Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zdanee

    őstag

    válasz pengwin #12 üzenetére

    A vállalati gépeket nem véletlenül hívják vállalati gépeknek: ezt nem magánszemélyeknek tervezik. Normál körülmények között magánszemély nem is vesz ilyet. A cég megveszi a dolgozójának. Drága, de cserébe strapabíró, biztonságos (titkosított, ujjlenyomat olvasós, rázkódásvédelem a HDD-nek, stb), dokkolható gép. Már csak a dokkoló megéri, ha kiszámolod, hogy az alkalmazottad (akinek a havi bére egy normális helyen több, mint ez a gép) naponta 3-4 kábel napi 3-4-szeri ki-be dugdosásával napi 5 percet megspórolva a gép várható 4-5 éves élettartama alatt kb 16 napot spórol meg és ugyanennyi idegeskedést. Leosztva munkaórákra, éppen visszahozta az egyhavi bért (és ez csak a dokkoló feature volt!).
    Egyébként ezeket a gépeket 2-3 évesen le szokták cserélni, és ilyenkor fillérekért lehet megvenni a top konfigurációkat. Nem fejlődtek annyit a processzorok, hogy egy 2-3 éves top gépnek szégyenkeznie kelljen, és utána még bőven tovább működnek, mint a joghurtos dobozba csomagolt konzumer gépek. Magadnak sose vegyél új vállalati notebookot, de ha céges beszerzésen gondolkozol, akkor szépen belehet vinni egy excel táblába, hogy mennyibe kerül és mennyit spórolsz vele hosszú távon, és azt fogod látni, hogy bőven megéri.

    [ Szerkesztve ]

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

  • Syz

    senior tag

    válasz pengwin #36 üzenetére

    A 970 egészen biztosan elég a FHD-ra.Én sem értem a kollégát,de lehet 4K-ban több monitort tol egyszerre :D

    "Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

  • Elmör

    senior tag

    válasz pengwin #36 üzenetére

    970-esem van és ha bekapcsolod az nVidia szűrőjét olyan hátast dob néha a kari fullHD-ban, hogy öröm nézni, mikor robbanás van aztán megy előtte 50-60fps-sel, akkor meg hirtelen leugrik 22-re. Divisionben pont ezt kellett kikapcsolni, hogy szépen fusson, ne akadozzon, szóval egy vicc amit művel az nVidia, akkor inkább ne is hirdessék, hogy azzal ám ilyen-olyan szép a játék, ha néha meg diavetítés van tőle. A Division benchmarkja meg csal, nekem is kiírta, hogy átlagban 65fps, minimum 47fps, erre tessék, játék közben míg rá nem jöttem mit kell kikapcsolni azt hittem meggyújtom a gépet. Azért egy 100K feletti vga-tól többet várnék Win7 alatt. Barátom win8 alatt ugyanezt megélte, ráadásul neki 4770K procija van, de mindegy is, vga függő. Ja és nem csak ennél a játéknál van gond, ha maxra tolok mindent, GTA5, Witcher 3, Fallout 4, Watchdogs, mindegyiknél élsimítást hanyagolni kell, talán a 980Ti-vel már nem. :W

    RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

  • trufa12

    addikt

    válasz pengwin #36 üzenetére

    Minden az optimalizációtól függ, azt is belevettem hogy nem nagyon szeretnek optimalizálni ... így remélhetőleg optimalizálatlan címekkel is tudok majd nyomulni ha épp tetszik valami 0 dayben de olyan optimalizálatlan hogy öröm nézni, pl szaggat 970-en stb akkor még én bírom tolni .

    Egyébként a 970 elég de mi lesz vele teszem azt 1 év múlva..
    talán azért egy 980ti elég lesz még egy darabig. Én engem a 4k - hidegen hagy . Majd pár év múlva .
    A full hd-nak is sok sok év kellett mire beért ....most hypolják a 4-kt amíg az nem volt mindenki elvolt a fhd-val .
    Én szaggatás mentes játékot szeretnék . Így hát megoldom ha más nem nyers erőből,
    Meg oda akarok tolni mindennek keményen . Mondjuk ilyen olyan elmosódás effekteket ki kapcsolok , meg simítás se feltétlen kell nekem maxra állítva .De azért meg nézem milyen fullon egy játék .

    Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

Új hozzászólás Aktív témák