Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • mckay

    aktív tag

    válasz ezso #29633 üzenetére

    Szia!

    Azt írod, dolgozol Vestel cuccokkal.
    Vajon ez a Blaupunkt is ilyesmi?
    99.990 Ft
    Tudsz erről a típusról valamit?
    Pl. ebben TN vagy ISP panel van?
    És semmi smart nincsen benne? (a DLNA jó lenne...)

    Üdv.

  • mckay

    aktív tag

    Sziasztok!

    Érdemes valamit tudnom a Philips tévékről, mielőtt megveszem?

    90 ezertől - 140 ezerig keresek 40" körüli készüléket.
    Nem ragaszkodom én semmilyen márkához, és Smart sem kell, csak jó legyen a képe.
    De ahogy nézem, az okostalan tévékbe elég gagyi panelt is tesznek, szóval sajnos okos lesz, hiába dolgozik alatta egy 24 órás Windows...
    :U

    Ami számomra a kihívás, hogy csak a jobb hátoldalán tudok bele kábelt dugni, mert bal oldalt beton van a tévé mögött, és azt nem tudom megbontani, de nagyon közel szeretném tenni a falhoz, tehát marad a jobb oldal, ahol nekem gipszkarton a fal anyaga.
    Namármost én reggel óta a hirdetéseket bújom, lassan zsong már a fejem, de ebben az árkategóriában szinte minden tévén (Lg, Sony, Sharp, Toshiba, Hyundai, stb) a bal oldalon és vízszintesen a fal felé nézően vannak a csatlakozók. Kivétel a Samsung, annak jobb oldalon. Van belőle okostalan is, már 95 ezerért, csak az meg nem IPS paneles, míg ugyanennyi pénzért egy LG bezzeg igen. Szóval feljebb kellett mennem az árban.
    :O

    Láttam egy ilyent 120 ezerért: Samsung UE40H6203
    Nahát erről azt sem tudom, hogy mit gondoljak, a [honlapján] semmi érdemi információ, és még hátulsó kép sincs...

    Aztán találtam ezt 136 ezerért, ami már igen húzós ár nekem, de még belefér:
    [Philips 42PFL4208H]
    És ennek, ha lehet hinni a képeknek, a fontos csatlakozói lefelé állnak! Így nem lenne gond a betonfal.
    :))

    No de szabad-e Philipset venni?
    :F

    Üdv és köszi minden választ!

  • mckay

    aktív tag

    válasz Batib #29829 üzenetére

    Batib, köszi!

    Mire gondolsz, hogy nem előny az IPS? Azt mondjuk tényleg olvastam, hogy habár a színek élénkebbek az IPS-en, a fekete viszont korántsem annyira fekete, és hát a filmek ugye... Erre gondolsz?
    Nekem az íróasztalomon két monitor van (nem luxusból, munka miatt), és az egyik IPS, a másik TN. És az IPS sokkal lenyűgözőbb, pedig öregebb. Jobb híján, mivel rossz a tévénk, amikor filmet szeretnénk nézni, az egyik monitoron tesszük, és inkább az IPS-t választjuk...
    De akkor ez a tévéknél nem így van, verjem ki a fejemből?

    Samsung 6203 a 6200 olcsósítása? Semmi baj, sőt, hurrá! De ha más a panel és más a háttérvilágítás, akkor pont a lényeges részekben más, és akkor nem is testvérek! Hát ezért fázok én ettől az egész tévévásárlástól. Vásárló legyen a talpán, aki eligazodik a termékpalettákon!

    :o

  • mckay

    aktív tag

    válasz blakey #29832 üzenetére

    Értem, értem, már nem is célom az IPS.
    Mondjuk láttam kiírva olcsóbb/nemsamsunglg tévéknél, hogy TN, és ezért gondoltam, hogy ha nem IPS, akkor biztos TN.
    De már nem gondolom.
    :R

  • mckay

    aktív tag

    válasz Batib #29831 üzenetére

    Gondolkodtam a dolgon.

    Két gyökeresen eltérő cuccra redukáltam a választásomat:
    - 94000 forintért [egy LG nem okos tv IPS panellel és direct leddel]
    - 139000 forintért [egy Philips okos tv Ambilight hangulatvilágítással]
    Tudom, ez nagyon olyan, mint almát a körtével összehasonlítani, mégis itt tartok.
    :B

    Ugyanis egyszerűen nem tudok beleszeretni a smart koncepcióba, annyira földhöz ragadtan ragaszkodom a TV alatt duruzsuló Windows-hoz. Annyi sok rosszat és csalódást olvasni mindegyik Smart rendszerről...
    - Ha pedig nem használom a Smart részét, akkor miért ne lenne elég egy 94 ezres tévé, feltéve ha a képe jó? És én úgy emlékszem, hogy amikor a MM-ban jártam, ennek jó volt a képe.
    - Ha pedig megkockáztatok egy drágább készüléket, részben a Smart miatt, akkor legalább adjanak mellé valami mást is: hogy ha nem jön be a Smart funkció, akkor ne érezzem úgy, hogy feleslegesen fizettem annyi sok felárat.
    :DDD

    Ti mit gondoltok?
    Főleg arról a 94 ezres LG-ről!
    :F

  • mckay

    aktív tag

    válasz apuc #29837 üzenetére

    130-ért lehet hogy nekem is bejönne - de inkább 140 az...
    ennyi pénzért (140) pedig a Philips még ambilight-ot is ad, igaz, webos-t nem
    de hát jajj, így is úgy is drága játék a smart...
    :o
    egyre jobban húzok az olcsóbb megoldás felé, és a Windows-ra bízni az okoskodást
    igaz, az nem csinál hangulatfényt, és nem állítja meg a tévézést...
    :N

  • mckay

    aktív tag

    válasz Osynho #29839 üzenetére

    Hát igen, kezdem én is belátni.
    Köszi!
    :B

    Elvittem az asszonyt azért egy valódi, nem virtuális boltba, hogy tessék, itt van, mit szólnál ha ez az okostalan LG lenne. De hát nem szeretett bele. És mit mondjak, én sem. Nem mondom, nincs vele igazán baj, és a Smart funkció sem igazán hiányzik. Csak hát a színek, főleg a fehér nem volt klafa. Lehet hogy félrenézünk valamit, de nem volt dögös, na.
    Gondoltam ott a testvér, a Samsung, de hát az meg ugyanannyi pénzért 6 centivel kisebb tévét ad. És nem is kecses.
    Na ezen a ponton kezdtem el visszatekintgetni a "Smart" tévék irányába.
    És így aztán tényleg igazad van!
    ;)

  • mckay

    aktív tag

    Mit gondoltok, egy Sony közel tízezres felára megéri azt, hogy Sony?
    Tényleg jobb a kép?
    Sajnos egy Sonyt sem néztem ma, amikor egy üzletben jártam...

    Például ebben az összehasonlításban:

    115.000 - 40" Samu [40H6200] okossággal (ami végülis jó), 3D-vel (ami nem kell)

    120.000 - 40" Sony [40W605B] okossággal (ami végülis jó), 3D nélkül (ami nem hiányzik)

    Előre is köszi az újabb véleményeket, ha lesz.

  • mckay

    aktív tag

    válasz Osynho #29846 üzenetére

    Én nem állítgattam semmit, de az árusok talán igen.
    :)

    De tényleg csibészek, megfigyeltem abban az öt percben, amit ott töltöttem:
    - ha egy ember vacillált két tévé közöt, amiből az LG volt a drágább, akkor az volt a duma, hogy nézze már meg milyen szép a kék ég és a zöld fű, a többin meg nem (kijátszották az IPS kártyát)
    - ha egy másik ember (jelesül én) tanakodik két tévé között, amiben az LG az olcsóbb, akkor az volt a duma, hogy nézzem már meg a fehér blúzát a bemondónak

    Biztosan szociálpszichológia, de az az igazság, hogy mindkét esetben igazuk volt.
    :B
    Vagy pedig tényleg egymáshoz igazíva tekergették a beállításokat, mindig a drágábbat feljavítva.
    ;]

  • mckay

    aktív tag

    válasz #94529552 #29849 üzenetére

    igen, az új LG széria szimpatikus, hiszen WebOS, meg miegymás
    azért néztem az LB5610-t, mert azt mondták, hogy ez olyan mint az LG650, csak éppen a smart rendszer nélkül
    és tényleg nem rossz, sőt!
    és én tök benne lennék, csak hát az asszony nyugodtabb lenne, ha az én kis windowsom nélkül is tudna mesét játszani a gyereknek, mert hát a windows képes éppen akkor frissülni, amikor nagyon kéne a play...

    a Sony-ba én nem vagyok szerelmes, meg elég zárt és rátarti rendszert képzelek el, ami tőlük jön, de talán nem is rossz
    viszont ami nagyon kell nekem, mint egy falat kenyér, hogy ne legyen bal oldalon sok csatlakozó, azt tudja a Sony: középen van és ez klafa

    sírva fogom kifizetni a Sony felárát, de ha egyszer odaillik, ahova terveztük, az megér némi ráfordítást
    kicsi a lakásunk, minden centi számít...
    :-)

    és igazad van, a Smart jól jöhet: telefon miracast, dlna... és mondjuk az is szimpi a Sonyban, hogy csak azért mert tesz bele vezeték nélküli miracastot, azért nem hagyja ki a vezetékest
    nem valószínű hogy valaha is vezetékkel dugnék rá tabletet/telefont, de ki tudja...
    :)

Aktív témák