Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacika_LP

    csendes tag

    válasz vojna #6153 üzenetére

    Ezen most lehet, hogy ki fogtok akadni, de szerintem a kettlebell marhára nem jó erőt fejleszteni. Maximum egy bizonyos szintig. Ha valaki erőt akar, ott az olimpiai súlyemelés. Gyönyörű sport. Vagy az erőemelés.
    Ez persze csak az én véleményem. Én tuti az olimpiai emelést választanám, ha erőt szeretnék fejleszteni.
    Szerintem csak szimplán rá lehet kattanni a kettlebellre, mindegy, hogy melyik fajtája. Érdekes a súlypontja, az alakja és a gyakorlatai miatt. Aztán persze van rendszer, ami erőt fejleszt vele, van ami állóképességet, van ami csak simán rekreációs sportként működik. Azon pedig teljesen fölösleges vitatkozni, melyik a fontosabb, vagy jobb. Mindenkinek más. A legtöbb embernek egyébként szerintem teljesen mindegy. :) Ha jó az edző és jól tanítja meg a dolgokat, majdnem mindegy, mit választ egy ember, aki csak heti kétszer szeretne mozogni és egészséges lenni.

    Ha valaki ennél többet szeretne, majd eldönti úgy is, hogy miben szeretne még jobb lenni és esetleg ahhoz választ egy másik sportot. Ez valószínűleg már úgy is egy speciálisabb mozgás lesz. Mondjuk a gs, vagy a súlyemelés, erőemelés, testépítés. Ezek tényleg arra a legjobbak, hogy kimondottan egy dologban legyél jó.

Új hozzászólás Aktív témák