Hirdetés

2014. április 19., szombat

Útvonal

Fórumok  »  Házimozi  »  LCD TV topic (kiemelt téma)

(#28401) Gtaati

Gtaati
(fanatikus tag)

Hello Mindenki! Megtudnátok mondani, hogy az lg La660/740 samsung F6500-as szériák képernyői hány ms-osak lehetnek, mert erre vonatkozó gyártói adatot nem találtam. Köszönöm!

(#28402) G0m3z03 válasza vargalex (#28385) üzenetére

G0m3z03
(újonc)

Még nem,meg nincs kábel meg lap se hozzá,nekem olyan usb/serial hibrid kellene..meg fogom próbálni már olvastam más hol is de nagyon jó verziónak tűnik!!
köszi

(#28403) viharkabat válasza Gicz (#28399) üzenetére

viharkabat
(kvázi-tag)

tudom fura, de van olyan aki direkt azt keresi.

Tényleg fura, de nem vagyunk egyformán és a szado.mazo kellékek is el szoktak fogyni... :D

LA620S-et használnak, 50hz-es 300 soros mozgóképfelbontással, de a szappanopera megvan

Ezt nem egészen értem, hiszen onnan indultunk, hogy a szappanért a magasabb frekvenciát biztosító interpolálás a felelős

Plusz a a plazmák eleve "villogva" működnek.

Ez a plazmáknál - elismerve minden erényüket - okozhat vibrálást és van akit zavar. Ezért gondoltam, hogy az lcd-nél is.

[ Szerkesztve ]

(#28404) Dorian válasza viharkabat (#28398) üzenetére

Dorian
(PH! kedvence)

Ésszel kell használni, és jó lehet bizonyos esetekben plazmán is:

50Hz-es tévéadásoknál - IFC minimum állás
Természetfilmeknél, sportközvetítéseknél akár a közepes is jó lehet, látványos.
Hagyományosabb filmek esetében kikapcsolandó, mert tönkre-vágja a filmes élményt, de modernebb, pl. CGI-s látványfilmeknél a minimum állás nekem tetszik.

Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, azt hagyjátok!

(#28405) superg válasza viharkabat (#28403) üzenetére

superg
(tag)

Igen 50 Hz hogy lehet szappanoperás ez nekem is rejtély.A BFI meg jobban villog biztos van akit zavar
A másik hogy általában 2 dolgot lehet fokozatban állítni.Ez az enyémen(samu f6500)Elmosodottság csökkentés,és torzítás csökkentés névre hallgat magyarul.
A első 10-es skálán 5-ös volt akkor nagyon zavaró volt az elmosódás.Olyan amit Béci írt ha egy közeli arc mozog,imbolyog szétesik az arc kenődik az egész,ha megáll szép részletes.Ez baromi zavaró mert azért általában minden mozog.Feltoltam 10-esre és szépen megszűnt legalábbis én nem veszek észre zavaró elmosódást.
Hogy a válaszidő gyorsítást állítja vagy ez már a háttérfény villogtatás is nem tudom.
A másik a torz.csökkenés ha nullán van baromi zavaróan szaggat,nézhetetlen.Egy tenisz meccset akartam csk így megnézni de nézhetetlen.Viszont ha csak 1-esre veszem fel már megszűnik a szaggatás,és még nincs szappanopera hatás.Ha meg 3-asra akkor már zavaró számomra a szappanopera hatás.és így tovább minél nagyobbra veszem fel annál nagyobb a szappan opera effekt.Csak azért írom mert elég még komolyabb tesztekben is írják hogy kapcsold ki az egész Motion plust,de ez egy nagy baromság.
csak egy tipp:ugye az interpolálást is lehet állítani hogy mennyire számítsa ki a köztes képkockát,ha egyesen van (100 hz)akkor a mozgóképfelbontása már javul->megszűnik szaggatás de a köztes képkocka kiszámítás még nem igazán működik így nincs szapp.effekt.

[ Szerkesztve ]

(#28406) viharkabat válasza Dorian (#28404) üzenetére

viharkabat
(kvázi-tag)

Az a baj ezzel, hogy az ember legtöbbször vegyes tartalmakat néz, amihez jellemzően ugyanazt a beállítást használja. Magamból kiindulva: napon belül is többször váltok sportcsatornák meg általános csatornák, pl film között. Ilyenkor már macerás folyton bemászkálni menübe, almenübe és ott állítgatni a képet. Esetleg amíg új a tévé és lelkes az ember, még elképzelhető, de hogy éveken keresztül ezt műsortól függően váltogassa, azt kizártnak tartom. Olyan meg tudtommal nincs, hogy távirányítón dedikált gombok lennének a képmódnak.
(tudom, hogy bemenetenként lehet eltérő beállítás, de most arról beszélek amikor csak tévé-jelet nézek az lcd-n)

(#28407) nightshadow

nightshadow
(PH! kedvence)

Panasonic 2014 TV line-up [link]

[ Szerkesztve ]

(#28408) Dorian válasza viharkabat (#28406) üzenetére

Dorian
(PH! kedvence)

Nem olyan macerás ez (legalábbis nekem):
TV-n alapból min. IFC beállítva. Filmet nem nézek tévén, sportot sehol sem, természetfilm is tök jó így, max ha valami extra látványos akkor esetleg kipróbálom a közép állást.
Médialejátszó bemenetén alapból ki van kapcsolva, max ha épp CGI orgiát akarok nézni akkor állítom min-ra.

Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, azt hagyjátok!

(#28409) Gicz válasza viharkabat (#28406) üzenetére

Gicz
(őstag)

A vegyes tartalom is egyénfüggő. Nekem ha TV-t nézek akkor pl natgeón a légikatasztófákat, vagy spektrumon valami természetfilmet, amíg ment addig discoveryn a Mythbusterst néztem.

Sportot még hírből sem ismeri a TV-m, csak kedvencek listát használok, abban pedig nincs egy sem. Soha (értsd sem olimpia, sem foci VB sem semmi, egyszerűen nem érdekel egyáltalán )

Egyébként pedig 24 vagy 30 fps-es sorozatok mennek, vagy filmek, laptopról xbmc-vel.

Tv-hez nálam az IFC minimumon van, mert csökkenti a DFC-t, poszterizációt, de semmi szappanoperaszerűséget nem okoz (vagy legalábbis nem látom).

Már épül a Trex 550 :)

(#28410) postcomment

postcomment
(újonc)

Valaki tv-t is ajánlhatna, hamár ilyen tech-es beszélgetést elindítottam :)

(#28411) LucasGrant válasza postcomment (#28386) üzenetére

LucasGrant
(tag)

100e, ig nem nagyon fogsz találni 39"-feletti Tv-t, főleg nem olyat amin megvan a ,,szappanopera effekt", ebben az árkategóriába mind alap 50Hz-es lesz, itt van: LG 42LN5400, Samsung 40F5000, Sony 40R470
De szerintem ha még rááldozol egy kicsit, akkor ott van már az LG 42LN570S, az egy jó választás, ott kapsz PVR-t, Smart részt, Sat tunert, sok csatlakozót. :)

(#28412) Vesa válasza LucasGrant (#28411) üzenetére

Vesa
(tag)

Miben különbözik az LG 42LN570S és az LG 42LN5758?
Végignéztem a feature listát, de nem találtam számottevő különbséget. Melyiket érdemes venni?

[ Szerkesztve ]

(#28413) LucasGrant válasza Vesa (#28412) üzenetére

LucasGrant
(tag)

Az LN570 - WiFi Ready, és nem tudja a Miracastot
LN575S -már beép wifis, és a Miracastot is tudja
LN578V - Nem magyar típus, de annyival másabb mint az LN575S, hogy adnak hozzá Magic Motion Remote-ot.

(#28414) RootRulez

RootRulez
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Első kérdésem az lenne, hogy LCD vagy LED TV? Van köztük érdemleges különbség vagy csak parasztvakítás?

Köszi!

═══════════════════════════════════════════════════════     Magyarított Android alkalmazások: http://www.hunapk.hu/     ═══════════════════════════════════════════════════════

(#28415) Gicz válasza RootRulez (#28414) üzenetére

Gicz
(őstag)

led tv = LCD TV led háttérvilágítással

a marketing bullshit generátor eredménye a "LED TV" kifejezés.

(#28416) RootRulez válasza Gicz (#28415) üzenetére

RootRulez
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Sejtettem, köszi! A LED háttérvilágítás fogyasztásban sem különbözik a "sima" LCD-től?

═══════════════════════════════════════════════════════     Magyarított Android alkalmazások: http://www.hunapk.hu/     ═══════════════════════════════════════════════════════

(#28417) Vesa válasza LucasGrant (#28413) üzenetére

Vesa
(tag)

Köszönöm! :R

(#28418) Gicz válasza RootRulez (#28416) üzenetére

Gicz
(őstag)

de, kb a fele a fogyasztása a lednek, vagy még kevesebb. de nem "háttértévézés mónika show" felhasználással szerintem ez nem számít semmit.

(#28419) LucasGrant válasza RootRulez (#28416) üzenetére

LucasGrant
(tag)

A sima LCD ( CCFL) többet fogyaszt, de újonnan már ilyet sehol nem kapsz, már ledes lcd az összes, ami a boltokban van.

(#28420) RootRulez

RootRulez
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Értem, köszi a válaszokat!

(#28421) postcomment

postcomment
(újonc)

köszi az ajánlásokat, amugy pont hogy nem kell a szappanopera effekt :)

(#28422) nightshadow

nightshadow
(PH! kedvence)

Sony W8 (KDL-50W829B) LED Television Review [link]

(#28423) Shamandog

Shamandog
(újonc)

Szép napot.
Tv vásárlás előtt állunk és belefutottunk egy jónak tűnő akcióba. Samsung UE 46 F 5370 SSX.
ismeri ezt valaki? nem vagyunk nagy prémium bolondok amit a mediamarktban láttunk képminőséget azzal mg voltunk elégedve. ja amúgy 366euróra van leárazva.

(#28424) viharkabat

viharkabat
(kvázi-tag)

Egy hete értekeztünk itt az 50 vs 100 hz témájáról, de rájöttem, hogy még mindig nem világos:

50 Hz: alap képfrissítési gyakoriság
100 Hz: képinterpolációval megnövelt frekvencia

Viszont tesztek és leírások megkülönböztetnek valós/natív 100 hz-et valamint a vakítás kategóriájába sorolt 200-800 Hz-es értékeket. Na most ha a "valós" 100 Hz egy számításos interpoláció révén jön létre (hiszen a jelként kapott érték továbbra is csak 50), akkor mondjuk egy 400-as érték ehhez képest miben más?

(#28425) Batib válasza viharkabat (#28424) üzenetére

Batib
(fanatikus tag)

Itt egy link.Igaz régebbi szériát tárgyal de a kérdésedre is ott a válasz a lap közepén, alján.

[ Szerkesztve ]

(#28426) viharkabat válasza Batib (#28425) üzenetére

viharkabat
(kvázi-tag)

Köszi!
Tehát ha jól értem az a helyzet, hogy az interpolált képkockák gyakorisága adja a valós frissítési rátát, míg a fekete kockák beszúrása az "egyéb" értéket.

[ Szerkesztve ]

(#28427) Gicz válasza Batib (#28425) üzenetére

Gicz
(őstag)

ez a leírás ott azért hibáddzik, hogy a fekete kép beszúrását teljesen felesleges parasztvakításnak tartja.

pedig a fekete kép beszúrás lényegében a plazmák működését imitálja, ettől van 1080 soros mozgóképfelbontása az LCD 300-ával szemben, mert a plazma egy "impulse" kijelző, az lcd pedig "sample and hold". és ezt sample and hold módot próbálják vele impuls-á alakítani. és ha jól meg van csinálva akkor képminőság szempontjából a legjobb, mert nem lesz tőle folymatos a kép, de 1080 soros mozgóképfelbontást kapsz.

(#28428) vvega30

vvega30
(kvázi-tag)

Üdv,
a két készülék közül melyiket ajánlanátok:

Samsung

Sony

Köszönöm.

"Eladom az óvodás kisfiam bugyikék polietilén csúszásgátlós Hápi kacsás kis kádját"

(#28429) Zigi válasza vvega30 (#28428) üzenetére

Zigi
(senior tag)

Hi ezt:)
[link]

(#28430) vvega30 válasza Zigi (#28429) üzenetére

vvega30
(kvázi-tag)

Az sajnos nem kapható ott ahonnan én venném.
Még ez jöhet számításba.
Szóval a 3 közül kellene választanom.

"Eladom az óvodás kisfiam bugyikék polietilén csúszásgátlós Hápi kacsás kis kádját"

(#28431) Zigi válasza vvega30 (#28430) üzenetére

Zigi
(senior tag)

Akkor legalább legyen nagyobb!
[link]
Tudásra egyformák, ízlés dolga hogy kinek melyik panel jön be. A samsung VA a sony és az lg IPS paneles. Ezért a sony és az lg passzív 3D-s, a samsung aktív.

[ Szerkesztve ]

(#28432) Gicz válasza Zigi (#28431) üzenetére

Gicz
(őstag)

a sony 650 nem ips. csak a 805 volt az.

(#28433) vvega30 válasza Zigi (#28431) üzenetére

vvega30
(kvázi-tag)

Köszönöm a válaszod.
Azt hiszem a Samu lesz, azt tudom a legolcsóbban beszerezni.

(#28434) superg válasza vvega30 (#28433) üzenetére

superg
(tag)

Ezek a Samsung F szériás árak akciósak csak ma érvényesek a hiv. viszonteladóknál,csak szólok.

[ Szerkesztve ]

(#28435) Zigi válasza Gicz (#28432) üzenetére

Zigi
(senior tag)

Úgy emlékeztem hogy csak a w905-ös nem az. Kösz.
Mondjuk annyira "alúlra" nem szoktam nézni:)

[ Szerkesztve ]

(#28436) vvega30 válasza superg (#28434) üzenetére

vvega30
(kvázi-tag)

Köszi, de a madaras tecsóban holnap is az lesz:)

(#28437) nightshadow

nightshadow
(PH! kedvence)

Philips 2014 TV line-up [link]

(#28438) Cheesy

Cheesy
(senior tag)

Samsung UE40F6100 vs Toshiba 40L7335?
200Hz CMR vs 200Hz AMR
Toshibán van wifi.

Szerintetek? A Toshibákat nem látom ajánlani. Annyira rosszak? :S

Blackberry 9900 user || Minden eladó :) - http://bit.ly/15L5QeF - www.vakbelmutet.hu

(#28439) nightshadow

nightshadow
(PH! kedvence)

LG 2014 TV line-up [link]

(#28440) Vesa válasza nightshadow (#28439) üzenetére

Vesa
(tag)

Valaki elárulná, hogy a hajlított panelnek végülis mi a fene értelme van? Mert én azon kívül, hogy semmi, nem látok semmit...

(#28441) nightshadow válasza Vesa (#28440) üzenetére

nightshadow
(PH! kedvence)

Lehet, hogy bizonyos méret fölött és ha egyedül nézed, akkor van értelme. Ettől függetlenűl nekem nem kéne, se ez, se a 4K.

(#28442) karcsi68

karcsi68
(újonc)

Mindenkinek ajánlom a figyelmébe a Blaupunkt TV-t ! Én 6 hónapja vásároltam 73 000 Ft-ért a salgótarjáni Tescóban a 81 cm-est. Német precizitás,csodálatos színek,kiváló hangszórók.3 HDMI,VGA/PC csatlakozás. Nagyszerű vétel volt. :)

(#28443) BBéci válasza karcsi68 (#28442) üzenetére

BBéci
(PH! félisten)

Szakértő hozzászólók szerint erősen bóvli kategória, ami kerülendő. Rengeteget vittek belőle vissza és a képminősége is messze elmarad a márkásakétól.
Ráadásul sosem látta Németországot, és német munkáskezek sem érintették. ;]

[ Szerkesztve ]

Mobiltelefon flottához csatlakoznék!

(#28444) villles

villles
(újonc)

Sziasztok.

A szomszéd fórumban már kérdeztem, de nem jött válasz, hátha itt valakinek van tapasztalata:
Mostanában szeretnék Tv-t venni, még nem döntöttem lg 42la660 v samu 40f6500.
Az MMben nézegettem, de nagyon egyformának tünnek. Viszont láttam +garancia
szolgáltatást törés kárra is plussz 14 ezerért(5 évre). Van valami tapasztalat, ez
mennyire müködik?
Viszont most hétvégén az Auchanban lesz 15% kedvezmény mind a két típusra.
Majdnem 40 ezerrel olcsóbban megkapnám, viszont csak az alap garival.
Szerintetek van értelme a drágább garinak? Lehet majd érvényesíteni?

(#28445) Gicz válasza karcsi68 (#28442) üzenetére

Gicz
(őstag)

Köszönjük! :R

( ;] )

[ Szerkesztve ]

(#28446) nightshadow válasza villles (#28444) üzenetére

nightshadow
(PH! kedvence)

A két tévé nagyjából egy kategória, ha főleg világosban tévézel, akkor vedd azt, amelyik szimpatikusabb. Ha viszont főleg sötétben szeretnél mozizni, akkor a Samsung a jobb választás, mivel az LG IPS panelt használ, ezért az LG kontrasztja és feketéje gyengébb a Samsungnál. Ami még a Samsung mellet szól, hogy alapba 3 év garanciát kapsz, az LG-re meg csak 2 évet.

[ Szerkesztve ]

(#28447) villles válasza nightshadow (#28446) üzenetére

villles
(újonc)

Köszi az infót.
Esetleg a Médiamárktos pluszgaranciáról tudsz valamit?
Az Auchanban vett Tv is regisztrálható a 3 gariért? Ez valahonnan megállapítható vagy majd csak ha próbálkozom?

(#28448) nightshadow válasza villles (#28447) üzenetére

nightshadow
(PH! kedvence)

Az Auchanban vett Tv is regisztrálható a 3 gariért?

Elvileg igen, mivel a Samsung Hungáriától szerzik a tévéket.

Esetleg a Médiamárktos pluszgaranciáról tudsz valamit?

Nem ismerem, de a feltételeket gondolom az MM-ben megtudják mondani.

(#28449) villles válasza nightshadow (#28448) üzenetére

villles
(újonc)

Köszönöm a segítségedet!

(#28450) Land

Land
(PH! addikt)

Mit ajánlanátok megvételre az alábbi kritériumokkal?

- 3D
- Full HD
- min 100 cm
- jó képminőség
- és a legfontosabb: fehér bútoros szobába lenne. Fehér vagy világosszürke szép kinézetű TV jöhet szóba. :)

130.000-es és a 170.000-es kategóriából is jöhet tipp. Aztán kitaláljuk, hogy megéri-e a különbözetet.

Köszi!

★ Nexus 5 32 Gb Black - SlimKat 4.0 Stable ★ | ★ VSonic GR06 IEM ★ Castle Clash: Greentimus Klán: Vegzet

(#28451) Batib válasza Land (#28450) üzenetére

Batib
(fanatikus tag)

Samsung UE40F6510

(#28452) nightshadow

nightshadow
(PH! kedvence)

Sony KDL-40W605B review [link]

(#28453) M3oH

M3oH
(őstag)

Sziasztok!
Második tvnek, a hálóba keresek 20-24" között vmi készüléket. Usb legyen rajta, divx/mkvt lejátsza nagyjából ez a főszempont és árban 50környéke, többet nem nagyon akarunk költeni erre. Nem tudom, hogy ebben a kategóriában van-e vmi ajánlott típus/ márka. Vagy tökmindegy, tecsoban kapjam a hónom alá, amelyik szimpi, azt jó az :) Köszi a segítséget!

origin:M3oH

(#28454) nightshadow válasza M3oH (#28453) üzenetére

nightshadow
(PH! kedvence)

22F5000 [link]

(#28455) LucasGrant válasza M3oH (#28453) üzenetére

LucasGrant
(tag)

Nekem speciel ebben a méretben a kedvencem, ahol láttam eddig kihelyezve ezt a modellt a kis Tv-k között, mindig kilógott a sorból pozitív értelemben: LG DM2352D-PZ.

(#28456) uniplet

uniplet
(újonc)

Üdv!

Kérdezném, nem tud e valaki olyan lcd tv szervizt, ahol pormentesíteni tudják a képernyőmet? Én nem akarok nekiállni szétszedni. A plexi meg a kijelző között már láthatóan kezd porosodni a képernyő.

Kösz!

L.

(#28457) M3oH válasza nightshadow (#28454) üzenetére

M3oH
(őstag)

& LucasGrant, köszönöm a segítséget! Végül a Samsung lett, árban még belefért. Pár évig remélem kiszolgál :)

origin:M3oH

(#28459) TaaT

TaaT
(PH! addikt)

Kíváncsi vagyok ki mivel javítaná fel egy LCD TV hangját 10.000ft-ból? :)

(#28460) Osynho válasza TaaT (#28459) üzenetére

Osynho
(őstag)

Fül/fejhallgató.

(#28461) BBéci válasza TaaT (#28459) üzenetére

BBéci
(PH! félisten)

Valami használt, optikai bemenetes, PC-s aktív szettel.

(#28462) TaaT válasza Osynho (#28460) üzenetére

TaaT
(PH! addikt)

Nem rossz ötlet, bár több személynél problémás lehet. :B

BBéci: Mondjuk az enyémen csak digital out van, de ez tűnik a leggazdaságosabb megoldás. :)

(#28463) Osynho válasza TaaT (#28462) üzenetére

Osynho
(őstag)

Igen, de ennyi pénzből sokkal jobb hangot kapsz fejhallgatóval. 10 ezer Ft nagyon minimális összeg egy hifire. Még kábelekre is. :)

(#28464) BBéci válasza TaaT (#28462) üzenetére

BBéci
(PH! félisten)

A digital out nem optikai? Az sem baj, ha koaxiális, mert jobb hangminőségű, de akkor olyan aktív hangdobozt kell keresned, amelyik fogadja.

(#28465) TaaT válasza BBéci (#28464) üzenetére

TaaT
(PH! addikt)

Igen koax :K De nem értem miért hagyták le az analóg kimenetet.

(#28466) BBéci válasza TaaT (#28465) üzenetére

BBéci
(PH! félisten)

4-5 éve nincs a tévék 99 %-án analóg hangkimenet. Ennek oka, hogy a házimozi erősítőkön 14-15 éve alap a digitális hangbemenet és a Dolby Digital meg a DTS csak azon tud közlekedni. HDMI-n is, de azt most hagyjuk.
Úgy gondolják a tévégyártók - szerintem megalapozottan - hogy egy nagy képátlójú TV mellé házimozi rendszert is illesztenek a felhasználók. Első házimozi erősítőmet valamikor a '90-es évek vége felé vettem, ezért számomra az a természetes.

(#28467) Watt25 válasza BBéci (#28466) üzenetére

Watt25
(őstag)

4-5 éve nincs a tévék 99 %-án analóg hangkimenet.
Kivéve a SCART csatlakozót. (Bár igaz, ezen csak a tévéadások hangja jön ki.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#28468) Osynho válasza Watt25 (#28467) üzenetére

Osynho
(őstag)

másnak nem is kell, mivel filmet nem a tv-vel játszatunk le. :D

(#28469) BBéci válasza Watt25 (#28467) üzenetére

BBéci
(PH! félisten)

TaaT nem arra célzott, hanem a vonalszintű RCA hangkimenetre, ami régebben tényleg gyakran előfordult a tévéken.

(#28468) Osynho
Kétlem, hogy aki 10000 forintból akar jobb hangot, annak lenne külső médialejátszója. De ezt Te is tudod, azért tettél a végére vigyorit.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Házimozi  »  LCD TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.