Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fabianus

    tag

    válasz schawo #35 üzenetére

    Lehet, hogy bénázott ezt azt a Nokia, de amiket mostanság leírnak a múltjáról az nem éppen reális.
    A mobiltelefonok piacának volt egy időszaka, míg azt telekomunikációs cégek határozták meg Nokia, Ericsson, Motorola, Alcatel. Ez a korszak elmúlt. Az összes egykori telekomunikációs cég kivonult erről a piacról. Sőt azt látjuk, hogy a nagyobb elektronikai konszernek sem maradnak meg igazán (Sony, Lg).

    Kik vannak most versenyben? Nokiánál nagyságrenddel nagyobb, hagyományosan informatikában is erős cégek (Samu és Apple) és ezen túl Kínai gyártók, akik felnőhettek az érdekes viszonyokat biztosító hazai piacon.

    Bármit döntöttek volna annak idején a Nokiánál, most nagyon kínlódnának. Legfeljebb nem a MIcrosoftnak adták volna el a telefonos üzletágat, hanem kb lehetnének a Sony, a Blackberry vagy a HTC helyzetében.

    Más

    Én azt várom már mikor jelennek meg ezekben a táblázatokban az indiai gyártók. Mert azt azért ne feledjük, hogy erősen befolyásolja a képet az, hogy a világnak melyik az a része, ahol még terjed az okostelefon.

  • Fabianus

    tag

    válasz schawo #38 üzenetére

    A MIcrosoftot ne is mondd! Ők tényleg bénáznak. Persze lehet, hogy csak nem látják értelmét azt a mennyiségű pénzt és energiát belefektetni a mobil vonalba, ami a sikerhez kellene.
    Egyébként pont az MS mérete és ereje miatt nem volt annak idején teljesen irreális elképzelés a Nokia MS mellé állása. Nem jött be. És a legrosszabb az, hogy hogy alakultak a Lumia eladások a Nokia alatt, és hogy mennek, azután, mikor már majdnem szinte tisztán MS produktumok egy kézből, Microsoft márkanévvel. Azt a vonalat sokkal inkább a Nokia küzdése tartotta fenn, a piaci méretek és trendek ellenére is.

  • Fabianus

    tag

    válasz Dr. Akula #68 üzenetére

    A Nokia ott lehetne most az első 5-ben, sok lehetséges forgatókönyv szerint, de ettől ez még, mint jelenség az amit leírtam. Az egykori telekommunikációs cégek elvesztették ezt a piacot.
    Talán ott lehetne az első ötben androiddal, vagy, ha az MS nem bénázik, vagy, ha több plattformra is koncentrál, vagy korábban lép...stb. De az, hogy akinek egykor 40%-a volt, most az első ötbe belefér vagy meg is szabadult az üzletágtól, az a leírt folyamat szempontjából részletkérdés.

    Amit ma a zsebünkben hordunk, az elsősorban számítógép, másodsorban telefon, okosnak mondjuk, de nem üzleti eszköz, mint az elterjedésük előtt, hanem szórakoztató, hangsúlyos lett az "eye candy". Ezekben nem volt jó a Nokia, még a csúcson sem.

    A gyors fejlődés árérzékeny piacot hozott, a Nokia sosem a jó ára miatt volt kedvelt.

    És a félreértések elkerülése végett, én szeretném, ha visszajönne a piacra az, amikor egy alap, de variálható operációs rendszerrel ellátott, jó minőségű készülékért kifizetne a piac kétszer annyit, mint egy hasonló paraméterű gagyibbért. Én szívesen vennék 4-5-6 évre telefont jó házzal, jó kamerával, jó mikrofonnal, jó kijelzővel munkára akár kétszeres áron is. De most a benchmark huszárok, a hogyan fut a játék, mekkora felbontású a képernyő, és mindez minél olcsóbban kérdéskör körül mozog a piac. Ebben a Nokiának sok siker nem jutna semmilyen op.rendszerrel. Siker alatt azt értem, hogy nyereséges, kiszámítható az üzletág, nem piaci részesedést.

Új hozzászólás Aktív témák