Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cariddi

    csendes tag

    Sziasztok!

    Próbáltam keresni, de nem igazán találok releváns bejegyzéseket.

    A kérdésem a hozzáértőkhöz, hogy van-e egyáltalán olyan okosóra a piacon, ami CSAK okosóra. Tehát nem kell semmilyen fitness, túra, vizisí, mélytengeri búvár, bándzsi dzsámping, Himalája mászós, vagy akár Mortal Kombat funkció. De nem akarok személyi magánorvost sem, tehát nem kell epekő, májzsugor, vagy végbéltükröző vizsgáló funkció sem. Elég ha jó minőségű, sokáig bírja, lehessen vele (telefon használata mellett) telefonálni, és ami a legfontosabb, lehessen vele NFC fizetni. Samsung telefon mellé kell, tehát legyen Android kompatibilis.

    Tudom, a piaci szemléletbe nehezen fér bele, amit fentebb írtam, de hátha gondolt valamelyik gyártó a magamfajta emberekre is.

    Köszi előre is a konstruktív válaszokat!

  • Cariddi

    csendes tag

    válasz -conrad- #19845 üzenetére

    Én ma rendeltem meg egy Mobvoi Ticwatch 3 Pro Ultra-t. Az írások, videók alapján egyértelműen megtetszett, és ugyanúgy Wear OS, mint a Galaxy Watch, de jóval többet bír az akksija. Nézd meg, hátha.

  • Cariddi

    csendes tag

    Sziasztok! Aki esetleg nem tudta, annak fontos info! A Google Pay-jel nem működnek az OTP kártyák, én ezért viszek vissza egy TicWatch órát. Maga az óra jó, de emiatt nem fogok bankot váltani. :W

  • Cariddi

    csendes tag

    válasz zsamiatt #19875 üzenetére

    Tapasztalat híján sosem gondoltam volna, hogy egyáltalán az banktól függ, hogy mivel lehet fizetni és mivel nem érintésmentesen. Teljesen egyértelműnek gondoltam a helyzetet, mondhatni "természetesnek". De legalább már ezt is tudom. Amúgy utánaolvasva már tisztábban látok. Egyrészt csináltam Curve és Revolut számlát is. Előbbihez hozzá is rendeltem az OTP-s kártyát, utóbbiról csak a regisztráció után derült ki, hogy töltögetős, de mindegy, ingyen volt, majd jó lesz valamire. Viszont a Curve is csak telefonon működik érintésmentesen, az órára nem tudom regisztrálni, a Revolutot sem. Ez a másik dolog. Sok fórumon jelezték és jelzik is folyamatosan napok óta, hogy amióta a Pay-ből Wallet lett, az addig működő kártyák sem működnek még a legújabb Samsung G 5-ös órákkal sem. Többen kiderítették, hogy órára a Wallet-tel csak Visa kártyát lehet regisztrálni, Mastercard-ot nem. És a Curve és a Revolut is Mastercard, legalábbis az ingyenes, virtuális fajták. Vagyis a Google szúrt el valamit a Wallet-tel, tehát remélem hamarosan javítják, ezért megtartom mégis az órát. És még valami: OTP-s és Simple fejlesztői info alapján már tesztelik Wear OS-re a Simple app-ot, hamarosan elérhető lesz. Onnantól pedig nem kell "mókolni" az OTP-seknek. Bocsi a terjedelemért.

  • Cariddi

    csendes tag

    válasz zsamiatt #19882 üzenetére

    Na tessék! Mákos pacal chilis spenóttal. Kb. csak ennyire keverted össze a dolgokat. Neked Garmin Pay-ed van, én Google Pay-ről beszélek. Kettő tök más dolog, de mentségedre legyen mondva, az eredeti hozzászólásom pont erről szólt, hogy anno az tévesztett meg engem is, hogy azt hittem, hogy ezek tök ugyanazok, csak más a fejlesztő, gyártó, de kártya, vagy bank szinten nincs különbség. Épp ezért nem néztem utána, mert nem volt minek utánanézni, hiszen nem gondonltam, hogy egyáltalán utána kellene nézni. :U

    A másik a szilvásgombócfőzelék. A Wear OS-t a Google fejleszti a Samsunggal közösen. És nem most állt át, hanem a Galaxy 4-től kezdve már azt használja a saját Tizen helyett. Tehát itt már nem csak egy egyszerű "átállásról" beszélünk, hanem komoly üzleti, stratégiai döntésről, amiből már csak akkor fog visszahátrálni a Samsung a Tizen-re, ha valami nagyon balul sül el a Wear OS-szel. :F

    A harmadik a lekváros krumplistészta. Az OTP pont azért nem ír alá a Google-lel, mert neki ott van a Simple. Senki se szarik a saját küszöbére. Ez nem töketlenség, hanem tisztán üzlet. Inkább kifejlesztik a Simple-t Wear OS-re, mint hogy engedjék használni a kártyáikat a Google Pay-jel. Van eszük! :D

    A negyedik a rántott húsleves. Minek töltögessek, ha van egyszerűbb is, pl. a sima bankkártya, vagy pl. a Curve, ahol hozzárendelheted a rendes bankkártyát a Curve virtuális kártyához, és teljesen ingyenes. A visszatérítésekért? Nem ér az annyit, hogy ezzel foglalkozzak, csak szépen hangzik. :C

    Szóval, kedves Szakács Kukta Úr, a legnagyobb tisztelettel, előbb legyünk tisztában az összetevőkkel, utána kezdjünk főzni. :R

  • Cariddi

    csendes tag

    válasz zsamiatt #19906 üzenetére

    OK, csak hát Garmin Pay csak Garmin órán van, ha jól gondolom, az enyém meg nem Garmin, na mindegy.

    Szlovákiában és Ukrajnában lehet OTP-s kártyával fizetni a Google Pay-jel, más országokban nem, úgyhogy szinte biztos, hogy a Simple megléte áll ennek hátterében. Amúgy a Simple nem csak egy fizetési lehetőség, annál sokkal több. Parkolást ott intézek, lehet venni buszjegyet, mozijegyet, ott vettem az autópályamatricát, és még egy csomó minden van benne, amit persze nem használok. Gondolom - többek között - ezek miatt sem mond le róla z OTP. De persze kinek a pap...

  • Cariddi

    csendes tag

    Amúgy ma (is) ránéztem az órán az app updatek-re, és már gyanús volt, hogy volt egy frissítés a Wallet-hez is. Frissítettem, és csodák-csodája, hozzá tudtam adni a Curve-t, tehát javította Google. Úgyhogy a probléma megoldva. :C

    Az óra (TicWatch Pro 3 Ultra GPS) meg amúgy teljesen jó, még a Wear OS 3 frissítés kellene (elvileg év végéig meglesz) és tényleg az egyik, ha nem a legjobb androidos óra lesz (már most is az). 3 napja folyamatosan nyomogattam (tehát átlagon felüli mértékben használtam) és most tettem rá töltőre. Remélem hosszú távon is meg leszek elégedve.

Új hozzászólás Aktív témák