Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Oid

    aktív tag

    válasz hNp88 #21 üzenetére

    ez az életszínvonal dolog nekem olyan furcsa. nem igazán látok kevesebb autót például az utakon, mióta drága a benzin és kevés a pénze a zembereknek. de ez persze szubjektív.
    és még ha valakinek kevés a pénze és sok a nyűgje, az sem ok arra, hogy agrasszív, szabályokat felrúgó módon közlekedjen, akármivel.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz hNp88 #21 üzenetére

    Ebben van igazság, azonban azért nem gondolnám, hogy ez számottevő a közlekedésben, mivel rengeteg drága autóval közlekedő embert látok hazánkban, akiknek nyilván nincsenek anyagi gondjai, még is paraszt. :)
    Egyébként sokat voltam Ausztriában, bringázni meg munka miatt is és megdöbbentő a különbség. A legfeltűnőbb talán az, hogy senki nem siet sehova, se autóval, se motorral, se kerékpárral, se gyalog.

    Doze: Én elhiszem, hogy a Román/Bolgár/Szlovák közlekedés rosszabb, de ez engem itt nem vigasztal, mivel a miénk is primitív. Ráadásul a szlovák rendszámos autók többnyire mind Magyar tulajdonban vannak, az csak egy simli, hogy kikerüljenek adókat, jellemzően igen drága autókon látni olyat.
    Nem mondom, hogy semmiben nincs igazad, valóban nem ártana valami komolyabb szabályozás a kerékpárosoknak is, kresz tanfolyam, vagy akár kerékpár kezelési ismeretek. Ettől függetlenül nekem az a véleményem, hogy ahelyett, hogy mindenki a másikra mutogat előbb a maga háza táján sepregessen. El kéne kezdeni betartani a szabályokat, autósnak és bringásnak is. Én sokat bringázom egyébként városban, bevallom én is szabálytalankodtam sokszor, piroson bizony mentem már át. Aztán átgondoltam a dolgot és arra jutottam, nincs jogalapom egy autóst se szidni ameddig én is sz@rok a szabályokra, így hát rávettem magam, hogy betartom, igen is megállok a lámpáknál, betartom a szabályokat. Csak így lehet, máskülönben fröcsöghetek a vakvilágba.

    [ Szerkesztve ]

  • Dilikutya

    félisten

    válasz hNp88 #21 üzenetére

    Szőke picsa tapsolva, tátogva (gondolom karaokizta a rádiót) gurul végig Szolnok főútján a Chrysler C300-al, az csak intelligencia probléma, nem megélhetési.
    Politikai korrektség: ugyanezen főúton előfordulnak kerékpárosok is, holott konkrétan ott nem is közlekedhetnének. Igaz, kerékpárút ott nincs, csak a járda, bár ott konkrétan elég széles, sőt még kétsávos szakasz is van, a sarkon meg már van keresztben kerékpárút.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák