Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    válasz Doze #6 üzenetére

    Pontosan. Amúgy az adatvédelmi része is érdekes, miért kötelezően kitöltendő adat a lakcím, a születési hely és név?

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Lauda

    félisten

    válasz Doze #15 üzenetére

    Nekem akkor ne legyen 36 evesen? Konnyu ilyeneket mondani. Az a baj, hogy a regi rendszereknek isszuk a levet. Az orszag nagy resze oregsegi es rokkantnyugdijas. Horrorisztikus penzeket emeszt fel ezen emberek javazasa. Szerintem amig nem latunk bele semmilyen szinten az orszag penzugyeibe, addig kar is otletelni, hogy mit lehetne es mit nem.

    [ Szerkesztve ]

  • sagit

    addikt

    válasz Doze #43 üzenetére

    "Egyébként nem mondta senki hogy minimálárt dolgozzon akárki."

    :DDD

    "Mondom, ha kevés a minimálbér, és sokkal több is lehetne, akkor nem kell elmenni minimálért dolgozni. Senki sem sem kényszerít rá, ha meg nem megy oda dolgozni senki, akkor kénytelenek emelni."

    :DDD :DDD :DDD

    (#49) KaiotEch:

    Engem ezzel a sz@rr@l tuti nem csábítanak haza
    Nem kell hogy fizessék a lakbérem, nem kell hogy fizessék a hazautam, nem kell meló, nem kell bérlet/benzinpénz

    Akkor mennék haza ha:

    Párommal keresnénk annyit egy normál 40 órás állással ketten hogy:
    -legyen elég a lakbérre
    -a számlákra
    -jó minőségű élelmiszerre
    -1 tank benzinre, kocsi fenntartásra,biztosításra
    -és minden kifizetése után maradjon a zsebben kb 150-200k

    Ez nem mostanában lesz szerintem :D

    Pályakezdőként 2013 novemberében kezdtem egy német tulajdonban lévő autóalkatrész gyárban Baranyába. Elektrotechnikusként végeztem szakközépben, mérnök informatikát hallgattam, nincs kész a diploma, lenne még fél év. 3 műszakban dolgoztam teljesítménybérre, 3 hetente volt 2 napos a hétvége, 3 hetente csak vasárnap volt szabad túlóra miatt, és az utolsó héten a 3-ból szombat és vasárnap is mentem. 8 hónapot húztam le és kerestem nettó 125k-t.

    Apámmal laktam, kifizettem neki a rezsi felét ~40k, kocsibiztosításom, tankolás 20k
    Nem vettem kaját, nem vettem magamnak még cuccokat. Ezt meguntam. Barátnőm leérettségizett, és léptünk Ausztriába.

    Ez a 11. hónapom, ez idő alatt vettünk egy kocsit, 2 szobás lakást full új cuccokkal berendeztük, raktunk félre. Ő már tanul itt, jogsi is készül neki. Én meg elvagyok a minimálbéres 9,1 euró bruttós órabéremmel...

    [ Szerkesztve ]

    Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

  • sagit

    addikt

    válasz Doze #52 üzenetére

    Ja havi 26-27 nap melóval három műszakban csupa móka is kacagás volt :D
    Akik nem jöttek túlórázni kaptak 90-et.
    Egy nap le kellett ellenőriznem ~3200 DB szervó alkatrészt.

    Kis zsákfaluban nőttem fel, ~500 fő. Sok ismerős, nem volt könnyű. 2 mama, 2 papa, apu,öcsém,96 éves dédimama és a kutyám maradtak hátra. Aki nekem azt meri mondani hogy ez könnyű az kipróbálhatja. Viszont mind támogattak, látták hogy esélyem sincs külön életet máshogy kezdeni.

    Esetleg Pesten/Győr-Sopron környékén stb, de úgy voltam vele ha már költözök 300/500 km-re akkor 750 se sok.

    [ Szerkesztve ]

    Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Doze #86 üzenetére

    A vállalkozás legegyszerűbb formája ma (2013 óta) az átalányadózás, azaz KATA, személyenként 50 ezer pénz havonta (főállás mellett 25) évi 6 milla bevételig, az e fölötti részre egységesen 40% adó. Plusz áfa, ha áfa-kört választunk. Ez kivételesen egy előremutató kezdeményezés volt, de sajnos a gazdaság jelentős részét nem érinti. Mi most ebbe az átalányadózásba akarunk belefogni az ékszerekkel...

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Doze #90 üzenetére

    Hát igen, akkor is. De tekintve, hogy még ez is alacsonyabb, mint a bevétel nélküli alapjárulékok és alapadók egy sima vállalkozásnál, ráadásul havi 500 ezer bevételig nem is emelkedik... Azt nem mondtam, hogy tökéletes, de előremutatóbb más intézkedéseknél.

    Vannak még anomáliák azért bőven, például édesanyám készíti az ékszereket, de ő egészségi állapota miatt nem tudja a piacon árulni, arra én volnék jó. Én ingyenmunkában megcsinálnám, egy határozatlan idejű megbízási szerződéssel, de az adóellenőr jókedvén múlik, hogy foglalkoztatás leplezésének tudja-e be. (Dupla KATA-t már nem termelne ki, akkor a várható bevétel kétharmada elmenne adóra.) Hasonló meghatározatlanságok vannak az adószámos magánszemélynél, ahol csak a NAV-os emberkén múlik, hogy az adott tevékenységet rendszeresnek minősíti-e - és ezáltal vállalkozás-kötelesnek, amit nem szabad magánszemélyként végezni. Hajjaj, olyan fekete foltok vannak itt, hogy már csak nevetek rajta... kínomban...

    A KATA legalább fix, tiszta, nincs mód NAV-os alattomosságra, hiszen a 6 millát úgysem érjük el soha, örülünk, ha a 2,5 összejön egy évben.

    [ Szerkesztve ]

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Doze #43 üzenetére

    Pedig még ráció is van a minimálbér emelésben. Ugyanis amíg nagyon olcsó a munkaerő, felesleges beruházni technológiába. Minek gépesíteni, ha az ár negyedéért is megcisnálja a proli kézzel. :Y

    valahol olvastam erről elemzést.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • updog

    senior tag

    válasz Doze #96 üzenetére

    LIKE :)

    Annyit kéne megérte(t)ni az emberekkel, hogy nincs olyan hogy "nem fog fájni". Az a baj, hogy ez senkinek sem célja, pedig már látható, hogy nálunk még az sem érvényes, hogy ha valaki bevállalja a népszerűtlen intézkedéseket, akkor biztosan elveszíti a köv. választást :D

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák