Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    válasz Gubek-Einste #36679 üzenetére

    Re. Hát nemtudom, minden wifi chanel-t fixáltam, de sajnos nem volt megfelelő sajnos (max 6Mb/s a max amit ki tudtam csikarni)
    Ezenfelül az új firmware ami 2015-ös ilyen alap dolgokat nem találtam hogy
    - DHCP list, mely eszközökkel csatlakozom
    - Max filter beállítás, hogy egy adott Mac címhez IP-t rendelni

    Felidegesedtem, DD-WRT-t flasheltem a routerre, Dupla Nat beállítás valamiért nem jött össze, ezért Drive-ra feltöltöttem a képeket nektek:
    Drive-ra feltöltöttem a képeket, melyeket beállítottam.

    1. Cisco router 192.168.0.1 => DHCP : enable , router címe: 192.168.0.1
    DMZ-ben nem láttam a Trednet router IP címét, mert nem osztott ki neki WAN-t
    2. Trendnetben az alábbiakat állítottam:
    192.168.1-1 lett a címe
    DHCP bekapcsoltam
    alhálózati maszk (255.255.255.0),
    Google DNS hozzáadva (8.8.8.8,8.8.4.4)
    (Középen próbáltam úgy is hogy a Wan port to switch-et bekapcsoltam, de semmi siekrt nem értem el)

    1. kép: Beállított WAN értékeim találhatóak
    2. Kép...=>< itt elvileg nem átjáró kellene választanom hanem sima router-t nem?
    Átjáró (getaway) akkor , ha bridge módban lennék nem?
    3-4. kép: itt a wifi-ket lehet állítani, agy örömre van olyan hogy AC-only az 5GHz-nél aminek nagyon örültem.
    5. kép: Itt a Status fül van , ahol sajnos nem kaptam ip-t a Csico routertől
    Ilyenkor már a Cisco Lan - Trendnet Wan-ba volt dugva.

    Asztali gépet 5x újraindítottam, kábelek ki-be, router tápjai lekapcsolva, kábelek ki-be, de sajnos nem volt net, meg hálózat sem.
    Mit rontottam el?
    DD-WRT szerintem sokkal jobb mint a gyári, ezt szeretném használni, és remélem nem volt nagy ,,user error".
    Gyárit visszatettem, Cisco routert nem bántottam, Trendnet routert 1 perc alatt belőttem úgy hogy most újra megy a dupla nat, csak szar az 5ghz-s wifi sajnos.

    Ebben szeretnék segítséget kérni.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák