Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Doze #2 üzenetére

    Kedves Doze! Igazságot tenni így nem lehet! Én azt elfogadom, hogy sok a szabálytalan, hülye hétvégi bringás, ebben van igazság. Ugyanakkor legalább annyi a szabálytalan autós is. Én Budapesten élek, ami itt megy az felháborító. A zebra mintha ott sem lenne, suhannak át rajta az autósok, eszméletlen figyelmetlenség van, össze vissza telefonálgató, a közlekedés szabályait lesz@ró, szőke rib@ncok nagy terepjárókkal stb.
    Szerintem a fő probléma az, hogy itt Magyarországon rengeteg a primitív, bunkó, paraszt. Sajnos ez az igazság, tisztelet a kivételnek. Rohadtul mindegy, hogy autóval, kamionnal, kerékpárral, vagy akár gyalog mennek, sehogy se tudnak intelligensen közlekedni, mert nem is akarnak, primitívek.
    Ez egy olyan dolog amit tényleg nem lehet például az anyagi helyzetre fogni, hogy mert külföldön jó lét van, ez nem azon múlik, hogy kinek mennyi a fizetése pl, ez szimplán intelligencia kérdése, az meg itt kevés van, akár autós nézünk, akár kerékpárost. Mi soha nem leszünk Osztrákok vagy Németek ezen a téren, akkor se ha gyémánt bányákat találnak, vagy olajat Magyarországon és a csapból is 50 éves whisky fog folyni.

    Nagyon nagyon szigorú ellenőrzéssel és brutálisan magas büntetésekkel lehetne itt némileg rendet tenni, kb mint az ökröknek, akik csak abból értenek ha odacsapnak egyet, ez kéne a közlekedőknek is. Talán ebből értenének.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz hNp88 #21 üzenetére

    Ebben van igazság, azonban azért nem gondolnám, hogy ez számottevő a közlekedésben, mivel rengeteg drága autóval közlekedő embert látok hazánkban, akiknek nyilván nincsenek anyagi gondjai, még is paraszt. :)
    Egyébként sokat voltam Ausztriában, bringázni meg munka miatt is és megdöbbentő a különbség. A legfeltűnőbb talán az, hogy senki nem siet sehova, se autóval, se motorral, se kerékpárral, se gyalog.

    Doze: Én elhiszem, hogy a Román/Bolgár/Szlovák közlekedés rosszabb, de ez engem itt nem vigasztal, mivel a miénk is primitív. Ráadásul a szlovák rendszámos autók többnyire mind Magyar tulajdonban vannak, az csak egy simli, hogy kikerüljenek adókat, jellemzően igen drága autókon látni olyat.
    Nem mondom, hogy semmiben nincs igazad, valóban nem ártana valami komolyabb szabályozás a kerékpárosoknak is, kresz tanfolyam, vagy akár kerékpár kezelési ismeretek. Ettől függetlenül nekem az a véleményem, hogy ahelyett, hogy mindenki a másikra mutogat előbb a maga háza táján sepregessen. El kéne kezdeni betartani a szabályokat, autósnak és bringásnak is. Én sokat bringázom egyébként városban, bevallom én is szabálytalankodtam sokszor, piroson bizony mentem már át. Aztán átgondoltam a dolgot és arra jutottam, nincs jogalapom egy autóst se szidni ameddig én is sz@rok a szabályokra, így hát rávettem magam, hogy betartom, igen is megállok a lámpáknál, betartom a szabályokat. Csak így lehet, máskülönben fröcsöghetek a vakvilágba.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Dr. Oid #37 üzenetére

    Én eddig is megittam néha pár sört bringázás közben/után, szóval ez a törvény módosítás nem sokat oszt vagy szoroz.

Új hozzászólás Aktív témák