Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HipHop4Ever

    csendes tag

    válasz bbgabor2 #1667 üzenetére

    bbgabor2

    hello, innen le tudod tölteni azt a firmware-t ehhez az e220-as modemhez amit én használok, de vigyázz hogy hogyan telepíted fel, mert nem mindegy.
    így kellene pontosan:
    # A modem firmware frissítése

    1. Csatlakoztasd az USB modemet egy Windows XP rendszerű számítógéphez.
    2. Ha még nem volt telepítve az USB modem korábbi verziójú szoftvere erre a számítógépre, telepítsd fel azt. (ez nem feltétlen szükséges)
    3. Zárd be az USB modem szoftver alkalmazását.
    4. Indítsd el a 1_E220Update_11.117.09.04.00.exe nevű programot, amit korábban lementettél a gépedre.
    5. Megjelenik az alábbi angol nyelvű végfelhasználói megállapodás. Mielőtt továbblépnél, vedd ki a SIM-et a modemből!

    6. Válaszd ki az „I accept the agreement” opciót és nyomd meg a „Next” gombot.

    7. A lenti angol nyelvű figyelmeztető üzeneteknél nyomd meg a „Yes” illetve a „Next” gombokat

    8. A szoftverfrissítési folyamat több percig is eltart. Ügyelj rá, hogy ez alatt ne kapcsolódhasson ki a számítógép!

    9. A frissítési folyamat végét jelző ablakon nyomd meg az „OK” gombot.

    10. Távolítsd el a modemet, majd 30 másodperc elteltével csatlakoztasd ismét az USB portra, a csatlakoztatás előtt a SIM kártyát helyezd vissza a modembe!
    11. Ha ez után elindult a modem alkalmazás, lépj ki belőle!

    nah ha ezek megvannak akkor egy restart a gépnek és menni fog a legújabb firmware-rel a modem.
    ezek után fel kell telepítened a mobile partner nevű programot, mert nekem ez jött be a legjobban.. ennek a programnak a telepítési menet ugyanaz mint a firmware-é. [ezt meg innen] tudod letölteni... miután megvan minden akkor ugye létre kell hozni egy új peofilt a programban hogy tudjad használni a programot.... ez olyan mint a need for speed most wantedben, ha nem csinálsz new profile-t akkor nem tudod csinálni a carriert benne :D
    ebben a profilban a stabilabb kapcsolódáshoz én beállítottam tools menü/options/profile managemant helyen az apn-t internet.vodafone.net helyett standardnet.vodafone.net-re. nem tudom neked panonnál milyen van, de érdemes kipróbálni :K
    majd végül a dns címeket is beállítottam magam, ami így néz ki:
    primary dns: 80.244.97.30
    secondary dns: 80.244.96.1
    az usb kábeltől meg nem kell félni, én csak 3m-est vettem, nem is árnyékoltat 4x annyiért, hanem egy mezei usb hosszabító kábelt szereztem be. usb kábelnél 2.0-ás porton szabvány szerint 5m felett lehetnek sebességi gondok. mivel hálózatkiépítésben foglalkozom, ez olyan mint a cat6-os típusú utp kábel. elvileg max 100m lehetne szabvány szerint a hosszúsága toldás vagy bármilyen eszköz (router, switch...stb) között, de húztunk már vagy 130 méteres utp kábelt és semmi probléma nem lépett fel.
    egyszóval semmi gond nem lehet egy 3m-es usb kábellel, csak arra kell odafigyelni hogyha ablakban van, akkor ne érje közvetlen napsütés.
    nah remélem mindent leírtam világosan, és sikerül végre kicsikarnod a modemből a normális működést.
    üdv: HipHop4Ever
    :R :R :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák