Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Doze

    aktív tag

    Szerintem ez megint csak hype. Pont olyan mint bármelyik gumicsont a múltban. Példának okáért: netadó, drogteszt, halálbüntetés ect. Egy kirakat intézkedés, ami arra jó, hogy elmondhassuk: Csináltunk valamit, egyébként teljes képtelenség. De beszélnek róla a "kisemberek", a lényegi kérdések pedig mellőzve vannak.

    Hosszútávon jelentős eredményeket azzal lehet(ne) elérni, ha emelkedő pályára állítják a gazdaságot, mert van egy lélektani határ ami fölött nem fog kimenni a fiatal, aki meg világot akar látni az akkor sem fog semmivel sem törődni, és elhúz.

    Másrészt, finoman szólva is arra megy a játék, hogy a "nyugatot" kicsit feketítse. Nincs kolbászból a kerítés, de vicces az amit egyik "hazatérő fiatal" mond Ausztriáról. A habzóknak megint ott van: "Megadtuk a lehetőséget, de ti a nyugat csicskásai vagytok", esetleg "Félmillás havi állások vannak itthon, nem jöttél haza, nemzetellenes vagy" sorolhatnám napestig.

    A lényeg az, hogy megint egy semmire nem való intézkedés, de jó táptalajt biztosít a széthúzásra, indoknak bármikor jó lesz bármire.

  • Doze

    aktív tag

    válasz tildy #7 üzenetére

    Kétféle megközelítése létezik:

    Jó:

    -Pusztán statisztikai felmérés, milyen megoszlásban és milyen munkakörökben vannak kint. Ezt elemezve, itthon úgy kalkulálnak hogy ezekkel a "szektorokkal" kell kezdeni valamit a jövőben.

    Rossz:

    -ha megadod az adataid, a NAV még körmöd alatti piszkot is megnézni, és ha 20ft "indokolatlan" pénzt vettél fel itthonról, akkor megkárosítottad az államot: 3 milla bírság. Fizess kutya, úgy is tele van pénzel! felkiáltással.

    - ha megadod az adataid, a jövőben számíthatsz arra hogy nem kapsz itthon állami kötődésű cégnél munkát, mert te kint voltál: Hazaáruló!

    -ha nem adtad meg az adataidat, akkor jövőben számítasz arra hogy nem kapsz itthon állami kötődésű cégnél munkát, mert nem is akartál hazajönni: Hazaáruló!

  • Doze

    aktív tag

    válasz Lauda #13 üzenetére

    Semmiben, minden maga a tökély

    Mondjuk a 25 alattiaknak vagy akár 30 alattiaknak lehetnének adókedvezmények. Ugyanis 1-2 zsíros állást eltekintve nem tudsz jövőt építeni. Szinte kódolva van az, ha szegényebb családból jössz, akkor az is maradsz. Persze sikersztorik mindenhol vannak, de had ne mondjam, mi az igazi valóság.

    Másrészt a nyugati lét egy gyűjtőfogalom. Nem minden a pénztől szól.

    Harmadrészt, a hülyeségekre mindig van pénz: [link] vicc, és ez még csak a jéghegy csúcsa.

    De normál ember azt is átlátja/megéri, hogy egyik napról a másikra nincs kiút ebből az állapotból, de ami leginkább "fáj" hogy a leghalványabb fény sincs az alagút végén, teljes kilátástalanság. Ráadásul még koncepció/irányvonal sincs.

    A pénz elszórása az megy, de veszettül, nem-nem, nem csak a lopásra értem.

  • Doze

    aktív tag

    válasz Lauda #16 üzenetére

    erre ezt írtam:

    De normál ember azt is átlátja/megéri, hogy egyik napról a másikra nincs kiút ebből az állapotból, de ami leginkább "fáj" hogy a leghalványabb fény sincs az alagút végén, teljes kilátástalanság. Ráadásul még koncepció/irányvonal sincs.

    Igen igazad van, Svéd szociális ellátást tartunk fel, magyar gazdasággal. Ez egy megoldandó probléma. A legnagyobb baj az, hogy neked is a legnagyobb ellenségeid a nyugdíjasok, meg a rokkantak. Mert most per pill ők a "démonok"... további jó MTVA időjárás nézést.

  • Doze

    aktív tag

    válasz Polllen #26 üzenetére

    A baj megint nem azzal van hogy az állam kitalál ilyen programokat... csak a baj az hogy pl valakit hazahoznak az állam pénzén a többiek hőbörögnek (jogosan), mert nekik miért nem jár? Ebben a gondolatmenetben nincs is hiba. Mert jár az ápolóknak, jár 70e dolgozó sori melósnak, ezen az alapon mindenkinek "jár".

    Csak azt kéne végre valahára felfogni nem csak a politikusaknak, hanem a köz emberének is, hogy ingyen pénz soha nem volt, és nem is lesz. Tipikus szockós rendszer maradéka ez, és ameddig az állam egyoldalúan , blikkre segít embereken, addig a többiek is verik az asztalt. (Én adóm, én pénzem, nekem is adj akkor)

    A kormány akkor lesz sikeres, ha két kézzel lapátolja ki az államkasszából a pénzt... és mindenki közt egyenlően elosztja.---> kódolt gazdasági összeomlás--->még több adó--->még nagyobb kényszer a pénzosztásra (jár mert sokat vonnak), de említhetném ezt is: Ha nem lenne korrupció, megoldódna minden bajunk? Nem, ha minden fillér a helyére kerülne, akkor is versenyképtelen gazdaságunk lenne. Max mindenkinek több "JÁR".

    Tehát összefoglalva, nem a "gyere haza" programot kéne finanszírozni. Sőt nem is az ápolóknak adni, hanem arra, hogy a probléma gyökerét megszüntessék. Olyan gazdasági feltételeket teremteni, más szóval: olyan keretrendszert, ami táptalajt ad egy erős gazdaságnak.

    Jelenleg a 70' évek politikáját folytatjuk sok Nemzetizéssel, államosítással. A kudarc garantált.

    [ Szerkesztve ]

  • Doze

    aktív tag

    válasz PCSX #38 üzenetére

    Ahha, akkor egy tollvonás és repül a gazdaság?

    Minimálbérezni amúgy sem nagyon érdemes, nem lesz 3x termelékenyebb gazdaság. 1-2 multi kifizetné, a többi kivonulna, a vállalkozók meg eddig 3 alkalmazott helyett 1-et tartanának meg, a többi meg repülne. +1 milla állástalan, adókiesés, ráadásul belső fogyasztás csökkenése, mindenek tetejébe a szociális rendszer végletekig való terhelése.

    1 év és államcsőd.

    A bérek összefüggésben vannak a gazdasági teljesítménnyel.

    Egyébként nem mondta senki hogy minimálárt dolgozzon akárki.

  • Doze

    aktív tag

    válasz PCSX #44 üzenetére

    Mindig van "valaki" no lám...

    Szerintem lenne karriered mint politikus.

    Mondom, ha kevés a minimálbér, és sokkal több is lehetne, akkor nem kell elmenni minimálért dolgozni. Senki sem sem kényszerít rá, ha meg nem megy oda dolgozni senki, akkor kénytelenek emelni.

    [ Szerkesztve ]

  • Doze

    aktív tag

    válasz sagit #50 üzenetére

    Mit sírsz :DDD , 125k-t kerstél itthon, televoltál mint a délibusz, erre kimentél izmozni hogy tönkretedd a gazdaságunkat :DDD :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Doze

    aktív tag

    válasz sagit #60 üzenetére

    Én CNC-tem egy ideig. Elsőként gépkezelő voltam, utána gépbeállító, utána szerszámos (köszörülni/javítani/karbatartani), 540-640-850 ft+műszakpótlék... Ez egy lepukkant gyár volt, élhajlító/lyukasztás/kivágás/lemezmegmunkálási terület. Lett volna egy lehetőségem a finneknél. De befejeztem a Műszaki sulit inkább.

    Nem ezt mondom a finneknél nem jártam volna jobban, viszont így nagyobb távlatok nyílnak meg az ember előtt, főleg heti 5 nap és max 40 órában, a saját ágyamban, nagyrészt légkondis helyiségben. Csak ajánlani tudom, ha teheted csináld meg, ugyanis hosszútávon többre mész vele, legyen az belföld/külföld.

  • Doze

    aktív tag

    válasz Crystalheart #83 üzenetére

    +1

    Azért a költségekkel vitatkoznék. Egy EV kiváltása ami a vállalkozás legegyszerűbb formája, tavaly 70k volt havonta úgy hogy nem csináltál még semmit. Főleg ha főállásban csinálod. Ahogy én tapasztalom, nagyon sok fiatal bepróbálkozna vállalkozással, de pont a fenti dolgok eltántorítják. Így vagy illegalitásba vonul, vagy el sem kezdi. De az ziher, hogy legelején jó eséllyel feketén csinálja azt amit, ha bejön csak akkor "fehérednek" ki, vagy már akkor sem, mert zsebében marad egy vagon pénz, megszokta/tudja hogyan kell okosan csinálni.

    De hivatalos vállalkozások is jó esetben csak "szürkék", valamit simliskedni kell, mert eladózod a nyereséget és véged van. Ahhoz hogy 100k-t megkeress vállalkozással hivatalosan, szerintem legalább 250-300k-t kell keresni.

