Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #84490496

    törölt tag

    Ezt a fórumot azért hoztuk létre, hogy akik szeretnének a telefonjukba mélyebben belenyúlni, azok könnyebben tudjanak keresni az információk között, valamint ne zavarják azokat, akik még csak most ismerkednek a telefonnal, vagy akár az Android rendszerrel.

    Szeretnénk mindenki figyelmét felhívni, hogy a Alcatel OT-995 annyira átkozott jó és sokrétű telefon, hogy immár 2 különböző topic foglalkozik vele. A 2 topic témája ELTÉRŐ, szépen kérünk, sőt, könyörgünk, mi több, térden állva könyörgünk, hogy vedd figyelembe a hozzászólásod témáját és annak megfelelően válassz topicot, ahol azt megejted.
    Az első topic [Alcatel One Touch 995-szntet lépet] - Ebben a topicban a telefonnal kapcsolatos általános kérdéseknek, beállításokkal, hardveres hibákkal, gyári alkalmazásokkal kapcsolatos hozzászólásoknak van helye.

    A második pedig a MÉLYVÍZ, ahová csak az úszni tudókat várjuk. Itt már nem foglalkozunk fóliával, facebook accounttal, mobilnet kikapcsolással és egyebekkel. Ez a topic a buherátorok topicja, arról szól, hogy cserélj ROM-ot a telefonon, hogyan cseréld le a rendszer betűtípusait, hogyan hajtsd túl a processzort (vagy éppen hogyan vegyél vissza a feszültségből biztonságosan) és egyéb, a telefon szoftverével és hardverével kapcsolatos buherálások.

    És akkor megint, térden állva könyörgünk, hogy vedd figyelembe a topicok témáját. Ha nem teszed, putypuruty legújabb cm kiadását kicsit megvariáljuk és winmo6 kerül a telefonodra. Bizony, ezt nyugodtan veheted fenyegetésnek. Ha jó helyen teszed fel a kérdéseidet és ezáltal megelőzöd, hogy sok-sok ember haja kihulljon, akkor elintézzük neked halálod után a 70 szűz hurit, őket nyomogathatod majd az Alcatel helyett (a lányok meg vasaltathatnak maguknak velük).

    A fórumozás során jó, ha tisztában vagy alapfogalmakkal, amiket megpróbálunk itt ebben a hozzászólásban összegyűjteni. Fontos tudni, hogy a ROM-okkal kapcsolatos az infók akár naponta, vagy még sűrűbben változhatnak, mielőtt belenyúlsz a telefonodba mélyebben, és nem vagy biztos a dolgodban, olvass utána máshol is, és kérdezz!
    Inkább egy felesleges kérdés, mint egy hónapi várakozás a szervizre!

    - Méretek: 127 x 68 x 9.75 mm
    - Súly: 124 g
    - SIM-foglalat: normál SIM
    - Operációs rendszer: Android 2.3.6 Gingerbread
    - Kijelző: 4,3 inch, 480 x 800 pixel, (216.97 ppi), 16 millió színű Kapacitív TFT-LCD érintőkijelző,
    - Hardver: Qualcomm MSM8255T, egymagos 1,4 GHz-es Snapdragon processzor + Adreno 205-ös grafikus gyorsító
    - Memória: 512 MB LP-DDR2 RAM / 2 GB ROM (1 GB szabadon felhasználható)
    - Kamera: 5 megapixeles, autofókuszos, ledes villanó, VGA másodlagos kamera
    - Videófelvétel: 720p/30fps.
    - Csatlakozók: microUSB, 3,5 mm jack, microHDMI
    - Adatkapcsolat, kommunikáció: Bluetooth 3.0, USB 2.0m GPRS, EDGE, HSPA 14.4 Mbps/5.76 Mbps, Wi-Fi 802.11b/g/n, tethering, DLNA, WiFi Direct
    - Akkumulátor: Li-Ion 1500 mAh

    Hálózati töltő
    Akkumulátor
    Adatkábel
    Mikrofonos fülhallgató /mely igen jó minőségű/
    4GB Memóriakártya

    Jó tanácsok a lítium-ionos akkumulátorok töltéséhez:

    Próbáljuk az akkumulátort minél kevesebb ideig a maximális cellafeszültségen tartani, azaz például ne kikapcsolt, hanem bekapcsolt állapotban töltsük a telefont;
    3,92 Volt/cella a legideálisabb töltöttségi szint, ezen a várható élettartam a duplája, mint a maximális cellafeszültségnél. A gyártók általában e fölé hangolják a töltőket, így magunkon úgy segíthetünk, ha háromnegyed óra elteltével lehúzzuk a töltőről az akkumulátort;
    A töltőáramot nem szabad a maximálisan leadható áram 50%-a felé vinni, a töltők így is vannak hangolva. Akkor kell odafigyeljünk erre, ha nem a készülékhez járó töltővel töltünk;

    Bővebb információt itt olvashatsz, az akkumulátorokról.

    Akkumulátoról leírás.

    ◆ "Meddig töltsem az akkumulátort elsőre? / Az akkumulátort ki kell-e sütni vagy sem?"

    -Hiába mondják az eladók, hogy első töltés 16 óráig menjen, ennek nincs értelme, mert mikor feltöltődik úgyis leáll a töltés, amit csak akkor tölt újra, mikor megint merült valamit, szóval az első töltés az 4-5 óra amit kikapcsolt állapotba kell elvégezni azaz ennyi idő alatt töltődik fel. Ez csak az elsőre vonatkozik, természetesen ez az idő csökken, az elkövetkező töltéseknél...

    "Az akkumulátort ki kell sütni vagy sem?"

    -A Lítium-ion és a Li-Polimer akkumulátorokat nem kell, sőt nem is szabad kisütni. A totális lemerítés rossz esetben akár az akkumulátor életébe is kerülhet, amennyiben lehet, ezt kerüljük el. Tölteni csak 100%-ig tölt a készülék, utána lekapcsol a töltés, amit 1-2% merülés után újra elindít.
    A Lítium-ion és Li-polimer akkumulátorok töltését egy és CSAK egy féle módon lehet elvégezni. Az úgynevezett "csodatöltők" és "gyors töltők" a lítium akkumulátorok esetében NEM LÉTEZNEK. A gyártók szigorú előírásokat szabnak meg az Li-ion akkumulátorok töltéséhez, ettől eltérni a saját érdekünkben sem tanácsos. Nem szabad tehát lítiumos akkumulátort semmi mással tölteni, CSAK a SAJÁT töltőjével. Akkor sem, ha a használni kívánt töltő látszólag alkalmas lenne erre, azaz például megfelelő feszültséget és áramerősséget ad le és a csatlakozója is illeszkedik a tölteni kívánt eszközhöz.
    A lítium-ionos, li-polimer akkumulátorok NEM igényelnek FORMÁZÁST, az első és az ötvenedik, vagy ötszázadik töltési ciklus semmiben nem különböznek egymástól.
    Amellett, hogy NEM igényelnek formázást, a lítium-ionos akkumulátorok már az első használatkor leadják a maximális teljesítményüket és nem érzékenyek arra sem, hogy az élettartamban meghatározott töltési-ürítési ciklusszámot hány részletben kapják meg.

    ◆ Akkumulátort Kalibrálás

    Az csak legenda csupán., hogy az Android alatt lehet akkumulátort kalibrálni. A rendszer nem gyűjt adatokat róla. A batterystats.bin fájl csak egy egyszerű kis napló, amiből vissza lehet nézni az utolsó töltés óta történt-e valami, ami esetleg szívja az akkut. A rendszer nem figyeli ezt a fájlt!

    Forrás: Keeperv85

    Tartalom:

    Alapfogalmak
    Mielőtt belevágsz...
    Rootolás
    Recovery használata
    Gyakori kérdések, hibák
    Ajánlott oldalak

    Alapfogalmak

    - Mi az a rootolás?

    Pongyolán megfogalmazva: a rootolás segít hozzáférni az alapértelmezésben rejtett rendszerfájlokhoz és szolgáltatásokhoz, kibővülnek a lehetőségek a használat során, kvázi rendszergazdai jogosultságot kapunk a telefonunk felett. Kapcsolódó cikk: Mire jó a rootolás?

    - És ez a rootolás nem veszélyes? Vissza tudom állítani a telefont utána, hogy ne maradjon nyoma?

    Nem veszélyes, hiszen te határozod meg, hogy mely program kap superuser jogosultságot. És igen, visszaállítható, csak törölni kell azt a három fájlt, amit a rootolás során a telefonra másol a program.

    - Mi az a flashelés?

    Flashelés alatt azt értjük, hogy felteszünk egy ROM-ot, vagy egy bármilyen módosítást amit csak így flashelve lehet feltenni.

    - Mi az a bootloop?

    Ha valami probléma történik flasheléskor, vagy valami olyat flashelünk amit nem kéne, vagy nem úgy kéne, akkor jön elő ez a jelenség. A telefon rendszere nem tud felállni, betöltéskor megáll a betöltő képernyőn, villan majd újraindul, és újra, és újra...

    -Mi az a recovery?

    A recovery az utolsó mentsvár ha baj van. Ez a telefon vészvisszaállító helye. A gyári recoveryvel nem lehet sok mindent kezdeni. Ezért szokás a ClockWorkModot feltenni. Amivel lehet biztonsági mentést csinálni/visszaállítani, flashelni.

    - Hogy tudom javítani a kamera minőségét és felbontását?

    Számos Appot lehet találni a Google Playen hozzá. Viszont azt mindenki döntse el maga hogy ez tényleg okozott e javulást vagy sem.

    Mi okoz garanciavesztést és mi nem?

    A garancia a készülék gyári állapotára vonatkozik. Amennyiben vissza szeretnék vinni a készüléket a szolgáltatóhoz, fontos visszaállítani mindent az eredeti állapotba (Recovery, ROM, partíció kiosztás).
    A rootolás, akár a gyári rom rootolása is garanciavesztéssel jár abban az esetben, ha valaki így viszi vissza a készüléket! A custom romok, custom recovery-k, és custom firmware-ek használata szintén!
    Természetesen a garanciavesztés kiterjed a garancialevél többi pontjára is: szóval ne szedjétek szét a készüléket "megjavítani", mert abból jó nem származik!
    A készülékre a magentás szolgáltató 2 év teljes körű garanciát, még kiegészítőkre pedig egy év szintén teljes körű garanciát vállal. Ők nem javítanak, de bevizsgálás történik a hivatalos partnerüknél, akik javítást is végrehajthatnak.
    A készülékre érvényes a webshopos vásárlás esetén a 8 napos elállási lehetőség (előfizetésnél természetesen) illetve a 3 napos a személyes vásárlásnál. Erről bővebben [link] a topikban érdemes kérdezősködni. Ott a szolgáltató emberei is, illetve az ilyen ügyekben már tapasztalt felhasználók várják az ezzel kapcsolatos észrevételeket, kérdéseket!

    Mielőtt belevágsz...

    Az alább leírtakat csak saját felelősségedre próbálgasd!

    Figyelem!
    1. A ROM-ok csere-beréjét mindenki saját felelősségére végezze, ha valamiben nem biztos, kérdezzen, vagy ne is álljon neki a dolognak. A leírtakat többen is végrehajtottuk már a fórumban, tehát kipróbált dolgok, s habár nem egyszerű elrontani a telefont, senki nem vállal felelősséget azért, ha mégis károsodik a készülék. Fontos, hogy bármilyen ROM cserének csak feltöltött akkuval álljunk neki, ugyanis a ROM csere/lementés nagyon szívja az akkut, és nyilván senki nem akarja, hogy a folyamat közben adja meg magát a cucc.
    2. A hackeléssel kapcsolatos információk elég gyorsan változnak, és nincs mindig lehetőségünk frissen tartani ezt a leírást a változásokhoz. A saját érdekedben kérdezz, keress, olvass mielőtt belevágsz!
    3. Ezt a rész érdemes akkor is végigolvasni, ha más készülékeken már szereztél jártasságot a custom romok telepítésében

    - Hogyan tudom rootolni a telefont?

    FIGYELEM! A LEÍRÁST AZ XDA DEVELOPERS FÓRUMRÓL SZEREZTEM ÉS FORDÍTOTTAM MAGYARRA! AZ ESETLEGES KÁROKÉRT FELELŐSSÉGET NEM VÁLLALOK!

    GB rootolása

    1, Töltsük le a csatolt zip fájlt.
    [link]
    2, A zip fájl tartalmát tömörítsük ki egy tetszőleges helyre.
    3, Telefonon az USB Debugging legyen bekapcsolva (Beállítások -> Alkalmazás beállítások -> Fejlesztés)
    4, A telefont normál állapotban csatalkoztassuk a géphez USB kábel segítségével.
    5, A kitömörített mappából a SuperOneClick.exe-t indítsuk el (Windows 7 alatt célszerű rendszergazdai jogosultsággal indítani)
    6, A programban a jobb felső legördülő menüből válasszuk ki az "alapwn" lehetőséget.
    7, Kattintsunk a ROOT gombra.

    A folyamat lejátszódása után a telefonnak rootolva kell lennie, ha mégsem sikerülne próbáljuk újra!

    ICS rootolása

    -Töltsük le ezt a zipet: [link]
    -Másold fel az SD kártyára
    -Majd töldsd le a hozzá tartozó recoveryt:[link]
    -Csomagold ki pl a c meghajtóra
    -Kösd össze a telefont az Sz.géppel(telefonon ne nyomj semmire)
    -Índitsd el a boot_recovery_ics.bat filet(Aki GB bootloaderes telefonra az Fr ICS-t rakta fel és rootolni akarja az a boot_recovery_gb.bat filet vállassza.)
    -Telefon újraindul recovery módba
    -install zip form sdcard
    -choose zip form sdcard
    -root.zip
    -yes
    -reboot system now

    ICS unrootolása

    -choose zip from sdcardig megegyezik
    -unroot_OT-995_ICS.zip [link]
    -yes
    -Reboot system now

    Recorvery használata:

    A fastboot-os csomagot lehetőleg valami egyszerű helyre bontsd ki (pl. C:\fastboot\)
    a fastboot-os csomaghoz vagyis a recovery-hez, fent kell hogy legyen fastboot driver ami ez
    A telefonon a hangerő le+bekapcsot gombot tartsd lenyomva, ha rezzen(?) akkor engedd el a bekapcs gombot (hangerő le gombot még nyomd kb. 4-5 másodpercig ) és dugd rá a gépre.
    Ha a pc nem ismeri fel a telefont, akkor az alcatel hivatalos OTU programját töltsd le [link] innen és telepítsd fel.Ez felrakja a telefon drivereit is.
    Figyelem!: Ha valaki cyanogenmod rom-ot telepített a telefonjára,akkor a telefonnak másik driver kell!!.
    Ekkor az alcatel programját uninstallálni kell a driverekkel együtt a pc-ről, majd a pc újraindítása után ismét feltelepíteni a driverek miatt!!!!!!
    Ezután (ha a gép felismerte) a fastboot-os csomagban indítsd el a "recovery.bat"-ot és várd meg míg bebootol a recovery (ha nem megy a .bat-ra jobb klikk és futtatás rendszergazdaként), CWM-ben: a négyzet és a házikó gomb: fel-le, a nagyító pedig az enter vagy o.k. , a nyíl értelem szerűen vissza.

    Általánosan használt recovery file-ok:
    Három recovery file-t használunk a telefonunkhoz:
    -gyári recovery (garanciás problémáknál,eladáskor illik/javasolt ezt felflashelni a telefonra)
    -Clockworkmod recovery 5.5.0.4 (machfixes recovery): Az Ice Cream Sandwich romok 99%-a ezzel a recoveryvel telepíthető.
    -Clockworkmod recovery 6 : Cyanogenmod romokat és az ICS+ v1.3-at ezzel a recoveryvel tudod feltelepíteni.Figyelem! : ICS romokat nem javasolt ezzel telepíteni,mert rendszertelen összeomlásokhoz,fagyásokhoz vezethet!!

    Természetesen ez nem azt jelenti,hogy csak ezek vannak.Ezek az általánosan használt recoveryk,amikkel eddig minden esetben sikerült romot feltenni,gyári állapotot visszaállítani.

    Recovery, Terminal Emulatoral /nem szükséges számítógép/

    Letöltöd [link] ezt.
    Kicsomagolod a rar-t
    Másold a recovery.img-t a memóriakártyára, töltsd le PlayStore-ból a Terminal Emulator-t és írd bele ezeket:

    su
    dd if=/sdcard/recovery.img of=/dev/block/mmcblk0p18
    reboot recovery

    Forrás: XDA

    -Recovery - Backup

    Érdemes készíteni egy backup fájlt a hibátlanul működő rendszerünkről amit már teljesen testre szabtunk. Ha valami probléma adódna a telefonnal akkor elég lesz a rendszert ebből a fájlból visszaállítani. Ez hasznos lehet akkor is ha például ki akarunk próbálni egy custom romot. Ha nem tetszik az eredmény akkor ezzel visszaállíthatjuk az eredeti állapotot. A készülék esetleges értékesítése vagy garanciális ügyintézése esetén is hasznos lehet ez a funkció, mivel visszaállíthatjuk vele a gyári állapotot. Backup elvégzéséhez nem szükséges a telefont root-olni, mindössze egy külső microSD kártyát kell beszerezzünk.
    A következőképpen tudsz backupot késziteni:

    -Telefon kikapcs
    -Számítógépen legyen megnyitva a fastboot mappa és válaszd ki a Recovery.bat filet(de még ne indítsd el)
    -Telefon power gomb és hangerő gomb egyszerre nyomvatart.
    -Ha megjelenik az Alcatel bootlogo akkor elengedheted a power gombot a rezgés után.
    -Usb kábelt dugd rá a telefonra(ha nem tetted volna még meg akkor a másik végét pedig a gép usb portjába )
    -Nyomj entert a Recovery.bat filera(itt még várj egy kicsit)
    -ha rezget a telefon és meglátod a recover menüt akkor elengedheted a hangle gombot is.
    (Recovery menüben 2 féleképpen tudsz navigálni. Első:Hang le-fel,power gomb ok. Második:Bal also gyorsmenü gomb fel,házikó menü gombbal pedig le,nagyító érintő pedig az ok. Menüben való visszalépésre mindkét esetben a visszanyilat tudod használni.)
    -backup and restore -> mentés és visszaállítás
    -backup -> komplett mentést csinál az aktuális rom-ról, amit az sd kártyán a clockworkmod/backup/<a backup dátuma> mappába tesz

    FIGYELEM! : CWM6-al készült recovery CWM6-al rakható vissza,de a CWM6 nem teljesen működik!
    USB Mass Storage mód nem megy,particiók csatolása eltérhet a CWM5.5-től!!!
    Javasolt backup készítéshez a CWM5.5-öt használni! (machfixes recovery).

    Backup visszaállitása:
    -A visszaállítást minden esetben azzal a recoveryvel csináld,amivel készítetted a backupot!
    -A recovery behozataláig ugyan az a menet.
    -backup and restore -> mentés és visszaállítás
    -restore -> kilistázza a korábbi mentéseket, választhatunk, melyiket állítsa vissza
    - advanced restore -> a mentés kiválasztása után lehetőség van annak csak egy részének visszaállítására

    Képekkel a bootolás és a flashelés az alábbi helyen tekinthető meg:
    [link]

    ROM-ok letöltései:

    [link] GB romok,recoveryk,rootok (saját mentéseim)
    [link] ICS romok saját mentésekből.
    [link] OT-995 rom linkek,recovery linux alól(THX to Ricsi200)
    [link]Telenor2.3.6 gyári backup
    [link](Nem magyar független ICS,gbre rakható)Francia ICS backup telepítési leírással
    [link]T-Mobile ICS Backup
    [link]Telenoros ICS Backup
    [link]Független ICS Backup

    Custom romok/Rom customizálás:

    [link]Kernel cseréhez és ICS skinekhez(THX to enzahobi)
    [link] Paranoid Android(discontinued)
    [link] PAC+AOKP+CM10 by Benetnath
    [link] ROM letöltések XDA Developers oldalairól
    [link] ROM-ok összehasonlító táblázata(forrás: XDA Developers fórum)
    [link] Loosht oldala RRWR romhoz és skinekhez

    Egy kis segítség azoknak a T-mobilosoknak akik nem tudnak frissiteni ICS-re de szeretnék kiprobálni:[link]

    A recovery menüje:

    - reboot system now -> újraindítás
    - apply sdcard:update.zip -> az sd kártya gyökérmappájában található update.zip-et telepíti
    - wipe data/factory reset -> törli a data partíciót, tehát minden programunkat, beállításunkat
    - wipe cache partition -> törli a cache-t
    - install zip from sdcard -> a további menüpontokban megadott .zip-et fogja telepíteni
    - apply sdcard:update.zip -> az sd kártya gyökérmappájában található update.zip-et telepíti
    - choose zip from sdcard -> kiválaszthatjuk az sd kártyán, hogy melyik zipet telepítse
    - toggle signature verification -> ehhez ne nyúljunk
    - toggle script asserts -> és ehhez sem
    - backup and restore -> mentés és visszaállítás
    - backup -> komplett mentést csinál az aktuális rom-ról, amit az sd kártyán a clockworkmod/backup/<a backup dátuma> mappába tesz
    - restore -> kilistázza a korábbi mentéseket, választhatunk, melyiket állítsa vissza
    - advanced restore -> a mentés kiválasztása után lehetőség van annak csak egy részének visszaállítására
    - mounts and storage -> itt csatlakoztathatunk és leválaszthatunk partíciókat, valamint formázhatunk is
    - advanced -> haladó opciók
    - reboot recovery -> a recovery újraindítása
    - wipe dalvik cache -> a dalvik átmeneti tároló törlése
    - wipe battery stats -> az akksiról gyűjtött statisztikák törlése
    - partition sd card -> ext3+fat32 partíciót hozhatunk létre az sd kártyán
    - fix permissions -> az engedélyeket állítja helyre

    Mit csináljak ha vissza áll a csengőhang alapra arrol amit kiválasztottam?

    -Sokmindenkinek előjön 2.3.6-os rendszeren, hogy elmászik a saját csengőhangja amit beállított, mikor a RAM leesik egy bizonyos szint alá.
    Sok kisérletezgetés után találtam rá 100%-ban működő megoldást.:
    A gyári csengőhangok közül amelyiket tudjuk nélkülözni, az pl: a Buoy.ogg
    Ugyan erre a névre kell átírni amit szeretnénk csengőhangnak, és felülírni a custpak/JRD/audio/ringtones mappába az ott lévőt.
    Eztután ugyan olyan jogosultságot adni neki mint ami a többinek van.
    A build.prob-ban is átírni,ebben az esetben ugye Buoy.ogg -ra.
    Restart.
    Kiválasztjuk a hangot.
    A biztonság kedvéért nem árthat ha átkonvertáljuk 96-os ogg-ra a csengőhangot amelyiket szeretnénk sajátnak.

    -Rootolt telefonon : Cyanogenmod alappal rendelkező romoknál és kipucolt ICS custom romoknál(PL tweaked ics, ICS+ V1.x ) root explorerrel rootként elnavigálunk a system/media/audio/ringtones mappába;
    ICS és GB gyári romok alatt a custpack/JRD/audio/ringtones mappába a telefonon és bemásoljuk az általunk használni kívánt csengőhangot. Ehhez a root explorerben írhatóvá kell tenni a rendszert a jobb felső sarokban lévő R/O kapcsolóval.Amikor ez készen van,akkor a rendszert ismét csak olvashatóvá kell tenni (R/W kapcsoló) majd a telefont újranidítani.

    -Hogy tudom megoldani a kamera és videókamera hangjának némítását?

    1-es módszer.
    ROOT szükséges.
    Rootexplorer-ben megkeresed: /custpack/build.prop
    hosszan rányomsz- open text editor
    átirod ro.camera.sound.forced=1 erre ro.camera.sound.forced=0
    utána save and exit

    utána törlöd a /custpack/JRD_custres/audio/ui/Camera_click.ogg
    /custpack/JRD_custres/audio/ui/Videocamera.ogg

    egy újrainítás nem árt.

    2-es módszer.
    -root kell hozzá.
    1, Root explorer elindít
    2, belépni a /custpack/JRD_custers/audio/ui mappába
    3, hosszan megérinteni a Camera_click.ogg filet
    4, a megjelenő menüben Premissions
    5, a pipákat kivenni a Read oszlopból
    6, ok

    ALCATEL onetouch support
    Mobilaréna teszt
    Android kezdőknek
    Android fejlődéstörténet
    flash verziók
    Android magyar program fordítás kérések
    Android Alkalmazások fordításai : Elkészült, vagy elkezdett Alkalmazások letöltése.
    Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik /Nincs warez!/

    [ Szerkesztve ]

  • #84490496

    törölt tag

    Ezt a fórumot azért hoztuk létre, hogy akik szeretnének a telefonjukba mélyebben belenyúlni, azok könnyebben tudjanak keresni az információk között, valamint ne zavarják azokat, akik még csak most ismerkednek a telefonnal, vagy akár az Android rendszerrel.

    Szeretnénk mindenki figyelmét felhívni, hogy a Alcatel OT-995 annyira átkozott jó és sokrétű telefon, hogy immár 2 különböző topic foglalkozik vele. A 2 topic témája ELTÉRŐ, szépen kérünk, sőt, könyörgünk, mi több, térden állva könyörgünk, hogy vedd figyelembe a hozzászólásod témáját és annak megfelelően válassz topicot, ahol azt megejted.
    Az első topic [Alcatel One Touch 995-szntet lépet] - Ebben a topicban a telefonnal kapcsolatos általános kérdéseknek, beállításokkal, hardveres hibákkal, gyári alkalmazásokkal kapcsolatos hozzászólásoknak van helye.

    A második pedig a MÉLYVÍZ, ahová csak az úszni tudókat várjuk. Itt már nem foglalkozunk fóliával, facebook accounttal, mobilnet kikapcsolással és egyebekkel. Ez a topic a buherátorok topicja, arról szól, hogy cserélj ROM-ot a telefonon, hogyan cseréld le a rendszer betűtípusait, hogyan hajtsd túl a processzort (vagy éppen hogyan vegyél vissza a feszültségből biztonságosan) és egyéb, a telefon szoftverével és hardverével kapcsolatos buherálások.

    És akkor megint, térden állva könyörgünk, hogy vedd figyelembe a topicok témáját. Ha nem teszed, putypuruty legújabb cm kiadását kicsit megvariáljuk és winmo6 kerül a telefonodra. Bizony, ezt nyugodtan veheted fenyegetésnek. Ha jó helyen teszed fel a kérdéseidet és ezáltal megelőzöd, hogy sok-sok ember haja kihulljon, akkor elintézzük neked halálod után a 70 szűz hurit, őket nyomogathatod majd az Alcatel helyett (a lányok meg vasaltathatnak maguknak velük).

    A fórumozás során jó, ha tisztában vagy alapfogalmakkal, amiket megpróbálunk itt ebben a hozzászólásban összegyűjteni. Fontos tudni, hogy a ROM-okkal kapcsolatos az infók akár naponta, vagy még sűrűbben változhatnak, mielőtt belenyúlsz a telefonodba mélyebben, és nem vagy biztos a dolgodban, olvass utána máshol is, és kérdezz!
    Inkább egy felesleges kérdés, mint egy hónapi várakozás a szervizre!

    - Méretek: 127 x 68 x 9.75 mm
    - Súly: 124 g
    - SIM-foglalat: normál SIM
    - Operációs rendszer: Android 2.3.6 Gingerbread
    - Kijelző: 4,3 inch, 480 x 800 pixel, (216.97 ppi), 16 millió színű Kapacitív TFT-LCD érintőkijelző,
    - Hardver: Qualcomm MSM8255T, egymagos 1,4 GHz-es Snapdragon processzor + Adreno 205-ös grafikus gyorsító
    - Memória: 512 MB LP-DDR2 RAM / 2 GB ROM (1 GB szabadon felhasználható)
    - Kamera: 5 megapixeles, autofókuszos, ledes villanó, VGA másodlagos kamera
    - Videófelvétel: 720p/30fps.
    - Csatlakozók: microUSB, 3,5 mm jack, microHDMI
    - Adatkapcsolat, kommunikáció: Bluetooth 3.0, USB 2.0m GPRS, EDGE, HSPA 14.4 Mbps/5.76 Mbps, Wi-Fi 802.11b/g/n, tethering, DLNA, WiFi Direct
    - Akkumulátor: Li-Ion 1500 mAh

    Hálózati töltő
    Akkumulátor
    Adatkábel
    Mikrofonos fülhallgató /mely igen jó minőségű/
    4GB Memóriakártya

    Jó tanácsok a lítium-ionos akkumulátorok töltéséhez:

    Próbáljuk az akkumulátort minél kevesebb ideig a maximális cellafeszültségen tartani, azaz például ne kikapcsolt, hanem bekapcsolt állapotban töltsük a telefont;
    3,92 Volt/cella a legideálisabb töltöttségi szint, ezen a várható élettartam a duplája, mint a maximális cellafeszültségnél. A gyártók általában e fölé hangolják a töltőket, így magunkon úgy segíthetünk, ha háromnegyed óra elteltével lehúzzuk a töltőről az akkumulátort;
    A töltőáramot nem szabad a maximálisan leadható áram 50%-a felé vinni, a töltők így is vannak hangolva. Akkor kell odafigyeljünk erre, ha nem a készülékhez járó töltővel töltünk;

    Bővebb információt itt olvashatsz, az akkumulátorokról.

    Akkumulátoról leírás.

    ◆ "Meddig töltsem az akkumulátort elsőre? / Az akkumulátort ki kell-e sütni vagy sem?"

    -Hiába mondják az eladók, hogy első töltés 16 óráig menjen, ennek nincs értelme, mert mikor feltöltődik úgyis leáll a töltés, amit csak akkor tölt újra, mikor megint merült valamit, szóval az első töltés az 4-5 óra amit kikapcsolt állapotba kell elvégezni azaz ennyi idő alatt töltődik fel. Ez csak az elsőre vonatkozik, természetesen ez az idő csökken, az elkövetkező töltéseknél...

    "Az akkumulátort ki kell sütni vagy sem?"

    -A Lítium-ion és a Li-Polimer akkumulátorokat nem kell, sőt nem is szabad kisütni. A totális lemerítés rossz esetben akár az akkumulátor életébe is kerülhet, amennyiben lehet, ezt kerüljük el. Tölteni csak 100%-ig tölt a készülék, utána lekapcsol a töltés, amit 1-2% merülés után újra elindít.
    A Lítium-ion és Li-polimer akkumulátorok töltését egy és CSAK egy féle módon lehet elvégezni. Az úgynevezett "csodatöltők" és "gyors töltők" a lítium akkumulátorok esetében NEM LÉTEZNEK. A gyártók szigorú előírásokat szabnak meg az Li-ion akkumulátorok töltéséhez, ettől eltérni a saját érdekünkben sem tanácsos. Nem szabad tehát lítiumos akkumulátort semmi mással tölteni, CSAK a SAJÁT töltőjével. Akkor sem, ha a használni kívánt töltő látszólag alkalmas lenne erre, azaz például megfelelő feszültséget és áramerősséget ad le és a csatlakozója is illeszkedik a tölteni kívánt eszközhöz.
    A lítium-ionos, li-polimer akkumulátorok NEM igényelnek FORMÁZÁST, az első és az ötvenedik, vagy ötszázadik töltési ciklus semmiben nem különböznek egymástól.
    Amellett, hogy NEM igényelnek formázást, a lítium-ionos akkumulátorok már az első használatkor leadják a maximális teljesítményüket és nem érzékenyek arra sem, hogy az élettartamban meghatározott töltési-ürítési ciklusszámot hány részletben kapják meg.

    ◆ Akkumulátort Kalibrálás

    Az csak legenda csupán., hogy az Android alatt lehet akkumulátort kalibrálni. A rendszer nem gyűjt adatokat róla. A batterystats.bin fájl csak egy egyszerű kis napló, amiből vissza lehet nézni az utolsó töltés óta történt-e valami, ami esetleg szívja az akkut. A rendszer nem figyeli ezt a fájlt!

    Forrás: Keeperv85

    Tartalom:

    Alapfogalmak
    Mielőtt belevágsz...
    Rootolás
    Recovery használata
    Gyakori kérdések, hibák
    Ajánlott oldalak

    Alapfogalmak

    - Mi az a rootolás?

    Pongyolán megfogalmazva: a rootolás segít hozzáférni az alapértelmezésben rejtett rendszerfájlokhoz és szolgáltatásokhoz, kibővülnek a lehetőségek a használat során, kvázi rendszergazdai jogosultságot kapunk a telefonunk felett. Kapcsolódó cikk: Mire jó a rootolás?

    - És ez a rootolás nem veszélyes? Vissza tudom állítani a telefont utána, hogy ne maradjon nyoma?

    Nem veszélyes, hiszen te határozod meg, hogy mely program kap superuser jogosultságot. És igen, visszaállítható, csak törölni kell azt a három fájlt, amit a rootolás során a telefonra másol a program.

    - Mi az a flashelés?

    Flashelés alatt azt értjük, hogy felteszünk egy ROM-ot, vagy egy bármilyen módosítást amit csak így flashelve lehet feltenni.

    - Mi az a bootloop?

    Ha valami probléma történik flasheléskor, vagy valami olyat flashelünk amit nem kéne, vagy nem úgy kéne, akkor jön elő ez a jelenség. A telefon rendszere nem tud felállni, betöltéskor megáll a betöltő képernyőn, villan majd újraindul, és újra, és újra...

    -Mi az a recovery?

    A recovery az utolsó mentsvár ha baj van. Ez a telefon vészvisszaállító helye. A gyári recoveryvel nem lehet sok mindent kezdeni. Ezért szokás a ClockWorkModot feltenni. Amivel lehet biztonsági mentést csinálni/visszaállítani, flashelni.

    - Hogy tudom javítani a kamera minőségét és felbontását?

    Számos Appot lehet találni a Google Playen hozzá. Viszont azt mindenki döntse el maga hogy ez tényleg okozott e javulást vagy sem.

    Mi okoz garanciavesztést és mi nem?

    A garancia a készülék gyári állapotára vonatkozik. Amennyiben vissza szeretnék vinni a készüléket a szolgáltatóhoz, fontos visszaállítani mindent az eredeti állapotba (Recovery, ROM, partíció kiosztás).
    A rootolás, akár a gyári rom rootolása is garanciavesztéssel jár abban az esetben, ha valaki így viszi vissza a készüléket! A custom romok, custom recovery-k, és custom firmware-ek használata szintén!
    Természetesen a garanciavesztés kiterjed a garancialevél többi pontjára is: szóval ne szedjétek szét a készüléket "megjavítani", mert abból jó nem származik!
    A készülékre a magentás szolgáltató 2 év teljes körű garanciát, még kiegészítőkre pedig egy év szintén teljes körű garanciát vállal. Ők nem javítanak, de bevizsgálás történik a hivatalos partnerüknél, akik javítást is végrehajthatnak.
    A készülékre érvényes a webshopos vásárlás esetén a 8 napos elállási lehetőség (előfizetésnél természetesen) illetve a 3 napos a személyes vásárlásnál. Erről bővebben [link] a topikban érdemes kérdezősködni. Ott a szolgáltató emberei is, illetve az ilyen ügyekben már tapasztalt felhasználók várják az ezzel kapcsolatos észrevételeket, kérdéseket!

    Mielőtt belevágsz...

    Az alább leírtakat csak saját felelősségedre próbálgasd!

    Figyelem!
    1. A ROM-ok csere-beréjét mindenki saját felelősségére végezze, ha valamiben nem biztos, kérdezzen, vagy ne is álljon neki a dolognak. A leírtakat többen is végrehajtottuk már a fórumban, tehát kipróbált dolgok, s habár nem egyszerű elrontani a telefont, senki nem vállal felelősséget azért, ha mégis károsodik a készülék. Fontos, hogy bármilyen ROM cserének csak feltöltött akkuval álljunk neki, ugyanis a ROM csere/lementés nagyon szívja az akkut, és nyilván senki nem akarja, hogy a folyamat közben adja meg magát a cucc.
    2. A hackeléssel kapcsolatos információk elég gyorsan változnak, és nincs mindig lehetőségünk frissen tartani ezt a leírást a változásokhoz. A saját érdekedben kérdezz, keress, olvass mielőtt belevágsz!
    3. Ezt a rész érdemes akkor is végigolvasni, ha más készülékeken már szereztél jártasságot a custom romok telepítésében

    - Hogyan tudom rootolni a telefont?

    FIGYELEM! A LEÍRÁST AZ XDA DEVELOPERS FÓRUMRÓL SZEREZTEM ÉS FORDÍTOTTAM MAGYARRA! AZ ESETLEGES KÁROKÉRT FELELŐSSÉGET NEM VÁLLALOK!

    GB rootolása

    1, Töltsük le a csatolt zip fájlt.
    [link]
    2, A zip fájl tartalmát tömörítsük ki egy tetszőleges helyre.
    3, Telefonon az USB Debugging legyen bekapcsolva (Beállítások -> Alkalmazás beállítások -> Fejlesztés)
    4, A telefont normál állapotban csatalkoztassuk a géphez USB kábel segítségével.
    5, A kitömörített mappából a SuperOneClick.exe-t indítsuk el (Windows 7 alatt célszerű rendszergazdai jogosultsággal indítani)
    6, A programban a jobb felső legördülő menüből válasszuk ki az "alapwn" lehetőséget.
    7, Kattintsunk a ROOT gombra.

    A folyamat lejátszódása után a telefonnak rootolva kell lennie, ha mégsem sikerülne próbáljuk újra!

    ICS rootolása

    -Töltsük le ezt a zipet: [link]
    -Másold fel az SD kártyára
    -Majd töldsd le a hozzá tartozó recoveryt:[link]
    -Csomagold ki pl a c meghajtóra
    -Kösd össze a telefont az Sz.géppel(telefonon ne nyomj semmire)
    -Índitsd el a boot_recovery_ics.bat filet(Aki GB bootloaderes telefonra az Fr ICS-t rakta fel és rootolni akarja az a boot_recovery_gb.bat filet vállassza.)
    -Telefon újraindul recovery módba
    -install zip form sdcard
    -choose zip form sdcard
    -root.zip
    -yes
    -reboot system now

    ICS unrootolása

    -choose zip from sdcardig megegyezik
    -unroot_OT-995_ICS.zip [link]
    -yes
    -Reboot system now

    Recorvery használata:

    A fastboot-os csomagot lehetőleg valami egyszerű helyre bontsd ki (pl. C:\fastboot\)
    a fastboot-os csomaghoz vagyis a recovery-hez, fent kell hogy legyen fastboot driver ami ez
    A telefonon a hangerő le+bekapcsot gombot tartsd lenyomva, ha rezzen(?) akkor engedd el a bekapcs gombot (hangerő le gombot még nyomd kb. 4-5 másodpercig ) és dugd rá a gépre.
    Ha a pc nem ismeri fel a telefont, akkor az alcatel hivatalos OTU programját töltsd le innen és telepítsd fel.Ez felrakja a telefon drivereit is.
    Figyelem!: Ha valaki cyanogenmod rom-ot telepített a telefonjára,akkor a telefonnak másik driver kell!!.
    Ekkor az alcatel programját uninstallálni kell a driverekkel együtt a pc-ről, majd a pc újraindítása után ismét feltelepíteni a driverek miatt!!!!!!
    Ezután (ha a gép felismerte) a fastboot-os csomagban indítsd el a "recovery.bat"-ot és várd meg míg bebootol a recovery (ha nem megy a .bat-ra jobb klikk és futtatás rendszergazdaként), CWM-ben: a négyzet és a házikó gomb: fel-le, a nagyító pedig az enter vagy o.k. , a nyíl értelem szerűen vissza.

    Általánosan használt recovery file-ok:
    Három recovery file-t használunk a telefonunkhoz:
    -gyári recovery (garanciás problémáknál,eladáskor illik/javasolt ezt felflashelni a telefonra)
    -Clockworkmod recovery 5.5.0.4 (machfixes recovery): Az Ice Cream Sandwich romok 99%-a ezzel a recoveryvel telepíthető.
    -Clockworkmod recovery 6 : Cyanogenmod romokat és az ICS+ v1.3-at ezzel a recoveryvel tudod feltelepíteni.Figyelem! :ICS romokat nem javasolt ezzel telepíteni,mert rendszertelen összeomlásokhoz,fagyásokhoz vezethet!!

    Természetesen ez nem azt jelenti,hogy csak ezek vannak.Ezek az általánosan használt recoveryk,amikkel eddig minden esetben sikerült romot feltenni,gyári állapotot visszaállítani.

    Recovery, Terminal Emulatoral /nem szükséges számítógép/

    Letöltöd [link] ezt.
    Kicsomagolod a rar-t
    Másold a recovery.img-t a memóriakártyára, töltsd le PlayStore-ból a Terminal Emulator-t és írd bele ezeket:

    su
    dd if=/sdcard/recovery.img of=/dev/block/mmcblk0p18
    reboot recovery

    Forrás: XDA

    -Recovery - Backup

    Érdemes készíteni egy backup fájlt a hibátlanul működő rendszerünkről amit már teljesen testre szabtunk. Ha valami probléma adódna a telefonnal akkor elég lesz a rendszert ebből a fájlból visszaállítani. Ez hasznos lehet akkor is ha például ki akarunk próbálni egy custom romot. Ha nem tetszik az eredmény akkor ezzel visszaállíthatjuk az eredeti állapotot. A készülék esetleges értékesítése vagy garanciális ügyintézése esetén is hasznos lehet ez a funkció, mivel visszaállíthatjuk vele a gyári állapotot. Backup elvégzéséhez nem szükséges a telefont root-olni, mindössze egy külső microSD kártyát kell beszerezzünk.
    A következőképpen tudsz backupot késziteni:

    -Telefon kikapcs
    -Számítógépen legyen megnyitva a fastboot mappa és válaszd ki a Recovery.bat filet(de még ne indítsd el)
    -Telefon power gomb és hangerő gomb egyszerre nyomvatart.
    -Ha megjelenik az Alcatel bootlogo akkor elengedheted a power gombot a rezgés után.
    -Usb kábelt dugd rá a telefonra(ha nem tetted volna még meg akkor a másik végét pedig a gép usb portjába )
    -Nyomj entert a Recovery.bat filera(itt még várj egy kicsit)
    -ha rezget a telefon és meglátod a recover menüt akkor elengedheted a hangle gombot is.
    (Recovery menüben 2 féleképpen tudsz navigálni. Első:Hang le-fel,power gomb ok. Második: Bal also gyorsmenü gomb fel,házikó menü gombbal pedig le,nagyító érintő pedig az ok. Menüben való visszalépésre mindkét esetben a visszanyilat tudod használni.)
    -backup and restore -> mentés és visszaállítás
    -backup -> komplett mentést csinál az aktuális rom-ról, amit az sd kártyán a clockworkmod/backup/<a backup dátuma> mappába tesz

    FIGYELEM! : CWM6-al készült recovery CWM6-al rakható vissza,de a CWM6 nem teljesen működik!
    USB Mass Storage mód nem megy,particiók csatolása eltérhet a CWM5.5-től!!!
    Javasolt backup készítéshez a CWM5.5-öt használni! (machfixes recovery).

    Backup visszaállitása:
    -A visszaállítást minden esetben azzal a recoveryvel csináld,amivel készítetted a backupot!
    -A recovery behozataláig ugyan az a menet.
    -backup and restore -> mentés és visszaállítás
    -restore -> kilistázza a korábbi mentéseket, választhatunk, melyiket állítsa vissza
    - advanced restore -> a mentés kiválasztása után lehetőség van annak csak egy részének visszaállítására

    Képekkel a bootolás és a flashelés az alábbi helyen tekinthető meg:
    [link]

    ROM-ok letöltései:

    [link] GB romok,recoveryk,rootok (saját mentéseim)
    [link] ICS romok saját mentésekből.
    [link] OT-995 rom linkek,recovery linux alól(THX to Ricsi200)
    [link]Telenor2.3.6 gyári backup
    [link](Nem magyar független ICS,gbre rakható)Francia ICS backup telepítési leírással
    [link]T-Mobile ICS Backup
    [link]Telenoros ICS Backup
    [link]Független ICS Backup

    Custom romok/Rom customizálás:

    [link] H1N1 Romok by Bagyusz
    [link]Kernel cseréhez és ICS skinekhez(THX to enzahobi)
    [link] Paranoid Android(discontinued)
    [link] PAC+AOKP+CM10 by Benetnath
    [link] ROM letöltések XDA Developers oldalairól
    [link] ROM-ok összehasonlító táblázata(forrás: XDA Developers fórum)
    [link] Loosht oldala RRWR romhoz és skinekhez

    Egy kis segítség azoknak a T-mobilosoknak akik nem tudnak frissiteni ICS-re de szeretnék kiprobálni:[link]

    A recovery menüje:

    - reboot system now -> újraindítás
    - apply sdcard:update.zip -> az sd kártya gyökérmappájában található update.zip-et telepíti
    - wipe data/factory reset -> törli a data partíciót, tehát minden programunkat, beállításunkat
    - wipe cache partition -> törli a cache-t
    - install zip from sdcard -> a további menüpontokban megadott .zip-et fogja telepíteni
    - apply sdcard:update.zip -> az sd kártya gyökérmappájában található update.zip-et telepíti
    - choose zip from sdcard -> kiválaszthatjuk az sd kártyán, hogy melyik zipet telepítse
    - toggle signature verification -> ehhez ne nyúljunk
    - toggle script asserts -> és ehhez sem
    - backup and restore -> mentés és visszaállítás
    - backup -> komplett mentést csinál az aktuális rom-ról, amit az sd kártyán a clockworkmod/backup/<a backup dátuma> mappába tesz
    - restore -> kilistázza a korábbi mentéseket, választhatunk, melyiket állítsa vissza
    - advanced restore -> a mentés kiválasztása után lehetőség van annak csak egy részének visszaállítására
    - mounts and storage -> itt csatlakoztathatunk és leválaszthatunk partíciókat, valamint formázhatunk is
    - advanced -> haladó opciók
    - reboot recovery -> a recovery újraindítása
    - wipe dalvik cache -> a dalvik átmeneti tároló törlése
    - wipe battery stats -> az akksiról gyűjtött statisztikák törlése
    - partition sd card -> ext3+fat32 partíciót hozhatunk létre az sd kártyán
    - fix permissions -> az engedélyeket állítja helyre

    Mit csináljak ha vissza áll a csengőhang alapra arrol amit kiválasztottam?

    -Sokmindenkinek előjön 2.3.6-os rendszeren, hogy elmászik a saját csengőhangja amit beállított, mikor a RAM leesik egy bizonyos szint alá.
    Sok kisérletezgetés után találtam rá 100%-ban működő megoldást.:
    A gyári csengőhangok közül amelyiket tudjuk nélkülözni, az pl: a Buoy.ogg
    Ugyan erre a névre kell átírni amit szeretnénk csengőhangnak, és felülírni a custpak/JRD/audio/ringtones mappába az ott lévőt.
    Eztután ugyan olyan jogosultságot adni neki mint ami a többinek van.
    A build.prob-ban is átírni,ebben az esetben ugye Buoy.ogg -ra.
    Restart.
    Kiválasztjuk a hangot.
    A biztonság kedvéért nem árthat ha átkonvertáljuk 96-os ogg-ra a csengőhangot amelyiket szeretnénk sajátnak.

    -Rootolt telefonon : Cyanogenmod alappal rendelkező romoknál és kipucolt ICS custom romoknál(PL tweaked ics, ICS+ V1.x ) root explorerrel rootként elnavigálunk a system/media/audio/ringtones mappába;
    ICS és GB gyári romok alatt a custpack/JRD/audio/ringtones mappába a telefonon és bemásoljuk az általunk használni kívánt csengőhangot. Ehhez a root explorerben írhatóvá kell tenni a rendszert a jobb felső sarokban lévő R/O kapcsolóval.Amikor ez készen van,akkor a rendszert ismét csak olvashatóvá kell tenni (R/W kapcsoló) majd a telefont újranidítani.

    -Hogy tudom megoldani a kamera és videókamera hangjának némítását?

    1-es módszer.
    ROOT szükséges.
    Rootexplorer-ben megkeresed: /custpack/build.prop
    hosszan rányomsz- open text editor
    átirod ro.camera.sound.forced=1 erre ro.camera.sound.forced=0
    utána save and exit

    utána törlöd a /custpack/JRD_custres/audio/ui/Camera_click.ogg
    /custpack/JRD_custres/audio/ui/Videocamera.ogg

    egy újrainítás nem árt.

    2-es módszer.
    -root kell hozzá.
    1, Root explorer elindít
    2, belépni a /custpack/JRD_custers/audio/ui mappába
    3, hosszan megérinteni a Camera_click.ogg filet
    4, a megjelenő menüben Premissions
    5, a pipákat kivenni a Read oszlopból
    6, ok

    ALCATEL onetouch support
    Mobilaréna teszt
    Android kezdőknek
    Android fejlődéstörténet
    flash verziók
    Android magyar program fordítás kérések
    Android Alkalmazások fordításai : Elkészült, vagy elkezdett Alkalmazások letöltése.
    Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik /Nincs warez!/

    [ Módosította: proci985 ]

  • #84490496

    törölt tag

    Ezt a fórumot azért hoztuk létre, hogy akik szeretnének a telefonjukba mélyebben belenyúlni, azok könnyebben tudjanak keresni az információk között, valamint ne zavarják azokat, akik még csak most ismerkednek a telefonnal, vagy akár az Android rendszerrel.

    Szeretnénk mindenki figyelmét felhívni, hogy a Alcatel OT-995 annyira átkozott jó és sokrétű telefon, hogy immár 2 különböző topic foglalkozik vele. A 2 topic témája ELTÉRŐ, szépen kérünk, sőt, könyörgünk, mi több, térden állva könyörgünk, hogy vedd figyelembe a hozzászólásod témáját és annak megfelelően válassz topicot, ahol azt megejted.
    Az első topic [Alcatel One Touch 995-szntet lépet] - Ebben a topicban a telefonnal kapcsolatos általános kérdéseknek, beállításokkal, hardveres hibákkal, gyári alkalmazásokkal kapcsolatos hozzászólásoknak van helye.

    A második pedig a MÉLYVÍZ, ahová csak az úszni tudókat várjuk. Itt már nem foglalkozunk fóliával, facebook accounttal, mobilnet kikapcsolással és egyebekkel. Ez a topic a buherátorok topicja, arról szól, hogy cserélj ROM-ot a telefonon, hogyan cseréld le a rendszer betűtípusait, hogyan hajtsd túl a processzort (vagy éppen hogyan vegyél vissza a feszültségből biztonságosan) és egyéb, a telefon szoftverével és hardverével kapcsolatos buherálások.

    És akkor megint, térden állva könyörgünk, hogy vedd figyelembe a topicok témáját. Ha nem teszed, putypuruty legújabb cm kiadását kicsit megvariáljuk és winmo6 kerül a telefonodra. Bizony, ezt nyugodtan veheted fenyegetésnek. Ha jó helyen teszed fel a kérdéseidet és ezáltal megelőzöd, hogy sok-sok ember haja kihulljon, akkor elintézzük neked halálod után a 70 szűz hurit, őket nyomogathatod majd az Alcatel helyett (a lányok meg vasaltathatnak maguknak velük).

    A fórumozás során jó, ha tisztában vagy alapfogalmakkal, amiket megpróbálunk itt ebben a hozzászólásban összegyűjteni.Ha valami mégsem tiszta,akkor kezdetnek ajánlom ezt:[link]
    Fontos tudni, hogy a ROM-okkal kapcsolatos az infók akár naponta, vagy még sűrűbben változhatnak, mielőtt belenyúlsz a telefonodba mélyebben, és nem vagy biztos a dolgodban, olvass utána máshol is, és kérdezz!
    Inkább egy felesleges kérdés, mint egy hónapi várakozás a szervizre!

    - Méretek: 127 x 68 x 9.75 mm
    - Súly: 124 g
    - SIM-foglalat: normál SIM
    - Operációs rendszer: Android 2.3.6 Gingerbread ; Android IceCreamSandwich 4.04
    - Kijelző: 4,3 inch, 480 x 800 pixel, (216.97 ppi), 16 millió színű Kapacitív TFT-LCD érintőkijelző,
    - Hardver: Qualcomm MSM8255T, egymagos 1,4 GHz-es Snapdragon processzor + Adreno 205-ös grafikus gyorsító
    - Memória: 512 MB LP-DDR2 RAM / 2 GB ROM (1 GB szabadon felhasználható)
    - Kamera: 5 megapixeles, autofókuszos, ledes villanó, VGA másodlagos kamera
    - Videófelvétel: 720p/30fps.
    - Csatlakozók: microUSB, 3,5 mm jack, microHDMI
    - Adatkapcsolat, kommunikáció: Bluetooth 3.0, USB 2.0m GPRS, EDGE, HSPA 14.4 Mbps/5.76 Mbps, Wi-Fi 802.11b/g/n, tethering, DLNA, WiFi Direct
    - Akkumulátor: Li-Ion 1500 mAh

    Hálózati töltő
    Akkumulátor
    Adatkábel
    Mikrofonos fülhallgató /mely igen jó minőségű/
    4GB Memóriakártya

    Jó tanácsok a lítium-ionos akkumulátorok töltéséhez:

    Próbáljuk az akkumulátort minél kevesebb ideig a maximális cellafeszültségen tartani, azaz például ne kikapcsolt, hanem bekapcsolt állapotban töltsük a telefont;
    3,92 Volt/cella a legideálisabb töltöttségi szint, ezen a várható élettartam a duplája, mint a maximális cellafeszültségnél. A gyártók általában e fölé hangolják a töltőket, így magunkon úgy segíthetünk, ha háromnegyed óra elteltével lehúzzuk a töltőről az akkumulátort;
    A töltőáramot nem szabad a maximálisan leadható áram 50%-a felé vinni, a töltők így is vannak hangolva. Akkor kell odafigyeljünk erre, ha nem a készülékhez járó töltővel töltünk;

    Bővebb információt itt olvashatsz, az akkumulátorokról.

    Akkumulátoról leírás.

    ◆ "Meddig töltsem az akkumulátort elsőre? / Az akkumulátort ki kell-e sütni vagy sem?"

    -Hiába mondják az eladók, hogy első töltés 16 óráig menjen, ennek nincs értelme, mert mikor feltöltődik úgyis leáll a töltés, amit csak akkor tölt újra, mikor megint merült valamit, szóval az első töltés az 4-5 óra amit kikapcsolt állapotba kell elvégezni azaz ennyi idő alatt töltődik fel. Ez csak az elsőre vonatkozik, természetesen ez az idő csökken, az elkövetkező töltéseknél...

    "Az akkumulátort ki kell sütni vagy sem?"

    -A Lítium-ion és a Li-Polimer akkumulátorokat nem kell, sőt nem is szabad kisütni. A totális lemerítés rossz esetben akár az akkumulátor életébe is kerülhet, amennyiben lehet, ezt kerüljük el. Tölteni csak 100%-ig tölt a készülék, utána lekapcsol a töltés, amit 1-2% merülés után újra elindít.
    A Lítium-ion és Li-polimer akkumulátorok töltését egy és CSAK egy féle módon lehet elvégezni. Az úgynevezett "csodatöltők" és "gyors töltők" a lítium akkumulátorok esetében NEM LÉTEZNEK. A gyártók szigorú előírásokat szabnak meg az Li-ion akkumulátorok töltéséhez, ettől eltérni a saját érdekünkben sem tanácsos. Nem szabad tehát lítiumos akkumulátort semmi mással tölteni, CSAK a SAJÁT töltőjével. Akkor sem, ha a használni kívánt töltő látszólag alkalmas lenne erre, azaz például megfelelő feszültséget és áramerősséget ad le és a csatlakozója is illeszkedik a tölteni kívánt eszközhöz.
    A lítium-ionos, li-polimer akkumulátorok NEM igényelnek FORMÁZÁST, az első és az ötvenedik, vagy ötszázadik töltési ciklus semmiben nem különböznek egymástól.
    Amellett, hogy NEM igényelnek formázást, a lítium-ionos akkumulátorok már az első használatkor leadják a maximális teljesítményüket és nem érzékenyek arra sem, hogy az élettartamban meghatározott töltési-ürítési ciklusszámot hány részletben kapják meg.

    ◆ Akkumulátort Kalibrálás

    Az csak legenda csupán., hogy az Android alatt lehet akkumulátort kalibrálni. A rendszer nem gyűjt adatokat róla. A batterystats.bin fájl csak egy egyszerű kis napló, amiből vissza lehet nézni az utolsó töltés óta történt-e valami, ami esetleg szívja az akkut. A rendszer nem figyeli ezt a fájlt!

    Forrás: Keeperv85

    Tartalom:

    Alapfogalmak
    Mielőtt belevágsz...
    Rootolás
    Recovery használata
    Gyakori kérdések, hibák
    Ajánlott oldalak

    Alapfogalmak

    - Mi az a rootolás?

    Pongyolán megfogalmazva: a rootolás segít hozzáférni az alapértelmezésben rejtett rendszerfájlokhoz és szolgáltatásokhoz, kibővülnek a lehetőségek a használat során, kvázi rendszergazdai jogosultságot kapunk a telefonunk felett. Kapcsolódó cikk: Mire jó a rootolás?

    - És ez a rootolás nem veszélyes? Vissza tudom állítani a telefont utána, hogy ne maradjon nyoma?

    Nem veszélyes, hiszen te határozod meg, hogy mely program kap superuser jogosultságot. És igen, visszaállítható, csak törölni kell azt a három fájlt, amit a rootolás során a telefonra másol a program.

    - Mi az a flashelés?

    Flashelés alatt azt értjük, hogy felteszünk egy ROM-ot, vagy egy bármilyen módosítást amit csak így flashelve lehet feltenni.

    - Mi az a bootloop?

    Ha valami probléma történik flasheléskor, vagy valami olyat flashelünk amit nem kéne, vagy nem úgy kéne, akkor jön elő ez a jelenség. A telefon rendszere nem tud felállni, betöltéskor megáll a betöltő képernyőn, villan majd újraindul, és újra, és újra...

    -Mi az a recovery?

    A recovery az utolsó mentsvár ha baj van. Ez a telefon vészvisszaállító helye. A gyári recoveryvel nem lehet sok mindent kezdeni. Ezért szokás a ClockWorkModot feltenni. Amivel lehet biztonsági mentést csinálni/visszaállítani, flashelni.

    - Hogy tudom javítani a kamera minőségét és felbontását?

    Számos Appot lehet találni a Google Playen hozzá. Viszont azt mindenki döntse el maga hogy ez tényleg okozott e javulást vagy sem.

    Mi okoz garanciavesztést és mi nem?

    A garancia a készülék gyári állapotára vonatkozik. Amennyiben vissza szeretnék vinni a készüléket a szolgáltatóhoz, fontos visszaállítani mindent az eredeti állapotba (Recovery, ROM, partíció kiosztás).
    A rootolás, akár a gyári rom rootolása is garanciavesztéssel jár abban az esetben, ha valaki így viszi vissza a készüléket! A custom romok, custom recovery-k, és custom firmware-ek használata szintén!
    Természetesen a garanciavesztés kiterjed a garancialevél többi pontjára is: szóval ne szedjétek szét a készüléket "megjavítani", mert abból jó nem származik!
    A készülékre a magentás szolgáltató 2 év teljes körű garanciát, még kiegészítőkre pedig egy év szintén teljes körű garanciát vállal. Ők nem javítanak, de bevizsgálás történik a hivatalos partnerüknél, akik javítást is végrehajthatnak.
    A készülékre érvényes a webshopos vásárlás esetén a 8 napos elállási lehetőség (előfizetésnél természetesen) illetve a 3 napos a személyes vásárlásnál. Erről bővebben [link] a topikban érdemes kérdezősködni. Ott a szolgáltató emberei is, illetve az ilyen ügyekben már tapasztalt felhasználók várják az ezzel kapcsolatos észrevételeket, kérdéseket!

    Mielőtt belevágsz...

    Az alább leírtakat csak saját felelősségedre próbálgasd!

    Figyelem!
    1. A ROM-ok csere-beréjét mindenki saját felelősségére végezze, ha valamiben nem biztos, kérdezzen, vagy ne is álljon neki a dolognak. A leírtakat többen is végrehajtottuk már a fórumban, tehát kipróbált dolgok, s habár nem egyszerű elrontani a telefont, senki nem vállal felelősséget azért, ha mégis károsodik a készülék. Fontos, hogy bármilyen ROM cserének csak feltöltött akkuval álljunk neki, ugyanis a ROM csere/lementés nagyon szívja az akkut, és nyilván senki nem akarja, hogy a folyamat közben adja meg magát a cucc.Szerencsére clockwork recoveryben tölt a telefon,amennyiben USB kábelen hagyjuk közben.
    2. A hackeléssel kapcsolatos információk elég gyorsan változnak, és nincs mindig lehetőségünk frissen tartani ezt a leírást a változásokhoz. A saját érdekedben kérdezz, keress, olvass mielőtt belevágsz!
    3. Ezt a rész érdemes akkor is végigolvasni, ha más készülékeken már szereztél jártasságot a custom romok telepítésében

    - Hogyan tudom rootolni a telefont?

    FIGYELEM! A LEÍRÁST AZ XDA DEVELOPERS FÓRUMRÓL SZEREZTEM ÉS FORDÍTOTTAM MAGYARRA! AZ ESETLEGES KÁROKÉRT FELELŐSSÉGET NEM VÁLLALOK!

    GB (2.3.6) rootolása

    1, Töltsük le a csatolt zip fájlt.
    [link]
    2, A zip fájl tartalmát tömörítsük ki egy tetszőleges helyre.
    3, Telefonon az USB Debugging legyen bekapcsolva (Beállítások -> Alkalmazás beállítások -> Fejlesztés)
    4, A telefont normál állapotban csatalkoztassuk a géphez USB kábel segítségével.
    5, A kitömörített mappából a SuperOneClick.exe-t indítsuk el (Windows 7 alatt célszerű rendszergazdai jogosultsággal indítani)
    6, A programban a jobb felső legördülő menüből válasszuk ki az "alapwn" lehetőséget.
    7, Kattintsunk a ROOT gombra.

    A folyamat lejátszódása után a telefonnak rootolva kell lennie, ha mégsem sikerülne próbáljuk újra!

    ICS (4.0.4)rootolása

    -Töltsük le ezt a zipet: [link]
    -Másold fel az SD kártyára
    -Majd töldsd le a hozzá tartozó recoveryt:[link]
    -Csomagold ki pl a c meghajtóra
    -Kösd össze a telefont az Sz.géppel(telefonon ne nyomj semmire)
    -Índitsd el a boot_recovery_ics.bat filet(Aki GB bootloaderes telefonra az Fr ICS-t rakta fel és rootolni akarja az a boot_recovery_gb.bat filet vállassza.)
    -Telefon újraindul recovery módba
    -install zip form sdcard
    -choose zip form sdcard
    -root.zip
    -yes
    -reboot system now

    ICS unrootolása

    -choose zip from sdcardig megegyezik
    -unroot_OT-995_ICS.zip [link]
    -yes
    -Reboot system now

    Recorvery használata:

    A fastboot-os csomagot lehetőleg valami egyszerű helyre bontsd ki (pl. C:\fastboot\)
    a fastboot-os csomaghoz vagyis a recovery-hez, fent kell hogy legyen fastboot driver ami ez
    A telefonon a hangerő le+bekapcsot gombot tartsd lenyomva, ha rezzen(?) akkor engedd el a bekapcs gombot (hangerő le gombot még nyomd kb. 4-5 másodpercig ) és dugd rá a gépre.
    Ha a pc nem ismeri fel a telefont, akkor az alcatel hivatalos OTU programját töltsd le innen és telepítsd fel.Ez felrakja a telefon drivereit is.
    Figyelem!: Ha valaki cyanogenmod rom-ot telepített a telefonjára,akkor a telefonnak másik driver kell!!.
    Ekkor az alcatel programját uninstallálni kell a driverekkel együtt a pc-ről, majd a pc újraindítása után ismét feltelepíteni a driverek miatt!!!!!!
    Ezután (ha a gép felismerte) a fastboot-os csomagban indítsd el a "recovery.bat"-ot és várd meg míg bebootol a recovery (ha nem megy a .bat-ra jobb klikk és futtatás rendszergazdaként), CWM-ben: a négyzet és a házikó gomb: fel-le, a nagyító pedig az enter vagy o.k. , a nyíl értelem szerűen vissza.

    Általánosan használt recovery file-ok:
    Három recovery file-t használunk a telefonunkhoz:
    -gyári recovery (garanciás problémáknál,eladáskor illik/javasolt ezt felflashelni a telefonra)
    -Clockworkmod recovery 5.5.0.4 (machfixes recovery): Az Ice Cream Sandwich romok 99%-a ezzel a recoveryvel telepíthető.
    -Clockworkmod recovery 6 : Cyanogenmod romokat és az ICS+ v1.3-at ezzel a recoveryvel tudod feltelepíteni.Figyelem! :ICS romokat nem javasolt ezzel telepíteni,mert rendszertelen összeomlásokhoz,fagyásokhoz vezethet!!

    Természetesen ez nem azt jelenti,hogy csak ezek vannak.Ezek az általánosan használt recoveryk,amikkel eddig minden esetben sikerült romot feltenni,gyári állapotot visszaállítani.

    Recovery, Terminal Emulatoral /nem szükséges számítógép/

    Figyelem! Elgépelés esetén a telefont szélsőséges esetben téglázhatod is!!

    Letöltöd [link] ezt.
    Kicsomagolod a rar-t
    Másold a recovery.img-t a memóriakártyára, töltsd le PlayStore-ból a Terminal Emulator-t és írd bele ezeket:

    su
    dd if=/sdcard/recovery.img of=/dev/block/mmcblk0p18
    reboot recovery

    Figyelem! Elgépelés esetén a telefont szélsőséges esetben téglázhatod is!!
    Forrás: XDA

    -Recovery - Backup

    Érdemes készíteni egy backup fájlt a hibátlanul működő rendszerünkről amit már teljesen testre szabtunk. Ha valami probléma adódna a telefonnal akkor elég lesz a rendszert ebből a fájlból visszaállítani. Ez hasznos lehet akkor is ha például ki akarunk próbálni egy custom romot. Ha nem tetszik az eredmény akkor ezzel visszaállíthatjuk az eredeti állapotot. A készülék esetleges értékesítése vagy garanciális ügyintézése esetén is hasznos lehet ez a funkció, mivel visszaállíthatjuk vele a gyári állapotot. Backup elvégzéséhez nem szükséges a telefont root-olni, mindössze egy külső microSD kártyát kell beszerezzünk.
    A következőképpen tudsz backupot késziteni:

    -Telefon kikapcs
    -Számítógépen legyen megnyitva a fastboot mappa és válaszd ki a Recovery.bat filet(de még ne indítsd el)
    -Telefon power gomb és hangerő gomb egyszerre nyomvatart.
    -Ha megjelenik az Alcatel bootlogo akkor elengedheted a power gombot a rezgés után.
    -Usb kábelt dugd rá a telefonra(ha nem tetted volna még meg akkor a másik végét pedig a gép usb portjába )
    -Nyomj entert a Recovery.bat filera(itt még várj egy kicsit)
    -ha rezget a telefon és meglátod a recover menüt akkor elengedheted a hangle gombot is.
    (Recovery menüben 2 féleképpen tudsz navigálni. Első:Hang le-fel,power gomb ok. Második:Bal also gyorsmenü gomb fel,házikó menü gombbal pedig le,nagyító érintő pedig az ok. Menüben való visszalépésre mindkét esetben a visszanyilat tudod használni.)
    -backup and restore -> mentés és visszaállítás
    -backup -> komplett mentést csinál az aktuális rom-ról, amit az sd kártyán a clockworkmod/backup/<a backup dátuma> mappába tesz

    FIGYELEM! : CWM6-al készült recovery CWM6-al rakható vissza,de a CWM6 nem teljesen működik!
    USB Mass Storage mód nem megy,particiók csatolása eltérhet a CWM5.5-től!!!
    Javasolt backup készítéshez a CWM5.5-öt használni! (machfixes recovery).

    Backup visszaállitása:
    -A visszaállítást minden esetben azzal a recoveryvel csináld,amivel készítetted a backupot!
    -A recovery behozataláig ugyan az a menet.
    -backup and restore -> mentés és visszaállítás
    -restore -> kilistázza a korábbi mentéseket, választhatunk, melyiket állítsa vissza
    - advanced restore -> a mentés kiválasztása után lehetőség van annak csak egy részének visszaállítására

    Képekkel a bootolás és a flashelés az alábbi helyen tekinthető meg:
    [link]

    ROM-ok letöltései:

    [link] GB romok,recoveryk,rootok (saját mentéseim)
    [link] ICS romok saját mentésekből,független ICS romok.
    [link] OT-995 rom linkek,recovery linux alól(THX to Ricsi200)
    [link]Telenor2.3.6 gyári backup
    [link](Nem magyar független ICS,gbre rakható)Francia ICS backup telepítési leírással
    [link]T-Mobile ICS Backup
    [link]Telenoros ICS Backup
    [link]Független ICS Backup

    Custom romok/Rom customizálás:

    [link] H1N1 romok by Bagyusz
    [link]Kernel cseréhez és ICS skinekhez(THX to enzahobi)
    [link] Paranoid Android(discontinued)
    [link] PAC+AOKP+CM10 by Benetnath
    [link] ROM letöltések XDA Developers oldalairól
    [link] ROM-ok összehasonlító táblázata(forrás: XDA Developers fórum)
    [link] Loosht oldala RRWR romhoz és skinekhez

    Egy kis segítség azoknak a T-mobilosoknak akik nem tudnak frissiteni ICS-re de szeretnék kiprobálni:[link]

    A recovery menüje:

    - reboot system now -> újraindítás
    - apply sdcard:update.zip -> az sd kártya gyökérmappájában található update.zip-et telepíti
    - wipe data/factory reset -> törli a data partíciót, tehát minden programunkat, beállításunkat
    - wipe cache partition -> törli a cache-t
    - install zip from sdcard -> a további menüpontokban megadott .zip-et fogja telepíteni
    - apply sdcard:update.zip -> az sd kártya gyökérmappájában található update.zip-et telepíti
    - choose zip from sdcard -> kiválaszthatjuk az sd kártyán, hogy melyik zipet telepítse
    - toggle signature verification -> ehhez ne nyúljunk
    - toggle script asserts -> és ehhez sem
    - backup and restore -> mentés és visszaállítás
    - backup -> komplett mentést csinál az aktuális rom-ról, amit az sd kártyán a clockworkmod/backup/<a backup dátuma> mappába tesz
    - restore -> kilistázza a korábbi mentéseket, választhatunk, melyiket állítsa vissza
    - advanced restore -> a mentés kiválasztása után lehetőség van annak csak egy részének visszaállítására
    - mounts and storage -> itt csatlakoztathatunk és leválaszthatunk partíciókat, valamint formázhatunk is
    - advanced -> haladó opciók
    - reboot recovery -> a recovery újraindítása
    - wipe dalvik cache -> a dalvik átmeneti tároló törlése
    - wipe battery stats -> az akksiról gyűjtött statisztikák törlése
    - partition sd card -> ext3+fat32 partíciót hozhatunk létre az sd kártyán
    - fix permissions -> az engedélyeket állítja helyre

    Mit csináljak ha vissza áll a csengőhang alapra arrol amit kiválasztottam?

    -Sokmindenkinek előjön 2.3.6-os rendszeren, hogy elmászik a saját csengőhangja amit beállított, mikor a RAM leesik egy bizonyos szint alá.
    Sok kisérletezgetés után találtam rá 100%-ban működő megoldást.:
    A gyári csengőhangok közül amelyiket tudjuk nélkülözni, az pl: a Buoy.ogg
    Ugyan erre a névre kell átírni amit szeretnénk csengőhangnak, és felülírni a custpak/JRD/audio/ringtones mappába az ott lévőt.
    Eztután ugyan olyan jogosultságot adni neki mint ami a többinek van.
    A build.prob-ban is átírni,ebben az esetben ugye Buoy.ogg -ra.
    Restart.
    Kiválasztjuk a hangot.
    A biztonság kedvéért nem árthat ha átkonvertáljuk 96-os ogg-ra a csengőhangot amelyiket szeretnénk sajátnak.

    -Rootolt telefonon : Cyanogenmod alappal rendelkező romoknál és kipucolt ICS custom romoknál(PL tweaked ics, ICS+ V1.x ) root explorerrel rootként elnavigálunk a system/media/audio/ringtones mappába;
    ICS és GB gyári romok alatt a custpack/JRD/audio/ringtones mappába a telefonon és bemásoljuk az általunk használni kívánt csengőhangot. Ehhez a root explorerben írhatóvá kell tenni a rendszert a jobb felső sarokban lévő R/O kapcsolóval.Amikor ez készen van,akkor a rendszert ismét csak olvashatóvá kell tenni (R/W kapcsoló) majd a telefont újranidítani.

    -Hogy tudom megoldani a kamera és videókamera hangjának némítását?

    1-es módszer.
    ROOT szükséges.
    Rootexplorer-ben megkeresed: /custpack/build.prop
    hosszan rányomsz- open text editor
    átirod ro.camera.sound.forced=1 erre ro.camera.sound.forced=0
    utána save and exit

    utána törlöd a /custpack/JRD_custres/audio/ui/Camera_click.ogg
    /custpack/JRD_custres/audio/ui/Videocamera.ogg

    egy újrainítás nem árt.

    2-es módszer.
    -root kell hozzá.
    1, Root explorer elindít
    2, belépni a /custpack/JRD_custers/audio/ui mappába
    3, hosszan megérinteni a Camera_click.ogg filet
    4, a megjelenő menüben Premissions
    5, a pipákat kivenni a Read oszlopból
    6, ok

    ALCATEL onetouch support
    Mobilaréna teszt
    Android kezdőknek
    Android fejlődéstörténet
    flash verziók
    Android magyar program fordítás kérések
    Android Alkalmazások fordításai : Elkészült, vagy elkezdett Alkalmazások letöltése.
    Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik /Nincs warez!/

    [ Szerkesztve ]

  • #84490496

    törölt tag

    Ezt a fórumot azért hoztuk létre, hogy akik szeretnének a telefonjukba mélyebben belenyúlni, azok könnyebben tudjanak keresni az információk között, valamint ne zavarják azokat, akik még csak most ismerkednek a telefonnal, vagy akár az Android rendszerrel.

    Szeretnénk mindenki figyelmét felhívni, hogy a Alcatel OT-995 annyira átkozott jó és sokrétű telefon, hogy immár két különböző topic foglalkozik vele. A két topic témája ELTÉRŐ, szépen kérünk, sőt, könyörgünk, mi több, térden állva könyörgünk, hogy vedd figyelembe a hozzászólásod témáját és annak megfelelően válassz topicot, ahol azt megejted.
    Az első topic [Alcatel One Touch 995-szintet lépet] - Ebben a topicban a telefonnal kapcsolatos általános kérdéseknek, beállításokkal, hardveres hibákkal, gyári alkalmazásokkal kapcsolatos hozzászólásoknak van helye.

    A második pedig a MÉLYVÍZ, ahová csak az úszni tudókat várjuk. Itt már nem foglalkozunk fóliával, facebook accounttal, mobilnet kikapcsolással és egyebekkel. Ez a topic a buherátorok topicja, arról szól, hogy cserélj ROM-ot a telefonon, hogyan cseréld le a rendszer betűtípusait, hogyan hajtsd túl a processzort (vagy éppen hogyan vegyél vissza a feszültségből biztonságosan) és egyéb, a telefon szoftverével és hardverével kapcsolatos buherálások.

    A fórumozás során jó, ha tisztában vagy alapfogalmakkal, amiket megpróbálunk itt ebben a hozzászólásban összegyűjteni, ha valami mégsem tiszta,akkor kezdetnek ajánlom ezt a bejegyzést

    Fontos tudni, hogy a ROM-okkal kapcsolatos az infók akár naponta, vagy még sűrűbben változhatnak, mielőtt belenyúlsz a telefonodba mélyebben, és nem vagy biztos a dolgodban, olvass utána máshol is, és kérdezz!
    Inkább egy felesleges kérdés, mint egy hónapi várakozás a szervizre!

    - Méretek: 127 x 68 x 9.75 mm
    - Súly: 124 g
    - SIM-foglalat: normál SIM
    - Operációs rendszer: Android 2.3.6 Gingerbread ; Android IceCream Sandwich 4.0.4
    - Kijelző: 4,3 inch, 480 x 800 pixel, (216.97 ppi), 16 millió színű, kapacitív TFT-LCD érintőkijelző,
    - Hardver: Qualcomm MSM8255T, egymagos 1,4 GHz-es Snapdragon processzor + Adreno 205-ös grafikus gyorsító
    - Memória: 512 MB LP-DDR2 RAM / 2 GB ROM (1 GB szabadon felhasználható).
    - Kamera: 5 megapixeles, autofókuszos, ledes villanó, VGA másodlagos kamera
    - Videó felvétel: 720p/30fps.
    - Csatlakozók: microUSB, 3,5 mm jack, microHDMI
    - Adatkapcsolat, kommunikáció: Bluetooth 3.0, USB 2.0m GPRS, EDGE, HSPA 14.4 Mbps/5.76 Mbps, Wi-Fi 802.11b/g/n, tethering, DLNA, WiFi Direct
    - Akkumulátor: Li-Ion 1500 mAh

    Hálózati töltő
    Akkumulátor
    Adatkábel
    Mikrofonos fülhallgató /mely igen jó minőségű/
    4GB Memóriakártya (opcionális)

    Mit kell tudni az akkumulátoról?

    Meddig töltsem az akkumulátort elsőre? Az akkumulátort ki kell sütni?

    Hiába mondják az eladók, hogy első töltés 16 óráig menjen, ennek nincs értelme, mert mikor feltöltődik úgyis leáll a töltés, amit csak akkor tölt újra, mikor megint merült valamit.

    A Lítium-Ion és a Li-Polimer akkumulátorokat nem kell, sőt nem is szabad kisütni. A totális lemerítés rossz esetben, akár az akkumulátor életébe is kerülhet, amennyiben lehet, ezt kerüljük el. Tölteni csak 100%-ig tölt a készülék, utána lekapcsol a töltés, amit 1-2% merülés után újra elindít.
    A Lítium-Ion és Li-polimer akkumulátorok töltését egy és CSAK egy féle módon lehet elvégezni. Az úgynevezett "csodatöltők" és "gyors töltők" a lítium akkumulátorok esetében NEM LÉTEZNEK. A gyártók szigorú előírásokat szabnak meg az Li-Ion akkumulátorok töltéséhez, ettől eltérni a saját érdekünkben sem tanácsos. Nem szabad tehát lítiumos akkumulátort semmi mással tölteni, CSAK a SAJÁT töltőjével. Akkor sem, ha a használni kívánt töltő látszólag alkalmas lenne erre, azaz például megfelelő feszültséget és áramerősséget ad le és a csatlakozója is illeszkedik a tölteni kívánt eszközhöz. Egyetlen kivétel van: az USB töltők. Azok ugyanis szabvány szerint készülnek végre.
    A Lítium-Ionos, Li-polimer akkumulátorok NEM igényelnek FORMÁZÁST, az első és az ötvenedik, vagy ötszázadik töltési ciklus semmiben nem különböznek egymástól.
    Amellett, hogy NEM igényelnek formázást, a Lítium-Ionos akkumulátorok már az első használatkor leadják a maximális teljesítményüket és nem érzékenyek arra sem, hogy az élettartamban meghatározott töltési-ürítési ciklusszámot hány részletben kapják meg.

    Jó tanácsok a Lítium-Ionos akkumulátorok töltéséhez:

    Próbáljuk az akkumulátort minél kevesebb ideig a maximális cellafeszültségen tartani, azaz például ne kikapcsolt, hanem bekapcsolt állapotban töltsük a telefont;
    3,92 Volt/cella a legideálisabb töltöttségi szint, ezen a várható élettartam a duplája, mint a maximális cellafeszültségnél. A gyártók általában e-fölé hangolják a töltőket, így magunkon úgy segíthetünk, ha háromnegyed óra elteltével lehúzzuk a töltőről az akkumulátort;
    A töltőáramot nem szabad a maximálisan leadható áram 50%-a felé vinni, a töltők így is vannak hangolva. Akkor kell odafigyeljünk erre, ha nem a készülékhez járó töltővel töltünk;

    Bővebb információt itt olvashatsz, az akkumulátorokról.

    Akkumulátor kalibrálás

    Az is csak legenda csupán., hogy az Android alatt lehet akkumulátort kalibrálni. A rendszer nem gyűjt adatokat róla. A batterystats.bin fájl csak egy egyszerű kis napló, amiből vissza lehet nézni az utolsó töltés óta történt-e valami, ami esetleg szívja az akkut. A rendszer nem figyeli ezt a fájlt!

    Tartalom:

    Alapfogalmak
    Mielőtt belevágsz...
    Rootolás
    Recovery használata
    Gyakori kérdések, hibák
    Ajánlott oldalak

    Alapfogalmak

    Mi az a rootolás?

    Pongyolán megfogalmazva: a rootolás segít hozzáférni az alapértelmezésben rejtett rendszerfájlokhoz és szolgáltatásokhoz, kibővülnek a lehetőségek a használat során, kvázi rendszergazdai jogosultságot kapunk a telefonunk felett. Kapcsolódó cikk: Mire jó a rootolás?

    A rootolás nem veszélyes? Vissza tudom állítani a telefont utána, hogy ne maradjon nyoma?

    Nem veszélyes, hiszen te határozod meg, hogy mely program kap SuperUser jogosultságot. Bármikor visszaállítható, csak törölni kell azt a három fájlt, amit a rootolás során a telefonra másol a program.

    Mi az a flashelés?

    Flashelés alatt azt értjük, hogy felülírjuk a telefon működésért felelős programrészeket. ROM-ot, partíciófelosztást stb.

    Mi az a bootloop?

    Ha valami probléma történik flasheléskor, vagy valami olyat flashelünk, amit nem kéne, vagy nem úgy kéne, akkor jön elő ez a jelenség. A telefon rendszere nem tud felállni, betöltéskor megáll a betöltő képernyőn, villan majd újraindul, és újra, és újra...

    Mi az a recovery?

    A recovery az egyik utolsó mentsvár, ha már baj van. Ez a telefon vészvisszaállító helye. A gyári recoveryvel nem sok mindent lehet kezdeni. Ezért szokás a ClockWorkModot feltenni, amivel lehet biztonsági mentést készíteni/visszaállítani vagy éppen flashelni.

    Hogy tudom javítani a kamera minőségét és felbontását?

    Számos alkalmazást lehet találni a Google Playen hozzá. Viszont azt mindenki döntse el maga hogy ez tényleg okozott-e javulást, vagy sem.

    Mi okoz garanciavesztést és mi nem?

    A garancia a készülék gyári állapotára vonatkozik. Amennyiben vissza szeretnék vinni a készüléket a szolgáltatóhoz, fontos visszaállítani mindent az eredeti állapotba (Recovery, ROM, partíció kiosztás).
    A rootolás, akár a gyári rom rootolása is garanciavesztéssel jár, abban az esetben, ha valaki így viszi vissza a készüléket! A custom romok, custom recovery-k, és custom firmware-ek használata szintén!
    Természetesen a garanciavesztés kiterjed a garancialevél többi pontjára is: szóval ne szedjétek szét a készüléket "megjavítani", mert abból jó nem származik!
    A készülékre a magentás szolgáltató 2 év teljes körű garanciát, még kiegészítőkre pedig egy év szintén teljes körű garanciát vállal. Ők nem javítanak, de bevizsgálás történhet a hivatalos partnerüknél, akik javítást is végrehajthatnak.
    A készülékre érvényes a webshopos vásárlás esetén a 8 napos elállási lehetőség (előfizetésnél természetesen) illetve a 3 napos a személyes vásárlásnál. Erről bővebben megfelelő topikban érdemes kérdezősködni. Ott a szolgáltató emberei is, illetve az ilyen ügyekben már tapasztalt felhasználók is várják az ezzel kapcsolatos észrevételeket, kérdéseket!

    Nem megy az IGO

    Alapvető probléma, ha ez a kérdés felvetésre kerül. Jelenleg sajnos a szoftver fejlesztője nem járult hozzá a magánszemélyek számára publikálható verzió kiadásához, így ennek a navigációs szoftvernek minden formája csak illegális forrásból beszerezhető. Mivel a Prohardver fórum szabályzata kategorikusan tiltja az illegális szoftverekről történő diskurzust, így a topikban sem szeretnénk ilyen jellegű kérdéseket megtalálni, mert semmi szükség arra, hogy a forgalmazó esetleg jogi úton érvényesítse a követeléseit, ezzel komoly szankciókat kiharcolva a bűncselekményt elkövető egyének ellen. Súlyosabb esetben bezáratva a topikot, ezzel megvonva a lehetőséget a többiek elől az információk, eszmecserék szabad átadásától!
    Tehát mindenkoron érvényes szabály: NINCS IGO a telefonra!

    (copyright by Keeperv85)

    Mielőtt belevágsz...

    Az alább leírtakat csak saját felelősségedre próbálgasd!

    Figyelem!
    1. A ROM-ok csereberéjét mindenki saját felelősségére végezze, ha valaki valamiben nem biztos, kérdezzen, vagy ne is álljon neki a dolognak! A leírtakat többen is végrehajtottuk már a fórumban, tehát kipróbált dolgok, s habár nem egyszerű elrontani a telefont, senki nem vállal felelősséget azért, ha mégis károsodik a készülék. Fontos, hogy bármilyen ROM cserének csak feltöltött akkuval álljunk neki, ugyanis a ROM csere/lementés nagyon szívja az akkut, és nyilván senki nem akarja, hogy a folyamat közben adja meg magát a cucc. Szerencsére clockwork recoveryben tölt a telefon,amennyiben USB kábelen hagyjuk közben.
    2. A hackeléssel kapcsolatos információk elég gyorsan változnak, és nincs mindig lehetőségünk frissen tartani ezt a leírást a változásokhoz. A saját érdekedben kérdezz, keress, olvass mielőtt belevágsz!
    3. Ezt a rész érdemes akkor is végigolvasni, ha más készülékeken már szereztél jártasságot a custom romok telepítésében
    4: Segédlet a romcseréhez

    Hogyan tudom rootolni a telefont?

    FIGYELEM! A LEÍRÁST AZ XDA DEVELOPERS FÓRUMRÓL SZEREZTEM ÉS FORDÍTOTTAM MAGYARRA! AZ ESETLEGES KÁROKÉRT FELELŐSSÉGET NEM VÁLLALOK!

    GB (2.3.6) rootolása

    1, Töltsük le ezt a zip fájlt:[link]
    2, A zip fájl tartalmát tömörítsük ki egy tetszőleges helyre.
    3, Telefonon az USB Debugging legyen bekapcsolva (Beállítások -> Alkalmazás beállítások -> Fejlesztés)
    4, A telefont normál állapotban csatlakoztassuk a géphez USB kábel segítségével.
    5, A kitömörített mappából a SuperOneClick.exe-t indítsuk el (Windows 7 alatt célszerű rendszergazdai jogosultsággal indítani)
    6, A programban a jobb felső legördülő menüből válasszuk ki az "alapwn" lehetőséget.
    7, Kattintsunk a ROOT gombra.

    A folyamat végrehajtása után a telefonnak rootolva kell lennie, ha mégsem sikerülne próbáljuk újra!

    ICS (4.0.4)rootolása

    -Töltsük le ezt a zip fájlt: [link]
    -Másoljuk fel az SD kártyára
    -Majd töltsük le a hozzá tartozó recoveryt:[link]
    -Csomagoluk ki pl. a c: meghajtóra
    -Kössük össze a telefont az Sz.géppel (A telefonon ne nyomjunk semmire!)
    -Indítsuk el a boot_recovery_ics.bat filet (Aki GB bootloaderes telefonra az Fr ICS-t rakta fel és rootolni akarja az a boot_recovery_gb.bat filet válassza!)
    -Telefon újraindul recovery módba
    -install zip form sdcard
    -choose zip form sdcard
    -root.zip
    -yes
    -reboot system now

    ICS unrootolása

    -choose zip from sdcardig megegyezik
    -unroot_OT-995_ICS.zip [link]
    -yes
    -Reboot system now

    Amennyiben valamelyik link nem élne (rajtunk kívülálló okok miatt), úgy ezek a file-ok a romok linkjénél külön mappában vannak.

    Recorvery használata:

    A fastboot-os csomagot lehetőleg valami egyszerű helyre bontsd ki (pl. C:\fastboot\)
    a fastbootos csomaghoz vagyis a recovery-hez, fent kell hogy legyen fastboot driver ami ez
    A telefonon a hangerő LE+bekapcs.-ot gombot tartsd lenyomva, ha rezzen, akkor engedd el a bekapcs. gombot (hangerő le gombot még nyomd kb. 4-5 másodpercig ) és dugd rá a gépre
    Ha a pc nem ismeri fel a telefont, akkor az Alcatel hivatalos OTU programját töltsd le innen és telepítsd fel.Ez felrakja a telefon drivereit is.
    Figyelem!: Ha valaki már Cyanogenmod rom-ot telepített a telefonjára, akkor a telefonnak másik driver kell!!.
    Ekkor az Alcatel programját uninstallálni kell a driverekkel együtt, majd a pc újraindítása után ismét feltelepíteni a driverek miatt!
    Ezután (ha a gép felismerte) a fastbootos csomagban indítsd el a "recovery.bat"-ot és várd meg míg bebootol a recovery (ha nem megy a .bat-ra jobb klikk és futtatás rendszergazdaként),
    CWM-ben: a négyzet és a házikó gomb: fel-le, a nagyító pedig az enter vagy ok, a nyíl értelem szerűen vissza.

    Általánosan használt recovery file-ok:
    Három recovery file-t használunk a telefonunkhoz:
    -gyári recovery (garanciás problémáknál,eladáskor illik/javasolt ezt felflashelni a telefonra)
    -Clockworkmod recovery 5.5.0.4 (machfixes recovery): Az Ice Cream Sandwich romok 99%-a ezzel a recoveryvel telepíthető.
    -Clockworkmod recovery 6 : Cyanogenmod romokat és az ICS+ v1.3 romot ezzel a recoveryvel tudod feltelepíteni.

    Figyelem!:ICS romokat nem javasolt ezzel telepíteni,mert rendszertelen összeomlásokhoz, fagyásokhoz vezethet!!

    CWM 5.5 machfix és IUSS-Féle CWM6

    Bagyusz-féle CWM 6

    Természetesen ez nem azt jelenti,hogy csak ezek vannak.Ezek az általánosan használt recoveryk, amikkel eddig minden esetben sikerült romot feltenni, gyári állapotot visszaállítani.

    Recovery telepítés, Terminal Emulatoral /nem szükséges számítógép, csak root/

    Figyelem! Elgépelés esetén a telefont szélsőséges esetben téglázhatod is!!

    Letöltöd ezt.
    Kicsomagolod a rar-t
    Másold a recovery.img-t a memóriakártyára, töltsd le PlayStore-ból a Terminal Emulator-t és írd bele ezeket:

    su
    dd if=/sdcard/recovery.img of=/dev/block/mmcblk0p18
    reboot recovery

    Figyelem! Elgépelés esetén a telefont szélsőséges esetben téglázhatod is!!
    Forrás: XDA

    -Recovery - Backup

    Érdemes készíteni egy backup fájlt a hibátlanul működő rendszerünkről, amit már teljesen testre szabtunk. Ha valami probléma adódna a telefonnal, akkor elég lesz a rendszert ebből a fájlból visszaállítani. Ez hasznos lehet akkor is, ha például ki akarunk próbálni egy custom romot. Ha nem tetszik az eredmény akkor ezzel visszaállíthatjuk az eredeti állapotot. A készülék esetleges értékesítése vagy garanciális ügyintézése esetén is hasznos lehet ez a funkció, mivel visszaállíthatjuk vele a gyári állapotot. Backup elvégzéséhez nem szükséges a telefont root-olni, mindössze egy külső microSD kártyát kell beszerezzünk.
    A következőképpen tudsz backupot késziteni:

    -Telefon kikapcs
    -Számítógépen legyen megnyitva a fastboot mappa és válaszd ki a Recovery.bat filet(de még ne indítsd el)
    -Telefon power gomb és hangerő gomb egyszerre nyomvatart.
    -Ha megjelenik az Alcatel bootlogo akkor elengedheted a power gombot a rezgés után.
    -Usb kábelt dugd rá a telefonra (ha nem tetted volna még meg akkor a másik végét pedig a gép usb portjába )
    -Nyomj entert a Recovery.bat fájlra (itt még várj egy kicsit)
    -Ha rezget a telefon és meglátod a recovery menüt akkor elengedheted a hang LE gombot is.
    (Recovery menüben kétféleképpen tudsz navigálni. Első: Hang le-fel,power gomb ok. Második: Bal alsó gyorsmenü gomb fel, házikó menü gombbal pedig le, nagyító érintő pedig az ok. Menüben való visszalépésre mindkét esetben a vissza nyilat tudod használni.)
    -backup and restore -> mentés és visszaállítás
    -backup -> komplett mentést csinál az aktuális rom-ról, amit az sd kártyán a clockworkmod/backup/<a backup dátuma> mappába tesz

    FIGYELEM! : CWM6-al készült recovery CWM6-al rakható vissza,de a CWM6 nem teljesen működik!
    USB Mass Storage mód nem megy,particiók csatolása eltérhet a CWM5.5-től!!!
    Javasolt backup készítéshez a CWM5.5-öt használni! (machfixes recovery).

    Backup visszaállítása:
    -A visszaállítást minden esetben azzal a recoveryvel csináld,amivel készítetted a backupot!
    -A recovery betöltéséig ugyan az a menet, mint eddig
    -backup and restore -> mentés és visszaállítás
    -restore -> kilistázza a korábbi mentéseket, választhatunk, melyiket állítsa vissza
    - advanced restore -> a mentés kiválasztása után lehetőség van annak csak egy részének visszaállítására

    ROM-ok letöltései:

    [link] Gyári romok; Recovery file-ok; Készülék belső részének fotói ; Rootoláshoz ezközök ; Gyári meghajtóprogramok
    [link] OT-995 rom linkek, recovery Linux alól(THX to Ricsi200)
    [link] (Nem magyar független ICS, GB-re rakható)Francia ICS backup telepítési leírással

    Custom romok/Rom customizálás:

    [link] H1N1 romok by Bagyusz
    [link] Kernel cseréhez és ICS skinekhez(THX to enzahobi)
    [link] Paranoid Android(discontinued)
    [link] PAC+AOKP+CM10 by Benetnath
    [link] ROM letöltések XDA Developers oldalairól
    [link] ROM-ok összehasonlító táblázata(forrás: XDA Developers fórum)
    [link] Loosht oldala RRWR romhoz és skinekhez
    [link] WWENIGMA GB rom ICS bootloaderre.

    Egy kis segítség azoknak a T-mobilosoknak, akik nem tudnak frissíteni ICS-re de szeretnék kipróbálni:[link]

    A recovery menüje:

    - reboot system now -> újraindítás
    - apply sdcard:update.zip -> az sd kártya gyökérmappájában található update.zip-et telepíti
    - wipe data/factory reset -> törli a data partíciót, tehát minden programunkat, beállításunkat
    - wipe cache partition -> törli a cache-t
    - install zip from sdcard -> a további menüpontokban megadott .zip-et fogja telepíteni
    - apply sdcard:update.zip -> az sd kártya gyökérmappájában található update.zip-et telepíti
    - choose zip from sdcard -> kiválaszthatjuk az sd kártyán, hogy melyik zipet telepítse
    - toggle signature verification -> ehhez ne nyúljunk
    - toggle script asserts -> és ehhez sem
    - backup and restore -> mentés és visszaállítás
    - backup -> komplett mentést csinál az aktuális rom-ról, amit az sd kártyán a clockworkmod/backup/<a backup dátuma> mappába tesz
    - restore -> kilistázza a korábbi mentéseket, választhatunk, melyiket állítsa vissza
    - advanced restore -> a mentés kiválasztása után lehetőség van annak csak egy részének visszaállítására
    - mounts and storage -> itt csatlakoztathatunk és leválaszthatunk partíciókat, valamint formázhatunk is
    - advanced -> haladó opciók
    - reboot recovery -> a recovery újraindítása
    - wipe dalvik cache -> a dalvik átmeneti tároló törlése
    - wipe battery stats -> az akksiról gyűjtött statisztikák törlése
    - partition sd card -> ext3+fat32 partíciót hozhatunk létre az sd kártyán
    - fix permissions -> az engedélyeket állítja helyre

    Mit csináljak ha visszaáll a csengőhang alapra arról amit kiválasztottam?

    -Több embernek is előjön 2.3.6-os rendszeren, hogy elmászik a saját csengőhangja amit beállított, mikor a szabad memória leesik egy bizonyos szint alá.
    Sok kísérletezgetés után találtam rá 100%-ban működő megoldást:
    A gyári csengőhangok közül válasszunk egyet, amelyiket tudjuk nélkülözni, (pl: a Buoy.ogg)
    Ugyan erre a névre kell átírni, amit szeretnénk csengőhangnak, és felülírni a custpak/JRD/audio/ringtones mappába az ott lévőt.
    Ezután ugyan olyan jogosultságot adni neki mint ami a többinek van.
    A build.prob-ban is átírni,ebben az esetben ugye Buoy.ogg -ra a megfelelő sort.
    Restart.
    Kiválasztjuk a hangot.
    A biztonság kedvéért nem árthat, ha átkonvertáljuk 96-os ogg-ra a csengőhangot amelyiket szeretnénk sajátnak.

    -Rootolt telefonon : Cyanogenmod alappal rendelkező romoknál és kipucolt ICS custom romoknál(PL tweaked ics, ICS+ V1.x ) Root Explorerrel elnavigálunk a system/media/audio/ringtones mappába;
    (ICS és GB gyári romok alatt a custpack/JRD/audio/ringtones mappába) a telefonon és bemásoljuk az általunk használni kívánt csengőhangot. Ehhez a Root Explorerben írhatóvá kell tenni a rendszert a jobb felső sarokban lévő R/O kapcsolóval, majd a telefont újraindítani.

    Hogy tudom megoldani a kamera és videó kamera hangjának némítását?

    1-es módszer.
    ROOT szükséges.
    Root Explorer-ben megkeresed: /custpack/build.prop
    Hosszan rányomsz- open text editor
    Átírod ro.camera.sound.forced=1 erre ro.camera.sound.forced=0
    Save and exit

    Utána törölheted a /custpack/JRD_custres/audio/ui/Camera_click.ogg és a /custpack/JRD_custres/audio/ui/Videocamera.ogg fájlokat.

    Egy újraindítás nem árt.

    2-es módszer.
    ROOT szükséges.
    1, Root Explorer elindít
    2, belépsz a /custpack/JRD_custers/audio/ui mappába
    3, hosszan megérinted a Camera_click.ogg filet
    4, a megjelenő menüben Premissions
    5, a pipákat kiveszed a Read oszlopból
    6, ok

    ALCATEL onetouch support
    Mobilaréna teszt
    Android kezdőknek
    Android fejlődéstörténet
    flash verziók
    Android magyar program fordítás kérések
    Android Alkalmazások fordításai : Elkészült, vagy elkezdett Alkalmazások letöltése.
    Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik /Nincs warez!/

    Módosítva: 20113.07.17 by Fakirr1

  • #84490496

    törölt tag

    Ezt a fórumot azért hoztuk létre, hogy akik szeretnének a telefonjukba mélyebben belenyúlni, azok könnyebben tudjanak keresni az információk között, valamint ne zavarják azokat, akik még csak most ismerkednek a telefonnal, vagy akár az Android rendszerrel.

    Szeretnénk mindenki figyelmét felhívni, hogy a Alcatel OT-995 annyira átkozott jó és sokrétű telefon, hogy immár két különböző topic foglalkozik vele. A két topic témája ELTÉRŐ, szépen kérünk, sőt, könyörgünk, mi több, térden állva könyörgünk, hogy vedd figyelembe a hozzászólásod témáját és annak megfelelően válassz topicot, ahol azt megejted.
    Az első topic [Alcatel One Touch 995-szintet lépet] - Ebben a topicban a telefonnal kapcsolatos általános kérdéseknek, beállításokkal, hardveres hibákkal, gyári alkalmazásokkal kapcsolatos hozzászólásoknak van helye.

    A második pedig a MÉLYVÍZ, ahová csak az úszni tudókat várjuk. Itt már nem foglalkozunk fóliával, facebook accounttal, mobilnet kikapcsolással és egyebekkel. Ez a topic a buherátorok topicja, arról szól, hogy cserélj ROM-ot a telefonon, hogyan cseréld le a rendszer betűtípusait, hogyan hajtsd túl a processzort (vagy éppen hogyan vegyél vissza a feszültségből biztonságosan) és egyéb, a telefon szoftverével és hardverével kapcsolatos buherálások.

    A fórumozás során jó, ha tisztában vagy alapfogalmakkal, amiket megpróbálunk itt ebben a hozzászólásban összegyűjteni, ha valami mégsem tiszta,akkor kezdetnek ajánlom ezt a bejegyzést

    Fontos tudni, hogy a ROM-okkal kapcsolatos az infók akár naponta, vagy még sűrűbben változhatnak, mielőtt belenyúlsz a telefonodba mélyebben, és nem vagy biztos a dolgodban, olvass utána máshol is, és kérdezz!
    Inkább egy felesleges kérdés, mint egy hónapi várakozás a szervizre!

    - Méretek: 127 x 68 x 9.75 mm
    - Súly: 124 g
    - SIM-foglalat: normál SIM
    - Operációs rendszer: Android 2.3.6 Gingerbread ; Android IceCream Sandwich 4.0.4
    - Kijelző: 4,3 inch, 480 x 800 pixel, (216.97 ppi), 16 millió színű, kapacitív TFT-LCD érintőkijelző,
    - Hardver: Qualcomm MSM8255T, egymagos 1,4 GHz-es Snapdragon processzor + Adreno 205-ös grafikus gyorsító
    - Memória: 512 MB LP-DDR2 RAM / 2 GB ROM (1 GB szabadon felhasználható).
    - Kamera: 5 megapixeles, autofókuszos, ledes villanó, VGA másodlagos kamera
    - Videó felvétel: 720p/30fps.
    - Csatlakozók: microUSB, 3,5 mm jack, microHDMI
    - Adatkapcsolat, kommunikáció: Bluetooth 3.0, USB 2.0m GPRS, EDGE, HSPA 14.4 Mbps/5.76 Mbps, Wi-Fi 802.11b/g/n, tethering, DLNA, WiFi Direct
    - Akkumulátor: Li-Ion 1500 mAh

    Hálózati töltő
    Akkumulátor
    Adatkábel
    Mikrofonos fülhallgató /mely igen jó minőségű/
    4GB Memóriakártya (opcionális)

    Meddig töltsem az akkumulátort elsőre? Az akkumulátort ki kell sütni?

    Hiába mondják az eladók, hogy első töltés 16 óráig menjen, ennek nincs értelme, mert mikor feltöltődik úgyis leáll a töltés, amit csak akkor tölt újra, mikor megint merült valamit.

    A Lítium-Ion és a Li-Polimer akkumulátorokat nem kell, sőt nem is szabad kisütni. A totális lemerítés rossz esetben, akár az akkumulátor életébe is kerülhet, amennyiben lehet, ezt kerüljük el. Tölteni csak 100%-ig tölt a készülék, utána lekapcsol a töltés, amit 1-2% merülés után újra elindít.
    A Lítium-Ion és Li-polimer akkumulátorok töltését egy és CSAK egy féle módon lehet elvégezni. Az úgynevezett "csodatöltők" és "gyors töltők" a lítium akkumulátorok esetében NEM LÉTEZNEK. A gyártók szigorú előírásokat szabnak meg az Li-Ion akkumulátorok töltéséhez, ettől eltérni a saját érdekünkben sem tanácsos. Nem szabad tehát lítiumos akkumulátort semmi mással tölteni, CSAK a SAJÁT töltőjével. Akkor sem, ha a használni kívánt töltő látszólag alkalmas lenne erre, azaz például megfelelő feszültséget és áramerősséget ad le és a csatlakozója is illeszkedik a tölteni kívánt eszközhöz. Egyetlen kivétel van: az USB töltők. Azok ugyanis szabvány szerint készülnek végre.
    A Lítium-Ionos, Li-polimer akkumulátorok NEM igényelnek FORMÁZÁST, az első és az ötvenedik, vagy ötszázadik töltési ciklus semmiben nem különböznek egymástól.
    Amellett, hogy NEM igényelnek formázást, a Lítium-Ionos akkumulátorok már az első használatkor leadják a maximális teljesítményüket és nem érzékenyek arra sem, hogy az élettartamban meghatározott töltési-ürítési ciklusszámot hány részletben kapják meg.

    Jó tanácsok a Lítium-Ionos akkumulátorok töltéséhez:

    Próbáljuk az akkumulátort minél kevesebb ideig a maximális cellafeszültségen tartani, azaz például ne kikapcsolt, hanem bekapcsolt állapotban töltsük a telefont;
    3,92 Volt/cella a legideálisabb töltöttségi szint, ezen a várható élettartam a duplája, mint a maximális cellafeszültségnél. A gyártók általában e-fölé hangolják a töltőket, így magunkon úgy segíthetünk, ha háromnegyed óra elteltével lehúzzuk a töltőről az akkumulátort;
    A töltőáramot nem szabad a maximálisan leadható áram 50%-a felé vinni, a töltők így is vannak hangolva. Akkor kell odafigyeljünk erre, ha nem a készülékhez járó töltővel töltünk;

    Bővebb információt itt olvashatsz, az akkumulátorokról.

    Akkumulátor kalibrálás

    Az is csak legenda csupán., hogy az Android alatt lehet akkumulátort kalibrálni. A rendszer nem gyűjt adatokat róla. A batterystats.bin fájl csak egy egyszerű kis napló, amiből vissza lehet nézni az utolsó töltés óta történt-e valami, ami esetleg szívja az akkut. A rendszer nem figyeli ezt a fájlt!

    Tartalom:

    Alapfogalmak
    Mielőtt belevágsz...
    Rootolás
    Recovery használata
    Gyakori kérdések, hibák
    Ajánlott oldalak

    Alapfogalmak

    Mi az a rootolás?

    Pongyolán megfogalmazva: a rootolás segít hozzáférni az alapértelmezésben rejtett rendszerfájlokhoz és szolgáltatásokhoz, kibővülnek a lehetőségek a használat során, kvázi rendszergazdai jogosultságot kapunk a telefonunk felett. Kapcsolódó cikk: Mire jó a rootolás?

    A rootolás nem veszélyes? Vissza tudom állítani a telefont utána, hogy ne maradjon nyoma?

    Nem veszélyes, hiszen te határozod meg, hogy mely program kap SuperUser jogosultságot. Bármikor visszaállítható, csak törölni kell azt a három fájlt, amit a rootolás során a telefonra másol a program.

    Mi az a flashelés?

    Flashelés alatt azt értjük, hogy felülírjuk a telefon működésért felelős programrészeket. ROM-ot, partíciófelosztást stb.

    Mi az a bootloop?

    Ha valami probléma történik flasheléskor, vagy valami olyat flashelünk, amit nem kéne, vagy nem úgy kéne, akkor jön elő ez a jelenség. A telefon rendszere nem tud felállni, betöltéskor megáll a betöltő képernyőn, villan majd újraindul, és újra, és újra...

    Mi az a recovery?

    A recovery az egyik utolsó mentsvár, ha már baj van. Ez a telefon vészvisszaállító helye. A gyári recoveryvel nem sok mindent lehet kezdeni. Ezért szokás a ClockWorkModot feltenni, amivel lehet biztonsági mentést készíteni/visszaállítani vagy éppen flashelni.

    Hogy tudom javítani a kamera minőségét és felbontását?

    Számos alkalmazást lehet találni a Google Playen hozzá. Viszont azt mindenki döntse el maga hogy ez tényleg okozott-e javulást, vagy sem.

    Mi okoz garanciavesztést és mi nem?

    A garancia a készülék gyári állapotára vonatkozik. Amennyiben vissza szeretnék vinni a készüléket a szolgáltatóhoz, fontos visszaállítani mindent az eredeti állapotba (Recovery, ROM, partíció kiosztás).
    A rootolás, akár a gyári rom rootolása is garanciavesztéssel jár, abban az esetben, ha valaki így viszi vissza a készüléket! A custom romok, custom recovery-k, és custom firmware-ek használata szintén!
    Természetesen a garanciavesztés kiterjed a garancialevél többi pontjára is: szóval ne szedjétek szét a készüléket "megjavítani", mert abból jó nem származik!
    A készülékre a magentás szolgáltató 2 év teljes körű garanciát, még kiegészítőkre pedig egy év szintén teljes körű garanciát vállal. Ők nem javítanak, de bevizsgálás történhet a hivatalos partnerüknél, akik javítást is végrehajthatnak.
    A készülékre érvényes a webshopos vásárlás esetén a 8 napos elállási lehetőség (előfizetésnél természetesen) illetve a 3 napos a személyes vásárlásnál.

    Nem megy az IGO
    Alapvető probléma, ha ez a kérdés felvetésre kerül. Jelenleg sajnos a szoftver fejlesztője nem járult hozzá a magánszemélyek számára publikálható verzió kiadásához, így ennek a navigációs szoftvernek minden formája csak illegális forrásból beszerezhető. Mivel a Prohardver fórum szabályzata kategorikusan tiltja az illegális szoftverekről történő diskurzust, így a topikban sem szeretnénk ilyen jellegű kérdéseket megtalálni, mert semmi szükség arra, hogy a forgalmazó esetleg jogi úton érvényesítse a követeléseit, ezzel komoly szankciókat kiharcolva a bűncselekményt elkövető egyének ellen. Súlyosabb esetben bezáratva a topikot, ezzel megvonva a lehetőséget a többiek elől az információk, eszmecserék szabad átadásától!
    Tehát mindenkoron érvényes szabály: NINCS IGO a telefonra!

    A függetlenítésről:
    A függetlenítés a BTK 300 §/C bekezdése szerint törvénybe ütközik. Természetesen nem a szolgáltatói folyamatról van szó, nekik van jogkörük elvégezni ilyen beavatkozást. A folyamat végérvényes, otthon a készülék többé nem zárható vissza! Amennyiben a beavatkozást nem a hivatalos szerv végezte a garanciától érzékeny búcsút inthetünk és ez még a legjobb eset ami történhet. A szakszerűtlen beavatkozás következtében a készülék belső szoftverében tárolt személyes adatok sérülhetnek (IMEI szám, MAC címek stb.) Az ilyen készülékek funkcionálisan működőképesnek tűnnek ugyan, így gyakran az értékesítő sem tudja mikor eladásra kerülnek, hogy tulajdonképpen szoftverhibás-e az adott darab. Később jön a "meglepetés" mikor egy hibás IMEI miatt esetleg a szolgáltató blokkolja a hálózat elérését. Mindezt figyelembe véve arra kérünk mindenkit hogy ne várásrollon ilyen -otthon elvégzett- beavatkozásnak kitett készüléket!

