Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ákinard

    aktív tag

    válasz Tonyk #11115 üzenetére

    Köszi a választ.

    "Engem pl nem zavar ha pl megy egy gép mellettem, más meg süketszobában szeret aludni"

    A kettő között félúton. A halkan duruzsoló laptopventi nem zavar, de mondjuk egy régi asztali gépé már eléggé. Bár ami leginkább zavar az a trafók búgása vagy a kapcsolóüzemű táp sípolása. Az kikerget a világból :)

    "De be lehet dugni szekrénybe (előszoba szekrény), szekrény tetejére, wc-be, spájzba, stb. Nem kell ezt nézegetni. Megy oszt' jóvan."

    Az a problem, hogy ahol emberektől elkülöníthető helyen lenne, oda hálózatot kellene építeni...

    "Viszont többek között én sem értem, hogy minek egy nas-nak pl. 100 megabiten mennie? "

    Nem mondtam, hogy feltétlenül 100-on kell mennie, de ha egyszer ennyivel dobott meg a netszolgáltató nem lenne rossz használni is valamire :) Na meg nem 1 évre veszem a nast, nem lenne rossz ha 5-6 év múlva is kiszolgálna, és ha most azt mondjátok bukdácsol ilyen nettel, akkor...

    "Transmission igen."

    Erről van valami elérhető leírás egyszeri embereknek? És magyar nyelvű használatija van esetleg? Angol 300 oldalasat találtam... :)

    "Tegyük hozzá, hogy gigabites a hál."

    Na ez egy kicsit off kérdés: Annakidején én építettem a hálózatot, de semmi estra szabvánnyal nem foglalkoztam, csak behúztam a kábelt, megkrimpeltem a kábelvégeket, összeraktam, és megy. Cat 5e kábelek vannak bent. Ha az említett öreg Dlink routereket kikukázom menne a gigabit?

    " A helyet már nem kedvelem annyira, de ez csak a privát példám indokolja."

    Sohasem volt velük gondom (koppkopp) :-) Most épp van raktáron is ( a kupon akció csak a raktáron lévőre vonatkozik).

    Amúgy ha 2 router van, meg lehet csinálni, hogy bármelyik routerre csatlakozik egy gép, mindig lássa? Volt egy printserverem, azt mindig csak azok a gépek látták, amik arra a routerre csatlakoztak vagy Wifin vagy kábelesen, amin a szerver volt.

    Amúgy mit tudna pl egy hasonló (azonos kategóriás, 2 rekeszes stb.) Synology amit ez nem tud?

Új hozzászólás Aktív témák