Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    Sziasztok!

    Szeretnék valami remek kis okostelefont esetleg telefonos PDA-t venni, csak az a gondom, hogy ki nem állhatom a kompromisszumokat. :(
    Így elsőre a HTC TyNT II P4550 jön be, de miután a notebookom volt 300E, az a 200E soknak tűnik érte. Nagyon. :(
    Nekem valami olyasmi kellene, amire nagy a programkínálat, van miből válogatni, stabil és kellőképp gyors is a rendszere, de multimédiás képességei is vannak, mint a HTC-nek a videofelvétel 30 fps-sel. :)
    Nyílván eszembe jutott még a Nokia N82, meg az E90. Ezekben valahogy nem bízom. Nokia márkakereskedésben iszonyat drágák :O , telefonkereskedésben meg azokhoz képest hihetetlenül olcsók (az E90-nél durván 100E a különbség). Ez nekem gyanús. :F
    Gondoltam még használt N93-ra, de arról se tudok sokat.
    A SE P1i meg talán megfelelne, de úgy hallom, hogy elég lassú. Meg a video 15 fps-sel nem győzött meg. :(
    Az a gond, hogy ha nem tudom kipróbálni, márpedig nem tudom, akkor ha megveszem, és nem tetszik, nem tudom következő nap lecserélni valami másra.
    Összegezve: reális áron kellene egy megbízható okostelefon, széles programkínálattal és jó kamerával. Olyasmi kellene, amiben nem fogok csalódni és nem mondom azt, hogy "Már megint mekkora h***e voltam! Ezt a sz*rt, hogy a p**ába tudták nekem eladni! :W " Az legutóbbi alaklommal, egy hónapja pont így jártam. Úgy döntöttem nem fontos, hogy okos legyen a telefon, előnyben részesítettem a kiváló kamerát, de aztán úgy jártam, hogy pont azt a részét használom kevésbé, és hiányzik a testreszabhatóság, meg az, hogy bármikor felrakhatok rá valami új programot, ami épp kellene, vagy amit csak úgy szeretnék kipróbálni. Úgyhogy most van egy drága telefonom, amiért senki nem fizetne annyit, mint amennyit ér.
    Meg kéne még GPS. Nem feltétlenül egy kimagasló autósnavigáció, a lényeg, hogy mindig meg tudja mondani, épp hol járok és merre kell mennem. Sajnos elég rosszul tájékozódom.

    Valakinek van valami ötlete?

    (Bocsi, hogy ilyen hosszan írtam, de igazából eléggé lerövidítve írtam le, mire is van szükségem.)

    Előre is köszi!

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz palm treo 75 #1362 üzenetére

    Nekem Viewty-m van. Olyat csak akkor vegyél, ha nagyon jó kamerát akarsz, tényleg kell is neked, vagy esetleg videókat akarsz nézni a telefonon, de minden más funkciót (a legalapvetőbbeken kívül) képes vagy nélkülözni. A kamerája tényleg kiváló! Más téren én azonban nagyot csalódtam benne. Bár nekem elég magasak az elvárásaim a pénzemért cserébe.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Ricardo #1368 üzenetére

    Egyelőre egyiket se ismerem igazán. Egyszer kétszer már volt symbian telefon a kezemben, de igazából sose láttam bele a részleteibe. A WinMobile-t még nem ismerem. Ha kicsit is hasonlít a PC-sre, akkor az lenne a legjobb, de azt utálnám a legjobban.
    Számomra a lényeg, hogy stabil legyen és széleskörben használható (most például még nem tudom, 3 hónap múlva mire akarom majd használni). És olyan, amihez gyakran, vagy legalábbis rendszeresen jelennek meg új programok és frissítések és a különböző verziók kompatibilisek egymással. Tehát hosszútávon is használható legyen.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz nike_ #1370 üzenetére

    Természetesen nem mindegy a pénz. Én max 110-120E-t fizetnék érte. Ha csak ennél többért találnék, akkor ingább hurcolnám magammal a notebookom. Csak 5 kiló.

    A HTC-k szépek, jók, de túl drágák. Esetleg ha használtan találnék egy hibátlan HTC Kaiser 120-at, vagy Polaris 200-at (mondjuk utóbbiból még újat sem találtam a neten).
    Ezek milyen videót csinálnak? Minőségileg milyen egy 320*240-es videó 30 fps-sel? Tudom, hogy nem ez a legfontosabb egy ilyen okosságnál, de én a kamerát is használni tervezem.

    Az N82 valóban csábító, ahogy az E90 is. Igazi xenon vaku vagy qwerty bill. és szép nagy kijelző.

    Ezek közül melyik lehet a jobb? A méret nem szempont, elsősorban a használhatóság, a tartósság, az akku és a gps működése érdekelne. Na meg a gyorsaság, és a memória. Nem szeretek sokat várni egy program indulására, és a: memória megtelt, zárjon be néhány programot (vagy valami ilyesmi) üzenetet sem szívesen olvasnám.

    Meg az E90 tud olyan videót csinálni mint az N82? Az egy dolog, hogy a felbontás egyezik, de a minőség is? N82 videókkal tele a net, de olyat csak 1-2-t találtam, ami E90-nel készült. OK, hogy nem erre tervezték, de azért érdekel.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz joey04 #1376 üzenetére

    Igen, köszönöm, a video felbontására gondoltam.
    Egyezik a két telefonnal készíthető videok minősége??

    Illetve szerintetek megéri ilyet (N82 vagy E90) venni használtan??
    Mire kell odafigyelni a használtaknál, hogy tényleg egy jó telefonom legyen, amit sokáig (legalábbis a SE X1 megjelenéséig) tudok használni?

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz nike_ #1380 üzenetére

    128 MB-os SDRAM, ebből 90 MB hozzáférhető. A ROM 256, amiből 100 MB felhasználható.

    A specifikációkat pontosan ismerem, de ezek csak számok. Nem tükrözik, hogy a programok a memóriából mennyit használnak, vagy hogy mennyire terhelik le a processzort.

    Biztos vagyok benne, hogy N82-t vagy E90-et veszek, csak ezek közül nem tudok dönteni. Az E90 sokkal jobban tetszik, főleg a méretei, meg a qwerty bill. miatt, az N82 viszont gyakorlatilag ugyan arra képes, csak lényegesen olcsóbb, meg hát a xenon vaku.

    Be tudna valaki linkelni egy videót, ami E90-nel készült?

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    Azt hiszem, E90-et veszek.
    Még egy kérdés. Ebből magyar billentyűzetes csak T-Mobileosban van, vagy gyári kártyafüggetlenül is lehet venni?

    Egyébként telefonon megéri rendelni? Mert itt a közeli "nagy"városban ilyen biztos nincs készleten, és ha azokra bízom, sokáig kell várnom, arról nem is beszélve, hogy sokkal drágábbak.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    A Nokia E90 GPS vevője tényleg nagyon gyenge?
    Én nem autós navigációra használnám, de gyalogosan nagyon nagy hasznát venném, szóval érdekelne, hogy mennyire alkalmas rá. Mennyi idő alatt talál műholdat, milyen gyorsan tervez útvonalat, hajlamos-e elveszíteni a műholdak jelét, stb?
    Olvastam teszteket, de érdekelne mások véleménye is, főleg E90 tulajoké.

    Az akku töltöttség kijelzése tényleg csal?

    Van olyan átalakító, amihez egy 3,5-es mikrofon nélküli fülhallgatót csatlakoztatva tudom headsetként is használni? Tehát mikrofonos átalakító kellene.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    És az igaz, hogy a "javított" billenytűzetes változaton, tehát ahol a bill. nem ér hozzá a kijelzőhöz, annak a dobozán, a hologramos matricán van egy v2 felirat? Vagy egyébként hogy lehet megkülönböztetni? Van valami szemmel látható ismertetőjele? Esetleg egy jelzés?

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    Üdv!

    Egy okostelefon vásárlásán gondolkodom, 40.000 (+-5000, ha nagyon muszáj) körüli kategóriában.
    Jelenleg azon gondolkodok és nem tudok dönteni, hogy megérné-e egy használt Nokia 5800 (az új már túl drága nekem) egy új Nokia 5230-cal szemben. A WLAN nem létfontosságú, meg vagyok nélküle, de a jobb kamera jól jönne, bár annak hiánya se nagy érvágás. Ezen kívül a Nokia 6220 classic is érdekes okosság, bár az érintőkijelző nagyon hiányozna, főleg ha egy 2,2"-os apróság van a telefonon, viszont a kamerája jól hangzik, de N82-m volt, annál nagyon zavart a kis kijelző.
    Azt hiszem inkább az érintőkijelzős típusok mellett maradnék.
    Mit gondoltok? Esetleg valami tipp más gyártójú okosságra? Samsung i900-ast is láttam hasonló árban használtan, de arról nem sokat tudok, nem is láttam még élőben olyat, főleg nem tudom, mennyire megbízható hosszútávon.
    Ami fontos: 3G, érintőkijelző, GPS. Op.rendszer egy jó kérdés, mivel a WM-t nem ismerem, igaz HTC-ket is láttam hasonló árban, bár az PDA és mind öregebb... Mit gondoltok?

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    A Nokia mellett maradok, még nem döntöttem, hogy használt 5800 vagy új 5230, előtte jó lenne még azt tudni, hogy ezen az oldalon miért szerepel két darab 5230-as (5230 és 5230-2) és három 5800 XpressMusic (5800, 5800 NAM és 5800i). Specifikációjukban teljesen megegyeznek, mi a különbség mégis és engem ez érint-e?
    Bár most látom, hogy az 5800i is csak most készül megjelenni, azt hiszem akkor az nem érint, de még mindig ott van két 5230-as és két 5800.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    Üdv!

    Barátnőm új telefont szeretne, gondoltam segítek neki a választásban. Eljutottunk addig, hogy okostelefon, max. 45.000 Ft, (tehát Symbian, WM-es PDA-t nem szeretne, az Android-os telefonok meg túl drágák még), és szóba jött a Nokia 5230, 5630, C5, E52.
    Az érintőkijelző nem szükséges, de az 5230 mellett szól, hogy mivel most szolgáltatónál vehetek telefont, így azt egy tízessel olcsóbban, 20.000-ért meg lehet venni, bár ha lenne jobb alternatíva, annak jobban örülnék, nem szeretném az Ő telefonját az én előfizetésemhez kötni, ráadásul kolosszális összegű kötbért se szeretnék a szerződésembe íratni, ha van más megoldás, emellett ellene szól, hogy úgy vettem ki a tesztekből, hogy nem kelt valami minőségi érzetet, emellett gyenge a kamera és nincs WLAN. A függetlenek közt utóbbi már van az 5630-ban, a GPS nem szükséges, árban viszont kicsit több, mint a duplája. Hasonló kategória a C5, de nekem mondjuk az 5630 szimpatikusabb a WLAN miatt, árban kb egyeznek, mondjuk a C5 szebb és mellette szól, hogy árban valóban hasonló, de 2 éves gyártói garanciával. Barátnőmnek mindkettő tetszik, de ott van még az E52, ami ezek közül a legkomolyabbnak néz ki, viszont mivel 45 fölé nem mennénk (esetleg egy-két ezerrel, de 50-ig semmiképp), ezért ez is csak szolgáltatónál lehetne.
    Mit gondoltok, melyiket érné meg jobban megvenni? Tud annyival többet, ér annyival többet az E52 a C5-nél, hogy megérje szolgáltatónál? Van elég jó az 5230 ahhoz, hogy megérje egyáltalán gondolkodni rajta? C5 vs 5630? Melyik a jobb? Melyiknek jobb az akku-ja?
    Ami a nagyon fontos, az a megbízhatóság és a minőség, nem cserél gyakran telefont, a mostani telefonja már 4 éves, és az ár is jelentős tényező. Ja, Barátnőm nem a külseje alapján ítéli meg a telefonokat, így ez Neki nem szempont, csak ne legyen színes vacak, valamint működjön stabilan és jól.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    Üdv!

    SE Xperia Neo vagy LG Optimus 2X? Először rögtön rávágtam volna, hogy utóbbi, hisz annak tűnik, illetve majdnem egy LG Optimus Black tulajdonosa lettem majdnem, de nem sikerült (ezért kezdtem alternatívák után kutatni), aztán mégsem lett ennyire egyértelmű a dolog.
    Mindent összevetve melyik éri meg jobban?
    A Neo előnyei: frissebb rendszer, <szubjektív>nagyon jó formavilág</szubjektív>, jobb üzemidő. Hátrányai: nem Gorilla Glass a kijelzőn, ujjlenyomatgyűjtős.
    A 2X előnyei: 2 magos processzor, 8 GB belső tárhely, Gorilla Glass. Hátrányai: rossz üzemidő, <szubjektív>rémes kinézet</szubjektív>, Froyo, napfényben jobban tükröződő kijelző, átlag 10.000-rel drágább, nekem meg pont ez alatt lenne a plafon.
    Mindezeket tesztekből szedtem ki, egyik telefont se volt alkalmam élőben látni vagy kipróbálni.
    Mit gondoltok? Megéri a két mag és a nagy belső tárhely, ha cserébe rosszabb az üzemidő? Megéri a Gorilla Glass, ha cserébe <szubjektív>nem túl szép a telefon</szubjektív> és még tükröződik is?

    A lényeg: megbízható telefon 1-1,5 éves használatra (tudom, 512 MB 1 év múlva már kevés lesz, de a keret miatt jobbat nem lehet), gyors rendszer, amit csak akkor kell moddolnom, ha én akarom, tehát nem kényszerülök rá frissítések miatt (Gingerbread előnyben).

    ui.: a kijelzők közti 0,3" különbség nem érdekel különösképp.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz aggleány #28287 üzenetére

    Végül megnéztem őket a saját szememmel és a Neo mellett döntöttem. Használom egy-két órája, eddig nagyon tetszik. Az alsó gombok nekem kicsit lent vannak így elsőre, ezt szokni kell, de nem lesz gond vele. Tényleg jó kis telefon.
    Köszi a tapasztalat-megosztást!

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Aktív témák