Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz aAron_ #90706 üzenetére

    Kb két és fél-három évig üzemeltettem egy négy apartmanos vendégházat Miskolc-Tapolcán, nagyon jó üzlet volt, de meguntam. Mindkét platformon (Booking és Szállás.hu) a legmagasabbra értékelt szálláshely volt Miskolcon amikor eladtam, szerencsére pont a Covid-cirkusz legelején sikerült összehoznom az üzletet. Én intéztem a foglalásokat, fogadtam a vendégeket, a takarítást, mosást-vasalást, stb más csinálta. Ilyen kevés egységnél nem jött volna ki a matek ha felveszek egy (idegen nyelvet beszélő, megbízható) alkalmazottat. Pontosabban kettőt, mert tulajdonképpen 0-24-ben készenlétben kell lenni egy ilyen vállalkozásnál. Továbbra is jó üzletnek tartom, most is azon dolgozom, h összehozzak egy hasonlót, de sokkal több egységgel, több alkalmazottal. Nagyon nagy odafigyelést igényel ha jó eredményeket akarsz elérni (és nem szarod le a vendégeket), szóval semmiképp sem tekintenék rá úgy mint passzív bevételi forrásra, amit beindítasz és "megy magától". Számokat is tudok írni, én magánszálláshelyként üzemeltettem az apartmanokat, ebben a formában (jelenleg!) rendkívül kedvező az adózás, így évente meg lehet keresni vele az ingatlan értékének a 20-25%-át. Vállalkozásként nyilván mások lesznek a számok.

    Hi!King: +1. Jó meglátás! Ausztriában tényleg van fantázia, bár az idei tél belerondít egy kicsit a képbe.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák