Hirdetés

2014. október 1., szerda

Útvonal

Fórumok  »  Házimozi  »  LCD TV topic (kiemelt téma)

(#29251) Gicz válasza bala6120 (#29250) üzenetére

Gicz
(őstag)

1m-ről 32"on látható a különbség HD és FullHD között, 2,5 méterről már kb 55" tv kellene h lásd a különbséget.

Minden esetre nem FullHD tvre már nem adnék ki pénzt, főleg h a általában a FHD tvk jobb általános képminőséget produkálnak kisebb felbontású társaiknál, mert jobb panelt alkalmaznak bennük átalában.

Trex 550 repülés - FRISS! - https://www.youtube.com/watch?v=odJlZGJZj-k

(#29252) -=MrLF=- válasza zrek (#29249) üzenetére

-=MrLF=-
(tag)

Szia!
Neked 36-37" TV kell, ritkaság...
A Panasonic 39" pont nagyobb (kép: TX-39A400E)

Egy LG-t találtam ami pont beférne: [LG Electronics 37LM611S]
- méretek: SZ 85,60 cm x M 52,40 cm x H 12,40 cm
- méret állvánnyal: SZ 85,60 cm x M 59 cm x H 20,40 cm

(#29253) Crockett75

Crockett75
(újonc)

Na,tegnap megjött a Panasonic TX-48AS640-es tv.Első benyomásaim pozitívak.Nagyon szép képe van,szép színek,könnyen átlátható menük,alkalmazások.Érintőpados távirányító a 'normál' mellé stb.A képméret pont ideális nekem,ennél nagyobb nem is kell.:)

(#29254) Celtis

Celtis
(senior tag)

Nekem is megjött a Sony (55w829). A képével elégedett vagyok. A feketéje kiváló. Szemből nézve nem rosszabb, mint a Pana G30-on. Nagyon enyhe felhősödés észlelhető, de hát végülis ez LCD.

A TV menüje szerintem zavaros, meg kell szokni. Szép lenne az animáció, de sokszor megakad a processzor gyengesége miatt. Az is fura, hogy bekapcsolás után fél percig nem érhetők el a menük.
Újra sikerült megállapítanom, hogy a TV-be épített médialejátszó egy vicc. A NAS-on lévő ezernyi video fájlt ömlesztve mutatja. Csak a végiglapozás percekig tart.

(#29255) krx21 válasza Celtis (#29254) üzenetére

krx21
(PH! addikt)

Grat. :R Jó kis TV... Írj majd további tapasztalatokat a G30 fényében... Azért a G30 kihívás...
Hogy hogy LCD lett a vége és nem plazma?

[ Szerkesztve ]

(#29256) Celtis válasza krx21 (#29255) üzenetére

Celtis
(senior tag)

1. A pana beszüntette a plazma gyártást. Samsung plazmám már volt, azt köszönöm többet nem. Rosszabb a feketéje, mint a leghitványabb LCD-nek, és az LG sem erős ebben, bármennyire is az a tévhit, hogy a plazmák ebben jók.

2. Ez amolyan mindennapos TV-nézésre van, nem kifejezetten mozizásra. Viszont sokat megy, így azért a fogyasztás is számít valamennyit. Ja és gipszkarton a fal és az LCD jóval könnyebb, mint egy plazma.

Azért a G30-nak is megvannak a nyűgjei. Az enyém már panelcserés is volt sávosodás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#29257) Robi81

Robi81
(újonc)

Sziasztok.
Tv vásárlása előtt állok ebben szeretnék segítséget kérni.
Amit szeretnék 46-48"
3D (aktív vagy passziv fogalmam sincs mi lenne jó ithonra)
Samsung,Panasonic,LG,Sony
Keret 230E körül.
Fontos lenne az mkv-t lejátsza és hálózatról is tudjak nyelvet váltani illetve feliratot kezelje.

Milyen tv-t javasoltok?

[ Szerkesztve ]

(#29258) bala6120

bala6120
(senior tag)

Köszönöm a válaszokat. ;)
Konkrétan ezt a 3 TV-t néztem ki:

LG 32LB5610

Samsung UE32H5000

Panasonic VIERA TX-32A400E

:F

[ Szerkesztve ]

PURE

(#29259) zrek válasza -=MrLF=- (#29252) üzenetére

zrek
(újonc)

Köszi!
Elvileg jó lenne. Még várok egy kicsit, hátha találok másikat is.
Kicsit riaszt, hogy több, mint két éves modell (tehát legalább 2 éve gyártották), az Edigital-nál 109 ezer volt az ára (2013 januárjában), és most az egyetlen megtalálható 125 ezerbe kerül. Kereken 100 megfelelőbb ár lenne.

(#29260) krx21 válasza Celtis (#29256) üzenetére

krx21
(PH! addikt)

Nekem VT30-am volt, annak azért igen tisztességes képe volt. Az utána beállított D8000-es csúcs LCD képe olyan számítógépes műanyagos volt, hogy nem hittem el. Én a korlátozott fényerőt nem szerettem benne, meg azt hogy vigyázni kellett a beégésre...

(#29261) karaszi87

karaszi87
(lelkes újonc)

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem:

Barátnőm a munkahelyén leverte a TV-t, aminek eltört az elől lévő műanyag kerete, úgynevezett kávája. A tv-t meg kell csináltatnunk, de sajnos azt mondták a szervizben, hogy a káva már nem rendelhető.

A Tv típusa: Panasonic TX-L50EM6E

Tudnátok segíteni, hogy honnan tudnék ehhez kávát rendelni vagy egy rossz ilyen tv-t venni, amiből a kávát még felhasználhatom.

Köszi,

Üdv

(#29262) krx21 válasza karaszi87 (#29261) üzenetére

krx21
(PH! addikt)

A megoldás Győzike módra: ITT ;]

(#29263) athlasz

athlasz
(újonc)

Üdv!
Köszi a válaszokat,kihagytam az 50-es Panasonicot.
Most egy LG van sztem nem rossz áron, 55LB620V, 650 euró. Elvileg idei modell, de az LG oldalán csak 650V-től kezdődnek. Ez is nagyon alapmodell? Esetleg van vkinek ilyen? Tapasztalat?
Köszi!

(#29264) Celtis válasza karaszi87 (#29261) üzenetére

Celtis
(senior tag)

Ez elég hülyén hangzik, hogy a munkahely kifizetteti a kárt. Vagy szándékos volt az eset? Nem inkább a munkahely a felelős? Megfelelően volt rögzítve a TV? Nem okozhatott volna balesetet?
Ne menj bele ilyen könnyen, hogy te fizeted a kárt.

Ha mégis, akkor ha van lakásbiztosításod, abban általában van felelősségbiztosítás az ilyen esetekre. Ugyanúgy lehet valamilyen biztosítása a munkahelynek is.

Amúgy meg olyan nincs, hogy a káva már nem rendelhető. A vásárlást követő x évig a forgalmazó köteles az alkatrész ellátásról gondoskodni.

Szóval állj a sarkadra inkább.

[ Szerkesztve ]

(#29265) karaszi87 válasza Celtis (#29264) üzenetére

karaszi87
(lelkes újonc)

Sajnos elég problémás a helyzet. Nem volt szándékos a dolog, a rögzítése nem volt megfelelő a TV-nek, véletlenül szegénykém leverte.
Valószínűleg van biztosításuk, de mindenképpen meg kell csináltatnunk, ezt kikötötték. Ebben a világban most választhatunk, hogy megcsináltatjuk és dolgozik tovább a munkahelyén vagy kirúgják és nézünk mint hal a szatyorban.
Sajnos ilyenek az emberek, ilyenek a főnökök, nem lehet velük értelmesen megbeszélni a dolgokat, ahogy ezekkel sem.

Panasonic szervizekben érdeklődtem és azt mondták, hogy nem tudják megrendelni külföldről a kávát, mert már leállították a szállítását. Ezért próbálok valami alternatív megoldást keresni, mert javíttatni akarom és nem újat venni :(

(#29266) Celtis válasza karaszi87 (#29265) üzenetére

Celtis
(senior tag)

Felelősségbiztosításotok (bármely bejelentett lakcímeteken élő lakásbiztosításban) nincs?
Semmikép nem neked kéne szaladgálni a TV-vel.

(#29267) karaszi87 válasza Celtis (#29266) üzenetére

karaszi87
(lelkes újonc)

A felelősségbiztosításnak utána járok.

Tisztában vagyok vele, jogásszal is beszéltem, természetesen nem a mi sarunk a dolog, csak itt egy munkahely most a tét....

(#29268) Celtis válasza karaszi87 (#29267) üzenetére

Celtis
(senior tag)

Méghozzá milyen munkahely. (Átérzem a helyzetet, de egy ilyen főnök, akkor is egy orbitális cserépedény, és később ugyanígy ki lesz szolgáltatva neki a bnőd.)

Szóval az lenne az elegáns, ha közölnétek a főnökkel, hogy csináltassa meg és nyújtsa be a számlát a biztosítónak.

(#29269) allein

allein
(senior tag)

Sziasztok. Kollégámnak próbálok segíteni, TV vásárlás előtt áll, szeretném a véleményeteket, melyik készülék és miért, köszönöm előre a válaszokat :R

LG vs. PHILIPS

Ha rejtett számmal hívsz nem veszem fel!!! Posta is van, csak előreutalás esetén!!!

(#29270) -=MrLF=- válasza allein (#29269) üzenetére

-=MrLF=-
(tag)

A kettő közül az LG választanám, fejlettebb hangrendszer DTS, Wifi, tunerek pl.: DVB-T2 pár év és áttérünk rá valószínű (ha számít a MindigTV)

[ Szerkesztve ]

(#29271) -=MrLF=- válasza allein (#29269) üzenetére

-=MrLF=-
(tag)

Az LG-vel mint márkával meg ellenérzéseim vannak én ebben a méretben a
[Panasonic TX-47AS650E] típust venném 239.900,- Ft

[ Szerkesztve ]

(#29272) allein válasza -=MrLF=- (#29271) üzenetére

allein
(senior tag)

Köszönöm szépen a véleményed :C

Ha rejtett számmal hívsz nem veszem fel!!! Posta is van, csak előreutalás esetén!!!

(#29273) Pumma válasza -=MrLF=- (#29270) üzenetére

Pumma
(fanatikus tag)

Továbbá az LG731-ben van Sat tuner és 2.1 csatornás hangrendszer mélynyomóval. Az ugyanolyan tudású 47LB671V-nek az ára is barátibb. [link]

[ Szerkesztve ]

(#29274) BBéci válasza Pumma (#29273) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

2.1 lehet mélynyomó nélküli is?
Milyen mélynyomó, ami 10 centis? ;]

Mobiltelefon flottához csatlakoznék!

(#29275) Pumma válasza BBéci (#29274) üzenetére

Pumma
(fanatikus tag)

2x12W-os hangszórók 10W-os mélynyomóval szólnak jobban, vagy a 2x5W-osak ? Lehet választani.
Nem mindenki tud, vagy akar 5.1-es vagy bármilyán más házimozit, Pl. egy hálószobát se akarnak sokan bekábelezni, és lehet hogy hely sincs neki. Legtöbb esetben az anyagiak hiánya miatt nem terveznek vele.
Feltételezem, nálad minden full extrán van a kacsalábon forgó kastélyodban, nyaralódban, autóban, mindenütt high-end hifi cuccok és csak ezért kérdezted, vagy csak a szokásos piszkálódás megy az összes topicban ?

(#29276) MasterMark válasza Pumma (#29275) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Fejhallgató.

R.I.P. P4

(#29277) Rob **

Rob **
(újonc)

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni lcd tv vásárlás céljából Nem igazán értek hozzá és elég nagy a választék :(( :) A keret 140000-150000ft 42" méretben nézési távolság olyan 2 méter elsősorban TV nézés esetleg film nézésre használnám "okos tv 3D" teljesen másodlagos a kép minőség lenne a lényeg utána megbízhatóság

Köszi előre is a segítséget.

(#29278) StLui válasza MasterMark (#29276) üzenetére

StLui
(PH! addikt)

És hány darab? És abból elég 20eFt-ért/db vagy kell a 300eFt-os? És persze ha tévéznek akkor ne szóljanak egymáshoz és kész :D

[ Szerkesztve ]

"Különben is az agyvelőm meg van hűlve, és az ilyen hosszú szavakat nem szeretem"

(#29279) Pumma válasza Rob ** (#29277) üzenetére

Pumma
(fanatikus tag)

Tessék: LG 42LB671V [link] A jobb képminőséggel együtt jár a Smart és a 3D funkciók is.

(#29281) vilmaboy

vilmaboy
(őstag)

Sziasztok!

