Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ájvé

    veterán

    válasz Tyrel #107405 üzenetére

    Hát nem tudom, nálam működik az értesítés, aquamail mindig egyből visít ha van levelem és viber is pittyeg, szóval kétlem, hogy MIUI hibája lenne. Ilyen leállásos problémáról egyedül Redmi 1S-nél hallottam, mivel 1GB RAM karcsú volt már hozzá és folyamatosan kilőtte a futó programokat. Korábban lehetett ilyen hiba (most mintha rémlene is egy kicsit), de javították már ezeket. Nem tökéletes a MIUI nyilván, de folyamatosan toldozzák, foltozzák, bővítik és javul is szerintem, mert nálam nincsenek problémák.
    Megnéztem a memória optimalizálás közepesen van és így 2GB RAM-al nincs probléma (hozzá teszem én mindig nyomok tisztítást, már csak megszokásból is, mert nem akarom, hogy feleslegesen fussanak programok, amit meg szeretném, hogy fusson kivételek közé teszem, vagyis "lelakatolom", így nem fogja automatikusan leállítani, egyébként sem jó hagyni minden programot futni hagyni, csak feleslegesen merítik az akkut, rosszabb esetben beragad és CPU-t elkezdi dolgoztatni, persze ennek nem szabadna megtörténnie, de megesik, van akinek szokott ilyen problémája lenni, nem lép deep sleepbe a telefon).
    Tesztre nem tudok mit mondani, ez egy vélemény, itt meg jókat írnak róla, szerintem kicsit komolyabbak, mint amit linkeltél.

    "talán pont annak köszönhetően hogy 1001 féle custom rom-al használják a kedves tulajok"
    ez inkább "főzési kényszer", én is próbáltam jó pár ROM-ot, de utána rövidesen visszatértem MIUI-hoz (hozzáteszem egyik custom ROM sem futott nálam hibátlanul, sőt olyan hibákat produkált amit másnál nem is olvastam), szóval szerintem ezek az emberek csak valami mást keresnek, milyen okból az jó kérdés, őket kell kérdezni. Ha valaki használni szeretné akkor MIUI használható, nem hiba mentes, mint írtam, de hibákat javítják és nálam rég óta futó Global Developer ROM-al nincs probléma, ha valakinek ez nem jó, nem tudok mit mondani rá.

    "MIUI 8 jobb már mint a Mi 4c 7-ese"
    külsőleg kicsit változott, néhány funkcióval bővült, de ugyan úgy MIUI-ról van szó

    Redmi 3s-el szemben a Mi 4c azért sok előnnyel bír (sokkal jobb SoC, jobb kamera, FHD kijelző), persze ott vannak a fájó hátrányok (szűkös nem bővíthető tárhely, B20 hiánya, kisebb akku és jóval karcsúbb üzemidő és akinek fontos Mi 4c csak egy sima műanyag házat kapott). Engem kérdezel kicsivel drágábban Redmi Note 3 Pro Special Editiont mondanám, igaz drágább, de szinte a két telefon előnyeit egy bekovácsolja, kamerát kivéve, mert abban a Mi 4c még mindig sokkal jobb, na meg nem túl kompakt készülék azt is hozzá kell tenni.

Új hozzászólás Aktív témák