földi jó bővíthetőség terén, akár 12, 13,3, vagy 15,6"-es... amit én minimum elvárnék:
    - legyen 1db m.2 hely SSD-nek
    - legyen 1db 2,5"-es hely
    - legyen hely mobilnet modemnek (nem az SSD helyén)
    - legyen kétcsatornás bővíthető memóriája
    - ha már U-szériás CPU-kat raknak bele, akkor a TDP-t és a hűtést a 28W-os cTDP-re lőjék be. Úgy tudom van erre mód.
    - 14"-en és a fölött legyen rajta NumPad
    - egy 14-15,6"-es már szerintem alapból kéne tartalmazzon ODD helyet, amit ki lehet cserélni akksira, 2,5"-es meghajtóra...
    Szerintem így, hogy ezek közül a vállalti gépek sem tudnak már mindent, nagyon nem érik meg az új felárukat a mezei felhasználónak, főleg hogy a szakik általában szidják az újabb business gépeket a régiekkel való összehasonlítások során.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz zdanee #14 üzenetére

    Mindezzel tisztában vagyok, édesanyámnak is egy Latitude E6440-et vettünk használtan, majdnem egy belépő kategóriás konzumer gép áráért.
    Azzal is tisztában vagyok, hogy a cégek egy több ezer darabos megrendelés esetén már közel sem ezen az áron kapják meg, esetleg leírhatják a beszerzés költségének egy részét az adójukból, ami tovább csökkenti a darabonkénti beszerzési árat.
    De ezek akkor sem változtatnak a tényen, hogy az üzleti kategóriás gépek már nem feltétlen érik meg a felárukat: romló anyagminőség és bővíthetőség, valamint egyéb konzumer kategóriás trendek begyűrűzése az átlag business class gépek kategóriájába...
    Értem én, hogy bc és cégeknek való és tartós meg dokkolós, de lassan olvad azért a különbség ezek és a mezei notebookok között.
    Legalábbis azt látom, hogy a szakértők erre panaszkodnak itt általában a fórumon.
    Én csak azt látom, hogy az odahaza lévő E6440 kicsit masszívabbnak néz ki (belülről), mint a PH-s teszteken szereplő üzleti notik.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz trufa12 #35 üzenetére

    Ugye most csak viccelsz: FHD felbontásra vettél egy 980Ti-t, és aggódsz miatta, hogy elketyeg-e a következő generációig? :D
    FHD-ra szerintem már egy 970 is bőven elég, sőt, talán még a 960 is... ;)

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz Elmör #38 üzenetére

    Jogos, de azért ez láthatóan mesterséges gépigény-generálás. Egy 3770K+GTX970 párosnak mindent vinnie kéne FHD felbontásig, az, hogy bizonyos szűrőket és effekteket nem hajlandóak rendesen megcsinálni és emiatt csak a csúcskártyákon mennek... no comment, de azt hiszem te is látod, hogy ez bizony nem kéne így legyen.
    Ilyenkor örülök, hogy a általam kedvelt játékok nem VGA igényesek (nem is AAA címek).
    Jó dolog a városépítés és a stratégia... a pénztárcámnak is. ;]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák