Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vastika

    tag

    válasz cigam #28281 üzenetére

    Tanulni szeretek, és mindig van is mit!

    A linux rendszerrel amúgy elég jó kapcsolatom van :-)
    >20 évig informatikus voltam (már kb. 8 éve mással foglalkozok) , még Novell-el kezdtem a 90-es években, és ahogy "megjelent" a linux, rákattantam. Még floppy lemezekről telepítettem az első linuxokat ;-) (Előtte amúgy tanultam ilyen-olyan UNIX rendszereket is a suliban: HP, DEC, VAX) Aztán amint igazán használható lett a linux, cseréltem le a Novell NetWare szervereken a rendszert linux+mars kombóra, aztán a Windows NT megjelenésével jött a samba időszak... Meg persze folyamatosan nyomtuk a cégeknek, amint "lett" internet ;-) a levelező szervereket, webszervereket, stb.

    A saját gépeimen MS rendszer utoljára NT4 WS futott, azóta (25 éve kb.) csak linuxot használok :-) A kezdet kezdetén még RedHat - SuSE volt a kedvenc, aztán sokáig csak a Debian létezett. Amióta "kiugrottam" ;-) , azóta meg valahogy átszoktam a Linux Mint-re.

    Úgyhogy a linux igazából totál nem idegen, sőt, még szeretem is ;-) De a NAS-ok eléggé kimaradtak nekem, mert régen hivatalból is csak egyszerű dolgokra vittünk NAS-t, ha komolyabb célra kellett valami, akkor PC+linux.

    Most azért vágnék bele mégis így 8 év kihagyás után "mókolásba", mert először a kis egyszerű QNAP NAS-om kezdett el nem tudni olyan dolgokat, amikre pedig szükségem volt, váltottam Synology-ra, de itt is utolért ugyanez :-(
    De én csak azért is olcsó vassal akarom megoldani, amit meg kell oldanom, és el akarom kerülni a következő pár évben az ilyen szívásokat, hogy gondol egyet a gyártó, és megszűntet egy szolgáltatást, ami miatt részben amúgy NAS-t vettem...

    Persze arra sincs gondolom garancia, hogy ha most megveszem a TS-231P2-t, feltelepítek mindent, aztán pl. 3 év múlva újra kell valamiért telepítenem, akkor lesz még 32bit-es arm procira minden, amire szükségem van.

    Hát, ez van, röviden és tömören ;-)

    Lent kallódik amúgy a pincében egy kis mATX-es masina valami G2020 procival meg 4GB memóriával, és annyira kicsi, hogy akár még fel is férne a polcra a kamrában, ahol most a NAS van... De nekem elveim vannak ;-)
    Meg az szerintem sokat is fogyaszt, nem éppen ideális erre a célra.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák