Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • convar

    csendes tag

    válasz Fancy-boy #52567 üzenetére

    Rühellem :D

    De tényleg. Működni működik rajta minden ami a leírásokban írva vagyon, csak

    - azokat úgysem használom ki, mert nem érdekelnek. Igazából semmiféle androidos vívmány nem köt le azóta sem. Még netet se vettem a telóra azóta se, mert minek, nekem a netezés továbbra is asztali gépről való műveletet jelent.
    - amit meg igen, azok meg mind egy szálig rosszabbul működnek rajta mint a volt Nokia 7390-emen. Csak egy példa: ennél a Samsungnál már az ébresztési időt is - a nyomógombos billentyűzet meglétének ellenére is - csak ujjal a számsort pörgetve lehet beállítani. Baromság, utálom, gyűlölöm, funkciótlan, célszerűtlen, értelmetlen b*ziskodás. De különben egy csomó másnál is csalódtam ebből a szempontból a készülékben, tehát hogy fizikai billentyűzet ide vagy oda, nagyon sok mindent érintőképernyőn, simogatással kell megoldani/beállítani rajta.

    De pl. a telefonkönyv is 1000x átláthatóbb, jobban kezelhető volt a Nokiában mint ebben....... stb. stb.

    Eleve sokkal halkabb is mint a Nokia volt, pl. csengetési hangerő terén.....

    Aztán azt is nagyon utálom benne, hogy itt 15 mp-nél tovább nem lehet beállítani hogy világítson a billentyűzet, miközben a Nokián ez eleve alap volt.......... (és ugye hadd ne mondjam hogy ez az újabb marhára hasznos újítás is mennyire inkább csak hátráltató tényező tud lenni esti/sötétben használatkor)

    De nappal is van ám szopás vele bőven, csakhogy nehogymár olyan egyszerű legyen, merthogy olyankor meg alig látni a képernyőjét. A Nokia ebben is sokkal jobb volt, annak a képernyőjét még tűző napnál is nagyon jól lehetett olvasni.

    + még mint közben arra is rájöttem, csak jó lenne ha volna rajta 2. kijelző is, hogy ne kelljen már minden egyes alkalommal pl. biciklizve, egy kézzel azon művészkedni hogy kinyissam a telefont csak azért hogy megtudjam mennyi az idő. De jó, mondjuk ezt tudtam előre, mármint hogy nincs neki 2. tehát külső kis kijelzője, szóval ezért mondjuk már nem igazán fair a telefont hibáztatni, hiszem mondom tudtam előre hogy ez lesz.

    Mindezektől függetlenül amúgy azt akkor sem állítom hogy egyértelműen rossz ez a telefon, csak azt hogy nem én volnék a célközönsége, ergo egyszerűbben fogalmazva nem nekem való.

    Egyedüli tényleg előnye a 7390-hez képest ahogyan arra számítottam is, a jobb kamerája. Semmi más. De tényleg.

    Épp ezért gondoltam már arra is hogy eladom :D és veszek újra egy új(nak mondott, elvileg bontatlan csomagolású) 7390-et. Úgyis csak pár éve vettem észre hogy létezett belőle fekete változat is (), és hogy akkor most legyen belőle fekete :D De amiket találtam ebay-en azokban egyikben sincsen sajnos magyar nyelv :( És mivel állítólag olyat se lehet csinálni hogy vhogy összepárosítani a meglévő magyar nyelvű Nokiámat egy ilyen ebay-es 0 km-essel (hogy onnantól kezdve ugye egy hardverileg 0 km-es, de szoftverileg továbbra is egy magyar nyelvű 7390-em legyen), ezért ez a terv úgy néz ki bukó, tehát marad az hogy a Samsungból próbálom meg kihozni a legtöbbet. Azt már nem is írom hogy megszeretni, sőt még csak azt se hogy megszokni, mert sztem ha erre 2 hónap nem volt elég akkor ez már úgysem fog bekövetkezni soha.

    Amúgy tényleg, ha vmit még mindenképpen meg kellene oldanom ennél a Samsungnál az az hogy tudja az ékezetes betűket. Merthogy bár magyar nyelvű, és ezért maga a menüje használ is ékezetes betűket, viszont! ha pl. én akarok írni egy sms-t, vagy új névjegynél, noteszbejegyzésnél az istennek se tudom rávenni arra hogy tudjak pl. á, é, í, ésígytovább betűket is gépelni. Erre amúgy szted van valami megoldás? Egy telefonboltban valami nyelvi csomag letöltését javasolták ill. aztán feltelepíteni rá, de pontosan milyet és honnan?

    Nameg a másik, ami még mindenképpen kellene ahhoz legalább vmilyen szinten megbékéljek ezzel a telefonnal, ha esetleg tudnál ajánlani vmi jó módszert (jó=gyors és hatékony) arra hogy át tudjam hozni a régi Nokiámból az abban maradt sms-eket, naptár- és noteszbejegyzéseket, stb. Erre van valami ötleted?

    [ Szerkesztve ]

    Beszélt nyelvek: magyar, és csak a magyar!!!!

Új hozzászólás Aktív témák