Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    válasz Polllen #26 üzenetére

    Oke, akkor is lehetne valami palyazat, vagy barmi.
    Vagy alapitvany. Anno nekem az elso evemet a fosulin pl a Soros alapitvany tamogatta, palyaztam, kaptam. Szegeny csaladbol szarmazom, videken eltem, biztos ott sem kapott mindenki.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Doze

    aktív tag

    válasz Polllen #26 üzenetére

    A baj megint nem azzal van hogy az állam kitalál ilyen programokat... csak a baj az hogy pl valakit hazahoznak az állam pénzén a többiek hőbörögnek (jogosan), mert nekik miért nem jár? Ebben a gondolatmenetben nincs is hiba. Mert jár az ápolóknak, jár 70e dolgozó sori melósnak, ezen az alapon mindenkinek "jár".

    Csak azt kéne végre valahára felfogni nem csak a politikusaknak, hanem a köz emberének is, hogy ingyen pénz soha nem volt, és nem is lesz. Tipikus szockós rendszer maradéka ez, és ameddig az állam egyoldalúan , blikkre segít embereken, addig a többiek is verik az asztalt. (Én adóm, én pénzem, nekem is adj akkor)

    A kormány akkor lesz sikeres, ha két kézzel lapátolja ki az államkasszából a pénzt... és mindenki közt egyenlően elosztja.---> kódolt gazdasági összeomlás--->még több adó--->még nagyobb kényszer a pénzosztásra (jár mert sokat vonnak), de említhetném ezt is: Ha nem lenne korrupció, megoldódna minden bajunk? Nem, ha minden fillér a helyére kerülne, akkor is versenyképtelen gazdaságunk lenne. Max mindenkinek több "JÁR".

    Tehát összefoglalva, nem a "gyere haza" programot kéne finanszírozni. Sőt nem is az ápolóknak adni, hanem arra, hogy a probléma gyökerét megszüntessék. Olyan gazdasági feltételeket teremteni, más szóval: olyan keretrendszert, ami táptalajt ad egy erős gazdaságnak.

    Jelenleg a 70' évek politikáját folytatjuk sok Nemzetizéssel, államosítással. A kudarc garantált.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák