Hirdetés

Aktív témák

  • hatred

    tag

    válasz dudika10 #9551 üzenetére

    milyen indulatrol? peldaul hogy szovegertelmezesi gondokkal vadolsz meg, meg azzal hogy ugy vitatkozok veled hogy el sem olvasom amit irsz? ha ezt feltetelezed rolam, akkor most zarjuk le ezt az egesz vitat, mert igy tenyleg semmi ertelme nincs ennek az egesznek.
    milyen alapveto tevedesrol is beszelsz konkretan? nem hiszem, hogy barmi olyat irtam volna, amirol te valaha be tudnad latni, hogy alapveto tevedes lenne.

    ertelmetlen osszehasonlitasrol beszelek? vagyis csak a 320 kbps mp3 szamit mp3-nak? mert te alapvetoen az mp3 letjogosultsagat veded a komoly, minosegi zenehallgatasban, ami sokkal inkabb alapveto tevedes, mint amit en valaha irtam. arrol nem beszelve, hogy a legtobb zene amit probaltam mp3-ban, lossless forrasbol lett kodolva LAME-el, extreme preset-u (vagy ahhoz kozeli) VBR-el, ami kozott es a 320-as CBR kozott KOZTUDOTTAN gyakorlatilag semmilyen hallhato minosegbeli kulonbseg nincs, tizedakkora kulonbseg nincs koztuk, mint egy 320-as mp3 es egy lossless kozott.

    "Ha nem tudod megmondani, hogy melyik melyik akkor mi értelme van fölöslegesen foglalni a tárhelyet?"
    minden bizonnyal boven meg tudom mondani a zenekrol amiket ismerek. a kerdesed pedig nem tul ertelmes. kb olyan mintha lenne egy program, ami egy zenet teljesen random modon kicserel egy masik zenere. az eredeti ismerete nelkul nem fogod tudni megmondani, hogy melyik az eredeti, es melyik keszult a programmal, mivel 2 teljesen kulonbozo zenerol beszelsz, viszont a programmal keszult zenenek koze nem lesz az eredetihez. el lehet donteni, hogy az eredeti zenet akarod-e hallgatni, ugy ahogy azt szantak neked, vagy valamit ami kicsit mas mint az eredeti, valami hianyzik belole, de kevesebbet foglal. aki komolyan gondolja a zenehallgatast, annal fel se merul az utobbi opcio.

    emberek igenyeirol en soha nem beszeltem, ezt sem ertem hogy hogy kevered ide. ha valamilyen embereknek az igenyeirol beszeltem, akkor azok a full hifi-maniasok, akik barmilyuket odaadnak a hangminosegert es a pontos hangreprodukcioert. kellemes zenehallgatast pedig egy 2ezer forintos, 10-szeresen eltulzott basszusu fulessel is lehet csinalni bizonyos, nem tul magas elvarasu embereknek, ettol meg a 2ezres basszusbuzi fules nem lesz jobb, mint a 200ezres, teljesen kiegyensulyozott hangzasu fules.

    az pedig hogy nem olvasom/ertelmezem amit irsz, megint csak egy teljesen felesleges fikazodo megjegyzesnek tunik mindenfele konkretum nelkul, csak hogy folenyeskedhess meg egy kicsit.

    minden bizonnyal az alapveto problema ott lesz, hogy amit en komoly, minosegi zenehallgatasnak hivok, az szamodra a csillagos eg kategoria, aminek a letezeserol tudsz es elfogadod, de azonkivul nincs sok fogalmad rola, mig amit te hivsz minosegi zenehallgatasnak mp3-rol, az nalam valahol a madaras tescos ezerforintos muanyag fulessel zenethallgatok, es a kozepes audiophile-ok kozott helyezkedhet el, feluton.
    kerdezd meg oket, ok valoszinuleg sokkal jobban tajekozottak a temaban, mint te vagy en valaha leszek, toluk sem fogod az "mp3" es a "minosegi zenehallgatas" szofordulatokat egy mondaton belul surun hallani.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák