Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    válasz Dr. Akula #25 üzenetére

    a kép/videó pont simán letölthető a telefonról - kábelen akár -, mint bármilyen másikról, iphone/ios esetén is simán külső meghajtónak látja az oprendszer (a windows is), még csak itunes vagy más speckó alkalmazás sem kell hozzá.

    ezt írtam régebben is, amikor a samsungot temették bizonyos emberek - mondván, majd a knox...stb. miatt bukni fog -, hogy nem így működik az, nem egyszerű lenyomni őket.
    általam külön preferáltak, mert ha nem épp iphone, akkor az utóbbi időben samsung - régebben nagyobb volt a gyártós választék, belefért néha sony...stb., mára már nem nagyon, mert nem készítenek számomra ideális típust, hiába várok, hogy na akkor jön egy jó nokia és társai, az új csúcsaik mindig elbuknak valamiben -, a note 4 is nagyon bejött utóbb, a note 6 például várós lehet lassan, bár az s7 edge is az volt, de úgy döntöttem, hogy kivárok inkább, a note széria valamiért szimpatikusabb.

  • Fabianus

    tag

    válasz Dr. Akula #68 üzenetére

    A Nokia ott lehetne most az első 5-ben, sok lehetséges forgatókönyv szerint, de ettől ez még, mint jelenség az amit leírtam. Az egykori telekommunikációs cégek elvesztették ezt a piacot.
    Talán ott lehetne az első ötben androiddal, vagy, ha az MS nem bénázik, vagy, ha több plattformra is koncentrál, vagy korábban lép...stb. De az, hogy akinek egykor 40%-a volt, most az első ötbe belefér vagy meg is szabadult az üzletágtól, az a leírt folyamat szempontjából részletkérdés.

    Amit ma a zsebünkben hordunk, az elsősorban számítógép, másodsorban telefon, okosnak mondjuk, de nem üzleti eszköz, mint az elterjedésük előtt, hanem szórakoztató, hangsúlyos lett az "eye candy". Ezekben nem volt jó a Nokia, még a csúcson sem.

    A gyors fejlődés árérzékeny piacot hozott, a Nokia sosem a jó ára miatt volt kedvelt.

    És a félreértések elkerülése végett, én szeretném, ha visszajönne a piacra az, amikor egy alap, de variálható operációs rendszerrel ellátott, jó minőségű készülékért kifizetne a piac kétszer annyit, mint egy hasonló paraméterű gagyibbért. Én szívesen vennék 4-5-6 évre telefont jó házzal, jó kamerával, jó mikrofonnal, jó kijelzővel munkára akár kétszeres áron is. De most a benchmark huszárok, a hogyan fut a játék, mekkora felbontású a képernyő, és mindez minél olcsóbban kérdéskör körül mozog a piac. Ebben a Nokiának sok siker nem jutna semmilyen op.rendszerrel. Siker alatt azt értem, hogy nyereséges, kiszámítható az üzletág, nem piaci részesedést.

  • Praetorianus

    aktív tag

    válasz Dr. Akula #68 üzenetére

    "be kell állni a sorba" - OMG! Tényleg? Milyen szép világ lenne, ha csak a droid lenne a piacon, a köré épülő telefonok meg ugye milyen változatosságot mutatnak... Ja, nem is. Mind ugyanaz a hatalmas tepsi, egyetlen egyedi vonást nem tudsz felmutatni egyiken se. Ugyanúgy néz ki a 20ezres dzsunkafon, mint a negyed millás Samsung flagship. Szép új világ... Apropó, beugrott a mondás, hogy együnk sz@rt, mert az a sok milliárd légy nem tévedhet...

Új hozzászólás Aktív témák