Hirdetés

2014. augusztus 23., szombat

Útvonal

Fórumok  »  Házimozi  »  LCD TV topic (kiemelt téma)

(#28951) BBéci válasza Cheesy (#28949) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Azt nem is lehet állítani a TV menüjében, automatikusan megteszi, hogy mindegyik képkockát négyszer villantja fel, tehát 96, vagy 95,904 hertzen jár. 23,976 a jelenlegi mozis szabvány, ezt kell szeretni.
Ha bekapcsolod az interpolációt, akkor mindenféle rondaságok zavarhatják a képet, ezért az kerülendő. Viszont nem mindegyik TV képes az előbb említett négyszerezésre.

Mobiltelefon flottához csatlakoznék!

(#28952) perempe

perempe
(őstag)

szervusztok.

milyen belépő szintű 32"-es TV-t ajánlotok? jó lenne a full hd, és MindigTv.
egy webshopban nézegettem, és 65-70k körül már kapni.

[ Szerkesztve ]

* George Benson : White Rabbit *

(#28953) BE4GLE válasza perempe (#28952) üzenetére

BE4GLE
(kvázi-tag)

Samsung UE32F5000
Samsung UE32EH5000
LG 32LN5400

Samsung 300E5Z-S07 notebook, Samsung Galaxy S Advance smartphone

(#28954) dhcodoki

dhcodoki
(fanatikus tag)

Sziasztok!

:F 200ezer környékén milyen 50"-os LCD-t érdemes venni?? :F
Internet, 3D nem fontos.

elsősorban LCD, de plazma is szóba jöhet

:R

[ Szerkesztve ]

(#28955) Itsu

Itsu
(lelkes újonc)

Sziasztok!

tesóméknak vennék lcd tv-t internet nincs náluk és digi tvhez lenne max 50ezret adnék ki rá,tudtok ajánlani valamit?

(#28956) Samus válasza Itsu (#28955) üzenetére

Samus
(őstag)
LOGOUT blog

Hát, ha ne vagy márkarajongó és szánsz rá kicsit többet, akkor Orion T32 DLED az Euronicsban +5 év kiterjesztett garanciával (ez +12k, a TV most 55k, de Cetelem kártyával csak 50), ez 81 centis, márkás termékből ennyiért maximum 22-25" körül kapsz.

Más: HDMI kábelből a 3m hosszúnak számít? Ennyi kellene és akkor telefonnal MHL-en pöpecül menne az XBMC, és a hálózati lejétszás, vagyis rövidebbel is menne, de így a kezemből tudnám irányítani, nem kell távirányítóval bohóckodni.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.''

(#28957) Itsu válasza Samus (#28956) üzenetére

Itsu
(lelkes újonc)

köszi,olvasgattam véleményeket,nem csak én döntök benne levétózták a többiek,de viszont ezt találtam[link] ez megfelelhetne?

(#28958) blakey válasza Itsu (#28957) üzenetére

blakey
(őstag)

Inkább a fent említett Orion, ilyen pici tv-t nem szabad venni.32" alatt nem érdemes tv-t venni, szerintem, max konyhába.

(#28956) Samus
Az 50 cm-hez képest hosszú, a 15 m-hez képest rövid. :)
Nyugodtan vedd meg. Hi-speed legyen, minimum.

[ Szerkesztve ]

(#28959) Pumma válasza Itsu (#28957) üzenetére

Pumma
(tag)

Ha már LG akkor inkább ezt. [link]

(#28960) Seth1

Seth1
(kvázi-tag)

Sziasztok.
Van egy Samsung LE40N87BDX típusú lcd tv ami nehezen kapcsol be. Kb. 5-10 percig kattog valami kapcsoló benne aztán bekapcsol és hibátlanul működik.
Mi lehet a probléma vele? Kb. mennyibe kerülhet a javítás?

Mindig rakd sebességbe az agyad, mielőtt elindítod a szád!

(#28961) Seth1

Seth1
(kvázi-tag)

Azt elfelejtettem leírni, hogy ha tv nézés után kikapcsolom és egyből visszakapcsolom akkor egyből bekapcsol és megy szépen.

(#28962) Z0mbi válasza Seth1 (#28961) üzenetére

Z0mbi
(senior tag)

azt remelem nem varod hogy itt ezalapjan pontos megoldast mondjon :)

igy csipobol viszont: inverter. A tap elektrolit kondenzatorai altalaban 'gyenge' minoseguek. Alacsony homersekletuek.
A TVd korat tekintve is nagy eselyel ez a problema. (ez szokott ilyet produkalni)
A szervizeles: hat ha van otthon pakad es kedved akkor szetkapod a tv-t es megnezed hatha olyan mazlid van hogy az egyik kondi teteje szet van nyilva (vagy csak felpuffadva)) Kicsereled...darabja a jobbiknak merettol fuggoen parszaz forint
Vagy elviszed szervizbe ahol megbizol bennuk es talan megnezik neked majd adnak egy arajanlatot.

(#28963) Seth1 válasza Z0mbi (#28962) üzenetére

Seth1
(kvázi-tag)

Rendben, köszönöm a választ, ezek szerint elvileg nem nagy összeg a javítás, vagyis 10 ezer forintba akár bele is férhet. Ez jó hír.
Üdv.

(#28964) Pumma válasza Seth1 (#28963) üzenetére

Pumma
(tag)

Itt [link] kérdezd meg a szakit, ő tudja pontosan behatárolni, esetleg meg is javítja neked.

(#28965) ng0ofy

ng0ofy
(KORREKTOR)

Sziasztok!
Kb. 20 éve láttam olyat, hogy a TV-n ment egy adás és a négy sarokban 4 másik TV adás (:Y) élő képe és választhattam, hogy melyik kerüljön a főképernyőre. Arra vagyok kíváncsi, hogy ez hogyan működhetett. Biztos vagyok abban, hogy nem a TV tudta ezt a funkciót. Még ma is csak annyit tudnak a picture in picture TV-k, hogy két tuner esetén a két TV adás megy egyszerre valahogy elosztva. Egyszerűbb TV-k két bemenet adását mutatják egyszerre. Azonban amit én láttam, ott 5 adás ment egyszerre és nem volt tudomásom róla, hogy lett volna több szolgáltató (:
Hogy oldották azt vajon meg?

(#28966) Watt25 válasza ng0ofy (#28965) üzenetére

Watt25
(PH! addikt)

Miért ne lehetett volna 5 tuner abban a tévében?
Már ha valóban csak a tévé csinálta ezt.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#28967) gzbotii

gzbotii
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Sziasztok.

PC-mhez kersek 80-100cm TV-t filmezéshez és játékhoz főleg (másra a jelenlegi monitoromat használnám főleg)
Mire kellene figyelni vásárlás előtt? :)

Live long and prosper ° LG G2 (fehér) ° Nokia N9 (ideiglenesen)

(#28968) nightshadow válasza gzbotii (#28967) üzenetére

nightshadow
(PH! kedvence)

Játékhoz az input lagre kell figyelni. Lehetőleg 30ms alatt legyen. Ilyen pl. a Sony 32W705 vagy 42W705.

(#28969) ng0ofy válasza Watt25 (#28966) üzenetére

ng0ofy
(KORREKTOR)

Írom, hogy szerintem nem a TV volt, de lehetett benne 5 tuner, csak kérdés, hogy van-e ilyen eszköz? (elhiszek bármit, nem értek hozzá)

(#28970) gzbotii válasza nightshadow (#28968) üzenetére

gzbotii
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Amikkel én szemezgetek jelenleg:

LG 32LB5610
LG 32LB5700
LG 32LA6130
Philips 39PFL3088H
Philips 40PFH4309

Ebből melyik lenne jobb választás?
110.000 főlé nem nagyon akarok menni az árral

Live long and prosper ° LG G2 (fehér) ° Nokia N9 (ideiglenesen)

(#28971) icecave

icecave
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Anyukámnak szeretnék egy TV-t. Mivel nem tudom, a felhasználási céljára melyik jobb (LED vagy LCD), így mindkét topikba beírom az igényeket és reményeim szerint a hozzáértők elmondják.

Sok fontos paraméter nincs:

- 100+ cm képátló
- USB vinyóról szeretnék filmet lejátszani neki, tehát ha mkv-t, ilyeneket vinne, jólenne, akkor meg lenne oldva az 1080p-s filmek lejátszása.
- legyen rajra scart, mert a "tányéros tv" beltérije csak ilyennel van felvértezve
- talpa legyen, ne lába, kicsi a TV asztal, ha kétoldalt van a lába alul, nem férne rá

Ennyi, nem kell 3D, meg mindenféle hülyeség, ezek a fontosak.

Keret 120-140k között.

Előre is köszönöm a segítséget.

Sony Xperia Z1 Compact

(#28972) BBéci válasza icecave (#28971) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Legalább annak nézz utána, mit jelent a LED TV elnevezés. Annyit segítek, az is LCD, csak a háttérvilágítása nem fénycsöves.

Mobiltelefon flottához csatlakoznék!

(#28973) icecave válasza BBéci (#28972) üzenetére

icecave
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ennyit én is tudok, csak azt nem, hogy hosszútávon, TV esetében melyik éri meg jobban, melyiket érdemes venni. Monitort azért nem olyan távolságból bámulom, mint a TV-t, így az ott szerzett tapasztalat semmit sem ér gondolom ilyen esetben.

Sony Xperia Z1 Compact

(#28974) nightshadow válasza icecave (#28973) üzenetére

nightshadow
(PH! kedvence)

Ma már mindegyik LCD LED-es megvilágítású. A hagyományos CCFL-es LCD-k kihaltak.

(#28975) jozs6200ax

jozs6200ax
(tag)

Üdv emberek !
Led tv-t szeretnék vásárolni , ebben kérném a segítségeteket . Keretem rá max 100.000 ft , éppen 1-2 ezerrel több az még belefér. 32" maximálisan elég és wifi csatlakozás is szempont. Tudom már írtak többen is tippeket ,de sajnos nincs időm átfutni a fórumot most . Előre is köszönöm :R

(#28976) Tomikapc

Tomikapc
(tag)

Üdv. Tvt szeretne a hugom venni. Olyan 23-32 colosak játszanak. Minél olcsóbb kellene, első saját tévéje lenne saját pénzből. DVBC tuner nem lenne hátrány, mert digink van. Márka mindegy.
Melyiket érdemes nézegetni és milyen árban vannak ezek? Wifi nem kell, de usb nem lenne hátrány, hogy elvigyen pár divxes filmet.
Kiindulásképpen egy ilyent találtunk:

[link]

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Tomikapc

(#28977) icecave válasza nightshadow (#28974) üzenetére

icecave
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Akkor adott a dolog, mit ajánlotok LED-esben? Bár akkor azt inkább a másik topikban kell kérdeznem.

Sony Xperia Z1 Compact

(#28978) Pumma válasza icecave (#28971) üzenetére

Pumma
(tag)

Ezzel nem jársz rosszul.[LG42LB650V]

Tomikapc, 32-esnél kisebbet nem vennék, ezeket nézd meg: [link]
HD Ready, vagy a kicsivel drágább FullHD-s kell?

[ Szerkesztve ]

(#28979) Pumma válasza jozs6200ax (#28975) üzenetére

Pumma
(tag)

32"-os Wifi-s Smart FullHD tv. [link]

(#28980) Seth1 válasza Pumma (#28964) üzenetére

Seth1
(kvázi-tag)

Ok, köszönöm. Kapcsolatba léptem vele.

(#28981) icecave válasza Pumma (#28978) üzenetére

icecave
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Most nézem, kell, hogy legyen benne S2 tuner is? Vagy T-home-os, beltérivel ellátott műholdas TV esetében mindegy?

Sony Xperia Z1 Compact

(#28982) Samus válasza icecave (#28981) üzenetére

Samus
(őstag)
LOGOUT blog

Mindegy, mert ott maga a beltéri a tuner. Ha viszont nem HDMI-n jön ki belőle a jel, akkor cseréltesd ki a beltérit.

Az előző kolléga is írta, hogy olcsó kell, de legyen benne DVB-C tuner. Sokra nem megy vele, ha kódolt a kábelTV, ahhoz kell még egy CI adapter, abba megy a kártya, és ugy ki lehet hagyni a beltérit.

(#28983) icecave válasza Samus (#28982) üzenetére

icecave
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Scart-on jön belőle, HDMI-s beltéri csak akkor jár,ha kérek HD csatornát. Viszont az nem kell, elvan anyukám a simával, viszont ha meglátogatom, akkor meg külsö vinyóról filmezzünk már, ha lehet. Nem tudom, mit kell nézni ahhoz, hogy kiderüljön, melyik birkózik meg a nagy mkv file-ok lejátszásával.

Sony Xperia Z1 Compact

(#28984) icecave

icecave
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Sajnos nem sok webáruház van, ami már hétfőn-kedden kihozná.

Esetleg ami igen, ott ez a választék:

Sony KDL40R450BBAEP

Samsung UE40H5500

Sony KDL40R480BBAEP

Philips 42PFH5609/88 SMART LED

Megvenném az LG 42LB650V-t is, de nem találtam webshopot, ami eléggé hamar kihozza. Tudom, ennek nem kellene számítania, de igazából bár anyukámnak hótmindegy lenne, milyen TV, én azért nem akarok belenyúlni a legrosszabba, még a szoros "határidő" ellenére sem.

Sony Xperia Z1 Compact

(#28985) Samus

Samus
(őstag)
LOGOUT blog

Szerintem most már az összes kapható USB-s TV megbirkózik a nagy fájlokkal is, amolyan követelmény lett...

T-nél alapcsomagban nincs HD csatorna? Invitel ingyen adja az M1/M2, Duna és TV2-t (ha két évet írsz alá).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Házimozi  »  LCD TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.