Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bbgabor2

    csendes tag

    Sziasztok! Segítségeteket kérném Pannonos E220 sebességnöveléséhez.

    Még akkor vettem a modemet a Pannontól, amikor elindították az első értékesítést M.o-on, és már a kezdetektől fogva csak szívtam vele. Anno egy jó régi gépen XP alatt használtam az eredeti kábellel a gépre dugva. Állandóan bontotta a kapcsolatot. Én is rájöttem a lehúzom/rádugom trükkre, de aztán már ez sem segített. Visszavittem a Pannonhoz, ahol a szervíz értékelése szerint minden nagyon fasza. Ekkor bedurrant az agyam és írtam a vevőszolgálatnak, hogy bontom a szerződést, mire ajánlottak egy ingyenes SIM cserét, ami meg is oldotta kb 2 hétre a problémát.

    Később rendre kivettem a SIMet és megsimogattam egy kicsit az érintkezőit, amitől pár napig képes volt legalább a mailezéshez életben maradni. Egy hónapja végképp meghalt az egész és vettem egy DELL Inspiron 1525 M-et Vistával (+ SP1).

    Nem volt egyszerű a Vistának megmutatni a modemet, főleg a Composit eszközzel szenvedett sokat. Szerencsére a drivereket még XP alatt lehúztam róla és így sikerült beüzemelni a modemet. Azóta olyan stabil, mint az állat!!! SOHA nem bontott még le. Viszont rohadt lassú. Pesten a József A lakótelepen (IX. ker) csak GPRS van, otthon Egerben "2-3 csíkos" stabil 3G. GPRS-en kb 20-25 KB/mp-t tud, otthon meg a 3G-n 125 KB/mp volt a max.

    Légyszi segítsetek, hogy hogyan tudnám valahogy gyorsítani az egészet, mert ez így kurva lassú, még ha mindig stabil is. köszi előre is: bbgábor

  • bbgabor2

    csendes tag

    válasz HipHop4Ever #1666 üzenetére

    Köszi a választ HipHop4Ever!

    Az egészben az bosszant, hogy amikor Egerben vettem a modemet, akkor nem volt még 3G, majd mire megcsinálta a Pannon, akkorra ide költöztem a Nagy Faluba. Nem elég, hogy büdös, zsúfolt ...., még 3G sincs itt a lakótelepen.

    A hosszú kábeltől kicsit tartok, erről eleget olvastam ezen a fórumon. De lehet, hogy kipróbálom. Érdekelne a firmware és a dashboard. Mivel nálam az elmúlt 9 évben IT filmszakadás volt, így azt sem tudom, hogy mik ezek. Ciki mi? Na de ez van, a modemet meg rendbe kell hozni. Ha tudnál ajánlani letöltéshez linket, azt megköszönném. Jelenleg semmi ilyen frissítést nem csináltam a modemen.

    A másik dolog ami érdekel, hogy mér gondolkozik ez az átkozott modem a PIN beolvasás után, mire feldobja a Pannon hálózati lefedettséget. Ha manuálban csinálom, akkor az összes elérhető hálózat listáját gyorsabban feldobja, mint auto módban és onnan is simán feljelentkezik. Valahogy az egész úgy tűnik mintha 10x annyit küzdene a gép az egész netes dolog indításával és futtatásával, mint ami indokolt lenne. Nincsenek itt olyan erőforrás-igényes folyamatok, hogy ennyit kellene gondolkoznia mindenen. Szerintem elég jó hardware-t tettem a modem alá a netezéshez és ez a tempó nem elfogadható.

    Egyébként régebben Operát használtam, majd véletlenül Firefoxra kellett váltanom, és láss csodát, legalább 30%-kal gyorsabb lett a net. Ha valaki elég nagytudású, ezt is elmagyarázhatná nekem.

    Köszi előre is: bbgabor

  • bbgabor2

    csendes tag

    válasz HipHop4Ever #1669 üzenetére

    HipHop4Ever!

    1000 hála és köszönet! Biztos sok meló volt vele. A progikat töltöm lefele.
    Az lenne a kérdésem, hogy ha valami elkefélődik a firmware telepítés közben, akkor van-e lehetőségem visszaállítani az eredeti állapotot. Gondolom, nem számít sokat, hogy Pannonos a modem.
    A másik az, hogy muszáj-e a mobile partnert telepíteni? Nem megy majd a modem az eredi Mobile Connect-tel?

    Ebben egy profil van gyárilag, ebben semmi sem állítható:
    Authentication No: *99#
    DNS: Dynamic
    APN: Static
    IP: Dynamic
    Authentication Protocol: CHAP
    WINS Settings: Dynamic

    Ebből nem sokat veszek ki, de majd a tűzfalamból meglesz a DNS (egyszer már letiltottam a Pannont véletlenül, a tűzfal tanuló időszakában...)

    Még egyszer köszi, a hétvégén remélem lesz időm megejteni a frissítést.
    Üdv: bbgabor

Új hozzászólás Aktív témák