Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tonyk

    veterán

    válasz Ákinard #11112 üzenetére

    "Kérdés, hogy ha esetleg úgy adódik, hogy mégsem veszek bele 2. lemezt, akkor lényeges a többletenergia felhasználása az 1 lemezes verzióhoz képest? Egy 20W kontra 22,49 W miatt nem dőlök kardomba azért de mondjuk többszörös energia esetén meggondolnám kell-e 2 lemezes."

    Nálam egy lemezzel az Zyxel NSA320 írás közben 15W két lemezzel írás közben (egyik lemezről a másikra) 18W

    "de garanciás dolgokat nem, tehát nem vállalnám a venticserét-fúrásfaragás megoldást."

    Lehúzom - rádugom venticsere. Nem kell fúrni faragni. A hang kérdés is emberfüggő. Engem pl nem zavar ha pl megy egy gép mellettem, más meg süketszobában szeret aludni. Hallani halottam már 325v2-est, egyáltalán nem vészes. Ha a süketszobás típus vagy, egy ellenállással kiegészített toldóval lefojtható, garanciavesztés nélkül (ilyet még otthon is elő lehet állítani kis számolgatás(ellenállás méretének kiszámolása) után pár forintból.).
    De be lehet dugni szekrénybe (előszoba szekrény), szekrény tetejére, wc-be, spájzba, stb. Nem kell ezt nézegetni. Megy oszt' jóvan.

    "Bírná a 100 megabites netet?"

    Épp a határon van, talán egy picit alatta. Nyilván nem mindegy, hogy épp 456 kapcsolatot vagy csak 40-50-et kell neki lekezelnie. Tehát terhelésfüggő. Viszont többek között én sem értem, hogy minek egy nas-nak pl. 100 megabiten mennie? Munkából, akárhonnét belenyomod a letöltést, mire hazaérsz lenn van a cucc. Jöhet éjszaka, napközben, szinte lényegtelen, hogy 10 vagy 12 MB/sec.

    "igencsak lenne 100 vagy annál több torrent is. Bírná?"

    Transmission igen. (mert hogy két kliens van benne). A gyári menüből elérhető kliens felejtős. Felesleges is rá az idő míg az ember megnézni.

    "- Fogyasztáskülönbség jelentős az 1 vagy 2 lemezes verziónak?"

    nincs. annyi amennyit a +1 winyó kér.

    "- Mennyire zajos?"

    Bőven-bőven belefér kategória (nálam). Van topicja, ott kaphatsz pontos választ.

    "- 100 megás nettel elbírkózik?"

    lsd fentiek.

    "- Soksok torrent a kliensben, abból kevesebb aktív fel/le töltéssel elbírkózik? Közben TV-re tudja lőni az adatot?"

    lsd fentiek. Ha torrenttel szétgyilkolod a cpu-t, nyilván kevesebb erőforrás jut a streamre. Én is torrentezek (nem seedszerver vagyok) a nsa320-al, ha jön torrent lefelé (50mbit), gondtalanul megy megy a hd a tv-re. Tegyük hozzá, hogy gigabites a hál.

    "- A gépen egy hálózati meghajtóként látni fogom, és dobálhatok rá adatot, ahogy kedvem tartja, mintha beépített merevlemez lenne?"

    Nyilván be kell állítani a gépet, hogy meghajtóként lásd. Alapesetben hálózati erőforrás.

    "- Vállalkozó kedvű tudatlan userként be tudom állítani?"

    Be.

    "- Milyen router ajánlott hozzá? Tudja a gigabitet, és a wifi se 3 megabit legyen :) Ha egyszer beruházok akkor jó legyen."

    Azt szoktam mondani, mindegy csak a Tomtato fw. menjen rajta. TP-Link és társai így kiesnek.

    "- Ha netán úgy döntök, megy mellé másik lemez, de nem ilyen tükrözéssel, hanem tárhely további bővítésére akkor a gépen 2 meghajtót tudok majd látni, vagy csak azt tudja, hogy egyiket tükrözi a másikra?"

    Lehet két külön tárhely (itt nincs meghajtó, megosztások vannak), a két tárhelyet lehet egybe fűzni, lehet tükrözni.

    "29.900 pénz az extreme digitalban kuponakcióval."

    Az ár felettébb jó! A helyet már nem kedvelem annyira, de ez csak a privát példám indokolja.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Új hozzászólás Aktív témák