Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sequator

    senior tag

    Üdv mindenkinek!

    Nehéz eset leszek ;), de talán tudtok segíteni.

    - Árkategória. max 50-60ezer, de jó lenne minél kevesebből megúszni
    - Használt vagy új? csak új
    - Hol vennéd meg? Függetlenül, újonnan, gyártói garanciával. (dualSIM miatt)
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? jó lenne hosszútávra. A mostani telefonom 6-7 éves, 4-5 évet jó lenne, ha az új is kihúzna.
    - Mire használnád? telefonálás+sms, mp3, navigáció
    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? mindegy
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? lehetőleg minél kisebb

    Telefont eddig csak telefonálás+smsre használtam (egy 6-7 éves Nokia X1-01 van most), meg néha zenét hallgatni. Nem mondom, hogy nem hiányzott néha-néha a fényképezőgép, vagy a térkép, de eddig megvoltam nélküle. Ami most új igényként jelent meg az életemben, az a navigáció. Emiatt gondolkodtam el, hogy cserélni kellene a régi telefont egy okostelefonra.

    Az okostelefonokkal 3 nagy problémám van: az elégtelen üzemidő, a nagy méretű képernyők, sérülékenység. Tudom, hogy mindegyikre léteznek ilyen-olyan megoldások, de mindegyikkel nehezebbé válik az eddigi telefonhasználatom.

    Szóval olyan telefon kellene:
    1., ami kibír legalább 2-3 napot töltés nélkül, többnyire készenlétben, keveset beszélgetve
    2., kényelmesen elfér a kezembe telefonáláskor (5-5,5")
    3., nem törik rommá, ha néha-néha elejtem tok nélkül

    Létezik egyáltalán ilyen, vagy inkább vegyek a BT képes butatelefont meg egy androidos navit?

    Mindenkinek köszönöm a hozzászólását.

    sautia

    sequator

  • sequator

    senior tag

    válasz juuzer #137175 üzenetére

    Sejtettem, pedig nagyon leadtam az igényeimből, a Nokiámat új korában havonta egyszer töltöttem. :D
    Most már azt is kell 1,5-2 hetente. :)

    sautia

    sequator

  • sequator

    senior tag

    Egy ismerősöm nagy megelégedéssel használ egy Samsung S10+-t. Az akku viszont már nem a régi ezért gondolkozik a cseréjén.
    Milyen másik Samsungra érdemes mostanában cserélni egy S10+-t, ami legalább ugyanazt tudja, és nem kerül egy vagyonba?

    sautia

    sequator

  • sequator

    senior tag

    Üdv!

    Sajnálatos módon a Waze következő frissítése már nem megy 7-es Androiddal, így cserélnem kell a jó öreg Meizu M6 Note telefonomat. Ugyan már egy ideje érlelődik bennem a váltás az elavult OS miatt, de eddig nem találtam elég alapos indokot a cserére és megfelelő készüléket. A meglévővel csak két bajom van:
    1., a 32 GB tárhely nagyon kevés,
    2., az elavult Android.

    - Árkategória. Elsősorban 100-120ezer körül, de egy extra jó ajánlatért +10-20ezer belefér
    - Használt vagy új? új
    - Hol vennéd meg? A legjobb lenne függetlenül hivatalos forrásból, de Vodafone is szóba jöhet, ha ott van jó áron. Bár úgy láttam, hogy ott eléggé magas áron mennek a készülékek. Apró és szürkeimport kizárva.
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel, Hosszútávra, jó ár/érték
    - Mire használnád? Többnyire navigációt és más térképalkalmazásokat (parkolás, villanyautó töltés, stb) használok, nagyon ritkán böngészés, Skype/Messenger. Egyszerre legfeljebb 3-5 alkalmazás fut. Hosszú üzemidő előny. Dual SIM mindenképpen kell, jó lenne 2 fizikai SIM és nem eSIM+SIM formában.
    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android mindenképpen.
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? A mostaninál (155*75*8,5 mm, 173 g) ne legyen (jelentősen) nagyobb/nehezebb, már ez is nagyobb, mint szeretném. :(

    A karácsonyi ajánlóban az alábbiak illenek legjobban az elképzelésemhez:
    Moto Edge 40 8/256GB, Edge 40 Neo 12/256GB, G54 Power 12/256GB:
    eSIM+SIM kialakítás és a lekerekített üveg miatt nem szimpatikusak

    Moto G84 12/256GB:
    ez tűnik a legjobbnak (mire mindezt összeírtam, már majdnem biztos vagyok benne, hogy ezt veszem :D )

    Samsung A25/A33/A34/A53/A54:
    mind belefér a keretbe (bár az A54 már nagyon a teteje), a hosszú támogatás és a Samsung szoftverkörnyezet vonzó, de a méret és a bosszantó apróságok miatt vannak kétségeim. A másik probléma, hogy nehéz eligazodni az árban közeli típusok valós különbségei közt.

    Szívesen vennék egy kis iránymutatást a Samsungok terén. Melyik lenne a legjobb ár/érték arányú az én szerény felhasználásomhoz?

    sautia

    sequator

  • sequator

    senior tag

    válasz Land #185444 üzenetére

    A telefontartó gyártók szoktak kínálni utólagos kiegészítőket. Nekem Baseus tartóm van, ők biztosan kínálnak: https://baseusshop.hu/termek/baseus-magneses-pot-lap-autos-tartohoz/

    sautia

    sequator

  • sequator

    senior tag

    válasz Jenne #189587 üzenetére

    Nekem anno a Voda simán méretre vágta még a kikönnyítés nélküli 15 éves SIM kártyát is. :D
    A Telekom viszont újat adott, de az inaktiválással csak a hálózatra nem lép fel, a telefon elindul vele és névjegyek elérhetők maradnak rajta. A mai napig benne van egy öreg telefonomban. :)

    sautia

    sequator

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés