Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ngabor2

    nagyúr

    A hír valóban jó, csak 1-2 apró szépséghibája van. Most már nem 0,2, hanem 0,1 másodperc alatt jön be a fészbúk, hurrá, de jó. A jútyúb is 25 helyett csak 15 másodperc alatt szedi le a 10-perces videót, ismét óriási nyereség. Arra leszek kíváncsi, hogy ezek után a torrentezőkre lecsapnak-e, hisz ez a nagy sebességnövelés kb. csak nekik érezhető.

    A másik, hogy ahol van sávszélesség, ott dögivel van. Viszont ahol nincs, oda egyik szolgáltató se megy. Nem hogy szélesvásznú digi, vagy júpíszí, esetleg telekom, de még a rádióhullámok is majdnem kikerülik azokat a részeket.

    Persze üzleti és marketing részről mennyivel egyszerűbb, jövedelmezőbb rászállni a lakótelepekre, ott mélyen tartani az árat, és szigorúan kiszorítani másokat. Mások meg kénytelenek ritkábban lakott részekre is elmenni, tehát drágábban adni azt, amijük van.

    Én is örülök a gyorsulásnak, nálunk nem a router, hanem a wifi korlátozza a sebességet. Eddig is gyors volt, érdemi javulást nem vettem észre (Javulás? Innen? Minek?).

    Tehát szép a leányzó arca, csak a szakálla ne takarná el.

    [ Szerkesztve ]

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz CirrMee #222 üzenetére

    Torrent esetén a trackerek sebessége nem számít, az egyes peerek feltöltési sebessége annál inkább. Úgyhogy az elméletem tovább él.

    A második pont személyes tapasztalat. Nálam 3 évig kellett küzdeni, hogy a drága és lassú T ADSL-t le tudjam cseréltetni UPC-re, a Digi szóba se jöhetett, mert a paneltől 100 méterre már nem kívánnak terjeszkedni. A UPC is nagyon nyögvenyelősen jött el, kellett némi ismeretség hozzá. Páromnál panelban hasít a Digi, egy másik ismerősnél, városhatár után pár100 méterrel meg már mobil jel sincs szinte, mobilnet meg mint a mesében, hol van, hol nincs.

    Én r=1 felhasználókról beszélek, akik fészbúkoznak, jútyúboznak, böngésznek, szkájpolnak, stb. Nem linuxizókat töltenek, meg strímelnek, meg távfelügyelnek. Azok nálam már nem tartoznak a hétköznapi felhasználók körébe. És igen, az esetek 80%-ban a tizede is elég, hisz hiába tölti le a filmet 3 másodperc alatt, ha úgyis 10-15 perc a hossza. Semmit nem nyersz, csak tovább lesz 0 az aktuális sebesség. A maradék 20%-ban talán előny a nagyobb sávszél.

Új hozzászólás Aktív témák