Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Morris #83723 üzenetére

    Hallgasd meg az AEG-et, aztán meg egy neves gyártó álló hangsugárzóját (nem kell sok százezres). Ha nem hallasz különbséget, akkor nyilván jó az AEG. Innentől kezdve viszont szerintem az erősítő is mindegy. Amúgy kezdő "hifisták" jellemzője: legyen sok és tiszta mély. Mit értesz tiszta mély alatt? Szerintem az sokkal többet ér, ha valami 40-50 Hz környékén is szépen szól, mint az, hogy a szubtartományba is lemenjen. A dinamika pedig semmilyen összefüggésben sincs a szubládával, sőt! Az még bonyolultabbá teszi a helyzetet, elkentebb, pontatlanabb lesz a mélytartomány. És még tiszta sem lesz. Amolyan nagy trutyi. Pláne ha, AEG árában gondolkodsz hangfalon, akkor gondolom a szubládára sem szánsz becsületes összeget. Nézd, nekem egyetlen összekötő kábelem többe kerül, mint az az AEG. De ez nem lenézés, csak szeretném jelezni, hogy milyen mélyen a minőség alatt járunk. Tiszta, dinamikus hangot szeretnél. Ehhez képest van egy 20 ezer forintos AEG hangfal és egy zenére kimondottan nem ajánlott AVR (illetve kettő) - láttam a házimozis topikban is nagyjából párhuzamban van erről a két AVR-ről a vélemény az enyémmel, csak velük még nem közölted az AEG hangsugárzókat... Szerintem, ha jót akarsz magadnak, ne is tedd.
    Én pl. a Tannoy Sensys 2-ket (amúgy négy évesek, első tulaj vagyok, a Hifibarlangból vásároltam anno őket) 48 ezerért árulom. 40-50 ezerért kapsz egy jó integrált erősítőt (szintén használtan, pl. Cambridge Audio, kisebb NAD, Rotel, ki tudja mi, ami éppen tetszik neked hangban - és ezek azért nem is csúnyák), még kell egy pár hangsugárzó kábel, mondjuk 5-10 ezer forint, és 100 ezerből megvan mindaz, amit szeretnél. Pontos, dinamikus mélyek, tiszta hangzás. De nem kell az én hangfalamat megvenni. Vannak mások is... Amúgy PC-ről ugye nem MP3-akat szeretnél hallgatni?

Új hozzászólás Aktív témák