Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imiadmin

    őstag

    ígéretemhez híven megkísérlem leírni, hogy nekem hogy sikerült 2.3.6 alatt init.d-t éleszteni, ill. arra int2ext-et rakni.
    ( :W azért ez még nem teljesen kerek! Volt olyan a sok próbálkozás közben, hogy egyszerűen nem látta a SIM-eket ill. nem volt SMS(??) ikon... tehát egyenlőre CSAK advanced usereknek! :Y )

    Persze mindenek előtt a mottó: "mindenki csak a saját felelőségére..."

    Először csináljunk init.d-t és rakjunk bele ext2 támogatást majd az int2ext-et...

    ami kell:
    1. stock rom 2.3.6
    2. CWM Recovery v5.0.2.8
    3. Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip
    4. busybox_ext2_init.d_installer_CWM_install.zip (felrakja az ext2.ko file-t és a install-init.d file-t is.)
    5. SSHDroid
    6. 40int2ext
    7. int2ext-dalvik-wipe-tool_signed.zip

    A kényelem miatt használtam az SSHDroid-ot, mert így nem kellett a telón a terminál ablakban szerencsétlenkednem hanem a gépemről putty-van léptem be a telóba (mint egy linux-ba..)

    Gondolom az első 4 pont felrakásával nem lesz gond, de azért címszavakban leírom:
    1-es OTU-val
    2-es Flashtool-al
    3-as és 4-es recovery-ből
    5-ös marketből
    7-es recovery-ből

    Miután fent van minden dolog ami kell, el kell indítani az install-init.d file-t shell-ből (./system/install-init.d) ami látrehozza a könyvtárszerkezetet és beállítja a megfelelő dolgokat és leírja, hogy miként lehet ellenőrizni a futást.

    ezután restart és már működik is.
    ha minden jól megy, akkor a /etc/init.d/99test file készít egy /data/local/tmp/init.d-log.txt file-t amibe beírja az időt + betölti az ext2 támogatást. Utóbbi az lsmod paranccsal ellenőrizhető.

    ha ez megvan, akkor itt csináljunk egy mentést recovery-ből, mert innen könnyű elb@szni !!

    Győződjünk meg arról, hogy van az SD-n egy második ext2 partíció is és másoljuk be a 40int2ext file-t a /etc/init.d könyvtárba. majd állítsuk be a jogait (chmod 775) és kikapcs.
    itt kell recveryből felrakni a int2ext-dalvik-wipe-tool_signed.zip -et.
    Az első boot-nál lehet, hogy sokáig fog bootloni.. ha sok adat van az SD ext2-jén, akkor olyan lesz, mintha booltloop-olna (5-10 perc) nem kell megijedni... aztán egyszer csak bejön...

    Hozzáteszem, hogy nem teszteltem napokig a telót ebben az állapotában.... akceptáltam, hogy kész és visszaraktam az Andread-ot...

Új hozzászólás Aktív témák