Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CirrMee

    addikt

    válasz ngabor2 #226 üzenetére

    >Torrent esetén a trackerek sebessége nem számít, az egyes peerek feltöltési sebessége annál inkább. Úgyhogy az elméletem tovább él.

    Továbbra sem él, mivel az elmélet arról szólt, hogy a torrentéseket ezentúl üldözni fogja a hatóság, holott a szájt üzemeltetőket keresik elvileg, saját bevallásuk szerint is.

    >A második pont személyes tapasztalat. Nálam 3 évig kellett küzdeni, hogy a drága és lassú T ADSL-t le tudjam cseréltetni UPC-re, a Digi szóba se jöhetett, mert a paneltől 100 méterre már nem kívánnak terjeszkedni. A UPC is nagyon nyögvenyelősen jött el, kellett némi ismeretség hozzá. Páromnál panelban hasít a Digi, egy másik ismerősnél, városhatár után pár100 méterrel meg már mobil jel sincs szinte, mobilnet meg mint a mesében, hol van, hol nincs.

    A mobilnet csak propaganda szinten alternatíva, még jól működő hálózat esetén is. A letölthető adatmennyiségért horribilis összegekkel kell adózni abszurdisztánban.
    Amúgy a birkásnak is van olyan szempontja, hogy megéri e neki anyagilag, az pl falura nem megy szívesen. A tré meg kifacsarja az utolsó fillért is az elavult vackaiból, kereslet bőven van rá (közintézmények pl elég nagy számban rá vannak szorulva).

    >Én r=1 felhasználókról beszélek, akik fészbúkoznak, jútyúboznak, böngésznek, szkájpolnak, stb. Nem linuxizókat töltenek, meg strímelnek, meg távfelügyelnek. Azok nálam már nem tartoznak a hétköznapi felhasználók körébe. És igen, az esetek 80%-ban a tizede is elég, hisz hiába tölti le a filmet 3 másodperc alatt, ha úgyis 10-15 perc a hossza. Semmit nem nyersz, csak tovább lesz 0 az aktuális sebesség. A maradék 20%-ban talán előny a nagyobb sávszél.

    Aki játszik nem Farmville típusú marhaságokkal, eleve érezni fogja a megnövelt sávszélt. Nem játék közben, hanem a játék letöltésekor. Játékot letöltőből azért van bőven (Steam, Origin, torrent), és a jövőben még több lesz, a DVD -s telepítők kárára.

    Amúgy nem tudom, minek kell rugózni az emelésen. A Digi egy fillért nem emelt az áron, a többi konkurenshez képest pedig hűségnyilatkozatot sem kell aláírnod. Kb mint ha felújítanák itt a pályaépítés miatt szétcseszett főutat olyan minőségűre, hogy akár 160 -al is lehetne menni rajta, én meg háborognék azért, mert nem is mehetek szabály szerint annyit, inkább bombázzák le, hogy jobban passzoljon az engedélyezett sebességhez. Pedig tutira nem háborognék, egy olyan úton élvezet utazni, még 90 -el is.

    “Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

Új hozzászólás Aktív témák