Szeretném a tanácsotokat kérni. A kisfiamnak szeretnék a szobájába venni egy tévét kb az alább paraméterekkel. kb 60cm-es átmérő, usb, hdmi, digitális tuner, lan vagy wifi (nas-hoz csatlakozik majd), falra tehető legyen. Nem ragaszkodom a full hdhoz. Másodlagos tévé lesz. Milyen típust javasolnátok?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#29282) blakey válasza vilmaboy (#29281) üzenetére

blakey
(PH! addikt)

kb 60cm-es átmérő, - átló
Kör TV nincs. :)
Ezeket a szempontokat figyelembe véve szerintem Samsungok között nézelődj.

(#29283) krx21 válasza blakey (#29282) üzenetére

krx21
(PH! addikt)

Miért pont Samsung, ha már típust nem említesz?

(#29284) krx21 válasza blakey (#29282) üzenetére

krx21
(PH! addikt)

Mi az hogy nincs körtévé? KÉP ;] Majdnem...

(#29285) blakey válasza krx21 (#29283) üzenetére

blakey
(PH! addikt)

Köztudottan a legerősebb smartban, semmi más oka nincs. Nálam nem ezek a szempontok egy tv-nél. Ezért nincs Samum. :)

(#29286) nightshadow válasza vilmaboy (#29281) üzenetére

nightshadow
(PH! kedvence)

Samsung 22H5600 [link]

(#29287) vilmaboy válasza blakey (#29282) üzenetére

vilmaboy
(őstag)

:B na jó.. ezt elcsesztem :DD Samsung van nekem is, nem rossz tévé. Nekem legalább is jó. Azért nem említettem márkát, mert másodlagos, keveset használt tévé lesz, ahol kicsit figyelnék a költségvetésre is. A Samuk meg nem a legolcsóbb tévék.

(#29288) blakey válasza vilmaboy (#29287) üzenetére

blakey
(PH! addikt)

Samuk nem a legolcsóbbak? Hát nem tudom…
Az igényeidnek az felel meg, feletted eggyel van pl. Technika és társait ne várd, hogy ajánljuk.
Ha a képminőséget teszed az első helyre akkor nyilván ott a Sony, Panasonic, Toshiba, Samsung, LG, Philips.

(#29289) vilmaboy válasza blakey (#29288) üzenetére

vilmaboy
(őstag)

:R

(#29290) Narxis

Narxis
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Üdv!

PS4-hez mit ajánlotok? Lehet 100ezer alatt jót kapni? Néha egy kis filmnézés is lenne rajta de az tényleg csak nagy ritkán. Fontos lenne az usb port. Méretbe nem tom mi lenne az ideális, nem kell nagyon nagy.

(#29291) Logeeen

Logeeen
(senior tag)

Sziasztok!

A "Samsung 40H6200"-ról mik a véleményetek?
Igazából csak alap felhasználásra kell, de jobb ha van benne több tudás alapon néztük ki ezt a TV-t.

Mit gondoltok róla? Megér 154990 ft-ot?

Sony Xperia SP ~ Nem az amire gondolsz! :) | Honda NX125 ~ KisDominator :)

(#29292) Pumma válasza Logeeen (#29291) üzenetére

Pumma
(fanatikus tag)

Annyit nem ér, itt nézd meg az árakat: [link]

(#29293) radi8tor1 válasza Narxis (#29290) üzenetére

radi8tor1
(MODERÁTOR)

PS4-hez SONY-t.

SONY 102cm LED LCD 3D TV féláron eladó - http://bit.ly/1ruDRJh

(#29294) Tegla80 válasza radi8tor1 (#29293) üzenetére

Tegla80
(őstag)

+1
mar csak az input lag miatt is. ;)

/ PS4® /PS3® Slim-256gb SanDisk®-SSD / "cockpit"&Logitech®-G25 /PSVita® / PSPortable®-e1004/

(#29295) valakiiii444

valakiiii444
(újonc)

Sziasztok ! A segítségeteket szeretném kérni. Lcd televiziot szeretnék venni. Ezeket a modelleket szemeltem ki: Samsung UE 48 H 6200 vagy Samsung 40 H 6200 vagy Samsung UE 40 H 6500. Melyiket lenne jó választás vagy milyen tv lenne jó választás ilyen ár kategóriában ?

(#29296) Pumma válasza valakiiii444 (#29295) üzenetére

Pumma
(fanatikus tag)

Méretben nem tudsz dönteni? Ha kis tévét akarsz akkor 40H6400. Ha fontos a sokkal nagyobb méret, akkor inkább a 48H6200.

Útvonal

Fórumok  »  Házimozi  »  LCD TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.