Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teszla_

    senior tag

    Sziasztok!

    Édesanyámnak szeretnék karácsonyra egy új telefont venni és eléggé nehéz helyzetben vagyok a döntést illetően. Jelenleg iPhone 3GS-t használ, előtte Sony Ericsson Xperia X8 volt neki. Főleg telefonálásra használja, ritkábban fényképez, navigációt használ, e-mailezik, netezik.

    Ami fontos lenne:

    Csak új telefon jöhet szóba, lehetőleg minél több és megbízható garanciával
    Fehér szín, szép megjelenés, akár egy tárgyaláson is elő lehessen venni
    Nem túl nagy méret
    Legalább közepes fényképező, vaku
    Hosszú távra kéne, ezért megbízható készülék kéne
    Android (szívem szerint iPhone-t vennék neki, de arra most nincs keret, max a 4S-re), Windows kizárva
    Szép kijelző, megfelelő hangerő csörgésnél, jó beszédminőség
    Megfelelő anyaghasználat, lehetőleg ellenálljon a táskában hordásnak
    Gyors és stabil GPS
    Minimum 1Gb RAM, 8Gb ROM, négymagos processzor (esetleg nagyon erős kétmagos)
    Hosszú üzemidő

    Árkategória:

    Első körben 50-60 ezerig nézelődnék, másodikban, amennyiben érdemes és ajánlott áldozni rá, el tudok menni 80 ezerig.

    Amiket eddig nézegettem:

    Samsung Galaxy S3 neo
    Alcatel One Touch Idol 2
    Motorola Moto G
    Gigabyte Gsmart Guru G1
    Xiaomi Redmi 1S
    Xiaomi Redmi Note
    Huawei Ascend G6
    LG G2 mini
    LG G3 S
    iPhone 4S

    Tudom, nem mindegyik egyezik a fenti kritériumokkal.
    Szívesem veszek pro-kontra dolgokat és bármilyen más típust is.
    Az Emagnál, a First Phone-nál és a Media Marktban nézelődtem eddig. Ezek jó helyek, vagy van olcsóbb/megbízhatóbb is?

    Előre is köszönöm, ha végigolvastátok és segítetek nekem :R

  • Teszla_

    senior tag

    Sziasztok!

    Barátnőmnek keresnék karácsonyra egy jó kis telefont. Neki az Elephone S3 tetszett meg, valamint a fém hátlap és a rose gold szín. Égen-földön kerestem belőle ilyen színt, de nincs. Media Marktban van arany és szürke 60k-ért, azokat megnéztem, de valamiért nekem egy leheletnyit lassúnak tűnik már a menüben túrkálás is (külön tettek ki belőle két darabot, mindkettő lassúnak tűnik). Érdekes, hogy a hasonló hardverű, más típusú Elephone készülék meg hasít. Szóval lehet én mégse ezt venném neki.

    Pár hete túrom a netet és úgy néz ki, hogy az alábbiak vannak versenyben most:
    Xiaomi Redmi Note 3 SE - 70k (edigital)
    Samsung A5 rose gold - 84k (helyi "sufni" gsm, de megbízható, talán az egyetlen itt)
    Huawei Mate S - 92k (mobilcorner)
    Huawei Nova - 100k (euronics)
    Meizu MX6 - 100k (edigital)
    HTC One X9 Dual - 101k (emag/gsm-home)
    Lenovo P2 - 110k (edigital)
    Honor 8 - 120k (edigital)
    iPone SE 16gb rose gold - 123k (mobilcorner)

    Mivel barátnőm szereti úsztatni, leejteni a telefonjait, így jobb lenne olyan helyről beszerezni, ahol lehet biztosítást kötni rá. A Mediaban csak az Elephone van jó áron, az edigitalban meg max 100k-ig tudok elmenni, mert onnantól már 20k körül van a biztosítás és nagyon max 120k-ig szeretnék elmenni biztosítással, vagy anélkül. A Xiaomitól és a Meizutól én félnék, de jól néznek ki és árban se rosszak, viszont a Meizuban nincs b20. Jelenleg nem használ mobilnetet barátnőm, de sose lehet tudni. A Samsung A5 a leggyengébb és nem is szeretnék 3Gb RAM alá menni, de szinte csak ez van rose gold színben. Ami még ellene szól, a 0% Áfás számla és az 1 év bolti gari. A másik rose gold színű teló az iPhone, de ott meg a 16Gb tárhely elég kevés, valamint nem lenne rossz nagyobb kijelző sem (én imádtam az i5-öm méretét, de lehet, hogy barátnőmnek az már kicsi lenne). A HTC X9-nek nagyon gyenge a kamerája, de ennek is rózsaszín a hátlapja, plusz ez is sufni boltos. A Huawei Mate S nem igazán nőies, de nem rossz se árban, se tudásban. Faterom rendelt a mobilcornertől, korrektek voltak, de többet nem tudok a cégről, a biztosításuk vicces, minimum 25% önerő van okostelefonnál, így nem sokat ér. Lenovo P2-nél csábító a hosszú üzemidő, a Honor 8-nál pedig a tudás, de egyikre se tudnék biztosítást kötni. Az arany középút talán a Nova lenne? Biztosítással 120k körül lenne szerintem.
    Még egy telefon van, egy Sony Z1 compact, ami rózsaszín és 56k. De én már nagyon réginek érzem, még az ára ellenére is.
    Ha tudnátok adni valami tippet, tanácsot, azt nagyon megköszönném :R
    A telefon egyébként netezésre, facebookra lenne főleg használva, de fényképezgetne is vele, valamint biztos játszana is, csak az utóbbi idők telefonjai ezt nem tették lehetővé (windows), de nem kell a legdurvább játékokra gondolni, inkább olyan nőcisebbekkel játszana.

    [ Szerkesztve ]

  • Teszla_

    senior tag

    válasz BenHans #108600 üzenetére

    Persze, tok és fólia rögtön menne rá, de egyik se igazán védi meg a telefont a leeséstől. Legalábbis eddig trükkösen vízbe estek a telefonok, vagy betört a kijelzőjük ;]
    Az M9-et néztem, de valószínűleg a snapi 810 miatt kukáztam. Most elolvastam a tesztet, azért bőven van kompromisszum vele, pedig nagyon szép telefon, én rá vagyok mostanában kattanva ezekre a HTC-kre, de most nem nekem kell venni :)

  • Teszla_

    senior tag

    Korábban érdeklődtem, hogy milyen telefont vegyek barátnőmnek karácsonyra. Volt pár alternatíva, de végül, mivel többször is említve lett az uuonlineshop, ahol egész olcsón volt rosé gold Xiaomi Redmi 4a, így erre esett a választásom múlt héten. Eddig nem is lenne gond, 3-7 napos DHL-lel rendeltem meg, amivel simán ide kéne érnie a héten. Tegnap kaptam egy sms-t, hogy vámoltatni kell és küldjek el pár dolgot hozzá e-mailben. Már itt fura volt, hogy miért kell németorszagi cuccot vámoltatni. Ma megnéztem a DHL oldalán, hogy hol tart a telefon és érdekes módon itt köze nincs Németországhoz az útvonalnak. Úgyhogy csak fenntartásokkal rendeljetek innen, mert a végén a 100 eurós telefon annyiba fog kerülni, mintha itthon venném zug gsm boltban :(

  • Teszla_

    senior tag

    válasz Gibo #109048 üzenetére

    Remélem más nem jár így, ezért is írtam, hogy fenntartásokkal rendeljen innen. Mondjuk, ha nem tudod, hogy van-e német raktár, vagy sem, akkor lehet nem kéne ezt írni, amikor ajánlod az oldalt :U Én pont emiatt rendeltem innen, az oldal is német volt, jó dealnek tűnt, de most már nem annyira.
    A DHL-es szállítás 10 euro körül volt, direkt választottam, mert azt akartam, hogy ideérjen karácsony előtt. Elvileg ma este érkezett németországba a DHL szerint. Egyre kevésbé reménykedem, hogy még a héten megérkezik. Ha ezt tudom, inkább vettem volna itthon valamit, nem egy 30ezres telefont 40+ ezerért. Mivel 30-ra számoltam, így még a gari se érdekelt különösebben, mert ha tönkremegy, akkor nem valószínű, hogy postázgatni fogom nekik külföldre. Kíváncsian várom mennyibe fog végül kerülni, meg azt, hogy mikorra ér ide.

Új hozzászólás Aktív témák