Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Nerd

    aktív tag

    válasz janes1976 #41248 üzenetére

    En egy evig hasznaltam Androidot, most egy hete mar WP7-et (Lumia 710).

    Android az elejen jo volt:

    - google olyan szolgaltatasai, mint a googles (bar szerintem hozzam hasonloan, mindenki kiprobalja, de nem hasznalja)
    - szabadsag, Cyanogenmod...
    - rengeteg alkalmazas
    - olcso keszulekek kaphatok

    Aztan egy ev alatt voltak bajok is:

    - lassu
    - ronda felhasznaloi felulet
    - mindent 5-6 tapizas utan erek el
    - rossz akku ido
    - rengeteg alkalmazas = nagy mennyisegu szemet:
    * beragadnak, leszivjak az akksit
    * szoszerint semmire sem jo...
    - elofordulo szivasok, mint peldaul nem ebreszt, mert kifekudt az ora alkalmazas, nem gyakori, de sok ismerosommel elofordult mar...
    - beleuntam a szabadsagba, minek kell nekem rom-kat cserelnem, a PC-men sem cserek hetente mas es mas rendszerre... sokszor rosszabra....
    - nincs alap offline navi, vagy szerzel illegal, vagy probalkozol ingyenes valtozatokkal, de nem az igaziak...
    - nagy szabadsaggal meg a kovetkezo gond van, minek nekem mindent allitani, elso heten vegig probalgatod, hogy hu meg ha... aztan 3/4-et nem hasznalod...

    Most WP7 nekem a bajok pontokat megoldotta, egy het alatt egy kellemes tars. Amiket a forumokon irnak rosszakat meg fele nem igaz, ha valaki elkezdi sorolni oket,szivesen leirom melyikrol mi a tapasztalatom...

    ps.: En nem kezdtem el Iphonerol beszelni, mert sosem hasznaltam sajat telefonkent. Androidot, WP7-et mar igen, ezert merem leirni az oszinte velenyemet. Ezt elvarom mastol is. Tehat most aki nem hasznalt WP7-et kerem ne tamadjon, ertelmetlen vita lenne...

    Nem akarlak rabeszelni egyikre sem, de a WP7-et ero tamadasok nagy resze hulyeseg, tenyleg azok velemyere adj, aki mar hasznalta is huzamosabb ideig!

    [ Szerkesztve ]

  • Nerd

    aktív tag

    válasz tybsen #41274 üzenetére

    A kis kijelzo, nem zavaro annyira, mert a WP felhasznaloi felulete nagyon jol alkalmazkodik ekkora kijelzohoz is.

    Samsung WP8-as keszulek? huh errol nem is hallottam...

  • Nerd

    aktív tag

    válasz mycso #41540 üzenetére

    menü/menürendszer puritán kinézete

    Ikonok szebbek, mint a dinamikus csempek, ketlem?

    úgy egyben az egész használhatósága/kezelhetôsége

    Vegulis az egesz felhasznaloi felulet a konnyu hasznalhatosagra lett kitalalva (en ezt is tapasztalom)

    átláthatatlan menük/programok

    Android eseteben utaltam, hogy van a home nezet plusz az app drawer, MIUI romot, vagy legalabb olyan launchert hasznaltam, amiben nem volt app drawer, mert pont ez tette atlathatatlanna, hogy a hatodik menube kell bemennem mindenert...

    a gyér testreszabhatóság

    ez igaz, de atlag felhasznalonak boven eleg...

    pc-vel a szinte 0 adatcsere lehetôség

    Hangosan rohogok, akkor ez az Iphonera is igaz... :Y

    0 belenyúlási lehetôség mélyebb szinten

    Kevesebb tegla... hurra, 10 eves verpistike nem hackeli szet ugy, hogy azt sem tudja mit csinal! Egyebkent mar van custom ROM a lumia 710/800-as keszulekekre...

  • Nerd

    aktív tag

    válasz Rotate #41606 üzenetére

    Ok, a verpistikeben igazad van, sorry... A tobbi pontban sem A kommentelot tamadtam, csak reagaltam a kijelenteseire pontba szedve... elnezest...

  • Nerd

    aktív tag

    válasz nggabi #41613 üzenetére

    Nekem, es azok akik ilyet vesznek szeretik a csempes feluletet. Ezt hamarosan meg "kell"/fogja szokni az emberek nagy resze, hiszen XBox es Win8 is megkapja. Windowst sokan hasznaljak, XBox-ot is. Gyorsasag abban nyilvanul meg, hogy az eloirt minimum hardveren hasit, nem beszelve a zoomolasrol... illetve WP eseteben nem a "launcher" sebessegere gondolunk. Akar meg lehet emliteni az XBox live jatekokat, vagy az officet. A ket alkalazmasi terulet teljesen mas kozonsegnek kell, de mind kettot kielegito minosegben nyujtja.

    Osszesegeben, mint okostelefon, ugyanazt nyujtja, mint az Android vagy az Iphone, de kulonbozik tole. WP-re azoknak erdemes valtani, akik bekapcsolas utan nem akarnak mokolni vele, csak appokat telepiteni es hasznalni es Iphonera nincs penzuk, vagy van de nem akarnak ennyit fizetni erte... Android hackelest meg lehet unni. En peldaul ez az eset vagyok, napi 12-14 ora programozas utan nincs kedvem a droidot "szeretgetni", regebben volt...

    Nekem peldaul egne a kezem egy 100 ezer forintnal dragabb androidos kutyutol, ha azert lenne lassu, mert a droidot nem optimalizaltak ra.

Aktív témák