Hirdetés

Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    No mindjárt indulok be Győrbe egy kis vasárnapi ebéd előtti gyúrásra. Itt kevés a hó, nincs gond a bicajozással, bár óvatosnak kell lenni. A 15km pont jó bemelegítésnek...

    Nem az agg koromból fakadó túlóvatoskodás miatt vagyok ennyire fosós, ha kicsit csúszik. Az a probléma, hogy a bal vállam hála egy motorosbalesetnek, rendkívül könnyen képes kificamodni. Egy szar esés és már tehetem is vissza, ami után az ájulás környékez, mint egy kiadós gyomorszájba rúgás esetén.
    A legszarabb volt, mikor egy medencébe bukfenctől ugrott ki és a víz alatt raktam vissza kifújt levegővel, a medence alján.. A vállficam után két hétig a tüsszentés/köhögés is pánikot okoz..
    Hihetetlen fontos, hogy a lehető legrövidebb időn belül a helyére kerüljön az ízület, mert a vápa és a szalagok pár másodperc kinyúlás után még viszonylag hamar regenerálódnak! Néha figyelmeztetésképpen sport közben "kilöttyen" az ízület. Ilyenkor az embert "hidegzuhany" éri és visszafog kicsit...

    Saját technikám a következő:
    Ficam, felfogom. Csukló alatt rámarkolok a sérült vállú karom alkarjára és 45 fokban felemelem magam elé. Tehermentesítem a vállat, elkerülve a görcsöt. Sérült oldali tenyér lefelé néz. A csukló alatti fogás miatt kb egy derékszögű háromszöget formál a két kar 45 fokban felfelé mutató heggyel. Ekkor az ép karom könyökét nyújtva, szépen erőt fejtek a ficamodott ízületre és hallható, érezhető, hogy visszacuppan. Ekkor még nem eresztem el a csuklómat. Megpróbálom ép karommal kicsit lejjebb engedni a sérült kart. Ha bármilyen feszítés ébred, még nincs a helyén!! Ismétlés.
    Amikor helyre került, nagyon lassan leengedem és megnyugszom. Igen óvatosan kimozgatom minden irányban a sérült vállam, hogy biztos legyek. Ilyenkor még nem fáj, csak szarul vagyok. Ez után kb 4 napig az erős izomlázra, húzódásra hasonlító fájdalom marad a sérült szalagok környékén.
    A ficam sérülés helyétől függően sokféle lehet az erőkifejtés iránya. A lényeg a lassú egyenletes húzó erőkifejtés. Az ízület "magától" helyre klattyan. Orvoshoz el kell menni, mert lehet bevérzés, szakadás is és ott a gyorsaság a döntő...
    A filmekben látható karkitépés, kartörés nem szolgálja az egészséget, hacsak nem a szadisták lelki békéjét..

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

Aktív témák