Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FxRRulez

    csendes tag

    Sziasztok srácok!

    Lenne egy nagy problémám és örülnék neki, ha megtudnátok válaszolni a kérdésemet. Vagy tudnátok segíteni. A problémám nem csak a proci-tuninra vonatkozik, hanem érinti az alaplapokat is. Remélem ez nem gond. A gondom a következő:
    Jelenleg van egy ASUS P4S8X-MX deszkám és volt benne egy Intel P4 2.4-es 533 FSB-s proci. Ezt tudtam húzni , méghozzá 10 százalékot. Nem akartam többet. De így nem is használtam, hanem elhatároztam hogy beruházok egy új procira. Így a minap vettem egy PRESCOTT INTEL P4 3.0Ghz 800 FSB-s procit. 1MB cache-e van. Beleraktam a gépbe és csak úgy üzemel 3 gigahezen, ha azt az értéket, amit 100-200 ig lehet állítani(pontosan most nem jut eszembe mi az) 200ra rakom. Azaz maxra. Ezt értem is hogy miért van így, mert csak így jön ki a 3 gigaherzes érték, viszont ez sajnos azt jelenti, hogy nem tudom húzni a procit. Pedig szeretném, ha egy minimum 10%ot tudnék rajta csavarni. Tehát én úgy gondolom ez azt jelenti, hogy ez az alaplap ennyit bír. Sajnos. A kérdésem az lenne, hogy milyen alaplapra cseréljem, amivel tudnám húzni a processzoromat. Felsorolok egy -két opciót , amit innen az apróból másoltam ki. Hátha ráböktök az egyikre, ami esetleg megfelelő lenne erre a célra. Mert nézem a gyártók honlapját és az egy dolog, hogy írják, hogy a lapba belemegy a maximum 3.4es proci, de azt nem tudom hogy lehet kideríteni, hogy az én 3 gigás procim húzható lenne-e benne. Remélem érthetően magyarázok. :)

    Íme az opciók:

    -ASUS P4BP-MX
    -ASRock P4i65GV
    -ASRock P4V88
    -Asus P4g8x Deluxe

    Hát ennyi lenne..

    Előre is köszönöm segítségeteket!!

    Balázs

Új hozzászólás Aktív témák