Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dillon

    tag

    Üdv! Meglehetősen láma vagyok a HDD-k terén, és van egy kis problémám, amit nem tudok mire vélni. Adott egy ST3500320AS (Seagate 500GB) merevlemez, amin kb. 3 hete feltűnt a Sentinel szerint pár bad sector (mindez egy csúnya fagyást követően játék közben - ezt a lemezt csak játékra és adattárolásra használom). A kondíciója olyan 50-60% közé esett le. Töröltem mindent róla, újraformázás, majd HDD Regenerator-al megküldtem neki egy hiba javítást. Elvégezte, Sentinel szerint felment a kondíció 97%-ra, hibaként csak a felpörgést említette (táphiba kizárva, egy Corsair VX550 hajtja - szóval nem hiszem hogy gyenge lenne). Ma hajnalban újabb fagyás, 30 bad sector találattal (56% kondíció). Elindítottam egy írás tesztet Sentinel-el, a bad sectorokat eltüntette és visszament újfent 97%-ra bad sector nélkül, csak a felpörgési hibát említette megint. Cseréltem SATA kábelt, másik portba is dugtam, másik tápcsatit kötöttem rá, de még mindíg maradt a 97%. Szóval most merjem használni, vagy létezik-e esetleg valamilyen lépés, amit kifelejtettem? Persze tervbe van véve az új HDD vásárlása is, de gondoltam hátha menthető a helyzet.

    (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

Új hozzászólás Aktív témák