Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz buherka #4563 üzenetére

    a T410/T510-ről, ha megengeditek (bár írtam már róla a hírhez kapcsolódó topikban is, de hátha itt is érdekel valakit)...

    utánaolvastam külföldi fórumokon, blogokon, és nem győzött meg hogy jó az nekem. T510-ről írom, de a T410-re is igaz.
    - NVIDIA 3100M videokari úgy fest durván gyengébb lesz az ATI 3650-nél, cserébe nem is fogyaszt jól, de ez még nem megerősített ([link], mindenesetre a notebookcheck.net nem szokott hülyeségeket leírni)
    - nincs átkapcsolható grafikus kártya (mondjuk ennél a kártyánál felesleges is)
    - nincs magnézium rollcage a kijelzőn (az alsó részen megmaradt)
    - 2 centivel szélesebb, és alapból picit nehezebb is, viszont 1 centivel keskenyebb
    - 15"-ban csak 16:9 felbontás van (1600x900, viccelnek??), de legalább LED-es. 14"-ban marad a 16:10 egyelőre
    - lesz FullHD panel, de 15"-ban akkora felbontás sztem sok (1 évig használtam egy DELL E6500-at 1920x1200-ban, szemgyilkos)
    - ctrl/fn cserélhető biosból (remélhetőleg a T500 frissített biosában is megjelenik majd)
    - nincs külön mikrofon/fejhallgató jack, hanem átkapcsolható
    - az "új" memóriakártya olvasó feleannyi kártyát olvas
    - az "új" "powershare" usb-t már a T500 is tudta kikapcsolt állapotban (biosban állítható, bár az csak bedugott gépnél tudta, ez elvileg akkuról is, ez pozitív)
    - nincs SATA6, csak SATA3
    - billentyűzet melletti oldalsó hangszórók (a DELL E6500 után köszönöm, de SOHA többé)
    - billentyűzet redesign majd kiderül hogy sikerül-e
    - nagyobb touchpad (ami jó!), ráadásul multitouch
    - nagyobb ESC/DEL, szokás kérdése, pozitív lehet (az ESC legalábbis)
    - centralizált képernyő (bár kb semmi jelentősége)
    - eltűnik az intel wifi link 5xxx fos
    - CORE i5/i7 procik (lassabb 4magos több fogyasztással, bár van ahol jó, meg ez a jövő)
    - 22 órás lehetőség (bár a DELL is ezzel reklámozott 1 éve, de a DELL E6500 kevesebbet bír a 9 cellással, mint a T500), de ahogy valaki írta, ha csak a fele, már jó
    - 4 memory slot jó dolog (4x2GB modul jóval olcsóbb mint 2x4GB, 16GB notiba egyelőre felesleges)

    külföldi fórumokon, blogokban ezerrel sírnak. lenovo 2 napja levette a T500-at és a T410s-t a weboldalról (átmenetileg nem rendelhető). sok konfigurációban még nem rendelhető, hetekig tart az átfutás. tesztek még sehol.

    szóval... meglátjuk. szélesebb, 1600x900, gyenge videókari, magnézium rollcage elhagyás... nekem ez visszalépés.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák