Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andatti

    senior tag

    Bocsi, ha volt már... (nem akarok belenyugodni, hogy a dollárom át akarja váltani az UC forintra, majd utána visszaváltja, mert az elsődleges pénznemem a dollár)
    Én is nyitottam paypal-t, bankszla-m nincs, így az unicredit bankon keresztül fizettem be a pénzt, elsőre forintot, ami péntek 13h körüli rátét után kedden éjfél előtt megérkezett, anno, ősszel. A fiók úgy van beállítva, hogy Ft, euró és dollár is érkezhessen rá. Most elsődleges pénznem a dollár. Viszont az a bajom, hogy az UCnél nem engedték meg, hogy rátegyem a dolláromat, mondták, hogy az aut. átváltódik majd Ft-ra. Ami hség, hisz az elsődleges pénznem a dollár, akkor úgy váltja át, hogy majd utána rögtön vissza is váltja? Nem értem. Emellett az is fura, hogy az egész világból bárhonnan kaphatnék dollárt a számlámra, de én nem fizethetem be a bankban? (Uc-nél). De ha lenne folyószámlám és devizaszámlám, akkor ennek semmi akadálya se lenne, mert akkor utalhatnám a dollárom. Vagy kérjek meg valakit, hogy küldjön paypal-ra nekem dollárt, mintha vett volna tőlem valamit? Minden esetre az ügyintéző deviza szla számot kérne tőlem, amit viszont nem tudok, mert bár biztos van a paypal-nak dollár szla-ja, arra nekem nincs rálátásom. A transfer id alapján úgyis tudnák, hogy melyik szla-ra kéne rakniuk…

  • andatti

    senior tag

    válasz Delta× #8417 üzenetére

    Beállítottad a devizanemeket a fiókodban? (nekem most elődleges az euró, de van Ft, dollár és lengyel zlotyi is engedélyezve. Így bármelyikről bármelyikre tudok konvertálni...) ;) :)

  • andatti

    senior tag

    Szokás szerint bénázok... A múltkor amit kértem ebay-en, azt simán csak végig okéztam, de mondtátok, hogy be lehet állítani, hogy a bank váltsa a pénzt... Visszaolvastam a hsz-eket, de nem tudtam a paypalon átállítani... Emellett ugye lehet az ebay-en is, amikor vásárolok, de azt se tudom, hogy hogyan kell...
    ha eljutok a fizetésig, akkor két lehetőség közül lehet választani:
    pay with my paypal account
    vagy
    pay with my credit or debit card
    (opcional) sign up for paypal for faster future checkout

    Szóval nekem mindegy volna már, nem egy nagy összegről van szó, de mérges vagyok, hogy sehogy nem tudom beállítani, hogy a bank váltson...
    bár tartok tőle, hogy a kiválasztás után még sok a teendő, mire tényleg ki is lesz fizetve, de nem akarom elkattintani... :(
    le tudná valaki írni, hogy az ebay-es vásárlásnál milyen angol szövegre kell ahhoz kattintani (hol, melyik fázisban), hogy a bank váltsa át a pénzt?

  • andatti

    senior tag

    válasz andatti #10566 üzenetére

    Nos, kaptam a bank váltsa problémára egy másik hszre utaló linket...

    "hogyan kell beállítani a PayPal-on azt hogy a bank váltsa a valutát, ne pedig a PayPal, akkor itt egy kis segítség:
    PayPal -> Profile -> My money -> My preapproved payments melletti update gomb -> Set Available Funding Sources -> itt pedig a használandó bankkártya mellett: Conversion Options -> Bill me in the currency listed on the seller's invoice. -> Submit.
    És készen is vagyunk."

    de nem boldogultam vele...
    ugyanis csak addig jó, hogy "-> Set Available Funding Sources -> itt pedig a használandó bankkártya mellett: Conversion Options" De nekem már nincs sehol Conversation options, ez a kép fogad. Szóval semmilyen conversion itt nincs, ha pedig leokézom, (a save gombra kattintok) akkor ez. A 400 Ft-os hitelesítés is megvolt már, nem tudom miért nem sikerült...
    Így pont a lényeg nem sikerült:
    Conversion Options -> Bill me in the currency listed on the seller's invoice. -> Submit.

    Ha valakinek van tippje, hogy hol kell beállítani azt, hogy a bank váltson, azért megköszönném... ugyanis nekem ebay-en vásárlás esetén annyi lehetőségem van, hogy belépek a paypal-re, (kéri a név-jelszót) és utána ez fogad. Amit /ha a confirm and pay-re kattintok/ csak leokézni tudok és kiírja, hogy megtörtént a vásárlás. Ha pedig előtte a change-ra kattintok, akkor pedig a bankkártyámat tudom leokézni, de sehol nem tudom beállítani, hogy a bank váltson és ne a paypal...
    Már kezdek besokallni, mit rontok el? Hol lehet ezt beállítani? :W :W :W

  • andatti

    senior tag

    válasz hidroponi #10570 üzenetére

    Köszi, de ott sem sikerült... Viszont belépve a paypal-ra, ott kiírta, hogy
    transfer from : credit card 3 vásárlásnál is kiírta...
    Viszont a 4-nél már nem írt semmit, nem is ajánlott fel semmit vásárláskor. Utólag derült ki, hogy a 400 Ft-ot, amit a hitelesítésre levont, azt használta fel a vásárláshoz, a maradék pedig maradt paypal számlán... ahelyett, hogy visszautalta volna az egészet... Szóval az utolsót már ők váltották, sajnos, de nem volt beleszólásom... Remélem többet ilyen nem lesz... Vagy tüntessem el a maradékot a számlámról?

  • andatti

    senior tag

    válasz hidroponi #10575 üzenetére

    ha kiveszed a My preapproved payments dolgot,

    Ok. De hol van? Ebay-en, vagy paypal-on? és azon belül? :)

    [ Szerkesztve ]

  • andatti

    senior tag

    válasz hidroponi #10583 üzenetére

    Az eredeti segítség így szólt:

    "hogyan kell beállítani a PayPal-on azt hogy a bank váltsa a valutát, ne pedig a PayPal, akkor itt egy kis segítség:
    PayPal -> Profile -> My money -> My preapproved payments melletti update gomb -> Set Available Funding Sources -> itt pedig a használandó bankkártya mellett: Conversion Options -> Bill me in the currency listed on the seller's invoice. -> Submit.
    És készen is vagyunk."

    Itt magyarázták tehát ezt a preapproved payments-t... Ehh, már elegem van ebből az egészből... kis dolgokat veszek, akkor legföljebb bukok 100-200 Ft-ot maximum. Nem tudok már ezzel mit kezdeni, mert sehol nincs a beállítási gomb, hogy bank or paypal... de hát miért is csinálnák egyszerűen...

  • andatti

    senior tag

    Lenne egy buta kérdésem... Van átjárás a különböző online bankolási lehetőségek között?

    Nekem most van paypal-om, de bankszámlám nincs, viszont jó lenne ha lenne bankkártyám... Van erre mód, vagy valamilyen lehetőség? Mert pl. nézegettem én a moneybookers-t is, ahol lehet mastercard kártyát kérni, de nem tudom, hogy paypalról arra tudnék-e utalni...Vagy paypalról csak paypal-ra lehet... (bár email címes utalást/azonosítást elég sok virtuális bank használ már...)
    Hazai bankban nem akarok számlát nyitni, semmi szín alatt, de jó lenne ha lenne kártyám és a paypal-omról ki tudnám venni rá a pénzt. (a moneybookers-nek is csak évi 5 rugós díja van/volt még pár éve,) szóval havidíj szóba sem jöhet, szintén... és valami online bankos konstrukcióban gondolkozom. Gugli dobott vagy 500 virtuális bankot, ahol van prepaid kártya, de nem igazodok ki rajtuk... :( Valaki tudna ebben segíteni?

  • andatti

    senior tag

    válasz Kernel #10759 üzenetére

    köszi a válaszokat, közben találtam mégis valami megoldás/félét...
    payoneer-t
    Ezt össze lehet kötni paypal-lal és ki lehet rá kérni a paypal-os pénzt, némi díj ellenében... azaz úgy lehet bankkártyám, hogy nincs bankszámlám és a paypal-os pénzzel tudok fizetni kártyával és akár kp-ban is felvenni... (mivel nekem évek óta nincs bankszámlám sehol...- van rokonom, akinek az éves bankköltsége 80 rugó felett van...)

    Éves kártyadíj: $29.95
    Kártyacsere: $12.95
    Készpénzfelvétel: $3.15 Tranzakciónként
    Sikertelen ATM-es készpénzfelvétel: $1.00 Tranzakciónként
    ATM számlaegyenleg lekérdezés: $1.00 Tranzakciónként
    Vásárlás Ingyenes
    Deviza átváltás 3%

    "Bankszámla nem tartozik hozzá, a kereseteddel töltik fel. Illetve másik Payoneer kártyáról is lehet pénzt küldeni rá.
    Online felületen lehet ellenőrizni egyenleged és a pénzmozgásokat.
    A beérkező tranzakciókról e-mail-t kapsz, amit jóvá kell hagynod.
    Payoneer kártyára tudod kifizetni pl. a PAYPAL számládról a pénzt."

    Szóval ez már majdnem teljes siker... Az a kérdés, hogy pl. a paypal unicreditnél vezetett számlájára, (a megjegyzésbe írt egyedi ID azonosító megadásával) lehet-e átutalni pénzt. (pl. munkabért, vagy bármit...)

  • andatti

    senior tag

    válasz hidroponi #10761 üzenetére

    nem kívántam semmit se reklámozni...
    1. nekem nincs bankszámlám, amivel összekössem a paypal-t és nem is lesz.
    2. ezek szerint neked van.
    3. a paypalomra érkező pénzekhez kívánok hozzájutni, anélkül, hogy fizikailag bankszámlát kéne nyitnom
    4. ha te tudsz olyat, ami ezt megoldja, akkor ne tartsd vissza magad, légyszi írd le.
    5. ez amit találtam nagy nehezen, csak egy példa volt...
    6. ha figyeltél, először azt kérdeztem, hogy ha nyitok moneybookers számlát, /amihez adnak mastercard kártyát,/ akkor a paypalomon levő pénzt oda el tudom-e utalni, hozzá tudok-e jutni
    7 eddig senki semmi jóval nem biztatott és nincs átjárás a két virtuális szolgáltató között. (paypal-moneybookers)
    8. ha figyelmen kívül hagyod a bejegyzésem, még mindig marad az alapkérdés, hogy keresek egy olyan szolgáltatót, amelyik éves díj ellenében ad egy bankkártyát, amivel hozzá tudok jutni a paypal-on levő pénzemhez, (pénzkivét automatából, -minél olcsóbban - és kártyás ingyenes vásárlás formájában...)

  • andatti

    senior tag

    válasz maj-viktor #10765 üzenetére

    A végén mégis igazatok lesz és nincs semmi reményem?
    Affilate nélkül a főoldal...
    Itt azt írta oldalt, hogy
    No bank account required ami guglival "nincs bankszámla szükséges" :Y :F

    Egy legördülő fülön pedig:
    The Payoneer international prepaid MasterCard® card at a glance:
    Accepted in 210 countries, worldwide
    No bank account required
    Use it in stores, online, or at the ATM
    Strict security rules and regulations imposed by Payoneer and MasterCard® mean money stays safe and secure
    Account held in US Dollars
    Payments can be delivered within 2 hours
    Easy for cardholders to activate and manage via the online My Account page
    Live chat, telephone and e-mail support offered free of charge in multiple languages

    Így nem tudom végül is, hogy ez jó lenne-e paypalhoz, vagy sem. Azaz, hogy kér-e rendes bankszámlát...

  • andatti

    senior tag

    válasz hidroponi #10769 üzenetére

    Ha lehet, ne személyeskedjünk már...
    ha hiszed, ha nem, még nem regisztráltam sehol és semmi közöm egyik oldalhoz sem. Magyarul ezt az egy oldalt találtam, amit belinkeltem. Sajnálom, ha ez sértő neked. Itthon igenis drága a bankkapcsolat épp a sok adó miatt. Romániában az otp is olcsóbb, nagyságrendekkel, mind a számlavezetés, mind pedig a hitel is... (nyugodtan ragaszd rám, hogy ez is affilate és biztos érdekelve vagyok ám...)
    Amúgy meg épp a MB sokkal olcsóbb, évi 3000 Ft-ból meg van az egész... (a kártyát úgy kapod meg, hogy ők levonják a 10€-s első éves díjból... Megnézném én azt a hazai bankot, amelyik ezt tudja. (és ebben benne van a kártya díja is) Kp-t nem akarok vele kivenni, max. végszükség esetén, a vásárlás pedig ingyenes, úgy, mintha itthon kértem volna akármilyen bankkártyát, dupla-tripla, stb éves díj mellett... CSakhogy a MB nem kompatibilis a paypal-lal... Ez az egy baja van.
    Én többnyire rátenném a kp-t, ha nagyon muszáj, de inkább csak vásárolni használnám. Így nem is érdekes, hogy pénz kivétre is lehetne használni... Most csak gyűlik a paypal-on a pénz, de kivenni nem tudom. Erre keresek megoldást magamnak.

    #10770
    De lehet regisztrálni és ki is lehet választani Mo-ot címként... nekem simán engedte, bár nem vittem végig a folyamatot...

  • andatti

    senior tag

    válasz hidroponi #10772 üzenetére

    paypal-ra kerestem kártyás pénzkivételi lehetőséget, hazai bankkapcsolat nélkül, online bankot prefereálva a paypal-os topicban...
    Első válaszokban az volt, hogy nincs és nem lehet.
    Amit kikerestem a szerint meg lehet.
    A költsége pedig többnyire nem összehasonlítható. Az, hogy mi a drága, vagy olcsó, az pedig sokszor relatív.
    Én nem akarok hazai banknál folyószámlát és hozzá bankkártyát (az elmúlt 20 évben már vagy 5-6 bankot kipróbáltam, van tapasztalatom, stb....)
    és mivel ez paypal-os topic sok-sok felhasználóval, érdeklődtem, hátha nem vagyok egyedül. Ezek szerint mégis. Be is fejeztem az érdeklődést és offolást. (Mivel a többi tényleg off volt, bocsánat!)

  • andatti

    senior tag

    válasz tepimartin #10805 üzenetére

    Volt szó róla itt a fórumon... és én is abba a körbe tartozom, akinek így van... Azaz nuku bankszámla és mindig személyesen kell bemennem az egyik hazai unicreditbe feltölteni a paypal egyenlegem... Legutoljára asszem júliusban volt ilyen. Tehát igen, működik. Ami a paypal fiókomban szerepel számlaszám és név, azt kinyomtattam az azonosítómmal együtt és odaadtam az ügyintézőnek, hogy arra, olyan megjegyzéssel tegyen X ezer Ft-ot... :)
    és minden további nélkül sikerült is neki. Csak 2-3 munkanap mire látszik a paypal számlámon az összeg, ez az egy hátránya van annak, ha nincs összekapcsolva a paypal bankkártyával... (mert akkor azonnal lehet intézni bármilyen tranzakciót...)

  • andatti

    senior tag

    válasz tepimartin #10811 üzenetére

    nem tudom, ügyintézője válogatja... én ahova járok ott kettő van... az egyiknek elég érdekes a hozzáállása, bár lehet, hogy ő alapból olyan, amit látok, bár nekem inkább úgy tűnik mintha engem nézne le, pedig mindig 3000 felett töltök, hisz a mobil feltöltésem 3300-3800 között volt eddig mindig...
    A 100 Ft nagyon kevésnek tűnik nekem, de te tudod. Az ügyintézőkkel meg nem kell foglalkozni...

  • andatti

    senior tag

    válasz tepimartin #10813 üzenetére

    MIért lenne plusz költsége... nem értem. Az unicredit felé biztos fizet a paypal, de az ügyfél ingyen tesz rá pénzt... tehát nincs költsége...
    Amúgy meg bukni csak akkor tudod a befizetett összeget, ha te, vagy az ügyintéző elszúrja a megjegyzés rovatba írt egyedi azonosítódat, amit a számlanyitáskor kaptál... mert akkor nem tudják hova kell küldeni a pénzt... (de ez normál számlánál is így van, ezért kell nagyon odafigyelni az egyedi azonosítóra...) :)

  • andatti

    senior tag

    válasz Treff #10821 üzenetére

    "Ha a Paypal számlámon van pénzt, azt onnan hogyan lehet úgy leszedni vagy levásárolni, hogy a magyar bankokat kikerüljük? Remélem érthetően fogalmaztam. "

    1. Bármelyik paypal-os jellel ellátott webshop-ban, online, az interneten.

    2. Ha meg megér annyit, akkor éves díjért igényelsz a paypal szladhoz egy bankkártyát, amit itthon úgy tudsz használni, mint egy sima bankkártyát, azaz kp felvétel bank automatából, vagy ingyenes vásárlás bárhol ahol az adott kártya logója van. (mastercard) Így kikerülted a hazai bankokat, nem leszel benne a rendszerben, így a paypal pénzed elköltése sem...

  • andatti

    senior tag

    válasz #72042496 #10827 üzenetére

    Mi pár hónapja rendelgetünk paypal-os fizetéssel... Van olyan paypal fiók, ami össze van kötve bankkártyával, az pedig sms-ben jelez, kattintás-vásárlás után AZONNAL, hogy levonta a pénzt a szla-ról... ha nálad ez a pending sokáig tart, ott valami nem stimmel...

  • andatti

    senior tag

    válasz tepimartin #10840 üzenetére

    Én is ezt írtam neked... hogy működik, és még volt más is, aki így használta. De ha nem hittél, hát most magad is megtapasztaltad... Az összeg kicsiségét is kitárgyaltuk... (szintén nem hittél, "nem akartál kockáztatni"...)
    Mind1. Én már egy éve így használom az enyémet... Szóval jó használatot. (ha ma, azaz pénteken fizetsz be, akkor az kedd késő este, vagy szerda 7-8h, mire rajta lesz... :)
    Vagy regelj be egy nevedre szóló akármilyen kártyát a paypal fiókodba és meg van oldva/nem maradsz le az akcióról...
    /Nálunk is úgy volt, hogy akció X nap és mivel rájöttem, hogy én addigra nem tudnám megvenni, mert úgy járnék, mint te most... így beregeltem anyámat is a Paypal/ebay-re, mert neki van bankkártyája és fél óra múlva már meg is vettük a kinézett cuccot, ami szerencsésen meg is érkezett.../ :D ;)

  • andatti

    senior tag

    válasz snooze #10842 üzenetére

    A mi esetünkben úgy volt, hogy a kártya hitelesítésre levont x összeget, viszont "folyamatos" volt az ebay-es vásárlás, így a legközelebbi tranzakciókor nem visszautalta a szla-ra a pénzt a paypal, hanem felhasználta a köv. vásárlásnál. Azaz a "fele" összeg volt ez a pénz, a másik "fele" pedig a bankszámláról lett levonva, kiegészítve a paypal-on levő összeget, hogy teljesüljön a vásárlás...

    De úgy is lehet, hogy átteteted a bankszla-dra a pénzt és akkor 0 lesz a paypal-odon, így a legközelebbi vásárlásnál már normál módon fog működni, azaz onnan fogja 'kikérni" a vásárláshoz szükséges összeget. /bár szerintem felesleges csiki-csuki, ha úgy is vásárolsz.../

  • andatti

    senior tag

    Gondom akadt a paypalos fizetéssel...
    (úgy tűnik mostanában semmi nem akar összejönni).
    Nem vagyok kezdő, de fizetésnél derült ki, hogy le van tiltva a kártya. Hoppá, lejárt, (kiment a fejemből, több, mint egy éve vásároltam utoljára paypalon és az új kártya már egy éves...) nosza beléptem a paypalra, régi kártyát töröltem, újat beregeltem, be van állítva, hogy primary, azaz elsődleges. Kártyaszám, lejárati dátum helyesen van megadva. Ennek ellenére, (4x próbálkoztam) nem sikerült a vágyott ebay-es cuccot megvenni. Azt írta hogy denied, a banktól meg jött az sms, hogy sikertelen tranzakció... (még boltba is elugrottam, hogy fizessek vele, nem-e... de semmi gond nem volt...)
    MI lehet a gond? Úgy tudtam az utalásos "játék" nem kötelező, csak ahhoz kell, hogy többet lehessen vele fizetni... VAgy most az új kártyát is csak akkor fogja elfogadni, ha leemelhet róla X összeget? ha igen, akkor azt hol kell (újra) állítani, mert elfelejtettem...

  • andatti

    senior tag

    válasz agroman #17087 üzenetére

    A leemelést úgy értettem, hogy akkor magasabb a fizetési limit, ha engedi az ember ezt a csiki-csukit... sok éve itt olvastam, hogy másnál is így volt, hogy leemelt egy fix összeget, majd pár nap múlva, jó esetben aznap visszaadta, így hitelesítve a kártyát... én is megcsináltam a korábbi kártyával, de nem emlékszem már, hogy hogyan kell ezért kérdeztem meg...
    és igen, maestro kártyáról van szó...

  • andatti

    senior tag

    Na, megint itt vagyok, de még mindig csak a saját ügyemben érdeklődnék... és nincs link sem a hsz-emben... Továbbra is igaz, hogy magyar bank nem jöhet szóba, semmilyen formában, így még mindig futom a régi köröket...
    Mivel nincs külön topic a másik két netes virtuális bankhoz itt teszem fel a kérdésem, hátha van másnak tapasztalata velük...
    Bocsánat, hogy offolok itt, de ez csak részben igaz...
    A paypal mellett vannak bankkártyát is adó lehetőségek is, és ezekről szeretnék érdeklődni, hátha valaki használja őket, vagy valamelyiket...
    Az egyik a neteller, a másik pedig a payoneer. Úgy tudom az utóbbi összeköthető paypal számlával is, igaz nem minden országban, de adnak hozzá mastercard bankkártyát, így a pénzt ezzel a kártyával el is lehet költeni...

    Ami érdekelne, hogy a kettő közül melyiket jobb használni, melyik jár kevesebb költséggel. A payoneer, vagy a neteller? Előbbi 30 dollárba kerül évente, de a másikról nem találtam infót, mindkettővel ingyenes a vásárlás, bár nekem nem egyértelmű, hogy eltérő devizában is ingyenes-e... és nem találtam guglival egy normális magyar nyelvű magyarázó oldlat se, olyat, ahol összehasonlítanák a kettőt, olyat meg pláne nem... atm-ből nem akarok pénzt kivenni, mivel nyár óta a penny-ben vásárolva erre már van lehetőség, hogy kp-t is kapjak a vásárlás mellé... így marad a vásárlásos felhasználás a logós üzletekben, illetve majd a neten keresztüli vásárlás, megadva a kártya adatait, esetleg átutalás kártyaszám alapján... Amit még kiderítettem, hogy a netellerre az erste bankon keresztül tudok pénzt tenni, vagy otp-s abacos-on keresztül, de nem ismerem a payoneer Mo-on vezetett számlaszámát, hogy az melyik banknál van... ha valaki meg tudná mondani az sokat segítene a választásban. Bár elsődleges, hogy minél kevesebb éves költsége legyen, a kártya kiállítás díja sem ismert előttem... Az mindenképpen fontos, hogy a kártya adatait megadva a neten tudjak vele boldogulni.
    Szóval hátha valaki tudna segíteni...

  • andatti

    senior tag

    Nekem is segítség kellene, nem boldogulok a PayPal új felületével...
    Advan van egy Maestro, ill. egy Mastercard kártya, mindkettő felvéve a PayPal-on. Hol ezzel, hol azzal vásároltam eddig, mert baromi könnyű volt a váltás. A régi felületen csak egy "pöttyöt" kellett tennem az adott kártya mellé, (Primary) és utána mentés, (Save). Onnantól az a kártya volt az elsődleges, abból vásároltam...

    De ezen az új felületen ezt már sehogy nem találom, pedig végignéztem mindent, amit csak lehet.
    Főleg azért bosszantó, mert eddig bármelyik kártyát tudtam használni, most meg nem...
    Itt: myaccount/wallet semmi nincs arról, hogy hogyan tudnám állítani, hogy melyik legyen a Primary, csak "szépen" mutatja, hogy két kártya is csatolva van. Amiket szerkeszthetnék (Edit) de ott se ajánl fel semmit...
    /Mindkét kártya él, az egyik márciusban, a másik Júniusban fog lejárni.../
    A myaccount/settings/payments -ben Choose a payment method at checkout mellett van a pipa, és elvileg aktív is, de hiába kattintok bele/rá, nem történik semmi...
    Törölni meg nem akarom azt, amelyiket épp nem akarok használni, mert az nagy macera lenne, mindig törölni, újra hitelesíteni az épp használni kívántat...

    Szóval. ha valaki tudna segíteni, hogy hogyan tudok váltani a kártyák között, azt megköszönném.

  • andatti

    senior tag

    válasz V/ #25830 üzenetére

    Köszi a választ, de amit betettél képet, ilyet még csak hírből sem láttam... Sajnos.
    Az Eset vírusírtóm is "visszapofázott," hogy nem biztonságos az ebay aloldalának a tanusítványa...
    Ebből az lett, hogy a rókás böngészőben fehér háttérrel kék betűkkel írva láttam dolgokat, függőleges elrendezésben, azaz görgetni kellett lefelé... Azaz nagyon sok dolog beazonosíthatatlan... Mit mondjak, el voltam ragadtatva... Lehet, hogy a mobilnet az oka, vagy a túl régi pc, vagy a böngészőm. Mivel a firefox ki szokta írni, hogy nagyon lassú volt a betöltődés, gyorsítsak... De mostanában a többinél is sok az időtúllépés még sima "new tab" esetén is... igaz az chrome-ban és Iron-ban (Crome klón)...

  • andatti

    senior tag

    válasz V/ #25835 üzenetére

    Köszi! De így sem nyert...
    A mobilnetem pedig korlátlan, sebesség tekintetében is... (lehet, hogy újrahúzom a PC-t).
    Amúgy most az egyik kártyán 0 Ft van beállítva, azaz így 2 lépcsőben tudok vásárolni. Megnyomom a "fizetés gombot." Utána kiírja sms-ben, (az elsődleges kártyára) hogy sikertelen vásárlás. Ez után ismét megnyomom a fizetés gombot, és akkor jön az sms (a másik kártya) adatokkal, hogy sikeres, mennyibe került a vásárlás.
    Kicsit macerás, de már letudtam (egy időre) a vásárlásokat. 3 terméket vettem. Most egy darabig megint birom... :) :D :D

  • andatti

    senior tag

    Elolvastam az összefoglalót, de a bankkártya hitelesítés nem sikerült...
    Ersténél vagyok, de olyan csomagom van, hogy nem küld sms-t semmiről, a mobilbankos appba szoktam bemenni. Itt annyit láttam, hogy levonta a 100 Ft-ot, meg a 400 Ft-ot is. Viszont a részletekbe belemenve sem láttam semmit (a 4 jegyű kódot sem). Arra emlékszem, hogy az OTP-nél egyből küldte az sms-t és be tudtam írni amit kell... Itt meg semmi.
    Mi a teendőm? Nézzem meg holnap is valamikor? A helyzetet bonyolítja, hogy pc közelben csak kedden leszek legközelebb...
    Abba bele sem megyek, hogy nem találtam meg, hogy hol állítsam be, hogy alapból a bank váltson az adott pénznemre pénzt és ne a paypal. Igaz Privilégium L csomagom van, ott meg lehet, hogy bünti van a nem szokványos használatra (pl. paypal-os vásárlás), még nem rágtam át magam az ÁSZF-en...

Új hozzászólás Aktív témák