    Gyakorlati tapasztalat: a szoftveresen,fizetős oldalakról függetlenített készülékeknél a rom csere problémákat okoz; egy vagy több funkció a csere után nem működik,szélsőséges esetben teljesen tönkre is mehet a készülék!!

    Természetesen attól,hogy valaki egy gyárilag független romot tesz fel a készülékre,attól még a készülék nem lesz független!

    Mielőtt belevágsz...

    Az alább leírtakat csak saját felelősségedre próbálgasd!

    Figyelem!
    1. A ROM-ok csereberéjét mindenki saját felelősségére végezze, ha valaki valamiben nem biztos, kérdezzen, vagy ne is álljon neki a dolognak! A leírtakat többen is végrehajtottuk már a fórumban, tehát kipróbált dolgok, s habár nem egyszerű elrontani a telefont, senki nem vállal felelősséget azért, ha mégis károsodik a készülék. Fontos, hogy bármilyen ROM cserének csak feltöltött akkuval álljunk neki, ugyanis a ROM csere/lementés nagyon szívja az akkut, és nyilván senki nem akarja, hogy a folyamat közben adja meg magát a cucc. Szerencsére clockwork recoveryben tölt a telefon,amennyiben USB kábelen hagyjuk közben.
    2. A hackeléssel kapcsolatos információk elég gyorsan változnak, és nincs mindig lehetőségünk frissen tartani ezt a leírást a változásokhoz. A saját érdekedben kérdezz, keress, olvass mielőtt belevágsz!
    3. Ezt a rész érdemes akkor is végigolvasni, ha más készülékeken már szereztél jártasságot a custom romok telepítésében
    4. Segédlet a ROM cseréléshez

    Hogyan tudom rootolni a telefont?

    FIGYELEM! A LEÍRÁST AZ XDA DEVELOPERS FÓRUMRÓL SZEREZTEM ÉS FORDÍTOTTAM MAGYARRA! AZ ESETLEGES KÁROKÉRT FELELŐSSÉGET NEM VÁLLALOK!

    GB (2.3.6) rootolása

    1, Töltsük le ezt a zip fájlt:[link]
    2, A zip fájl tartalmát tömörítsük ki egy tetszőleges helyre.
    3, Telefonon az USB Debugging legyen bekapcsolva (Beállítások -> Alkalmazás beállítások -> Fejlesztés)
    4, A telefont normál állapotban csatlakoztassuk a géphez USB kábel segítségével.
    5, A kitömörített mappából a SuperOneClick.exe-t indítsuk el (Windows 7 alatt célszerű rendszergazdai jogosultsággal indítani)
    6, A programban a jobb felső legördülő menüből válasszuk ki az "alapwn" lehetőséget.
    7, Kattintsunk a ROOT gombra.

    A folyamat végrehajtása után a telefonnak rootolva kell lennie, ha mégsem sikerülne próbáljuk újra!

    ICS (4.0.4)rootolása

    -Töltsük le ezt a zip fájlt: [link]
    -Másoljuk fel az SD kártyára
    -Majd töltsük le a hozzá tartozó recoveryt:[link]
    -Csomagoluk ki pl. a c: meghajtóra
    -Kössük össze a telefont az Sz.géppel (A telefonon ne nyomjunk semmire!)
    -Indítsuk el a boot_recovery_ics.bat filet (Aki GB bootloaderes telefonra az Fr ICS-t rakta fel és rootolni akarja az a boot_recovery_gb.bat filet válassza!)
    -Telefon újraindul recovery módba
    -install zip form sdcard
    -choose zip form sdcard
    -root.zip
    -yes
    -reboot system now

    ICS unrootolása

    -choose zip from sdcardig megegyezik
    -unroot_OT-995_ICS.zip [link]
    -yes
    -Reboot system now

    A rootoláshoz szükséges kellékek itt is megtalálhatóak.

    Recorvery használata:

    A fastboot-os csomagot lehetőleg valami egyszerű helyre bontsd ki (pl. C:\fastboot\)
    A telefonon a hangerő LE+bekapcsoló gombot tartsd lenyomva, ha rezzen, akkor engedd el a bekapcsoló gombot (hangerő le gombot még nyomd kb. 4-5 másodpercig ) és dugd rá a gépre
    Ha a pc nem ismeri fel a telefont, akkor az Alcatel hivatalos OTU programját töltsd le innen és telepítsd fel.Ez felrakja a telefon drivereit is.
    Figyelem!: Ha valaki már Cyanogenmod rom-ot telepített a telefonjára, akkor a telefonnak másik driver kell!!.
    Ekkor az Alcatel programját uninstallálni kell a driverekkel együtt, majd a pc újraindítása után ismét feltelepíteni a driverek miatt!
    Ezután (ha a gép felismerte) a fastbootos csomagban indítsd el a "recovery.bat"-ot és várd meg míg bebootol a recovery (ha nem megy a .bat-ra jobb klikk és futtatás rendszergazdaként),
    CWM-ben: a négyzet és a házikó gomb: fel-le, a nagyító pedig az enter vagy ok, a nyíl értelem szerűen vissza.

    Általánosan használt recovery file-ok:
    Három recovery file-t használunk a telefonunkhoz:
    -gyári recovery (garanciás problémáknál,eladáskor illik/javasolt ezt felflashelni a telefonra)
    -Clockworkmod recovery 5.5.0.4 (machfixes recovery): Az Ice Cream Sandwich romok 99%-a ezzel a recoveryvel telepíthető.
    -Clockworkmod recovery 6 : Cyanogenmod romokat és az ICS+ v1.3 romot ezzel a recoveryvel tudod feltelepíteni.

    Recovery file-ok

    Figyelem!:ICS romokat nem javasolt ezzel telepíteni,mert rendszertelen összeomlásokhoz, fagyásokhoz vezethet!!

    Természetesen ez nem azt jelenti,hogy csak ezek vannak.Ezek az általánosan használt recoveryk, amikkel eddig minden esetben sikerült romot feltenni, gyári állapotot visszaállítani.

    Recovery telepítés, Terminal Emulatoral /nem szükséges számítógép, csak root/

    Figyelem! Elgépelés esetén a telefont szélsőséges esetben téglázhatod is!!

    Letöltöd ezt.
    Kicsomagolod a rar-t
    Másold a recovery.img-t a memóriakártyára, töltsd le PlayStore-ból a Terminal Emulator-t és írd bele ezeket:

    su
    dd if=/sdcard/recovery.img of=/dev/block/mmcblk0p18
    reboot recovery

    Figyelem! Elgépelés esetén a telefont szélsőséges esetben téglázhatod is!!
    Forrás: XDA

    -Recovery - Backup

    Érdemes készíteni egy backup fájlt a hibátlanul működő rendszerünkről, amit már teljesen testre szabtunk. Ha valami probléma adódna a telefonnal, akkor elég lesz a rendszert ebből a fájlból visszaállítani. Ez hasznos lehet akkor is, ha például ki akarunk próbálni egy custom romot. Ha nem tetszik az eredmény akkor ezzel visszaállíthatjuk az eredeti állapotot. A készülék esetleges értékesítése vagy garanciális ügyintézése esetén is hasznos lehet ez a funkció, mivel visszaállíthatjuk vele a gyári állapotot. Backup elvégzéséhez nem szükséges a telefont root-olni, mindössze egy külső microSD kártyát kell beszerezzünk.
    A következőképpen tudsz backupot késziteni:

    -Telefon kikapcs
    -Számítógépen legyen megnyitva a fastboot mappa és válaszd ki a Recovery.bat filet(de még ne indítsd el)
    -Telefon power gomb és hangerő gomb egyszerre nyomvatart.
    -Ha megjelenik az Alcatel bootlogo akkor elengedheted a power gombot a rezgés után.
    -Usb kábelt dugd rá a telefonra (ha nem tetted volna még meg akkor a másik végét pedig a gép usb portjába )
    -Nyomj entert a Recovery.bat fájlra (itt még várj egy kicsit)
    -Ha rezget a telefon és meglátod a recovery menüt akkor elengedheted a hang LE gombot is.
    (Recovery menüben kétféleképpen tudsz navigálni. Első: Hang le-fel,power gomb ok. Második: Bal alsó gyorsmenü gomb fel, házikó menü gombbal pedig le, nagyító érintő pedig az ok. Menüben való visszalépésre mindkét esetben a vissza nyilat tudod használni.)
    -backup and restore -> mentés és visszaállítás
    -backup -> komplett mentést csinál az aktuális rom-ról, amit az sd kártyán a clockworkmod/backup/<a backup dátuma> mappába tesz

    FIGYELEM! : CWM6-al készült recovery CWM6-al rakható vissza,de a CWM6 nem teljesen működik!
    USB Mass Storage mód nem megy,particiók csatolása eltérhet a CWM5.5-től!!!
    Javasolt backup készítéshez a CWM5.5-öt használni! (machfixes recovery).

    Backup visszaállítása:
    -A visszaállítást minden esetben azzal a recoveryvel csináld,amivel készítetted a backupot!
    -A recovery betöltéséig ugyan az a menet, mint eddig
    -backup and restore -> mentés és visszaállítás
    -restore -> kilistázza a korábbi mentéseket, választhatunk, melyiket állítsa vissza
    - advanced restore -> a mentés kiválasztása után lehetőség van annak csak egy részének visszaállítására

    A készüléket alapesetben 2.3.6-os GB rendszerrel hozták forgalomba,amit OTU programmal, illetve FOTA frissítéssel 4.0.4-re (IceCreamSandwich) lehet frissíteni.Eddigi tapasztalatok szerint az OTU program a Telenoros készülékeken hibátlanul felfrissíti a rendszert, azonban a T-mobile-os telefonoknál a v60O rommal rendelkező készülékeken nem működik. Amennyiben sikerül szerezni egy gyári v60O backupot, így azzal is ki lehet próbálni,addig azonban sem OTU,sem FOTA frissítés nem megy az ezzel a rommal/bootloaderrel rendelkezőknek!

    ROM-ok letöltései:

    [link] Gyári rom backupok; Telefon belső részek képei ; Rootoláshoz szükséges programok ; Windowsos meghajtóprogramok ;Recovery file-ok
    [link] OT-995 rom linkek, recovery Linux alól(THX to Ricsi200)
    [link] Telenor2.3.6 gyári backup
    [link] (Nem magyar független ICS, GB-re rakható)Francia ICS backup telepítési leírással

    Custom romok/Rom customizálás:

    [link] H1N1 és CM romok by Bagyusz
    [link] Kernel cseréhez és ICS skinekhez(THX to enzahobi)
    [link] Paranoid Android(discontinued)
    [link] PAC és AOKP és CM10 ROM by Benetnath
    [link] ROM letöltések XDA Developers oldalairól
    [link] ROM-ok összehasonlító táblázata(forrás: XDA Developers fórum)
    [link] Loosht oldala RRWR romhoz és skinekhez
    [link] WWENIGMA romjai, Gyári GB rom ICS bootloaderre

    Egy kis segítség azoknak a T-mobilosoknak, akik nem tudnak frissíteni ICS-re de szeretnék kipróbálni:[link]

    A recovery menüje:

    - reboot system now -> újraindítás
    - apply sdcard:update.zip -> az sd kártya gyökérmappájában található update.zip-et telepíti
    - wipe data/factory reset -> törli a data partíciót, tehát minden programunkat, beállításunkat
    - wipe cache partition -> törli a cache-t
    - install zip from sdcard -> a további menüpontokban megadott .zip-et fogja telepíteni
    - apply sdcard:update.zip -> az sd kártya gyökérmappájában található update.zip-et telepíti
    - choose zip from sdcard -> kiválaszthatjuk az sd kártyán, hogy melyik zipet telepítse
    - toggle signature verification -> ehhez ne nyúljunk
    - toggle script asserts -> és ehhez sem
    - backup and restore -> mentés és visszaállítás
    - backup -> komplett mentést csinál az aktuális rom-ról, amit az sd kártyán a clockworkmod/backup/<a backup dátuma> mappába tesz
    - restore -> kilistázza a korábbi mentéseket, választhatunk, melyiket állítsa vissza
    - advanced restore -> a mentés kiválasztása után lehetőség van annak csak egy részének visszaállítására
    - mounts and storage -> itt csatlakoztathatunk és leválaszthatunk partíciókat, valamint formázhatunk is
    - advanced -> haladó opciók
    - reboot recovery -> a recovery újraindítása
    - wipe dalvik cache -> a dalvik átmeneti tároló törlése
    - wipe battery stats -> az akksiról gyűjtött statisztikák törlése
    - partition sd card -> ext3+fat32 partíciót hozhatunk létre az sd kártyán
    - fix permissions -> az engedélyeket állítja helyre

    Mit csináljak ha visszaáll a csengőhang alapra arról amit kiválasztottam?

    -Több embernek is előjön 2.3.6-os rendszeren, hogy elmászik a saját csengőhangja amit beállított, mikor a szabad memória leesik egy bizonyos szint alá.
    Sok kísérletezgetés után találtam rá 100%-ban működő megoldást:
    A gyári csengőhangok közül válasszunk egyet, amelyiket tudjuk nélkülözni, (pl: a Buoy.ogg)
    Ugyan erre a névre kell átírni, amit szeretnénk csengőhangnak, és felülírni a custpak/JRD/audio/ringtones mappába az ott lévőt.
    Ezután ugyan olyan jogosultságot adni neki mint ami a többinek van.
    A build.prob-ban is átírni,ebben az esetben ugye Buoy.ogg -ra a megfelelő sort.
    Restart.
    Kiválasztjuk a hangot.
    A biztonság kedvéért nem árthat, ha átkonvertáljuk 96-os ogg-ra a csengőhangot amelyiket szeretnénk sajátnak.

    -Rootolt telefonon : Cyanogenmod alappal rendelkező romoknál és kipucolt ICS custom romoknál(PL tweaked ics, ICS+ V1.x ) Root Explorerrel elnavigálunk a system/media/audio/ringtones mappába;
    (ICS és GB gyári romok alatt a custpack/JRD/audio/ringtones mappába) a telefonon és bemásoljuk az általunk használni kívánt csengőhangot. Ehhez a Root Explorerben írhatóvá kell tenni a rendszert a jobb felső sarokban lévő R/O kapcsolóval, majd a telefont újraindítani.

    Hogy tudom megoldani a kamera és videó kamera hangjának némítását?

    1-es módszer.
    ROOT szükséges.
    Root Explorer-ben megkeresed: /custpack/build.prop
    Hosszan rányomsz- open text editor
    Átírod ro.camera.sound.forced=1 erre ro.camera.sound.forced=0
    Save and exit

    Utána törölheted a /custpack/JRD_custres/audio/ui/Camera_click.ogg és a /custpack/JRD_custres/audio/ui/Videocamera.ogg fájlokat.

    Egy újraindítás nem árt.

    2-es módszer.
    ROOT szükséges.
    1, Root Explorer elindít
    2, belépsz a /custpack/JRD_custers/audio/ui mappába
    3, hosszan megérinted a Camera_click.ogg filet
    4, a megjelenő menüben Premissions
    5, a pipákat kiveszed a Read oszlopból
    6, ok

    ALCATEL onetouch support
    Mobilaréna teszt
    Android kezdőknek
    Android fejlődéstörténet
    flash verziók
    Android magyar program fordítás kérések
    Android Alkalmazások fordításai : Elkészült, vagy elkezdett Alkalmazások letöltése.
    Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik /Nincs warez!/

    Frissítve: 2013-07-18 by Fakirr1

Új hozzászólás Aktív témák