    Ha már PH!-n vagyunk, akkor legyen pc szerelés/javítás. Én pl. hivatalosan akarom csinálni, de 2000 huffért nem tudom bevállalni, egekig kell emelnem az árat, pl: 4k rezsiórabérre, különben nem éri meg. Ilyenkor jönnek a képbe a Vérjános a pc sarlatán aki géjmer gépet épít 70k-ból, hiába akkor is hozzá fognak menni.

  • Doze

    aktív tag

    válasz Crystalheart #89 üzenetére

    Havi 50, de akkor is ha 0 forintot termeltél. Még főállás mellett hagyján az a 25k... meg kell gondolni jó alaposan.

    Apropó: A németeknél nem tudom hogy van ez a dolog, de a másodállás tudtommal havi 400euróig adómentes, hogy ez kisebb vállalkozásoknál is így van e, azt nem tudom. De ha átléped akkor már le kell adózni teljesen.

  • Doze

    aktív tag

    válasz PCSX #92 üzenetére

    Az a baj, te tipikusan úgy fogod fel a dolgot, hogy vannak a pénzemberek akik miatt rossz a gazdaság. Mindenért ők a felelősek. Ők lopnak meg téged, ők tehetnek mindenről... ők a te "rezsidémonjaid". Tehetnek sok dologról, tehetnek a hibás vezetésről, tehetnek a sok korrupcióról. De merő hülyeség azt hinni azért nem megy a gazdaság... Olaszország is tele van lopósokkal, észak o. meg 1400eurót úgy megkeresel hogy csak mosogatsz.

    Igazából kollektíve magunkba kéne nézni, nem csak másra mutogatni. Mert akik külföldön élnek, és azzal példálóznak: "mentalitás", "kultúra" pont ezt értik alatta. Nem nem a gulyáslevest tagadják, meg a karikásostort, szép/jó és mindenki büszke rá, csak ez kevés.

    Trianon meg tipikus maszalás, Osztrákok akkor meg mit szóljanak? A németek mit szóljanak? 2 háborút vesztettek, fizettek jóvátételt még az atyaúristennek is. De mikor az egyszeri magyart megkérdezik: ugyan mond már el miért megy neki? Nekünk magyaroknak miért nem? Akkor jön a szenvedő népezés, meg az "elnyomnak minket", félnek tőlünk stb...

    Tudod mi a legnagyobb baj? Az álszentség, a hatalmas egó, és a másra mutogatás.

    300 forintos vizitdíjért meg ment az asztalverés, nem támogattam azt a kormányt, de jól mutatja mennyi a magyar ember áldozatkészsége a hazája iránt, nulla

    [ Szerkesztve ]

  • Doze

    aktív tag

    válasz Vladi #98 üzenetére

    Persze, érdekes mód a legjobban a multik fizetnek.. főleg az autógyárak. Olvass utána mennyit keres egy sori dolgozó+milyen juttatásokat kapnak, legutóbb még prémiumot is kapnak.

    Ellenben ha egy építőiparban dolgozol, KKV-ban ki csavar ki kit? Ki dolgoztat szinte ingyé? ki vesz ki miden hasznot mindenből? Hát az elvtárs, nem nem német, nem "nyugatiak"..

    Amit írsz az az olcsó energiára vonatkozik. Pl egy acélgyár... akkor nem fejlesztenek. De ha máról holnapra emelnek minimálbért, nincs kinek kirakni az asztalra ilyen adók mellett. Hiába démonizálunk itt akár kit, itt nem 10 millákról beszélünk. Hanem ezer milliárdokról, azt ki állítja elő és miből? Az állami cégeknél még csak-csak megoldják, de egy kis KKV-nál hogy?

    Olyat el tudok képzeleni, hogy csökkentik az adóterhet és több pénz marad a zsebben, de akkor számolni kell az állami etetés beszüntetésével. Könnyen mondjuk: de egy nyugdíjast rá tudnál venni arra hogy a buszon fizetni kell?, rá tudnál venni arra a közvéleményt hogy privatizálják a MÁV-ot, ami csak viszi a pénzt? Politikai tökön lövés kb.

    Valahonnan elő kell kaparni a pénzt, és van egy átmenet ami marhára fáj... pl anglia, alias vaslady. Túl sok állami cég van, ami nem piaci alapon működik, és viszik a pénzt, mert nincs érdek mögötte. Rossz szolgáltatás, marha magas áron.

    A privatizálás meg sajnos nálunk beégtek a fejekbe mint rossz "fogalom", de ha normális keretek közt csinálják, nem pénzlenyúlásból akkor megoldanak egy nagy csomó dolgot piaci alapon, úgy hogy az állam egy fillért nem ad.

  • Doze

    aktív tag

    válasz PCSX #148 üzenetére

    Ne politizálj, nem áll neked jól... vagy kitiltásra hajtasz megint?

Új hozzászólás Aktív témák