Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • nismoka

    addikt

    válasz Mondi16 #28744 üzenetére

    Ha 1000Hz-esnek mondott tv is lenne akkor is 50Hz-et irna ki, ugyanis a forrás jelének az adatát irják ki a tv-k nem azt amire úgymond "átalakítja". Viszont az egy másik dolog hogy a 620-as amúgy sem valós 100/200Hz-es tudomásom szerint.

    [ Szerkesztve ]

  • Watt25

    veterán

    válasz Mondi16 #28747 üzenetére

    van egy kisebb tv m is, az 50 hz es. Fele ennyi volt. Akkor az adással van a baj vagy csak a tv nem tud többet?
    Ha beleszakadsz sem fogsz kapni sehol a világon (ezt szó szerint értsd) 50Hz-nél magasabb frekivel képet. (Illetve bocsi, az NTSC szabvány (Amerika, Japán) 60Hz-el működik.) Ráadásul ez interlace is, minden sugárzás esetében. Ezen nem tudsz változtatni. Ahogy le lett írva a tévé képes köztes képkockák megjelenítésére, ami persze nem ugyanaz, mintha valóban 100, 200Hz-el történt volna a kép rögzíése, de jobb, mint a semmi.

    dvd filmek marha jol néznek ki, mikor bezzeg az m1 et nézem az már nem annyira meggyőző. Hiába hd.
    Akkor tisztázzunk ismét valamit. Attól, hogy a sarokban látod a csatornalogo mellett a HD jelzést, még nem biztos, hogy HD adást nézel. Sőt, a leírtak alapján biztos vagyok ebben, hogy nem azt nézel, ugyanis semmilyen DVD képminősége nem veheti fel a versenyt a valódi HD képpel. A szolgáltatódnál kérni kell HD csomagot. Melyik szolgáltatónál vagy?

    [ Szerkesztve ]

    Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

  • Watt25

    veterán

    válasz Mondi16 #28751 üzenetére

    Ilyen szempontból (ha jól emlékszem) a UPC jó szöveget nyomott egy időben a reklámjaiban: A HD-s tévé csak HD előfizetéssel tökéletes. (Bár lehet, pont T-Home reklám volt.) Vagy valami ilyesmit mondogattak. Nem is értem, hogy ezt miért nem mondják el az összes tévészolgáltató hirdetésben, ez egy olyan érv az előfizetés mellett, ami még igaz is. (Közben megtaláltam.)
    A DVD filmektől azért is vonatkoztass el, mert ugyanilyen analógiával azt kell mondani, hogy a HD-s tévé csak Blu-ray filmekkel az igazi.
    T-Home előfizetés esetén tudtommal valóban kell kérni valamilyen HD-s csomagot, nem kapod meg csak úgy a HD-s csatornákat, ha nem kéred direkt!

    [ Szerkesztve ]

    Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

Aktív témák